RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam

przeglądając nowy program TV (dodatek do WYBORCZEJ) na nadchodzący tydzień już w programie na sobotę doznałem lekkiego szoku otóż:

film Raport Pelikana ( Julia Roberts, Denzel Washington) został oceniony przez
"gazetowego krytyka" Konrada J. Zarębskiego
(według fabuły Teorii spisku - potencjalny zabójca :D )
na JEDNĄ GWIAZDKĘ, a opis film kwituje "szkoda czasu"
Pomijając fakt że w tej samej gazecie film jest zaznaczony "markierem" ( wiesz co dobre dziś..) jako film wieczoru

dlaczego wiec film jest na jedną * ?
- bo jest naprawdę kiepski ?
( posiłkując się skalą filmweba - wiem że nie odzwierciedla fachowych opinii - film ma średnią 7,6/10 - Bardzo dobry )
- bo krytyk faworyzuję inne stację ?
zobaczmy:
godzina 20.00
tvp1 - Joe Black - ** - filmweb - 8.06/10 (melodramat, fantasy, B. Pitt, A. Hopkins )
Tv4 - Smoki góra - ** - filmweb - 8.16/10 ( komedia Hongkong )
tvn7 - Zwariowane Wakacje -* - filmweb - 5.95/10 ( komedia USA) - opis krytyka SPORY ZAWÓD
PULS - Pułapki umysłu -** - filmweb - 7.32/10 ( komedia, dramat - Matthew Perry) - opis krytyka - NIC ODKRYWCZEGO
TELE 5 - Miasto Tajemnic -** - filmweb - 6.25/10 ( Thriller) - opis krytyka MA SWÓJ UROK
TVP Kultura - U pana Boga za piecem -**** - filmweb 7.77/10 ( komedia , Polska) - opis krytyka - REWELACJA
ALE KINO - Wschód- zachód -** - filmweb 8.27/10 (melodramat, Francja , Bułgaria , Hiszpania , Ukraina , Rosja) opis krytyka - MNÓSTWO GWIAZD I SCHEMATY
KINO POLSKA - Pułkownik Kwiatkowski -**** - filmweb 7.5/10 (komedia, obyczajowy, Polska) - opis krytyka - OBOWIĄZKOWO!

Tylko Polskie jest dobre ?

to tak tyle ode mnie
takich przykładów można wyszukać więcej
ale może po prostu ja się mylę

- Korzystacie z programów telewizyjnych ?
(jakie ? )
- Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?
- Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?
- Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?
- Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?


Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
folkemon
folkemon
  14 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?

to jest sztuka czyli coś czego nie da się zdefiniować i ubrać w jakąś obiektywną skalę. Dla kogoś dobra jest kupa rozsmarowana na płótnie, a dla kogoś innego nie.

więc nie ma co się przejmować :nie:

recenzja jest po to by powiedzieć o czym mniej więcej jest film/płyta/książka, by czytelnik mógł stwierdzić czy go zainteresuje. A oceny przy recenzjach to pic na wodę.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest sztuka czyli coś czego nie da się zdefiniować i ubrać w jakąś obiektywną skalę. Dla kogoś dobra jest kupa rozsmarowana na płótnie, a dla kogoś innego nie.

owszem
każdy lubi co innego
ale jak można ocenić film najniżej ze wszystkich danego dnia a jednocześni "zaznaczyć" go jako FILM DNIA :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: recenzja jest po to by powiedzieć o czym mniej więcej jest film/płyta/książka, by czytelnik mógł stwierdzić czy go zainteresuje. A oceny przy recenzjach to pic na wodę.

