Kazik
Posty: 190 (po ~118 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Kazik
  15 czerwca 2009 (pierwszy post)

Piszę w tym dziale bo to coś z kulturą związane na pewno jest :D

Dorzeczy :D

Jutro idę się zapisać na tatuaż:and: Wybrałem pajączka na lewym barku.

Pytanie brzmi, czy tatuaż pająka ma jakieś znaczenie? Bo wiem że na kostce oznacza złodzieja. Ale nie mogę nigdzie znaleźć w google czy ma jakieś znaczenie na barku. Więc jak ktoś może to niech napisze co oznacza taki tatuaż.

wiewiooorka
wiewiooorka
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bóg mnie zrobił zbyt idealnym aby bezcześcić się jakimś mazidłem tzw ,,artysty" a tak na serio- czy to musi coś symbolizować?? za dużo się discovery naoglądaliście


nie musi ale powinno :woot: nie mam na myśli symboliki ogólnej ...ale dla tego co sobie robi tatuaz powinien miec on jakieś głębsze znaczenie :woot: malowac od tak sobie to mozna po kartce papieru albo po ścianie
jezeli juz decydujemy sie na zatrzymanie czegos przy sobie na całe zycie to powinno to być dobrze przemyślane i miec swój mały ukryty sens
to chyba bardzo dziwne uczucie kiedy pewnego dnia stajesz przed lustrem i zastanawiasz sie czemu masz jakąś dziwna kolorowa plame na ciele i nagle przypominasz sobie że kiedyś chciałes by ona sie tam znajdowała :woot:
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: malowac od tak sobie to mozna po kartce papieru albo po ścianie

a gdzie ja użyłem słowa ,,malować"
ostatnia wieczerza była na ścianie i była malowana :D i raczej jest o 10 klas wyżej od tatuaży :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: ezeli juz decydujemy sie na zatrzymanie czegos przy sobie na całe zycie to powinno to być dobrze przemyślane i miec swój mały ukryty sens to chyba bardzo dziwne uczucie kiedy pewnego dnia stajesz przed lustrem i zastanawiasz sie czemu masz jakąś dziwna kolorowa plame na ciele i nagle przypominasz sobie że kiedyś chciałes by ona sie tam znajdowała

no to jest tym zabawniejsze gdy ktoś maluje se na dupie swojego chichuachua:lol:
tatuaż musi przede wszystkim ładnie wygląda
a jego symbolem jest upiększenie człowieka
wiewiooorka
wiewiooorka
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie ja użyłem słowa ,,malować"

a gdzie napisalam że go użyłeś?? ja to zrobiłam:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnia wieczerza była na ścianie i była malowana :D i raczej jest o 10 klas wyżej od tatuaży

co kto lubi i jak kto patrzy :] kazdy ma inną miare wartości i niech tak pozostanie

Konto usunięte
Konto usunięte: tatuaż musi przede wszystkim ładnie wygląda

nie musi ładnie wyglądac wystarczy że bedzie precyzyjnie zrobiony i tak jak sobie tego zażyczymy.
piekno to rzecz względna

Konto usunięte
Konto usunięte: a jego symbolem jest upiększenie człowieka

nie bardzo rozumiem:woot:
własciwie w ogóle
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie napisalam że go użyłeś?? ja to zrobiłam

a mnie zacytowałaś to to się zasugerowałem

Konto usunięte
Konto usunięte: kazdy ma inną miare wartości

nie lubie tego argumentu ale ok

Konto usunięte
Konto usunięte: nie musi ładnie wyglądac wystarczy że bedzie precyzyjnie zrobiony i tak jak sobie tego zażyczymy. piekno to rzecz względna

fakt

Konto usunięte
Konto usunięte: nie bardzo rozumiem własciwie w ogóle

może źle sie wyraziłem
miałem na myśli to, ze jedynym celem dla którego sie robi tatuaż jest uatrakcyjnienie człowieka, i nie należy tutaj sie doszukiwać jakiejś symboliki
i już się domyślam kontrargumentu :tak:
wiewiooorka
wiewiooorka
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: może źle sie wyraziłem miałem na myśli to, ze jedynym celem dla którego sie robi tatuaż jest uatrakcyjnienie człowieka, i nie należy tutaj sie doszukiwać jakiejś symboliki i już się domyślam kontrargumentu


Według Ciebie tak jest
Weżmy pod uwage np gitowców
robia tatuaże zeby sie upiekszyc?/ watpie :woot: te znaki maja dla nich szczególne wartości
nie wiem czy przytaczac tu znaczenie tatuażu w plemionach afrykańskich albo w azji gdzie znaczy sie ciało czesto małymi punkcikami i kropeczkami o okreslonej wielkości i konkretnym rozmieszczeniu
to dość obszerny temat jest powiązany z religią i innymi wierzeniami a sposób wykonania tatuażu jak i to przez kogo został zrobiony jest równie istotny
kiedys nie robiło sie tatuazu dla upiekszenia ta moda weszła dosyc niedawno i jest kreowana przez ludzi ktorzy tak jak ty nie widza w tym wiekszego sensu
ja niestety albo i stety mam starodawne poglady na ten temat i nie mam zamiaru nikogo uswiadamiac po co i dlaczego
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Według Ciebie tak jest Weżmy pod uwage np gitowców robia tatuaże zeby sie upiekszyc?/ watpie te znaki maja dla nich szczególne wartości nie wiem czy przytaczac tu znaczenie tatuażu w plemionach afrykańskich albo w azji gdzie znaczy sie ciało czesto małymi punkcikami i kropeczkami o okreslonej wielkości i konkretnym rozmieszczeniu to dość obszerny temat jest powiązany z religią i innymi wierzeniami a sposób wykonania tatuażu jak i to przez kogo został zrobiony jest równie istotny kiedys nie robiło sie tatuazu dla upiekszenia ta moda weszła dosyc niedawno i jest kreowana przez ludzi ktorzy tak jak ty nie widza w tym wiekszego sensu ja niestety albo i stety mam starodawne poglady na ten temat i nie mam zamiaru nikogo uświadamiać po co i dlaczego

