RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lutego 2009 (pierwszy post)
POZOSTAŁE FILMY
(tytuł roboczy)

Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz ciekawych filmów ?
(wojenne, dramaty, psychologiczne, sensacyjne, przygodowe , fantasy itd. )
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co zainteresowało pozostałych

ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmie który polecamy i tylko w takim przypadku można dodać swoje spostrzeżenia do innego filmu zamieszczonego w temacie)

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  13 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie nazwałabym ich odstraszającymi. :)


to zależy :/ nie często się widuje dwóch całujących się facetów wiele ludzi wyłącza ten piękny film w momencie gdy widzi kochających się mężczyzn powiem szczerze że i mnie zszokowały niektóre sceny ale nie koncentrowałem się na tym. po za tym przepiękna muzyka i krajobrazy :)

P.S.
@odwieczna:

Pisz o filmach po Polskiemu :lol2: normalnie jak bym czytał recenzje z której i tak gawno można wywnioskować :P

"Oldboy"

Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su - przeciętny, żonaty mężczyzna - zostaje porwany przez tajemniczych sprawców. Dae-su budzi się w odizolowanym pokoju, w którym znajduje wszystkie rzeczy niezbędne do przeżycia. Mijają dni, a żadni porywacze nie pojawiają się więcej w pokoju Dae-su. Mężczyzna spędza czas oglądając telewizję, a z wiadomości dowiaduje się, że w tajemniczych okolicznościach została zamordowana jego żona. Dae-su najpierw próbuje uciec z pokoju. Kiedy to się nie udaje chce popełnić samobójstwo, ale to również okazuje się niemożliwe. W końcu nie pozostaje mu nic innego, jak czekać na to, co się wydarzy i z dna na dzień coraz bardziej nienawidzić człowieka, który zgotował mu taki los. Mija 15 lat. Równie nagle, jak niegdyś został porwany, Dae-su zostaje wypuszczony na wolność. Tajemniczy mężczyźni zostawiają go w środku miasta z portfelem pełnym pieniędzy i telefonem komórkowym. Dae-su postanawia odnaleźć osobę odpowiedzialną za jego uwięzienie i zniszczenie mu życia. Kiedy jednak dochodzi do spotkania ze znienawidzonym wrogiem proponuje od Dae-su układ. Jeśli w przeciągu pięciu dni Dae-su dowie się dlaczego został porwany, wtedy prześladowca sam popełni samobójstwo. Jeśli mu się to nie uda, wtedy zginie kobieta, na której naszemu bohaterowi zależy najbardziej




Takiego filmu nie oglądaliście :mrgreen: i ta melodia :D :nutki:
:zakochany:
jampapampa2
jampapampa2
  14 lutego 2009

Jak dla mnie ciekawy film to ........... PACHNIDŁO ........... nie będę się tu rozpisywał o czym on jest o pewnym gościu który robi perfumy coś dla kobiet (oczywiście żart)ale bardzo ciekawy film warto obejrzeć

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 lutego 2009

Pachnidło
Konto usunięte
Konto usunięte: Filmowa adaptacja bestsellerowej powieści, która została przetłumaczona na ponad 20 języków. Patrick Suskind opisał historię człowieka, który był obdarzony darem niezwykłego węchu. Jego życie stało się wieczną pogonią za absolutnym zapachem, za doskonałością, co doprowadziło go do szalonych czynów. Wiedząc, że może stać się największym perfumiarzem wszech czasów, szuka dziewczyny o idealnym zapachu. Bowiem bohater robi doskonałe pachnidła z dziewiczego ciała kobiecego..



Prestiż

Konto usunięte
Konto usunięte: W Londynie, na przełomie XIX i XX wieku, dwaj konkurujący ze sobą iluzjoniści walczą o zdobycie zawodowych sekretów przeciwnika. Rywalizacja między nimi jest tak intensywna, że prowadzi ich na drogę morderstw. Tytułowy prestiż jest tym, co zyskują po zaprezentowaniu udanej sztuczki magicznej.


zagadka goni zagadkę
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  14 lutego 2009
"Blue Velvet"


Konto usunięte
Konto usunięte: Do rodzinnego miasta powraca z college'u Jeffrey. Przypadkowo w bezludnej okolicy odkrywa ludzkie ucho. Rozpoczyna się prywatne śledztwo, które zaprowadzi chłopaka w świat, jakiego dotąd nie widział.


Bardzo lubię ten film. I treść, i forma - wszystko do siebie idealnie pasuje i tworzy piękny, sugestywny obraz.

tomekkolarz
tomekkolarz: Pisz o filmach po Polskiemu normalnie jak bym czytał recenzje z której i tak gawno można wywnioskować :P

Odczucia. :)

RexMundi
RexMundi: zagadka goni zagadkę

Film ogólnie bardzo dobry- szczególnie zakończenie ale nie sklasyfikowałabym go do filmów psychicznych. :mrgreen:
zimna1993
zimna1993
  14 lutego 2009

"Uśpieni"

Konto usunięte
Konto usunięte: Wstrząsający dramat opowiadający o grupie chłopców, których dziecięcy żart na zawsze zmienił ich całe życie... Czterech dorastających kumpli z biednej dzielnicy Nowego Jorku: Lorenzo, Michael, John i Tommy wiedzie beztroski żywot. Spędzają dni włócząc się i zabijając nudę różnymi wygłupami i psotami. Pewnego razu chłopcy postanawiają ukraść wózek z hot-dogami. Ten szczenięcy żart kończy się tragedią. Chłopcy trafiają do poprawczaka... Strażnicy na czele z Seanem Nokesem znęcają się nad chłopcami fizycznie i wykorzystują ich seksualnie. Zamknięci w zakładzie nic nie mogą zrobić... Jednak po wielu latach postanawiają się zemścić...


