blondyneczka100000
blondyneczka100000
  11 lipca 2009 (pierwszy post)

HEJ:mrgreen::mrgreen::mrgreen: -co sądzicie o książkach stephanie mayer?(zmierzch, księżyc w nowiu, zaćmienie, przed świtem) -czy byłby ktoś skłonny mi wytłumaczyć gdzie sie podziała reszta "midnight sun" (oprócz tych 12 rozdziałów) jak tak gdzie mogę ją znaleźć? -chciałby ktoś powymieniać się newsami na temat tych książek lub filmów, jakieś dodatkowe rozdziały, zwiastuny filmowe... może plakaty? pozdrawiam:)

pauline321
pauline321
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: może plakaty?


Plakaty zbierałam w podstawówce :woot:

Lubię Zmierzch, bo lubię wszelkie książki, filmy, etc. o miłości.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ichabod: Zhańbiła ona wampiry, ten jej twór powinien zostać nazwany zupełnie inaczej. Do tej pory wampiry były tajemnicze, wzbudzały strach, ciekawość, a nawet współczucie - przykładowo tak jak je przedstawiła Anne Rice w Kronikach. Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek - oliwy do ognia dolała ekranizacja tej książki, całe rzesze skretyniałych nastolatek zakochały się w odtwórcy roli Edwarda i świata poza nim nie widzą, a co gorsza właśnie tak wyobrażają sobie one wampira. Wszystko w tym temacie.


Jak Andrzej brzydko napisał :and:
kruspe88
kruspe88
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek

:crylol:
lepiej bym tego nie ujął :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: tj takie na faktach czy tez a"la bajka?

blond :nie:

kojarzysz "Wywiad z wampirem" albo "Królową potępionych"? takie dwa fajne filmy... to właśnie na podstawie książek Anne Rice
pauline321
pauline321
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej bym tego nie ujął


Ale wy jesteście niedobrzy :nie:
shamaramorgan
shamaramorgan
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -co sądzicie o książkach stephanie mayer?(zmierzch, księżyc w nowiu, zaćmienie, przed świtem)

nie czytałam i jakoś nie mam czytać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zhańbiła ona wampiry, ten jej twór powinien zostać nazwany zupełnie inaczej. Do tej pory wampiry były tajemnicze, wzbudzały strach, ciekawość, a nawet współczucie - przykładowo tak jak je przedstawiła Anne Rice w Kronikach. Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek - oliwy do ognia dolała ekranizacja tej książki, całe rzesze skretyniałych nastolatek zakochały się w odtwórcy roli Edwarda i świata poza nim nie widzą, a co gorsza właśnie tak wyobrażają sobie one wampira.

bo taki jest stereotyp wampira. Autor przedstawił go w zupełnie innym świetle i to byłoby jeszcze ciekawe.
Jednak fakt, że jest to komedia romantyczna, jakoś mnie odrzuca.
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak fakt, że jest to komedia romantyczna, jakoś mnie odrzuca.

ale zmierzch to nie komedia :woot:
tylko ten romantyzm strasznie odrzuca

Konto usunięte
Konto usunięte: kojarzysz "Wywiad z wampirem" albo "Królową potępionych"? takie dwa fajne filmy... to właśnie na podstawie książek Anne Rice

fakt filmy genialne i jaka obsada:tak:
shamaramorgan
shamaramorgan
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale zmierzch to nie komedia

nie myślałam co piszę ;)
wybacz. Chodziło mi o romansidło ;)
pauline321
pauline321
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak fakt, że jest to komedia romantyczna, jakoś mnie odrzuca.


To jest w tym najlepsze! ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko ten romantyzm strasznie odrzuca


Dzisiejsi faceci :lol:
rredrrum
rredrrum
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do tej pory wampiry były tajemnicze, wzbudzały strach, ciekawość, a nawet współczucie - przykładowo tak jak je przedstawiła Anne Rice w Kronikach. Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek

Dokładnie - wampir był bohaterem mimo wszystko tragicznym. Do tego ubranie wampira we współczesne ciuchy, wepchnięcie go w dzisiejszy świat - psuje całą magię. "Wywiad z wampirem" ma cudowny klimat, i tak właśnie wyobrażam sobie te postaci.
Oprócz "Wywiadu..." niesamowite były filmy z Nosferatu, ale nie sądzę żeby miłośnicy "Zmierzchu" doceniali klasykę grozy

Konto usunięte
Konto usunięte: HEJ -co sądzicie o książkach stephanie mayer?(

odpycha mnie ten laluś w roli wampira.