tak
wolałbym żeby tylko była podana informacja o filmie i koniec
a nie jakieś własne opinie na jego temat
...Ignorance is bliss...
folkemon
folkemon
  14 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: ale jak można ocenić film najniżej ze wszystkich danego dnia a jednocześni "zaznaczyć" go jako FILM DNIA

to tak jak na fotce :D Bałagan...
może to jakiś zbuntowany recenzent :P

RexMundi
RexMundi: wolałbym żeby tylko była podana informacja o filmie i koniec a nie jakieś własne opinie na jego temat

ja ostatnio się wkurzałem jak czytałem recenzję płyty, którą sobie z zagranicy sprowadziłem za ciężko zarobioną kasę. Recka była daremna.. tak jakby ktoś tego wcale nie słuchał :zly:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: może to jakiś zbuntowany recenzent :P

a nie wiem
własnie zauważyłem na filmwebie że też poruszono ten wątek :lol:
nawet 2 lata temu był ten sam problem
widac oni nie recenzują na bieżąco tylko robia kopiuj wklej :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja ostatnio się wkurzałem jak czytałem recenzję płyty, którą sobie z zagranicy sprowadziłem za ciężko zarobioną kasę. Recka była daremna.. tak jakby ktoś tego wcale nie słuchał

tacy recenzenci sa najlepsi :tak:
...Ignorance is bliss...
Zadziora
Zadziora
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: na JEDNĄ GWIAZDKĘ, a opis film kwituje "szkoda czasu"

A ja wiem? Przecież, to dobry film i mam zamiar go znów obejrzeć;>

RexMundi
RexMundi: Tylko Polskie jest dobre ?

Ja nie wiem kto jest odpowiedzialny za te gwiazdki, ale nie ma gustu :D Poza tym, to my oceniam według siebie, co jest dobre, a nie jakiś ziom w gazecie.

RexMundi
RexMundi: - Korzystacie z programów telewizyjnych ? (jakie ? )

W sumie nie, jak już muszę to zaglądam na wp.

RexMundi
RexMundi: - Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?

Zamieściłam już.

RexMundi
RexMundi: - Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?

U pana Boga za piecem :D

RexMundi
RexMundi: - Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?

Nie, bo ja nie zwracam na nie uwagi. Mój bart zawsze na filmweb patrzy ile i jaka ocena i na tej podstawie ogląda film- paranoja. Ja oglądam film według własnego uznawania, a nie opinii innych. Oczywiście biorę je pod uwagę, ale nie wpływa to na moje obejrzę czy nie obejrzę.

RexMundi
RexMundi: - Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?

Na bank, to tylko Polska :lol2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2009
Zadziora
Zadziora: A ja wiem? Przecież, to dobry film i mam zamiar go znów obejrzeć;>

chłam oglądasz ? :P
nie no ..dobry film :tak:

Zadziora
Zadziora: Ja nie wiem kto jest odpowiedzialny za te gwiazdki

Konrad J. Zarębski

Zadziora
Zadziora: to my oceniam według siebie, co jest dobre, a nie jakiś ziom w gazecie.

jak pisałem wcześniej..powinien być zamieszczony jedynie opis filmu a nie własne przemyślenia na jego temat

Zadziora
Zadziora: Na bank, to tylko Polska

utwierdziłaś mnie w tym :tak:
...Ignorance is bliss...
Oval
Oval
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Korzystacie z programów telewizyjnych ? (jakie ? ) - Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ? - Który z tych filmów byście OBEJRZELI ? - Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ? - Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?

Najczęściej włączam telegazete ;) albo na WP program :)
Ja oglądam fil i sam wiem czy jest dobry, oceny w ogóle nie grają roli czy obejrzę czy nie obejrzę filmu (np.)
Oczywiście, że mogą i na pewno to robią! (niestety:and:)
Zadziora
Zadziora
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: chłam oglądasz ? :P nie no ..dobry film

Sam wiesz, ze tak :P Na Vipie Ci o tym piszę :ssh:

RexMundi
RexMundi: Konrad J. Zarębski

Ma podobne nazwisko do mnie brrrr

RexMundi
RexMundi: .powinien być zamieszczony jedynie opis filmu a nie własne przemyślenia na jego temat

Dokładnie tak, ale to pewnie jakiś krytyk od siedmiu boleści ze starej dekady:>

RexMundi
RexMundi: utwierdziłaś mnie w tym

:D
Konradziq
Konradziq
  15 sierpnia 2009

Co do opisanej sytuacji.
Nie każdemu nawet najgenialniejszy film musi się podobać ;>. A został zaznaczony jako film dnia, bo pewnie na innych kanałach (czyt. tych ogólnodostępnych) nie ma nic lepszego ;>.

