Konradziq
Konradziq
  4 marca 2009 (pierwszy post)
Wystarczą zręczne dłonie i wyobraźnia, by z kartek papieru wyczarować meble, zabawki, ubrania, dzieła sztuki.

W ten poniedziałek, 09.03.2009, o godz. 19:45 kanał Planete rozpoczyna emisję miniserialu (6 odcinków) pt. "Wszystko z papieru", w którym pokaże dzieła mistrzów składania arkuszy (m.in. krzesło, na którym może siedzieć nawet 16 osób).

Origami - sztuka składania papieru, zapoczątkowana w około 700 roku w Chinach, rozwinięta i spopularyzowana w Japonii.
W XX wieku ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, sklejać i dodatkowo ozdabiać. Z której, poprzez zginanie, tworzone są przestrzenne figury.

Origami, chyba przede wszystkim, ćwiczy cierpliwość. Aby złożyć bardziej wymyślne figury, trzeba się sporo napracować.




W dzieciństwie, mój dziadek pokazał mi, jak złożyć prowizorycznego konia. Po paru latach, natknąłem się na stronę origami, na której (ku mojemu zaskoczeniu) widniało logo w kształcie owego konika:


Origami to nie tylko (jak by się mogło wydawać) ciężka i nudna praca. To także zabawa.
Chyba każdy w dzieciństwie składał papierowe samoloty. Albo statek.
Właśnie, kiedyś w książce origami znalazłem świetną bajeczkę dla dzieci. Tu możecie oglądnąć, jak to mniej więcej może wyglądać ;-).

A teraz, weźcie kartkę papieru i pochwalcie się, co potraficie złożyć :>.

A jak nic nie potraficie, to nauczcie się jakiejś najprostszej figury (żuraw, słoń, czy nawet statek). Bo co pokażecie swoim dzieciom? :ninja:
Unattainable4U
Unattainable4U
  4 marca 2009
Konradziq
Konradziq: A sama coś 'na ruski rok' złożysz? :>

owszem. jak dorwe ksiazke albo szykuje prezent dla przyjaciolki to jak najbardziej ;) wyciagam i mecze paluchy xd
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  6 marca 2009

Origami to świetna sprawa, ale niestety sama nie potrafię nic zrobić z papieru. Nawet samolotu, który by latał.

Goska
Posty: 5729 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Goska
  6 marca 2009
Konradziq
Konradziq: Origami


Podziwiam ludzi, którzy posiedli wiedzę i umiejętność wykonywania tej sztuki :-)


Konradziq
Konradziq: A jak nic nie potraficie, to nauczcie się jakiejś najprostszej figury (żuraw, słoń, czy nawet statek). Bo co pokażecie swoim dzieciom?


Dzięki Majce nauczyłam się ostatnio robić statek dla Świnki Peppy :D
Gdy sprawy są pozornie jasne i zrozumiałe należy siać konfuzje leczniczą i owe jasności pozornie pokrywać cieniem niepewności. :zakochany:
s3lena
s3lena
  7 marca 2009

oo Origami jest superr:D umiem kilka rzeczy np. z samolotow to Fighter/JetFighter, bardzo podoba mi sie origami modułowe:P mam dwudziestościan gwiazdzisty, albo 5 przecianjacych sie kwadratow(SIS), oczywiscie mam jakies zwierzątka bo od tego sie zaczyna:P teraz męcze sie nad łabędziem z 500 takich samych elementow:]

razotka
razotka
  8 marca 2009
Konradziq
Konradziq: A potem co z nimi robisz? :>

Chcę zrobić takijakby kolaż. Sama nie wiem, czy to wyjdzie.
Może zrobię tylko taką kotarę z tego.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.