razotka
razotka
  20 sierpnia 2009 (pierwszy post)
Dorota Zawadzka (ur. 30 listopada 1962 roku) ? polska pedagog oraz psycholog rozwojowy. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Znana z programu emitowanego na antenie telewizji TVN - Superniania oraz Świat według dziecka. Współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. W TVN Style prowadzi program I ty możesz mieć super dziecko!.

W telewizji podpowiada, jak radzić sobie z trudnymi dziećmi. Ma dwóch synów, z którymi nie mieszka. Jeden wybrał wolność, drugi ojca. Nam dorota Zawadzka tłumaczy, dlaczego tak się stało. Można się od niej wiele nauczyć. Na przykład, jak szukać i znaleźć miłość po rozwodzie.

> Oglądał ktoś jeden z jej programów? Co o nich sądzicie?
> A jakie wrażenie wywiera na was ona sama?
> Czy uważacie, że w domu radzi sobie ze swoimi dziećmi równie dobrze, jak z tymi, które "wychowywała" na ekranie?
666kamilka666
666kamilka666
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na pewno nie stosowała przemoc. Jest wiele sposobów.. Jak ktoś mi mówi, że by zlał na kwaśne jabłko wrzeszczące dziecko to wydaje mi się, że taka osoba nie za bardzo jest rozgarnięta bo nie zna innych sposobów by uspokoić dziecko.

Ale to nie przemoc, nie biłabym zeby byly siniaki.
nigdy nie dostalas lania od rodzicow?

Konto usunięte
Konto usunięte: uspokoić płączące dziecko, wiem wiem, że nie każde dziecko się tak da, ale zawsze to coś.

jakby Ci splunelo w twarz to bys poszla ogladac labedzie? :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: A powiedz ile takich dzieci, jak Ty wyrośnie jeszcze?

Wyroslo bardzo duzo. Kiedys nie sadzano na karnym jezyku tylko dawano klapsa. I wydaje mi się, że wyrosło wiecej porządnych ludzi niż teraz przy "bezstresowym wychowaniu".

Konto usunięte
Konto usunięte: I czy na dzień dzisiejszy ktoś przejmuje się tym co sobie jego dziecko pomyśli, gdy dostanie pasem za coś, co czasami robi nie w pełni świadome?

Matko, nie chodzi mi o to, że dziecko stłukło wazon, a Ty podchodzisz i bez słowa go uderzasz.
Ale jeśli mam wybierać między metodą: za każdym razem wytłumacz jak krowie na rowie, a dziecko a Cię w dupie;
a metodą: za każdym razem dopytaj się jak to się stało, daj w tyłek klapsa i powiedz że więcej ma tak nie robić;
to wybieram zdecydowanie tą drugą metodę, którą byłam i ja wychowywana, i nie sądzę, żeby potem moje dziecko miało jakiś uraz na psychice z tego powodu ;)
moh3rka
moh3rka
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: > Oglądał ktoś jeden z jej programów? Co o nich sądzicie? > A jakie wrażenie wywiera na was ona sama? > Czy uważacie, że w domu radzi sobie ze swoimi dziećmi równie dobrze, jak z tymi, które "wychowywała" na ekranie?

Oglądałam 'Superniania'. Program, jak program. Ciekawa jestem czy na prawdę przeprowadza aż takie metamorfozy. (;
Mi to wydaje się, że ona jest strasznie wyniosła. Słowa nie da sobie powiedzieć. Poza tym denerwuje mnie jej głos i takie głupie przerażenie w momencie oglądania filmu, gdy przechodzą już ten 'sprawdzian'
Nie wiem, do swoich dzieci jakos inaczej się podchodzi.
razotka
razotka
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nigdy nie dostalas lania od rodzicow?

Zależy co rozumiemy pod pojęciem "lanie"...
Konto usunięte
Konto usunięte: jakby Ci splunelo w twarz to bys poszla ogladac labedzie?

A gdzie dzieci plują komuś w twarz? :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: a dziecko a Cię w dupie;

To najlepiej nie mieć dzieci w ogóle :|
666kamilka666
666kamilka666
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy co rozumiemy pod pojęciem "lanie"...

Lanie, a nie znęcanie się fizyczne.

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie dzieci plują komuś w twarz?

W programie "superniania".
Nie widziałaś nigdy takich przypadków?
Jak matce w twarz splunęło, zwyzywało od najgroszych itp.? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: To najlepiej nie mieć dzieci w ogóle :|

Dzieci trzeba umieć sobie wychować.
Same się nie wychowają, mając tylko za drogowskaz "Jasiu jak jeszcze raz potłuczesz ten kryształowy wazon, to mamusi będzie bardzo smutno."

Kiedyś chciałabym mieć, dwójkę albo trójkę :zakochany:
Zadziora
Zadziora
  21 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: > Oglądał ktoś jeden z jej programów? Co o nich sądzicie?

Oglądam zawsze.
Czasem wkurza mnie to, że tak karci rodziców za klapsa. Dupa nie szklanka. Nie zawsze da się wszystko wytłumaczyć i nie zawsze chcą nad dzieci słuchać, ale mniejsza o to:P

Konto usunięte
Konto usunięte: > A jakie wrażenie wywiera na was ona sama?

Jak najbardziej pozytywne.

Konto usunięte
Konto usunięte: > Czy uważacie, że w domu radzi sobie ze swoimi dziećmi równie dobrze, jak z tymi, które "wychowywała" na ekranie?

Nie interesuje mnie je życie prywatne.
15CruelAngel15
15CruelAngel15
  22 sierpnia 2009

Moocna z niej kobita.
Wkurza mnie głównie tym że zawsze poucza żeby np nie 'dawać klapsa' a itp zapewne samej jej się zdarzyło to zrobić dziecku a w dzieciństwie pewnie sama dostawała w dópe xD

razotka
razotka
  23 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie widziałaś nigdy takich przypadków? Jak matce w twarz splunęło, zwyzywało od najgroszych itp.? ;>

A to... widziałam :/

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś chciałabym mieć, dwójkę albo trójkę

ja tylko jedno ;P
margotka
margotka
  27 sierpnia 2009

hm.. bo w dzisiejszym świecie to rzadko zdarza się, by ludzie sie słuchali - tak wzajemnie ... nie istotny jest wiek rozmówców... stąd wynikają te wszystkie "przypadki wychowawcze"... i nagle rodzice robią wielkie WOW, ze dzieci nie chcą ich słuchać, szanować, nie wspominając już o autorytetach...

moim zdaniem najlepszą metoda wychowawczą jest konsekwencja i zgodność w ustalaniu zasad przez rodziców... (dziadkowie psują dzieci)... a jak to będzie na prawdę okaże się, kiedy moje maleństwo wyjdzie mi z brzucha na początku przyszłego roku i zacznie wchodzić nam na głowę badając granice naszej cierpliwości:P ...

razotka
razotka
  31 sierpnia 2009
margotka
margotka: a jak to będzie na prawdę okaże się, kiedy moje maleństwo wyjdzie mi z brzucha na początku przyszłego roku i zacznie wchodzić nam na głowę badając granice naszej cierpliwości:P ...

Chłopczyk czy dziewczynka? :>
Ciekawe czy będziesz taka konsekwentna, czy jednak zapomnisz się i będziesz rozpieszczać malucha :P
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  1 września 2009

krótko mówiąc nie przepadam za nią :nie:
za bardzo się mądrzy!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.