Przed wakacjami, gdy oglądałem Kinomaniaka na tv4 wiele razy zostawałem czymś zaskakiwany. Ot, chociażby wtedy, gdy prowadzący mówi o filmie, że warto go obejrzeć, świetna gra aktorska itp, a ocenia na 7 (gdzie punktacja jest do 10).
Chyba żadnego krytyka filmowego nigdy nie zrozumiem.

U mnie w domu co tydzień pojawia się nowy numer TeleŚwiata. Czasem przeczytam w nim ciekawy artykuł, a na co dzień szukam czegoś do oglądania.
I chyba nie jest żadnym oszczerstwem (?), jak napiszę, że każda gazeta faworyzuje jakiś film. Przyczyny mogą być różne - dostali za to pieniądze od stacji? chcą wypromować polską produkcję (tak jak w opisanym przykładzie)? Nie wiem.

RexMundi
RexMundi: - Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?

Właśnie się zastanawiałem, co by tu dziś wieczorem obejrzeć... i doszedłem do wniosku, że nic.
Podoba mi się U Pana Boga za piecem, ale ileż można? Pozostałe filmy jakoś mnie nie przyciągają...

Tak przy okazji ;>
@RexMundi:
Bardzo kulturalny awatar :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Korzystacie z programów telewizyjnych ? (jakie ? )

nie, nie korzystam z programow, jak mnie interesuje co bedzie to sprawdzam w tv, na czyms w stylu telegazety.

RexMundi
RexMundi: - Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?

moze i masz racje, jakos nigdy nie zwracam uwagi na te gwiazdki przy filmach, mam zawsze swoja o[pinie na ten temat, ktora ksztaltuje dopiero po obejrzeniu filmu.

RexMundi
RexMundi: - Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?

zadnego, a w szczegolnosci zadnego z polskich, bo sa tragiczne. a przynajmniej takie sa moje uczucia na temat polskich filmow.

RexMundi
RexMundi: - Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?

na pewno wiele bylo takich sytuacji, ale akurat nie jestem w stanie sobie teraZ przypomniec, co to byly za filmy :D

RexMundi
RexMundi: - Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?

no pewnie, gazety ogolnie faworyzuja sobie co tylko chca i proboja nam wbic do glow ich wlasne opinie na dany temat, co pozniej widac po niektorych ludziach, ktorzy zamiast kierowac sie wlasnym rozumem patrza sie na to, co pisze w gazetach itp.
shamaramorgan
shamaramorgan
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: dodatek do WYBORCZEJ

i dzień świra jako dodatek :d
RexMundi
RexMundi: dlaczego wiec film jest na jedną * ?

to jest opinia subiektywna, więc nie należy się nią kierować ;)
RexMundi
RexMundi: U pana Boga za piecem

Jedyne, które mogę obejrzeć ( o ile mam TVP Kulturę)

RexMundi
RexMundi: Korzystacie z programów telewizyjnych ? (jakie ? )

rodzice kupuja Tele tydzień.

RexMundi
RexMundi: - Jaka jest wasza opinia na temat wyżej wymienionej sytuacji ?

nie oglądałam tego filmu, więc nie wiem czy jest godny obejrzenia, czy nie.

RexMundi
RexMundi: - Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?

na filmwebie jest dużo filmów wysoko ocenianych, które mnie się nie podobały.
Mozliwe, że po prostu jestem na nie za głupia? ;)
ChamskiDres
ChamskiDres
  15 sierpnia 2009

Mi się wydaje że to prawdziwy patriota :ziober2:

kuba92762
kuba92762
  15 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Korzystacie z programów telewizyjnych ?

