Zaneta
Zaneta
  6 lipca 2009 (pierwszy post)
Wybierając jakaś książkę w bibliotece/księgarnii, co Cię skłania do jej wypożyczenia/kupna?
Ja zdecydowanie wolę wypożyczać i głównym plusem biblioteki jest to, że mogę chwilkę poświęcić na dokładne przyjrzenie się książce. Przeczytanie fragmentu, itd. Do księgarni zaglądam rzadko. Najczęściej, gdy chcę coś z nowości kupić albo przed urodzinami kogoś znajomego ;)

Wybierając jakaś płytę, co Was skłania do jej kupna?
Płyty to już najrzadziej kupuję, częściej pożycze od kogoś. Ale chyba nigdy nie kupiłabym tak zupełnie "w ciemno" płyty. Zazwyczaj kieruję się znajomością artysty no i opinią innich ;)

Wybierając jakiś film w wypożyczalni lub kinie, czym się kierujecie i co Was skłania do takiego,a nie innego wyboru?
Zazwyczaj wypożyczam filmy na jakieś wpólne wieczory ze znajomymi i są to albo komedie albo horrory i tu chyba duże znaczenia ma okładka ;)
Wybierając się do kina, to najczęściej patrzę na recenzję i chyba takie wewnętrzne "coś" mi podpowiada co chce obejrzeć ;)

rredrrum
rredrrum
  8 lipca 2009
Zaneta
Zaneta: Wybierając jakaś książkę w bibliotece/księgarnii, co Cię skłania do jej wypożyczenia/kupna?

Rzadko kupuję książki, wolę przejmować te niechciane przez znajomych, albo położone na osobnej półeczce w bibliotece. Ostatnio złapałam dwa dzieła Wiktora Hugo, "Germinal" Zoli i "Blaszany bębenek" Grassa :D Opłaca się zbieractwo.
Z reguły bardzo dokładnie wiem, po co przyszłam do biblioteki. Często robię jakieś podchody w Internecie, książka musi mnie zaintrygować zanim wejdę do biblioteki, te które ot tak wezmę z marszu szybko się nudzą. Zdarza mi się też robić całe listy "do przeczytania", albo jadę seriami (powieści XX wieku, laureaci Nobla). Nie idę na żywioł :and:

Zaneta
Zaneta: Wybierając jakiś film w wypożyczalni lub kinie, czym się kierujecie i co Was skłania do takiego,a nie innego wyboru?

Też zwykle wiem, czego konkretnie chcę. A kiedy nie mam nic przygotowanego, idę raczej w klasykę
Zaneta
Zaneta
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie idę na żywioł

opłaca się wtedy?
rredrrum
rredrrum
  8 lipca 2009
Zaneta
Zaneta: opłaca się wtedy?

Tak, bo jak już mam coś na oku staram się dowiedzieć jak najwięcej zanim wypożyczę
Ale często czytam książki po obejrzeniu ich ekranizacji ;p
Zaneta
Zaneta
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, bo jak już mam coś na oku staram się dowiedzieć jak najwięcej zanim wypożyczę Ale często czytam książki po obejrzeniu ich ekranizacji ;p

Ja jak przeczytam książki po obejrzeniu ich ekranizacji, to od razu negatywną opinię mam o książce. Dlatego najwięcej czytam, czasami później oglądam ekranizację.
FrankTheBaptist
FrankTheBaptist
  9 lipca 2009
Zaneta
Zaneta: Ja jak przeczytam książki po obejrzeniu ich ekranizacji, to od razu negatywną opinię mam o książce.

Ja na odwrót.
Często się zdarza ,że w filmie pominęli wiele ważnych szczegółów.
Ale generalnie staram się najpierw czytać ,potem oglądać.
Yuui
Yuui
  9 lipca 2009
Zaneta
Zaneta: Wybierając jakaś książkę w bibliotece/księgarnii, co Cię skłania do jej wypożyczenia/kupna?

Przeważnie ktoś mi coś poleca. Gdy wchodzę do biblioteki wiem co mam wypożyczyć.
A jak nikt mi nic nie poleci to jadę po ulubionych autorach ^^^^^

Kupować rzadko kupuje. Ale i tak wychodzi na jakieś 2 książki miesięcznie :woot:

Zaneta
Zaneta: Wybierając jakaś płytę, co Was skłania do jej kupna?

Wcześniej pewnie ją przesłuchałam na necie ^^^^ i musiałam ją pokochać.

Mało płyt kupuje. Całą dyskografię to mam tylko Wzgórza :woot:

Zaneta
Zaneta: Wybierając jakiś film w wypożyczalni lub kinie, czym się kierujecie i co Was skłania do takiego,a nie innego wyboru?

Okładka. Musi być mroczna, kiczowata, śmieszna - uwielbiam horrory. Szczególnie te ze wschodu.

Kino - rzadko tam bywam... ostatnio chyba byłam na Pasji... nie no... ostatnio to byłam na takim filmie... hmm.. o... aha, Generał Nil... czyli dawno bo wole teatr.
LubieBachora77
LubieBachora77
  10 lipca 2009
Zaneta
Zaneta: Wybierając jakaś książkę w bibliotece/księgarnii, co Cię skłania do jej wypożyczenia/kupna?

Autor. Okładka. Tytuł. Ale przede wszystkim krótkie streszczenie z tyłu.

Zaneta
Zaneta: Wybierając jakaś płytę, co Was skłania do jej kupna?

Nie kupuję płyt. Ale gdybym to robiła to najpierw bym poczytała o niej w internecie. No i brałabym przede wszystkim pod uwagę wykonawcę.

Zaneta
Zaneta: Wybierając jakiś film w wypożyczalni lub kinie, czym się kierujecie i co Was skłania do takiego,a nie innego wyboru?

Obsada filmowa oraz fabuła.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.