margotka
margotka
  10 listopada 2009 (pierwszy post)

...w związku z jutrzejszym świętem... pojawia się pytanie... jakie mamy poszanowanie do tradycji związanej z naszą tożsamością narodową, patriotyzmem?

można zauważyć, że ludzie "czerwone świeta" w kalendarzu traktują, jako dzień wolny od pracy przed telewizorem....;) ...

czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

4Pure
4Pure
  12 listopada 2009
Uzi
Uzi: Uważam, że powinnaś się cieszyć mimo wszystko, że żyjesz w Polsce a nie np. w Rumunii czy innym dużo gorszym kraju. Niektórym może wydać się to abstrakcją ale są kraje biedniejsze i mimo wszystko ludzie nie narzekają a cieszą się życiem nie mając nic.

Czyli Rumunia jest zaraz po Polsce? Powinniśmy porównywać się do lepszych krajów.
Konto usunięte
Konto usunięte: w każdym innym kraju też byś narzekała więc akcentowanie polskości to zwykły debilizm dla mnie...

Debilizm powiadasz. Ty byś nie narzekał mając tylko jeden dzień wolnego w miesiącu i gdybyś sypiał po 5 godzin?
kruspe88
kruspe88
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty byś nie narzekał mając tylko jeden dzień wolnego w miesiącu i gdybyś sypiał po 5 godzin?

zmień pracę... rzuć studia... nikt Cię nie zmusza do takiego trybu życia, a na pewno to nie jest państwo...
HandOfFate
HandOfFate
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zmień pracę... rzuć studia... nikt Cię nie zmusza do takiego trybu życia, a na pewno to nie jest państwo...

chodzi o to ze panstwo zmusza czlowieka do pracy 7 dni w tygodniu 24h na dobe by mogl godziwie zyc, bo to samo panstwo nie zapewnia swoim mieszkancom niczego poza wrzodami na zoladku spowodowanymi stresem i warunkami w jakich musimy zyc. w normalnym cywilizowanym kraju statystyczny kowalski pracujac sobie 8h dziennie 5 dni w tygodniu nie ma stresow typu zycie od wyplaty do wyplaty, stac go na mieszkanie, auto, na to by 2 razy do roku otworzyc atlas geograficzny i na slepo wybrac sobie punkt w ktory pojedzie na 1-2 tyg urlopu... a u nas? ...litosci :) jesli nie masz bogatych rodzicow/cioci/wujka/dziadkow, jesli nie dostales spadku po kims z rodziny, jesli nie masz mega znajomosci albo nie jestes tym 1% ludzi ktorzy zarabiaja na tyle normalne pieniadze ze stac ich na przyzwoite zycie - to w skrocie masz prze****ne, i gowno Ci dadza skonczone studia, dwa fakultety i Bog jeden wie co jeszcze bo i tak zarabiasz 2000zl miesiecznie. Kup za to mieszkanie, powodzenia...no chyba ze lubisz bawic sie w 30lat mega stresu pod tytulem kredyt mieszkaniowy...ale uwierz mi, nie polecam. Kup sobie normalne auto, nie takie ktore bedziesz musial co 2-3 miesiace naprawiac inwestujac w nie po roku tyle, ile za nie zaplaciles, a na koniec...pojedz sobie na 2tyg. wakacje np. do meksyku. Z przecietnej pensji polaka, uda Ci sie? szczerze watpie, ale jesli tak, to czuj sie szczesliwcem! :]
4Pure
4Pure
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Nic dodać, nic ująć.
Mam bardzo podobne zdanie na ten temat. W Polsce ciężko zarobić pieniądze, opłaty są bardzo duże. Jak napisałeś, żyje się od pierwszego do pierwszego. Żeby żyć godnie, trzeba mieć znajomości, ewentualnie szczęście, może znajomości + szczęście. W mojej pracy jest kobieta, która nawet nie ma matury, a zarabia 5000 złotych miesięcznie. Dlaczego zatrudnili ją na tak odpowiedzialne stanowisko, wymagające sporej wiedzy? Ponieważ ma znajomości na wyższych szczeblach. Ja, jako szary obywatel bez znajomości, będę musiała ładnie kombinować.
KRETMAISTER001
Posty: 1796 (po ~124 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 28
KRETMAISTER001
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pajac

cie zrobił, nie wychował, a zadeptać zapomniał :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Rumunia to bardzo fajny kraj wbrew powszechnie panującej opinii...

