odyniec15
odyniec15
  16 stycznia 2010 (pierwszy post)

Według mnie to najlepszy film w historii kina jaki oglądałem, perfekcja pod każdym względem animacji, fabuły, muzyki itp. Jednak chciałbym się zapytać czy podobnie jak ja i kilku użytkowników znanego serwisu filmowego mieliście dziwne uczucie po wyjściu z kina? Świat wydawał wam się jakiś taki szary i ponury? Nawet CNN napisał o zjawisku "Poavatarowej depresji". Ja tak miałem przez dwa dni marząc by przenieść się na Pandorę i zostać avatarem, ale niestety skończyło się tylko na śnie. Po prostu był to dla mnie szok, nie oglądałem nigdy jeszcze niczego wspanialszego. Mam nadzieję że Avatar zdobędzie jak najwięcej oscarów gdyż naprawdę jest do duży krok w dziedzinie kinematografii, pod względem 3D i animacji tak rzeczywistej że chciało by się po prostu przeniknąć do tego świata. Takich uczuć jeszcze nie doznałem nawet podczas oglądania "Zielonej Mili" i "Szkoły Uczuć" razem wziętych. Odliczam dni do premiery DVD.

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  25 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film wszechczasów? Tak ale tylko jako sci-fi

A seria Obcy (pomijając AvP) która mimo upływu tylu lat się prawie nie zestarzała? Odyseja Kosmiczna? Łowca Androidów? Coś? Piąty Element? Kontakt? Solaris?

Daleko temu komercyjnemu, przereklamowanemu tworowi do nich.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A seria Obcy (pomijając AvP) która mimo upływu tylu lat się prawie nie zestarzała? Odyseja Kosmiczna? Łowca Androidów? Coś? Piąty Element? Kontakt? Solaris?

należałoby dodać Star Trek i Star Wars
a przy okazji Bliskie Spotkania 3 stopnia
...Ignorance is bliss...
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  25 stycznia 2010
RexMundi
RexMundi: Star Trek

Stary na pewno, nowy nie powiedział bym...
RexMundi
RexMundi: Star Wars a przy okazji Bliskie Spotkania 3 stopnia

Oczywiście, jak mogłem zapomnieć! Do tego jeszcze Wyspę Doktora Moreau która niedawno leciała w TV! A z tych nowszych to nawet Dystrykt 9 był lepszy bo był oryginalny...
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  25 stycznia 2010

"Titanic" zarobił 1.843 mld, "Avatar" ma w tym momencie ok 1.836 mld... Lada Dzień zatopi Titanica ;>

Gothiclady
Gothiclady
  25 stycznia 2010

a tego avatara jeszcze nie obejrzałam :) coś się zebrać nie mogę ;[

JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  26 stycznia 2010

No i stało się - "Avatar" zatopił "Titanic'a" a Cameron pokonał samego siebie! :brawo:

smencik
smencik
  27 stycznia 2010

Zarżnijcie mnie, ale 'Avatara' oglądać nie mam zamiaru.

ZamknijJape
ZamknijJape
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Takich uczuć jeszcze nie doznałem nawet podczas oglądania "Zielonej Mili" i "Szkoły Uczuć" razem wziętych.

Ubliżasz "Zielonej Mili".

Ten film to przereklamowane gówno jest. Rzygać mi się chce jak patrzę na ryje tych niebieskich... kosmitów?

Kiedy do nakręcenia filmu wystarczył odpowiedni sprzęt plus aktorzy. Dzisiaj wystarczą komputery... Przykre.
BornUnderABadStar
BornUnderABadStar
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A to nieprawda... Jak mozna za najlepszy film uznać coś o tak mdłej i nieprzemyślanej fabule.. Efekty specjalne to nie wszystko. Poza tym został wyreżyserowany przez twórce jednego z najwiekszych gniotów w historii kina - "Titanica"


79AsonUnique79
79AsonUnique79: dla mnie " Władca Pierścieni " wszystkie 3 części ... powalały bez 3D...

:tak:

historia opowiedziana w avatarze jest banalna.
chciwość ludzka niszczy coś wartościowego i niepowtarzalnego. za dużo pocahontas sie naoglądali.
BornUnderABadStar
BornUnderABadStar
  2 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Takich uczuć jeszcze nie doznałem nawet podczas oglądania "Zielonej Mili" i "Szkoły Uczuć" razem wziętych.

nie doczytałam ;o
Zielona Mila to na razie jedyny film który mnie tak wzruszył.
jak zreszta i książka
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.