Theo
Posty: 2167 (po ~147 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 3
Theo
  11 lutego 2010 (pierwszy post)

Heja, zastanawiałem się czy tu czy na technice dac temat, ale doszedłem do wniosku, że tu bedzie trafniej.

Ogladacie filmy w takim formacie? Co sadzicie o jakości? Co myślicie o ludziach to ogladajacych.

Wytłumaczcie mi ten fenomen dlaczego polskie spoleczenstwo zamiast iść do przodu z techniką to się cofa, coraz wiecej nowych filmow jest tak kompresowanych.
Zamiast iść w HQ to ida w bagno.
Jak patrze co nasi polacy dodaja z DVB np. w torentach czy to seriale, filmy, programy itp.. to albo wlasnie rmvb albo avi - nie ma mkv w wysokiej rozdzielczosci.
a mamy przeciez polsatHD, tvnHD, tvpHD

To, że ktoś nie ma szacunku do sztuki (bo dobry film jest w sobie sztuka) nie idąc do kina to jedno. Ale drugie to to , że ogląda go potem na komputerze w dziadowskiej jakości RMVB.
Wiecie, ze tylko jeszcze polacy z zachodniej europy korzystaja z tego kodeka. (nie mowie o wschodzie bo tam jeszcze pewnie tez )

Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.

Ja np. jak jest mozliwosc to sciagam tylko filmy na DVD a jak nie ma to avi w wersji 2 plytowej z dzwiekiem 5.1.
Po co nie ktorzy zapytaja aby np. dobrze spedzic wieczor przy dobrym kinie.
Lezac na kanapie i ogladajac go na duzym lcd po przez kino domowe z dobrym dzwiekiem i najwazniejsze w oryginalnej wersji a nie lektorem, ktory psuje caly efekt filmu. A jak jest u was?

Czy to znaczy , że jak 15, 10, 5 lat temu bylismy za murzynami to zawsze bedziemy do tylu po mimo, ze niby jest dobrze?

...

OkrutnikOlgierd
Posty: 25 (po ~240 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
OkrutnikOlgierd
  14 lutego 2010

cóż odpowiedz jest prosta - ze względu na prędkość ściągania ponieważ szerokopasmowe łącze jest prawie nie osiągalne w naszym cofającym się kraju no i nie każdy jest pasjonatem kina więc niska jakość ludziom wystarcza. Piractwo czyli ściąganie to osobny temat nie na ten post więc nie będę go omawiać ;)

Ars

Gothiclady
Gothiclady
  14 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie? Co sadzicie o jakości?


ja oglądam, bo szybciej się zasysają :D co do jakości to wbijam, wazne żeby dało się obejrzeć =]

a do kina chodzić nie lubię, bo tam za duzo ludzi i mnie to denerwuje :D
Patrishia
Patrishia
  14 lutego 2010

@Theo:
Ale skoro już zajmujesz taką funkcję na tym portalu, to postaraj się pisać jak cywilizowany człowiek bo trudno cię zrozumieć.

Theo
Theo: Po co nie ktorzy zapytaja

że co?: o

Ja osobiście filmów po prostu ni ściągam. Oglądam zwykle u kolegi.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  14 lutego 2010

wszystko kwestia wyboru i możliwości :)

ja osobiście nie oglądam w RMvb zawsze wybieram przynajmniej AVI DVD niestety zajmują za dużo miejsca. tyle na ten temat

:zakochany:
shamaramorgan
shamaramorgan
  14 lutego 2010
Gothiclady
Gothiclady: a do kina chodzić nie lubię, bo tam za duzo ludzi i mnie to denerwuje :D

I widzieć na ekranie głowy tych co nie potrafią usiedzieć na d*** ::zonk::
bas
bas
  14 lutego 2010
Theo
Theo: dobrze spedzic wieczor przy dobrym kinie.

no na ławce "przy kinie" z winiaczem w ręku też może być ciekawie :)

Theo
Theo: Lezac na kanapie i ogladajac go na duzym lcd po przez kino domowe z dobrym dzwiekiem i najwazniejsze w oryginalnej wersji a nie lektorem, ktory psuje caly efekt filmu. A jak jest u was?

ściągam filmy w formacie avi pczywiście bez lektora.
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  16 lutego 2010

Ogladam tylko i wylacznie 720p lub 1080i MKV ( na co sie natkne ). Czasem kolega zapoda cos w innym formacie.

loczek0302
loczek0302
  17 lutego 2010

Po pierwsze i najważniejsze ściąganie jest nielegalne.
Po drugie chcesz obejrzeć film w dobrej jakości ? Idz do kina ..... .
Nie można porównywać kina z domem
Po trzecie (bez obrazy) ale Polacy nie są bogatym narodem .....
chociaż pozory mylą :> ale to długi temat
Po czwarte Polacy tak kąbinują żeby było dobrze tanio a solidnie
Po piąte nie ma wystarczająco dobrego sprzętu w polskich domach aby oglądać filmy w HD.
Po szóste RMVB nie jest takie złe, dla mnie wystarczające
Po siódme ludzie oglądający filmy w tym formacie są chyba normalni co nie ?

Theo
Theo: Co myślicie o ludziach to ogladajacych.


Piękne pytanie ......
Nimfoman69
Nimfoman69
  18 lutego 2010

ogladam nawet jest taka storna torrentowa z takimi filmami w tym formacie
ogladam jak chce szybko obejrzec a ze one malo zajmuja

Theo piraci filmy :lol:

Aizen
Aizen
  25 lutego 2010

temat jednego z adminów subtelnie propagujący piractwo:brawo:

zapominasz o subtelnej różnicy miedzy polską a zachodem - jaką prędkość netu ma statystyczny kowalski a jaka ona jest na zachodzie?
wydaje mi się ze szybciej jest pobrać i wstawić na net plik lżejszy, szczególnie ze w pl upload to kompletna porażka:tak:

ja osobiście ide do sklepu kupuje film w fajnej jakości, choć bardziej interesuje mnie treść niż jakość filmu - ostatnio pocinam w legend of legia więc jestem tolerancyjny na jakość:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.