bardzo ładny i nic poza tym, europa to tam jest w paru miejscach i szybko się kończy, zachęcam podróż tirem przez Rumunię a nie tylko trasą szybkiego ruchu do Bukaresztu albo jakiegoś nadmorskiego kurortu:mrgreen:

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim produktami kulinarnymi. Jeśli chcesz chapsnąć naprawdę dobry sernik rafaello to znajdziesz go właśnie tu! www.smacznieitanio.pl/sernik-rafaello-na-zimno/ Polecam także inne moje przepisy www.smacznieitanio.pl

kruspe88
kruspe88
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi o to ze panstwo zmusza czlowieka do pracy 7 dni w tygodniu 24h na dobe by mogl godziwie zyc, bo to samo panstwo nie zapewnia swoim mieszkancom niczego poza wrzodami na zoladku spowodowanymi stresem i warunkami w jakich musimy zyc. w normalnym cywilizowanym kraju statystyczny kowalski pracujac sobie 8h dziennie 5 dni w tygodniu nie ma stresow typu zycie od wyplaty do wyplaty, stac go na mieszkanie, auto, na to by 2 razy do roku otworzyc atlas geograficzny i na slepo wybrac sobie punkt w ktory pojedzie na 1-2 tyg urlopu... a u nas? ...litosci :) jesli nie masz bogatych rodzicow/cioci/wujka/dziadkow, jesli nie dostales spadku po kims z rodziny, jesli nie masz mega znajomosci albo nie jestes tym 1% ludzi ktorzy zarabiaja na tyle normalne pieniadze ze stac ich na przyzwoite zycie - to w skrocie masz prze****ne, i gowno Ci dadza skonczone studia, dwa fakultety i Bog jeden wie co jeszcze bo i tak zarabiasz 2000zl miesiecznie. Kup za to mieszkanie, powodzenia...no chyba ze lubisz bawic sie w 30lat mega stresu pod tytulem kredyt mieszkaniowy...ale uwierz mi, nie polecam. Kup sobie normalne auto, nie takie ktore bedziesz musial co 2-3 miesiace naprawiac inwestujac w nie po roku tyle, ile za nie zaplaciles, a na koniec...pojedz sobie na 2tyg. wakacje np. do meksyku. Z przecietnej pensji polaka, uda Ci sie? szczerze watpie, ale jesli tak, to czuj sie szczesliwcem! :]


Konto usunięte
Konto usunięte: Nic dodać, nic ująć. Mam bardzo podobne zdanie na ten temat. W Polsce ciężko zarobić pieniądze, opłaty są bardzo duże. Jak napisałeś, żyje się od pierwszego do pierwszego. Żeby żyć godnie, trzeba mieć znajomości, ewentualnie szczęście, może znajomości + szczęście. W mojej pracy jest kobieta, która nawet nie ma matury, a zarabia 5000 złotych miesięcznie. Dlaczego zatrudnili ją na tak odpowiedzialne stanowisko, wymagające sporej wiedzy? Ponieważ ma znajomości na wyższych szczeblach. Ja, jako szary obywatel bez znajomości, będę musiała ładnie kombinować.

komuna się skończyła, granice są otwarte...
nie zapomnijcie przysłać widokówki ;]
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  13 listopada 2009
KRETMAISTER001
KRETMAISTER001: cie zrobił, nie wychował, a zadeptać zapomniał

slicznie pokazales swoj poziom :)
sam wymysliles to mistrzostwo elokwencji czy jak zawsze mama ci podpowiedziala?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: slicznie pokazales swoj poziom :)

swoją uwagą o "pajacu" wskazałeś poziom tej dyskusji
...Ignorance is bliss...
HandOfFate
HandOfFate
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: komuna się skończyła, granice są otwarte... nie zapomnijcie przysłać widokówki ;]

