Theo
Posty: 2167 (po ~147 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 3
Theo
  11 lutego 2010 (pierwszy post)

Heja, zastanawiałem się czy tu czy na technice dac temat, ale doszedłem do wniosku, że tu bedzie trafniej.

Ogladacie filmy w takim formacie? Co sadzicie o jakości? Co myślicie o ludziach to ogladajacych.

Wytłumaczcie mi ten fenomen dlaczego polskie spoleczenstwo zamiast iść do przodu z techniką to się cofa, coraz wiecej nowych filmow jest tak kompresowanych.
Zamiast iść w HQ to ida w bagno.
Jak patrze co nasi polacy dodaja z DVB np. w torentach czy to seriale, filmy, programy itp.. to albo wlasnie rmvb albo avi - nie ma mkv w wysokiej rozdzielczosci.
a mamy przeciez polsatHD, tvnHD, tvpHD

To, że ktoś nie ma szacunku do sztuki (bo dobry film jest w sobie sztuka) nie idąc do kina to jedno. Ale drugie to to , że ogląda go potem na komputerze w dziadowskiej jakości RMVB.
Wiecie, ze tylko jeszcze polacy z zachodniej europy korzystaja z tego kodeka. (nie mowie o wschodzie bo tam jeszcze pewnie tez )

Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.

Ja np. jak jest mozliwosc to sciagam tylko filmy na DVD a jak nie ma to avi w wersji 2 plytowej z dzwiekiem 5.1.
Po co nie ktorzy zapytaja aby np. dobrze spedzic wieczor przy dobrym kinie.
Lezac na kanapie i ogladajac go na duzym lcd po przez kino domowe z dobrym dzwiekiem i najwazniejsze w oryginalnej wersji a nie lektorem, ktory psuje caly efekt filmu. A jak jest u was?

Czy to znaczy , że jak 15, 10, 5 lat temu bylismy za murzynami to zawsze bedziemy do tylu po mimo, ze niby jest dobrze?

...

folkemon
folkemon
  11 lutego 2010

będzie dobrze gdy filmy będziemy ściągać bez liczenia się z każdym groszem ze sklepowych półek a nie z sieci : >

krygierbonk
krygierbonk
  11 lutego 2010
Theo
Theo: a jak nie ma to avi w wersji 2 plytowej z dzwiekiem 5.1.

a po co w wersji 2 plytowej jak można jeden film w całości , a róznicy to chyba nie ma w jakiej jest film jeśli sie go na kompie ogląda ;-) jak ty to ściągasz filmy z dzwiekeim 5;1 jak od tego są głośniki :woot::woot::woot::woot:
krygierbonk
krygierbonk
  11 lutego 2010

taka rozdzielczość jest w sam raz i idealnie sie na kompie ogląda 624 x 336

Theo
Posty: 2167 (po ~147 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 3
Theo
  11 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: krygierbonk

przeczytaj dokladnie jeszcze raz caly topic to zrozumiesz

...

Ichabod
Ichabod
  11 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie?


Jedynie dvd ripy lub r5; dawniej ściągałem wersje kinowe, żeby jak najwcześniej móc obejrzeć dany film, ale już z tego 'wyrosłem'.
Teraz nie jestem wstanie obejrzeć żadnego filmu w mizernej jakości, po paru minutach mam go dość.

Theo
Theo: Wytłumaczcie mi ten fenomen dlaczego polskie spoleczenstwo zamiast iść do przodu z techniką to się cofa, coraz wiecej nowych filmow jest tak kompresowanych.


Polska jest krajem zacofanym pod wieloma względami i większość osób lubi ten format rmvm, dlaczego? Takie filmy zajmują mniej, co za tym idzie szybciej się je ściąga i mniej płaci się za transfer (w przypadku ściągania z rapida i jemu podobnych stron). Dodatkowo takie osoby zwykle przekładają ilość nad jakość i ściągają wszystkie nowości, które w danym dniu się pojawiły - potem je oglądają i szybko zapominają, bo następne filmy już czekają w kolejce do obejrzenia. Taka już jest nasza mentalność i to się szybko nie zmieni.

