margotka
margotka
  10 listopada 2009 (pierwszy post)

...w związku z jutrzejszym świętem... pojawia się pytanie... jakie mamy poszanowanie do tradycji związanej z naszą tożsamością narodową, patriotyzmem?

można zauważyć, że ludzie "czerwone świeta" w kalendarzu traktują, jako dzień wolny od pracy przed telewizorem....;) ...

czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

kruspe88
kruspe88
  10 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

jasne, że ma... kwestia tego jak świętujemy to co należy świętować. Niestety jesteśmy narodem kochającym patos, powagę, wzniosłość i uwielbiamy opłakiwać naszą historię. Nic dziwnego, że ludzie wolą siedzieć przed telewizorem niż uczestniczyć w jakichś obchodach bo każde wyglądają tak samo - przemówienia, przemówienia, ordery, przemówienia, salwy honorowe (najciekawsza część), przemówienia, do domu.
Wiem co piszę bo byłem w poczcie sztandarowym i na każdą taką okazję musieliśmy się stawić i sterczeć na zimnie 3h bez wyraźnego celu.
Powinniśmy brać przykład z Amerykanów - oni potrafią pogodzić oddawanie hołdu tym, którzy zginęli w walce o wolność, z niekłamaną radością że żyją w wolnym kraju. U nas druga opcja jest odbierana jako brak szacunku dla poległych.
Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni bo jesteśmy smutnym narodem.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2009

właściwie Kruspe88 napisał to co sam chciałem napisać :)
traktujemy wszystko zbyt poważnie i jak świętość
zamiast słuchać po raz któryś jak to My o naszą wolność walczyliśmy wole w tym czasie siedzieć w domu lub spotkać się ze znajomymi

Konto usunięte
Konto usunięte: Powinniśmy brać przykład z Amerykanów - oni potrafią pogodzić oddawanie hołdu tym, którzy zginęli w walce o wolność, z niekłamaną radością że żyją w wolnym kraju. U nas druga opcja jest odbierana jako brak szacunku dla poległych. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni bo jesteśmy smutnym narodem.

może gdyby ich 4 lipca był w ponurą deszczową depresyjną porę roku ..nie bawili by się tak :)

ale masz racje, jesteśmy ponurzy i poważni ..przynajmniej oficjalnie

Czy My bawimy się w dzień naszego patrona ? nie
bo to męczennik trzeba go uczcić z szacunkiem
...Ignorance is bliss...
HandOfFate
HandOfFate
  10 listopada 2009
margotka
margotka: ...w związku z jutrzejszym świętem... pojawia się pytanie... jakie mamy poszanowanie do tradycji związanej z naszą tożsamością narodową, patriotyzmem?

Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie...panstwo ma w dupie mnie, ja mam w dupie panstwo, ot co.

margotka
margotka: można zauważyć, że ludzie "czerwone świeta" w kalendarzu traktują, jako dzień wolny od pracy przed telewizorem....;) ...

bo i tak wlasnie jest.

margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

nie wiem, moze...?
dawson
dawson
  10 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

tak. nie każdy ceni tego że gdyby nie niepodległość polski byłoby całkiem inaczej niż dziś.
KRETMAISTER001
Posty: 1796 (po ~124 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 28
KRETMAISTER001
  10 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

po co ? co my amerykanie? ja mam Polskę w sercu, jak ktoś jej ubliży to przypier... ale robienie z symboli jakim jest flaga państwo ozdób pseudo-świątecznych to porażka, za te małe flaki powtykane w miastach to bym radnych chętnie wydydłał porządnym dildo i spuścił im na łby wiadro pomyj

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim produktami kulinarnymi. Jeśli chcesz chapsnąć naprawdę dobry sernik rafaello to znajdziesz go właśnie tu! www.smacznieitanio.pl/sernik-rafaello-na-zimno/ Polecam także inne moje przepisy www.smacznieitanio.pl

Uzi
Uzi
  11 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

Jeżeli ludzie robią to tylko dlatego, bo:
Rysiek spod 7-ki zawsze wywiesza a ja mUUUUSZĘ być pierwszy!!
To nie.
Ale jeżeli robią to z potrzeby... serca, z potrzeby patriotyzmu, dlatego, że jest dumny z tego kim jest i że może uczcić tym gestem fakt, że może obchodzić taki dzień jak odzyskanie niepodległości - to z pewnością ma sens i to wielki.

