kesjaa
kesjaa
  19 maja 2010 (pierwszy post)

Witajcie. Dziś chciałabym poruszyć pewien temat, mam nadzieję, że to dobry dział, bo w końcu religia jest związana z kulturą i obyczajami. Interesuję się zjawiskami paranormalnymi i niewyjaśnionymi duchownymi ''sprawami''... Od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać co ta na prawdę istnieje po śmierci? Czy jest tak jak uczono nas na katechezie, niebo, piekło i czyściec? Czy da się zapobiec przed dostaniem się do piekła? Czy Bóg potrafi wybaczyć grzechy, gdy człowiek obieca poprawę i przeprosi za wszystkie winy z całego serca? Pewnie każdy z nas zastanawia się jak tam jest... Czytałam kilka artykułów o śmierci klinicznej i większość osób, które to ją przeżyło wypowiadają się, że widzą tunel z jasnym, odbijającym się światłem, lecz naukowcy twierdzą, że to wina obumierających komórek w mózgu. Co wy o tym sądzicie? Może znacie kogoś, kto przeżył śmierć?
W ogóle interesuje mnie jak podchodzicie do tego typu spraw, czy wierzycie w Boga, próbujecie być dobrymi ludźmi? Czy z kolei macie gdzieś to wszystko i myślicie, że nic nie ma po śmierci... ? Ja sądzę, że każdy z nas powinien wziąć się za siebie, bo nie znamy dnia i godziny naszej śmierci, tego nie da się uniknąć. Co się stanie, gdy staniemy na łożu śmierci, a będziemy mieli mnóstwo grzechów, których nie zdążyliśmy się pozbyć poprzez ciągłe odkładanie spowiedzi?
Co tak na prawdę czeka nas po śmierci? To pytanie powinien zadać sobie każdy z nas, by uświadomić sobie jak kruche jest życie, należy cieszyć się każdym dniem, nie wybiegać daleko w przyszłość, nie odkładać czegoś w nieskończoność...

Chętnie porozmawiam na ten temat
Zapraszam do dyskusji

Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsze słyszę! rozwiń proszę


Co mam rozwijać ? :zonk:
Skoro masz w Biblii Stary i Nowy Testament to chrześcijaństwo musiało być znacznie wcześniej, skoro masz w Biblii opisanego przykładowego Noe i jego arkę. :woot:
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro masz w Biblii Stary i Nowy Testament to chrześcijaństwo musiało być znacznie wcześniej, skoro masz w Biblii opisanego przykładowego Noe i jego arkę.

oooooooooooo jaaaaaaaaaaaa :zonk: :zonk: no to po rozmowie hahaha ale mnie rozbawiłaś! Przeczytaj to teraz uważnie: Przed chrztem Pana Jezusa w Jordanie, Jezus był Żydem, tak jak jego Matka i święty Józef. A Stary Testament, Noe i inni to wyznawcy Judaizmu!!! Dlaetgo Żydzi sa naszymi starszymi braćmi w wierze. Gdybym wiedziała, że Twoja wiedza na temat Chrześcijaństwa jest aż tak rozległa, to nie podejmowałabym wogóle rozmowy.
adios
Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: oooooooooooo jaaaaaaaaaaaa no to po rozmowie hahaha ale mnie rozbawiłaś!


Ty mnie śmieszysz od samego początku. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczytaj to teraz uważnie:


Cały czas czytaj uważnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed chrztem Pana Jezusa w Jordanie, Jezus był Żydem, tak jak jego Matka i święty Józef.


Czyli my też jesteśmy Żydami przed chrztem ? :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: A Stary Testament, Noe i inni to wyznawcy Judaizmu!!!


To na cholerę Stary Testament w CHRZEŚCIJAŃSKIEJ Biblii ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym wiedziała, że Twoja wiedza na temat Chrześcijaństwa jest aż tak rozległa, to nie podejmowałabym wogóle rozmowy. adios


Brak argumentów ? :smutny:
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty mnie śmieszysz od samego początku. ;)

w jaki sposób?

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli my też jesteśmy Żydami przed chrztem ?

nie wiem jak Ty ale ja jestem po chrzcie ...

Konto usunięte
Konto usunięte: To na cholerę Stary Testament w CHRZEŚCIJAŃSKIEJ Biblii ?

Boże widzisz i nie grzmisz??

Konto usunięte
Konto usunięte: Brak argumentów ?

Wybacz, ale jeśli ktoś kto pisze tyle o chrześcijaństwie, o Bogu, ogląda "mądre programy" na discovery a myśli, że chrześcijaństwo było długo przed Chrystusem, to nie powinien się udzielać w rozmowie wcale.
spotkało mnie największe zdziwo jakie mogłam spotkac na tym forum
więc jeśli nie chcesz nadal się ośmieszać, to poczytaj o chrezścijanstwie w pierwszej lepszej encyklopedii :]
OMG...
Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak Ty ale ja jestem po chrzcie ...

Dziwne. Ja też. :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, ale jeśli ktoś kto pisze tyle o chrześcijaństwie, o Bogu, ogląda "mądre programy" na discovery a myśli, że chrześcijaństwo było długo przed Chrystusem, to nie powinien się udzielać w rozmowie wcale. spotkało mnie największe zdziwo jakie mogłam spotkac na tym forum więc jeśli nie chcesz nadal się ośmieszać, to poczytaj o chrezścijanstwie w pierwszej lepszej encyklopedii :] OMG...