...i tyle masz do powiedzenia w temacie? gratulacje ;]
...widzisz, problem polega na tym ze nie kazdy chce/moze wyjechac za granice, wystarczy pomyslec prawda?
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: problem polega na tym ze nie kazdy chce/moze wyjechac za granice

głosujcie dalej na tłuka i innych POzytywnych inaczej to nie bedziecie mieli wyboru :D
HandOfFate
HandOfFate
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: głosujcie dalej na tłuka i innych POzytywnych inaczej to nie bedziecie mieli wyboru :D

Nie masz pojecia na kogo glosowalem przyjacielu...;]
zreszta ten kraj ma podstawowy problem, a mianowicie - na kogo nie zaglosujesz, i tak bedzie ch***wo :/
kruspe88
kruspe88
  13 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ...i tyle masz do powiedzenia w temacie? gratulacje ;]

a co mam Ci napisać?
ja nie opływam w luksusy, nie mam nie wiadomo jakich znajomości, a nie narzekam...
jak Ci źle to weź i zrób coś z tym.

Konto usunięte
Konto usunięte: głosujcie dalej na tłuka i innych POzytywnych inaczej to nie bedziecie mieli wyboru :D

Konto usunięte
Konto usunięte: na kogo nie zaglosujesz, i tak bedzie ch***wo :/

co za problem? na posła może kandydować każdy obywatel polski, który ukończył 21 rok życia...
idźcie i zobaczcie czy tak łatwo jest rządzić krajem.
HandOfFate
HandOfFate
  14 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co mam Ci napisać? ja nie opływam w luksusy, nie mam nie wiadomo jakich znajomości, a nie narzekam... jak Ci źle to weź i zrób coś z tym.

kompletnie nie rozumiesz co do Ciebie pisze... nie twierdze ze mi zle, tylko jakim kosztem, dorosniesz dojdziesz do pewnych rzeczy sam, narazie masz 21 lat, pewnie sobie studiujesz i mieszkasz z rodzicami, poczekaj, rzeczywistosc da Ci jeszcze kopa w dupsko...

Konto usunięte
Konto usunięte: co za problem? na posła może kandydować każdy obywatel polski, który ukończył 21 rok życia... idźcie i zobaczcie czy tak łatwo jest rządzić krajem.

...wujek dobra rada widze:)
...ja sie tam nie pcham bo sie nie znam, a jsk sie nie znam na czyms to tego nie robie, nasi poslowie nie dzialaja w mysl tej zasady, i to powazny blad.
Carlsb
Carlsb
  15 listopada 2009

jeżeli ktoś pisze że polskie święta to tylko przemówienia, ordery, salwy to.. się grubo myli ...owszem, istnieje taka część obchodów ( i jest ona bardzo ważna ) , ale po niej są inne ciekawe rzeczy-11 listopada, po tej "nudnej" jak to ktoś napisał części, można było się wybrać do Muzeum Wojska Polskiego i tam radośnie obchodzić święto odzyskania niepodległości . Można było normalnie dotknąć eksponatów, wsiąść do czołgów i samolotów, porozmawiać z żołnierzami itd.a chyba nie muszę pisać że to wielka frajda dla wszystkich. W tym roku było kilkadziesiąt tysięcy ludzi ( żródło-http://www.muzeumwp.pl/wydarzenia.php?NID=168 )

11 listopada odbywa się także Bieg Niepodległości (coś dla sportowców i nie tylko)

15 sierpnia są defilady

3 maja też są obchody, a nie tylko nudne przemówienia ...

1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oprócz składania hołdu w godzinę W i podczas apelu poległych na Woli, a także Marszu Mokotowa , jest też za darmo wejście i zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego .. tu akurat wielu Warszawiakom nie potrzeba hucznych zabaw...sama atmosfera tego dnia wiele daje ..

także łatwo napisać, że przemówienia są nudne .. pewnie, że są nudne jak się siedzi 11 listopada o 12 w południe na kacu ... a wyjść z domu i uczestniczyć w reszcie obchodów to już nie łaska ..

a święta narodowe są ważne - utrzymują więzi między Polakami, wspólna pamięć, historia, kultura i tożsamość ..tak , w dzisiejszych czasach trzeba to przypominać ..wielu zapomina

takbir27
takbir27
  15 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

w domu mam tylko flagę Iraku :smutny:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.