Konto usunięte
Konto usunięte: kojarzysz "Wywiad z wampirem" albo "Królową potępionych"? takie dwa fajne filmy... to właśnie na podstawie książek Anne Rice

"Wywiad z wampirem" był świetny, a "Królowa Potępionych" wyłącznie śmieszna.
clyde
clyde
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -co sądzicie o książkach stephanie mayer?

Nie czytałem , za to oglądałem film i muszę stwierdzić ,że babka ma nieźle nasrane do łba. Uzasadniać chyba nie muszę ,wszystko zostało opisane wyżej.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co sądzicie o książkach stephanie mayer?(

że odechciało mi się po nich zostać wampirem :and:
wolę je w wersji Anne Rice
...Ignorance is bliss...
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co sądzicie o książkach stephanie mayer?

beznadziejne grafomańskie książeczki będące wynikiem nudy pewnej amerykańskiej mormonki.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . Do tego ubranie wampira we współczesne ciuchy, wepchnięcie go w dzisiejszy świat - psuje całą magię. "Wywiad z wampirem" ma cudowny klimat, i tak właśnie wyobrażam sobie te postaci.

to się nazywa postmodernizm - kiedyś wampir nył potworem, potem tragicznym romantykiem, a teraz...No właśnie - bożyszczem 13latek.

Co do prozy Anne Rice - to tez mnie ona nie zachwyca - ostatnio zresztą sama autorka odcięła się od przeszłości i pisze tylko pocieszne książeczki w duchu chrześcijańskim...

Konto usunięte
Konto usunięte: niesamowite były filmy z Nosferatu, ale nie sądzę żeby miłośnicy "Zmierzchu" doceniali klasykę grozy

Jako że miłośniczką Zmierzchu nie jestem klasykę śmiem twierdzić - doceniłam - zarówno w literackiej wersji Strokera - jak i adaptacji - Symfonii Grozy( z Maxem Schreckiem) i Draculi z 1936 r.

Dziękuję.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

NindTasartir
NindTasartir
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zhańbiła ona wampiry, ten jej twór powinien zostać nazwany zupełnie inaczej. Do tej pory wampiry były tajemnicze, wzbudzały strach, ciekawość, a nawet współczucie - przykładowo tak jak je przedstawiła Anne Rice w Kronikach. Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek - oliwy do ognia dolała ekranizacja tej książki, całe rzesze skretyniałych nastolatek zakochały się w odtwórcy roli Edwarda i świata poza nim nie widzą, a co gorsza właśnie tak wyobrażają sobie one wampira.


Zgadzam się w zupełności z kolegą :P Anna Rice stworzyła praktycznie idealną wizję wampira , tajemniczego osobnika , niezmienionego przez czas z nienagannymi manierami, artystę . Z kolei Mayer zrobiła z wampira zniewieściałą cnotkę nie mającą nic wspólnego z archetypem samego wampira..dla mnie tą autorkę powinno się ukrzyżować a jej zwłoki wystawić na widok publiczny :) dziwię się że takie książki mają uznanie ja tylko czekam na dalsze ekranizacje książek Anny Rice
NindTasartir
NindTasartir
  12 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo taki jest stereotyp wampira. Autor przedstawił go w zupełnie innym świetle i to byłoby jeszcze ciekawe. Jednak fakt, że jest to komedia romantyczna, jakoś mnie odrzuca.

Tak autorka przedstawiła pierdzącego Orchideą wampira cnotkę
mihaoO
mihaoO
  13 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: HEJ -co sądzicie o książkach stephanie mayer?(


Konto usunięte
Konto usunięte: Zhańbiła ona wampiry, ten jej twór powinien zostać nazwany zupełnie inaczej. Do tej pory wampiry były tajemnicze, wzbudzały strach, ciekawość, a nawet współczucie - przykładowo tak jak je przedstawiła Anne Rice w Kronikach. Wampiry w wydaniu Mayer to wymoczki, które same nie wiedzą gdzie mają kły i jaki zrobić z nich użytek - oliwy do ognia dolała ekranizacja tej książki, całe rzesze skretyniałych nastolatek zakochały się w odtwórcy roli Edwarda i świata poza nim nie widzą, a co gorsza właśnie tak wyobrażają sobie one wampira.


dokładnie, jak tylko przejrzałem 5 pierwszych stron od razu odłożyłem na półkę, a film... nic szczególnego, co najwyżej dziewczyny mogą powzdychać do Roberta jakiegoś tam, w dodatku językiem pisarskim nie powala, ale to w końcu powieść dla nastolatków, polecam Annie Rice, bardziej klimatyczne
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.