Osobiście od kilku lat wywieszam flagę 11 listopada wstaję rano i puszczam Mazurka Dąbrowskiego, po zakończeniu wyłączam laptopa i kładę się dalej spać.
folkemon
folkemon
  11 listopada 2009
Uzi
Uzi: Osobiście od kilku lat wywieszam flagę 11 listopada wstaję rano i puszczam Mazurka Dąbrowskiego, po zakończeniu wyłączam laptopa i kładę się dalej spać.

haha :D Fajny schiz, radosny taki :D

szczególnie to że idziesz potem dalej spać jest takie fajne :mrgreen:

rozbawiłaś mnie : ]

margotka
margotka: można zauważyć, że ludzie "czerwone świeta" w kalendarzu traktują, jako dzień wolny od pracy przed telewizorem....;) ...

no i trudno, wolny dzień to sobie odpoczywają, co kto lubi. A to , że wielu Polaków nie ma hobby to już inna sprawa : (
Uzi
Uzi
  11 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rozbawiłaś mnie : ]

Nie był to mój prioryt tej wypowiedzi :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: szczególnie to że idziesz potem dalej spać jest takie fajne

Jeżeli wstaję o 6 w dzień, w który mogę sobie pospać to czemu nie?
4Pure
4Pure
  11 listopada 2009

To niestosowne, ale ja traktuję ten dzień jako dzień wolny od pracy i uczelni, gdyż to jedyny dzień wolny w tym miesiącu. Nie myślałam o fladze, gdyż wstałam parę minut temu. Jestem wykończona życiem w polskiej pracy i polskiej uczelni.

Patriotką jestem, bo oczywiście nie chodzi tylko o pieniądze, a przemęczenie życiem w Polsce dodaje mi uczuć patriotycznych.

:and:

Uzi
Uzi
  11 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem wykończona życiem w polskiej pracy i polskiej uczelni.

:nie:
Uważam, że powinnaś się cieszyć mimo wszystko, że żyjesz w Polsce a nie np. w Rumunii czy innym dużo gorszym kraju. Niektórym może wydać się to abstrakcją ale są kraje biedniejsze i mimo wszystko ludzie nie narzekają a cieszą się życiem nie mając nic.
Zadziora
Zadziora
  11 listopada 2009
margotka
margotka: można zauważyć, że ludzie "czerwone świeta" w kalendarzu traktują, jako dzień wolny od pracy przed telewizorem....;) ...

I tak też jest u mnie. Dziś sobie uświadomiłam, że nie jestem do końca patriotką, bo jak bym była, to 11 listopada byłby dla mnie wyjątkowym dniem.

margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

Dla młodzieży może nie, ale dla starszych na pewno;)
Transcendencja
Transcendencja
  11 listopada 2009
margotka
margotka: czy wywieszanie biało-czerwonej flagi ma jeszcze/nadal jakis sens?

Nie ma . Cóż nie jestem patriotą ale podziwiam prezydenta że przyznał się że w kraju od tamtego roku nic się nie zmieniło wreszcie powiedział coś szczerze .
kruspe88
kruspe88
  11 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem wykończona życiem w polskiej pracy i polskiej uczelni.

w każdym innym kraju też byś narzekała więc akcentowanie polskości to zwykły debilizm dla mnie...

Uzi
Uzi: np. w Rumunii

Rumunia to bardzo fajny kraj wbrew powszechnie panującej opinii...
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  12 listopada 2009
margotka
margotka: jakie mamy poszanowanie do tradycji związanej z naszą tożsamością narodową, patriotyzmem?

zapytaj lepiej ludzi na ulicy co ta za swieto 11.11 :lol2:
2 na 5 osob nie ma pojecia
z tych pozostalych 3 jedna wie tylko dla tego ze ktos ja juz uswiadomol :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni bo jesteśmy smutnym narodem.

a z czego mamy sie niby cieszyc?

dawson
dawson: tak. nie każdy ceni tego że gdyby nie niepodległość polski byłoby całkiem inaczej niż dziś.

oczywiscie ze bylo by inaczej
bys spiewala miedzynarodowke na czesc rewolucji pazdziernikowej
ja bym pewnie słowa po polsku powiedziec nie potrafil ale to akurat niekoniecznie jest negatywna strona medalu :d

KRETMAISTER001
KRETMAISTER001: ja mam Polskę w sercu, jak ktoś jej ubliży to przypier...

:ziew:
pajac

Konto usunięte
Konto usunięte: że wielu Polaków nie ma hobby to już inna sprawa : (

ich hobby to okno na swiat tudziez telewizornia zwane czasem

Uzi
Uzi: Uważam, że powinnaś się cieszyć mimo wszystko, że żyjesz w Polsce a nie np. w Rumunii czy innym dużo gorszym kraju.

uwielbiam ten tok rozumowania
cobry dla motłochu co by mu sie za duzo nie uwidziało
motłoch ma zapie***ć i cieszyc sie z tych pomyj ktore ma, bo"mogłby przeciez miec ich mniej"
łot typowa polska mentalnosc masowa...

Uzi
Uzi: są kraje biedniejsze i mimo wszystko ludzie nie narzekają a cieszą się życiem nie mając nic.

daj jakis przyklad moze
na biedniejszy niz polska kraj pelen szczesliwych i pogonych ludzi :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Rumunia to bardzo fajny kraj wbrew powszechnie panującej opinii...

ładnie tam widac rozwarstwienie materialne społeczenstwa do ktorego polska nieubłaganie zmierza od 20 lat :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.