RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam

przeglądając nowy program TV (dodatek do WYBORCZEJ) na nadchodzący tydzień już w programie na sobotę doznałem lekkiego szoku otóż:

film Raport Pelikana ( Julia Roberts, Denzel Washington) został oceniony przez
"gazetowego krytyka" Konrada J. Zarębskiego
(według fabuły Teorii spisku - potencjalny zabójca :D )
na JEDNĄ GWIAZDKĘ, a opis film kwituje "szkoda czasu"
Pomijając fakt że w tej samej gazecie film jest zaznaczony "markierem" ( wiesz co dobre dziś..) jako film wieczoru

dlaczego wiec film jest na jedną * ?
- bo jest naprawdę kiepski ?
( posiłkując się skalą filmweba - wiem że nie odzwierciedla fachowych opinii - film ma średnią 7,6/10 - Bardzo dobry )
- bo krytyk faworyzuję inne stację ?
zobaczmy:
godzina 20.00
tvp1 - Joe Black - ** - filmweb - 8.06/10 (melodramat, fantasy, B. Pitt, A. Hopkins )
Tv4 - Smoki góra - ** - filmweb - 8.16/10 ( komedia Hongkong )
tvn7 - Zwariowane Wakacje -* - filmweb - 5.95/10 ( komedia USA) - opis krytyka SPORY ZAWÓD
PULS - Pułapki umysłu -** - filmweb - 7.32/10 ( komedia, dramat - Matthew Perry) - opis krytyka - NIC ODKRYWCZEGO
TELE 5 - Miasto Tajemnic -** - filmweb - 6.25/10 ( Thriller) - opis krytyka MA SWÓJ UROK
TVP Kultura - U pana Boga za piecem -**** - filmweb 7.77/10 ( komedia , Polska) - opis krytyka - REWELACJA
ALE KINO - Wschód- zachód -** - filmweb 8.27/10 (melodramat, Francja , Bułgaria , Hiszpania , Ukraina , Rosja) opis krytyka - MNÓSTWO GWIAZD I SCHEMATY
KINO POLSKA - Pułkownik Kwiatkowski -**** - filmweb 7.5/10 (komedia, obyczajowy, Polska) - opis krytyka - OBOWIĄZKOWO!

Tylko Polskie jest dobre ?

to tak tyle ode mnie
takich przykładów można wyszukać więcej
ale może po prostu ja się mylę

- Korzystacie z programów telewizyjnych ?
(jakie ? )
- Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?
- Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?
- Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?
- Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?


Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: ale po co narzucać komuś swój gust ( w sensie oceniac filmy w programach )

no wiesz, to jest w sumie zadanie krytykow no i czasem pomagaja w jakis sposob.
chociaz ja i tak w tym sensu nie widze, bo kazdy ma inny gust.

RexMundi
RexMundi: tak ogólnie gazety tak działają ale po co programy Tv

bo programy telewizyjne to tez gazety :P
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: (jakie ? )


dodawany do "Olsztynskiej"

RexMundi
RexMundi: Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?


gośc nie jest obiektywny kieruje się swoimi odczuciami a nie jakością poszczegulnych filmów goowniany krytyk z przypadku

RexMundi
RexMundi: - Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?


wszystkie bardzo chętnie

RexMundi
RexMundi: Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?


prawie zawsze wśród przyjaciół tak się dzieje no i na film web niekiedy filmy sa za nisko oceniane

RexMundi
RexMundi: Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?


jest to bardzo możliwe stacje mogą im nawet płacic za taki proceder
:zakochany:
Zadziora
Zadziora
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: to juz wiem skąd ten gust

Ja mam inny :lol:

RexMundi
RexMundi: zauważyłem też że opis filmu był taki sam 2 lata temu widać żyja na kopiuj wklej

A moze koleś już nie żyje?:D
Konradziq
Konradziq
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: ale po co oceniać film ? to jest narzucanie komuś swojego gustu

Bo ludzie lubią oceniać wszystko.
I lubią już gotowe rozwiązania. Wolą się pokierować czyimś zdaniem, niż wypracować własne :>.

RexMundi
RexMundi: Ja lubię Tele Tydzień ale tam znowu nie ma wszystkich kanałów które mnie interesują

Ostatnio właśnie w TeleŚwiecie dodali kanały. Teraz program na jeden dzień zajmuje (żeby Cię nie skłamać) 8 stron.
HandOfFate
HandOfFate
  17 sierpnia 2009

Gazeta/Gazeta.pl/Agora...to bardzo stronnicza instytucja w wielu dziedzinach, od polityki, przez finanse po rozrywke...rozdmuchuja kryzys, pisza o bzdurach, faworyzuja to i owo...nie posilkujmy sie ich opiniami :)

shamaramorgan
shamaramorgan
  17 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: ale po co taka opinia ?

jaka? Od tego jest krytyk filmowy, żeby oceniać.

RexMundi
RexMundi: tak jak Ja ale raczej dla artykułów niż programu

nie ma tam żadnych ciekawych. Ewentualnie porady super niani :d

RexMundi
RexMundi: żadnymi ocenami nie powinno się sugerować

ale oceny, takie uzasadnione pokazują mi na co powinnam zwrócić uwagę.
Bo jeśli ktoś napisze, że film jest zły, bo obsada jest zła, to próbuję się skupić na ocenie aktorów :)
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  19 sierpnia 2009

Tak naprawdę to nie zdaję się na na krytyków. Każdy ma inny gust i to co mi podpasuje dla innych może być szmirą i na odwrót.
Muszę sama obejrzeć film by go ocenić. Programy i ich gwaiazdki nie interesują mnie.

razotka
razotka
  20 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Korzystacie z programów telewizyjnych ?

Już nie.
Kiedyś przeglądałam go i zobaczyłam, że będzie film, na którym mi zależało, żeby go obejrzec. Zmieniłam plany na wieczór i zostałam w domu, żeby go spokojnie obejrzeć. Jak przyszła godzina emisji filmu, okazało się, że leci zupełnie coś innego.
Byłam tak rozczarowana, że przyjrzałam się bliżej programowi przez jakiś czas i takich pomyłek było więcej.
Może to dlatego, że nie było to żaden z reklamowanych programów telewizyjnych, a jedynie taki z gazety regionalnej ;P
socjopata84
socjopata84
  22 sierpnia 2009

każdy ma prawo do własnej oceny, jeżeli juz tv to TVP Kultura, jakies wiadomości albo sport, ogólnie to polecam ksiazki

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.