kurczę:)
niestety o tatoo wiem troszkę
bo też discovery oglądam
nawet wiem skąd się wzięła nazwa takiego ,,malunku" :tak:
nie chcę się doszukiwać artyzmu w zrobieniu tatuażu nad bikini bo tam go po prostu nie ma.
a założyciel tematu po prostu jest pozerem i chce świeci na plaży.
i ja to tak widzę.
głupotą jest doszukiwanie się w tym jakiejś symboliki( moje zdanie)
wiewiooorka
wiewiooorka
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety o tatoo wiem troszkę bo też discovery oglądam

ja nie ogladam tv bo nie mam radia tez nie slucham :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chcę się doszukiwać artyzmu w zrobieniu tatuażu nad bikini bo tam go po prostu nie ma. a założyciel tematu po prostu jest pozerem i chce świeci na plaży. i ja to tak widzę.

załozyciel tematu moze i tak ale nie generalizuj nie wszyscy sa tacy sami i tak samo rozumuja

Konto usunięte
Konto usunięte: głupotą jest doszukiwanie się w tym jakiejś symboliki( moje zdanie)

tak to głupota bo jak juz pisalam tatuaz powinien miec znaczenie dla osoby ktora go sobie robi a nie dla innych ludzi
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie ogladam tv bo nie mam radia tez nie slucham

ale masz internet:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: załozyciel tematu moze i tak ale nie generalizuj nie wszyscy sa tacy sami i tak samo rozumuja

wszyscy są niestety tacy sami

Konto usunięte
Konto usunięte: tak to głupota bo jak juz pisalam tatuaz powinien miec znaczenie dla osoby ktora go sobie robi a nie dla innych ludzi

ta cała symbolika i mistycyzm są naciągane i to tylko tani chwyt marketingowy
wiewiooorka
wiewiooorka
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale masz internet

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: wszyscy są niestety tacy sami

współczuje wam

Konto usunięte
Konto usunięte: ta cała symbolika i mistycyzm są naciągane i to tylko tani chwyt marketingowy

tak naciagane jak i Twoj profil
dobranoc
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: współczuje wam

nie ma czego:)

Konto usunięte
Konto usunięte: tak naciagane jak i Twoj profil

nie widzę związku
ale chyba to miało by nie miłe

Konto usunięte
Konto usunięte: dobranoc

pa
margotka
margotka
  17 czerwca 2009

nie tylko chodzi o dostanie w mordę, czy symbolikę... najpierw zrób sobie test na żółtaczkę typu B i HIV... a później rób tatuaż:] ... nastepnie powtórz badania.... będziesz miał pewność, ze cię zarazlili bądź nie...

z symbolami jest tak, że znaczenie znaku zaczyna się w momencie, gdy sami mu je nadamy... znacząć coś uzyskujemy znaczenie, które wchodzi w obieg... semiotyka się kłania...
w naszej kulturze czarny oznacza żałobę... kiedy udamy się do Bługarii, Grecjii czy krajów wschodnich to biały będzie symbolizował stratę bliskiej osoby i żałobę po niej...
to że rude są wredne, a blondnki głupie zyskało znaczenie, ale z prawdą moze się mijać... a wiara czyni cuda:P

pochwal sie później zdjęciem:mrgreen:

dekameron
dekameron
  17 czerwca 2009
Kazik
Kazik: Pytanie brzmi, czy tatuaż pająka ma jakieś znaczenie? Bo wiem że na kostce oznacza złodzieja. Ale nie mogę nigdzie znaleźć w google czy ma jakieś znaczenie na barku. Więc jak ktoś może to niech napisze co oznacza taki tatuaż.

Jak pójdziesz siedzieć i zostaniesz parówą w swojej celi to ci wytłumaczą :-=)
folkemon
folkemon
  17 czerwca 2009

zaszczep się przeciw żółtaczce przed wykonaniem tatuażu. Szczepienie zajmuje trochę czasu, ale skoro już tak długo się zastanawiasz to nie zrobi Ci to różnicy ; ) Szczepienie jest na całe życie i przyda się także np jakbyś miał iść do szpitala, gdzie żółtaczką można się zarazić.

margotka
margotka
  17 czerwca 2009

szczepienie trwa 3 miesiace... ale w sumie sie opłaca w razie rutynowych zabiegów i operacji...

...ja bym się najpierw zbadała... bo wiele osób nosi choroby o których nie ma pojęcia..

folkemon
folkemon
  17 czerwca 2009
margotka
margotka: ...ja bym się najpierw zbadała... bo wiele osób nosi choroby o których nie ma pojęcia..

żółtaczka ma trochę objawów, małe prawdopodobieństwo, że można się nie zorientować. A badanie się przed i po by wiedzieć czy akurat w salonie się jej nie złapało skoro można się zaszczepić jest takie no... bez sensu.

margotka
margotka: szczepienie trwa 3 miesiace... ale w sumie sie opłaca w razie rutynowych zabiegów i operacji...

trwa, ale żółtaczka to paskudna choroba, leczenie jest długie, można podczas niego zarażać innych, może się skończyć marskością wątroby, lub nawet może się nie udać jej wyleczyć. Tak więc 3 miechy wobec paru miesięcy leczenia lub całego życia z chorobą to pikuś.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.