blondyneczka100000
blondyneczka100000
  25 marca 2009 (pierwszy post)

nie wiem jak wy, ale uwazam ze w filmie opisali conajmniej polowe tego co zawiera ksiazka, oczywiscie filmy sa supper, ale nie oddaja tego co ksiazki, jak wy uwazacie?? xD

blondyneczka100000
blondyneczka100000
  25 marca 2009

czemu nikt nie pize??:P

blondyneczka100000
blondyneczka100000
  25 marca 2009

..........................................................

Rzepcia223
Rzepcia223
  25 marca 2009

to chyba oczywiste, że książka jest lepsza.
a nie wiesz przypadkiem jak miałby wyglądać film, i ile by trwał, gdyby wszystko miało być w nim zawarte ? ;o
_________
nikt nie pisze, bo prawie nikogo tu nie ma.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 marca 2009

nie nabijaj :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: jak wy uwazacie??

uważam że jakby w filmach miało być wszystko co w książkach to trwały by nie po 2 godziny a po 6 godzin co jest raczej nie możliwe jeśli się liczy na dochody z wyświetlania filmu w kinie ( to do całości jeśli chodzi o książka - film )

co się tyczy HP rozwiązaniem mogło by być podzielić jedną książkę na kilka filmów
ale to nie miało by sensu większego
bo znając życie każdą z części wyświetlano by z roczną przerwą

ogólnie tez olano fanów filmów o HP przesuwając premierę najnowszej części na inny termin tylko dla tego że większe zyski z tego będą
...Ignorance is bliss...
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  25 marca 2009

Wiem że fani HP to fanatycy więc nie powiem tego co myślę ani o książce ani o filmie.

RosierSolitaria
RosierSolitaria
  25 marca 2009

Przecież nikt nie będzie siedział w kinie po kilka godzin, to normalne że filmy są okrojone z treści...

Im chodzi o to żeby zawrzeć to co najważniejsze a przy tym zarobić, teraz wychodzi ta następna część która będzie podzielona na 2 części, mam nadzieje że jednak tam będzie zawarte więcej informacji niż we wcześniejszych filmach

Allexia91
Allexia91
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w filmie opisali conajmniej polowe tego co zawiera ksiazka,

Ujowe zdanie.
W filmie nie ukazano niemal połowy tego co było w książce.
A odpowiadając.. Hm, j.w
blondyneczka100000
blondyneczka100000
  25 marca 2009

taaak ale juz chyba bym wolala zeby trwal tyle, no nie wiem, jakos tak dziwnie jak przecztasz ksiazke potem ogladasz film a tam polowy nie ma i niektore zeczy sa pozmieniane...

shamaramorgan
shamaramorgan
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: taaak ale juz chyba bym wolala zeby trwal tyle, no nie wiem, jakos tak dziwnie jak przecztasz ksiazke potem ogladasz film a tam polowy nie ma i niektore zeczy sa pozmieniane...

jak w każdej adaptacji. Poza tym gdyby wszystko było scena w scenę podobne do ksiązki, film byłby nudny.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zeczy

Rz*

Konto usunięte
Konto usunięte: zeby trwal tyle

to poproś reżysera o wersję dvd 8 godzinną , gdzie po 4 godzinach wyjdziesz bo będziesz znużona

Konto usunięte
Konto usunięte: dziwnie jak przecztasz ksiazke potem ogladasz film a tam polowy nie ma

dlatego warto czytać książki

i nie dramatyzuj bo tak jest z każdą ekranizacją
...Ignorance is bliss...
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak wy, ale uwazam ze w filmie opisali conajmniej polowe tego co zawiera ksiazka, oczywiscie filmy sa supper, ale nie oddaja tego co ksiazki, jak wy uwazacie?? xD

w ogóle nie podobają mi się filmy HP, książki a i owszem, ale filmy zupełnie do mnie nie przemawiają.
gdyby mieli całą książkę zawrzeć w filmie, to oglądałoby się go masakrycznie długo.
poza tym nie przepadam za bardzo dokładnymi ekranizacjami.
np. film "Kod da Vinci" był, wg mnie, beznadziejny, szczególnie, że czytałam wcześniej książkę, a film był wierną (może zbyt wierną?) ekranizacją, moim zdaniem, bardzo dobrej książki. na Kodzie strasznie się wynudziłam, więc gdyby HP miałby być też taki wierny, to nie lubiłabym go jeszcze bardziej.
Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czemu nikt nie pize??:P


Konto usunięte
Konto usunięte: ..........................................................

oj ale mnie rozbawilas ;]

a wracajac do tematu to czekam na rozszerzona edycje kolekcjonerska, edycji specjalnej wladcy pierscieni, ktora zawiera calosc ksiazki, poszerzoną o losy bagginsow do czterech pokolen wprzód ;]

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

BloodlustV
BloodlustV
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak wy, ale uwazam ze w filmie opisali conajmniej polowe tego co zawiera ksiazka, oczywiscie filmy sa supper, ale nie oddaja tego co ksiazki, jak wy uwazacie?? xD


po 1 nie nabijaj postów, nawet jak nikt nie pisze !
po 2 film jest po części nie zły, ale to wiadomo, że książka lepsza :tak:
kocham Hp nie wiem dlaczego ale po prostu kocham :D
Needy007
Needy007
  25 marca 2009

Przecież gdyby film miałby być wierną kopią filmu to przede wszystkim trwałby zbyt długo i byłby nudny. Większość ludzi by na nim nie wysiedziała w kinie. Dlatego ekranizacja to tylko urozmaicenie, książki są najlepsze. Ja zawsze chodzę na HP do kina, ale dodatkowo czytam wszystkie części.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.