Tak.To&Owo, najlepszy w sumie, bez zadnych krytyk itp. Ktos bedzie chcial to zobaczy dany film.Ja sie nigdy nie sugeruje ''krytykami''

RexMundi
RexMundi: Który z tych filmów byście OBEJRZELI ?

Moze te zwariowane wakacje.U pana Boga za piecem w ogole do mnie nie przemowil.Joe Blacka wylaczylem w koncowce, a nie chce mi sie czekac do konca.(zreszta mam naplycie, a widze, ze to z wczoraj jest:lol:)

RexMundi
RexMundi: Znacie może albo pamiętacie podobne sytuacje że ocena filmu jest sprzeczna z waszą opinią ?

Czesto.Krytyk tez ma swoj gust i zdarza sie ze najwieksze 'scierwa' ocenia wysoko.

RexMundi
RexMundi: Czy myślicie że gazety ( programy TV) moga faworyzować dane stację lub określony pogląd co do repertuaru ?

Nie powinny.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2009
Oval
Oval: Najczęściej włączam telegazete ;)

za dużo roboty

Oval
Oval: Ja oglądam fil i sam wiem czy jest dobry, oceny w ogóle nie grają roli czy obejrzę czy nie obejrzę filmu (np.)

no ale nie denerwuje Cie to że masz film który widziałeś i oceniłeś powiedzmy na pięć gwiazdek a tu patrzysz w program i jakiś znawca daje jedną ?

Zadziora
Zadziora: Ma podobne nazwisko do mnie brrrr

to juz wiem skąd ten gust :ninja:

Zadziora
Zadziora: Dokładnie tak, ale to pewnie jakiś krytyk od siedmiu boleści ze starej dekady:>

zauważyłem też że opis filmu był taki sam 2 lata temu
widać żyja na kopiuj wklej

Konradziq
Konradziq: Co do opisanej sytuacji. Nie każdemu nawet najgenialniejszy film musi się podobać ;>. A został zaznaczony jako film dnia, bo pewnie na innych kanałach (czyt. tych ogólnodostępnych) nie ma nic lepszego ;>.

ale po co oceniać film ?
to jest narzucanie komuś swojego gustu

Konradziq
Konradziq: TeleŚwiata.

Ja lubię Tele Tydzień ale tam znowu nie ma wszystkich kanałów które mnie interesują

Konradziq
Konradziq: Bardzo kulturalny awatar

szukam coś nowego odpowiedniego do humoru

Konto usunięte
Konto usunięte: moze i masz racje, jakos nigdy nie zwracam uwagi na te gwiazdki przy filmach, mam zawsze swoja o[pinie na ten temat, ktora ksztaltuje dopiero po obejrzeniu filmu.

ale po co narzucać komuś swój gust ( w sensie oceniac filmy w programach )

Konto usunięte
Konto usunięte: no pewnie, gazety ogolnie faworyzuja sobie co tylko chca i proboja nam wbic do glow ich wlasne opinie na dany temat, co pozniej widac po niektorych ludziach, ktorzy zamiast kierowac sie wlasnym rozumem patrza sie na to, co pisze w gazetach itp.

tak ogólnie gazety tak działają
ale po co programy Tv

Konto usunięte
Konto usunięte: i dzień świra jako dodatek :d

jedynie po to kupiłem

Konto usunięte
Konto usunięte: to jest opinia subiektywna, więc nie należy się nią kierować ;)

ale po co taka opinia ?

Konto usunięte
Konto usunięte: rodzice kupuja Tele tydzień.

tak jak Ja
ale raczej dla artykułów niż programu

Konto usunięte
Konto usunięte: Mozliwe, że po prostu jestem na nie za głupia? ;)

żadnymi ocenami nie powinno się sugerować

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak.To&Owo, najlepszy w sumie,

ale program od Soboty
nie umiem się przestawić ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: .(zreszta mam naplycie, a widze, ze to z wczoraj jest)

na cinemax chyba leci przez cały tydzień
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.