Theo
Theo: Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.


Nowości oraz filmy, które sobie cenię ściągam w jak najlepszej jakości.
Odnośnie seriali, to archiwalne sezony posiadam głównie w avi, a nowe odcinki ściągam w jakości HD - o ile to możliwe.

Theo
Theo: a nie lektorem, ktory psuje caly efekt filmu.


Mam podobnie - lektor mnie drażni do tego stopnia, że nie jestem wstanie oglądać niczego w TV.
Filmy z lektorem nie mają duszy.
moonlight28
moonlight28
  11 lutego 2010
Theo
Theo: Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.

Ściągam prawie wyłącznie w avi, na jakość nie narzekam
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  11 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie? Co sadzicie o jakości? Co myślicie o ludziach to ogladajacych.

Preferowałem ten format gdy miałem dysk 80GB. Przy 500GB to tylko avi.

Theo
Theo: Wytłumaczcie mi ten fenomen dlaczego polskie spoleczenstwo zamiast iść do przodu z techniką to się cofa, coraz wiecej nowych filmow jest tak kompresowanych. Zamiast iść w HQ to ida w bagno. Jak patrze co nasi polacy dodaja z DVB np. w torentach czy to seriale, filmy, programy itp.. to albo wlasnie rmvb albo avi - nie ma mkv w wysokiej rozdzielczosci. a mamy przeciez polsatHD, tvnHD, tvpHD

Z tego co zauważyłem, coraz częściej pojawiają się wersje HD. Problem w tym, że po pierwsze taka wersja dużo zajmuje, po drugie - rozdzielczość HD - starsze komputery mogą mieć problem z płynnym odtwarzaniem obrazu.

Theo
Theo: To, że ktoś nie ma szacunku do sztuki (bo dobry film jest w sobie sztuka) nie idąc do kina to jedno. Ale drugie to to , że ogląda go potem na komputerze w dziadowskiej jakości RMVB. Wiecie, ze tylko jeszcze polacy z zachodniej europy korzystaja z tego kodeka. (nie mowie o wschodzie bo tam jeszcze pewnie tez )

Zachodnia Europa...? :D

Theo
Theo: Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.

Gdzie znak zapytania? Co znaczy "macie to szeroko gdzieś"? :D
Przykładam wagę do jakości filmów...

Theo
Theo: Ja np. jak jest mozliwosc to sciagam tylko filmy na DVD a jak nie ma to avi w wersji 2 plytowej z dzwiekiem 5.1.

Szczerze - już wolałbym na allegro poszuka jakiejś okazji, żeby tanio kupi jakiś film na DVD.

A jak pobieram filmy z internetu to staram się znaleźć wersję, która zajmuje tradycyjne 700MB (jeśli film trwa ok 1,5h) lub 900MB, 1000MB (w przypadku gdy film trwa powiedzmy 2h).

Theo
Theo: Po co nie ktorzy zapytaja aby np. dobrze spedzic wieczor przy dobrym kinie. Lezac na kanapie i ogladajac go na duzym lcd po przez kino domowe z dobrym dzwiekiem i najwazniejsze w oryginalnej wersji a nie lektorem, ktory psuje caly efekt filmu. A jak jest u was?