Encyklopedię też czytałam. :tak:
I to nie ja się ośmieszam. Bo nie ma czym.
Kalida
Kalida
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem na to zbyt grzeszna

więc powinnaś siedzieć w kościele z różańcem
zamiast na necie :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: może uważasz, ze to jest niemodne że mamy swoje zdanie i bronimy swojej religii?

nie
do cholery
nie uważam że jest to niemodne :zonk:
miejcie sobie swoje zdania co mnie to
ale już mnie irytować zaczyna jak te swoje zdanie narzucacie

a tak swoja drogą co ma do tego moda ?
:zonk: idż zamknij się w zakonie i nie denerwuj ludzi

Konto usunięte
Konto usunięte: komentarze koleżanki mają w sobie nutkę drwiny

to nie nutka tylko wielka NUTA
jesteś ślepo zapatrzona w swojego zbawiciela z nieba :zonk:
i chyba racjonalnie nie myślisz
wierzysz w te pierdoły wszystkie
ehh szkoda gadać
Kalida
Kalida
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Boże widzisz i nie grzmisz??

zapomniałaś o przykazaniach??
:zonk:
jak jesteś taka wierząca to powinnaś sie do nich stosować
a nie widze żebyś się stosowała :zonk:
szoruj do kościoła się porządnie pomodlić bo jeszcze trafisz do piekła i co wredy?
Aivalar
Aivalar
  21 maja 2010
Kalida
Kalida: zapomniałaś o przykazaniach?? jak jesteś taka wierząca to powinnaś sie do nich stosować a nie widze żebyś się stosowała szoruj do kościoła się porządnie pomodlić bo jeszcze trafisz do piekła i co wredy?


Żaden z chrześcijan nie żyje zgodnie z przykazaniami. Kiedy złamią ,któryś z przykazań zaczynaja się tłumaczyć ,że to wina Szatana ,bo to on sprowadza Nas na złą drogę. :ziew:
Kalida
Kalida
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy złamią ,któryś z przykazań zaczynaja się tłumaczyć ,że to wina Szatana ,

:crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Żaden z chrześcijan nie żyje zgodnie z przykazaniami.

ja żyje:mrgreen: czasami:lol:

fajny masz av gdzie tam maszerujesz?
kesjaa
kesjaa
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie muszę widzieć ,żeby uwierzyć. Dla mnie oczywiste jest ,że tego nie ma. Wolę nie wierzyć niż oszukiwać sama siebie. Młodzież ? A Ty do niej nie należysz ?

Skoro tak uważasz to myślę, że nasza dalsza rozmowa nie ma sensu, bo nie lubię użerać się z kimś, skoro ten ktoś jest tępy jak muł. Koniec kropka
Mam swoje miejsce w świecie, poglądy, jestem ustatkowana. Myślę, że wyrosłam z tego okresu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Och. Wybacz. Jesteś ode mnie 2 lata starsza.

Nie lata się liczą, lecz rozum

Kalida
Kalida: myślałyście kiedyś o wstapieniu do zakonu??

Aha, tylko dlatego, że wierzę w Boga i jestem religijna? Właśnie pokazałaś swoją kulturę - krytykujesz innych za to, w co wierzą. A mówią, że Polska to wolny kraj :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie. Pójdę do kościoła jak Wy i będę się modlić do posążka wiszącego nad ołtarzem.

Hahahahaha, ależ Ty jesteś pusta i zadufana w sobie.
Albo po prostu jak to nastolatki - bunt młodzieńczy :)
kesjaa
kesjaa
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli my też jesteśmy Żydami przed chrztem ?

Nie wiem czy Ty udajesz, czy na prawdę jesteś taka durna, bo już inaczej określić tego nie potrafię
Kalida
Kalida
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie pokazałaś swoją kulturę

pfff:zonk:
mam całkowicie gdzieś twoje zdanie na temat mojej kultury

Konto usunięte
Konto usunięte: krytykujesz innych za to, w co wierzą.

ale ja jestem zła
może włada mną SZATAN ?:szok:
kesjaa
kesjaa
  21 maja 2010
Kalida
Kalida: pfff mam całkowicie gdzieś twoje zdanie na temat mojej kultury

Dziecko neo, lepiej mykaj na Hyde. Tam sobie ponabijasz - tu już niestety nie

Kalida
Kalida: ale ja jestem zła może włada mną SZATAN ?

A co ma gruszka do pietruszki?
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo nie ma czym.

:D jak mój mały braciszek zobaczył z kim rozmawiam to chciał link do tego forum wszystkim rozesłać, masz rację, nie ma czym, chrzescijanstwo to sekta a Mojżesz też przyjął chrzest buahahahaha!

Kalida
Kalida: więc powinnaś siedzieć w kościele z różańcem zamiast na necie

ja na szczescie wiem co powinnam :]

Kalida
Kalida: ale już mnie irytować zaczyna jak te swoje zdanie narzucacie

ja go nie narzucam, tylko je wyrażam, ewentualnie poprawiam niedouczonych w spawach tak oczywistych, że aż żal...

Kalida
Kalida: idż zamknij się w zakonie i nie denerwuj ludzi

wymyśl coś bardziej ambitnego :zonk:

Kalida
Kalida: jesteś ślepo zapatrzona w swojego zbawiciela z nieba i chyba racjonalnie nie myślisz wierzysz w te pierdoły wszystkie ehh szkoda gadać

hej, nie obrażaj mojej religii

Kalida
Kalida: zapomniałaś o przykazaniach?? jak jesteś taka wierząca to powinnaś sie do nich stosować a nie widze żebyś się stosowała

na jakiej podstwaie to twierdzisz?

Kalida
Kalida: szoruj do kościoła się porządnie pomodlić bo jeszcze trafisz do piekła i co wredy?

wtedy będe cierpiała wieczne męki, nie wiedziałas?? :D
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy Ty udajesz, czy na prawdę jesteś taka durna, bo już inaczej określić tego nie potrafię

udaje, to inteligentna dziewczyna :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.