Nie posiadam kina domowego, więc filmy w wersji z dźwiękiem 5+1 i w wysokiej rozdzielczości są mi nie potrzebne.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie?

zdarza się
powodem jest to że sam nie ściągam filmów ( bo nie mam takiej możliwości) a często znajomi po prostu pobierają rmvb bo szybciej się ściąga chociaz mam kumpla który teraz ściąga tylko w jakości Blu-ray ale jeden film sporo zajmuje

Theo
Theo: Co sadzicie o jakości?

co do jakości to kwestia leży także w tym na jakim sprzęcie się ogląda
chociaz nie lubię oglądać filmów nagranych kamera w kinie

Theo
Theo: Co myślicie o ludziach to ogladajacych.

nie mysle o ludziach pod kątem w jakiej jakości coś oglądają
ewentualnie mogę o nich myśleć pod kątem co oglądają :)

Theo
Theo: Wytłumaczcie mi ten fenomen dlaczego polskie spoleczenstwo zamiast iść do przodu z techniką to się cofa, coraz wiecej nowych filmow jest tak kompresowanych.

filmów rmvb więcej wejdzie na płyte dvd

Theo
Theo: A jak jest u was?

oglądam to co mam
czasami wybiore się do kina jak coś się trafi ciekawego
często kupuję ciekawsze filmy z gazet czy odnalezione jakieś perełki na stacjach benzynowych czy koszach w TESCO :)
...Ignorance is bliss...
kruspe88
kruspe88
  12 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: będzie dobrze gdy filmy będziemy ściągać bez liczenia się z każdym groszem ze sklepowych półek a nie z sieci : >

o i tu się zgadzam...

ale póki co staram się znaleźć kompromis pomiędzy jakością, a wagą czyli czasem ściągnięcia... choć nie powiem - ostatnio rozsmakowałem się w obrazach zgrywanych z BlueRay. Film ma wtedy coś koło 4GB ale ładnie wygląda :)
I przestałem tolerować polskiego lektora - tylko napisy.
Ernest123098
Posty: 21 (po ~47 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Ernest123098
  12 lutego 2010
http://www.prisonwars.pl/175807/
shamaramorgan
shamaramorgan
  12 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie? Co sadzicie o jakości?

ściagam niemal tylko w tym formacie, ewentualnie avi, rzadziej w DVD.
Dlaczego? ano dlatego, że ja nie widzę różnicy w jakości, naprawdę.
Ale chodzi też o możliwości mojego komputera. Muszę zainwestować w lepszy sprzęt, bo, cóż, wstyd się przyznać, ale mój dysk na komputerze ma pojemność karty pamięci do dobrego telefonu komórkowego.
O formacie Blu-ray mogę sobie tylko pomarzyć :]

Filmy oglądam jedynie z napisami, ewentualnie z dubbingiem oglądając bajki ;d
ziemniak
ziemniak
  13 lutego 2010
Theo
Theo: Wiecie, ze tylko jeszcze polacy z zachodniej europy korzystaja z tego kodeka. (nie mowie o wschodzie bo tam jeszcze pewnie tez )

Po obywatelu to Polska nie leży w europie zachodnie, a w europie srodkowej

Theo
Theo: a jak nie ma to avi w wersji 2 plytowej z dzwiekiem 5.1.


po drugie, to żaden film w formacie avi nie jest kodowany w dzwieku 5.1
Theo
Theo: Czy to znaczy , że jak 15, 10, 5 lat temu bylismy za murzynami to zawsze bedziemy do tylu po mimo, ze niby jest dobrze?

Po trzecie to trzeba sie wybrac do kina a nie sciagac piraty z neta.

Theo
Theo: i najwazniejsze w oryginalnej wersji a nie lektorem

Po czwarte wszystkie oryginalne filmy na dvd sa z lektorem
kruspe88
kruspe88
  13 lutego 2010
ziemniak
ziemniak: wszystkie oryginalne filmy na dvd sa z lektorem

a tu już bym się mocno kłócił...
takbir27
takbir27
  13 lutego 2010
Theo
Theo: Ogladacie filmy w takim formacie?

tak. niektóre filmiki (z różnych stron) są w tym formacie.. no cóż poradzić...

Theo
Theo: Jak sciagacie jakis film to macie to szeroko gdzies jakiej jest jakosci byle go obejrzec czy przykładacie do tego wage.

filmów to nie ściągam, ale jakbym ściągał to wolałbym w jakości hd
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.