Film został nakręcony na podstawie książki Lorenzo Carcaterri "Uśpieni".
Jest oparty na faktach, ta historia zdarzyła się naprawdę.
Film bardzo wzruszający. Podobnie jak "Titanic" za każdym razem, kiedy się go ogląda cisną się do oczu łzy. Film, który każdy widz lubujący się w dramatach i historiach prawdziwych powinien obejrzeć.
Jeśli chodzi o mnie to jest to film, który lubię najbardziej i który jako jedyny zapadł mi tak bardzo w pamięć.
TransAm90
TransAm90
  14 lutego 2009


The Champ (Mistrz)


Konto usunięte
Konto usunięte: Billy - były mistrz świata w boksie, który zakończył karierę przed dziesięciu laty - próbuje pogodzić obowiązki ojca z pasją do hazardu i wyścigów samochodowych. Jedynym, wiernym kibicem pozostaje syn, dla którego ojciec jest nadal najwyższym autorytetem sportowym i moralnym. Pewnego dnia ośmioletni chłopak poznaje czarującą i bogatą kobietę. Nie wie jeszcze, że to jego matka... Remake filmu z 1931 roku.


Film niesamowicie wzruszający. Sorry za link, ale pokazana jest tutak kultowa scena przy której mało kto powstrzymuje się od płaczu.

http://www.youtube.com/watch?v=04aot7Gq1MI
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 lutego 2009

Astronaut Farmer
Konto usunięte
Konto usunięte: Bohaterem filmu jest pewien ekscentryczny farmer (Thornton), którego największym marzeniem jest polecieć w kosmos. W tym celu zaczyna we własnej stodole budować rakietę. W efekcie jego sąsiedzi zaczynają patrzeć na niego jak na szaleńca, rząd uważa, że jest niebezpieczny, a dla dziennikarzy staje się tematem sensacyjnych reportaży.


film dla marzycieli


Konto usunięte
Konto usunięte: "Uśpieni"

uwielbiam
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  15 lutego 2009
"Piknik pod Wiszącą Skałą"



Konto usunięte
Konto usunięte: Kilka uczennic szkoły średniej w dniu Świętego Walentego roku 1900 wybiera się na piknik na uroczyska pod Wiszącą Skałą. Górski krajobraz przyciąga je magicznym urokiem. Trzy dziewczęta i jedna z nauczycielek wspinają się na skały i już nie wracają. Jedna z dziewcząt pojawia się po kilku dniach, jednak nie potrafi wyjaśnić nikomu co się stało.


Wszechobecna tajemnica. Ani jedna kropla krwi, ani jeden flaczek nie był pokazany w filmie, a wielka psychoza unosi się dookoła. I to jeszcze na faktach.. Całość przeraża taką delikatnością grozy.. Arcydzieło.
heo
heo
  15 lutego 2009

The Wrestler

Mickey Rourke z pewnością dostanie oskara za tę rolę..
Fenomenalna.

Wychowany na Wrestlingu, mimo że żyjący w Polsce, w której nigdy nie promowano tego typu rozrywki, wciąż jestem pod wrażeniem historii opowiedzianej przez mojego ulubionego reżysera - Darrena Aranofsky'ego.
Przejmujący obraz człowieka.. Wrestling jest zarówno tłem, jak i pierwszym planem.
Główny bahater szuka siebie, choć już dawno się odnalazł..

polecam!

Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  15 lutego 2009

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

,,Film rozpoczyna się w szpitalu, gdzie pewna kobieta czuwa przy swej umierającej matce. Ta prosi córkę, by przeczytała jej pamiętnik, który trzyma w torbie. Jego autorem okazuje się być Benjamin Button (Brad Pitt)- człowiek dla którego czas przebiega w nieprawdopodobny sposób. Podczas gdy inni rodzą się jako niemowlęta, a umierają z masą zmarszczek na twarzy, on staje się coraz młodszy. W spisanych na kartkach pamiętnika słowach opowiada historię swego życia, które w różnym czasie i miejscach splotło się z życiem wracającej przed śmiercią do wspomnień staruszki."

Film jest wciąż emitowany na ekranach kin
Naprawde polecam

RexMundi
RexMundi: Pachnidło

To jeden z niewielu filmów gdzie film podtrzymuje klimat książki:)
Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  16 lutego 2009
Awake / Przebudzenie
(2007)
właśnie go obejrzałem
i mogę powiedzieć, że w stał się jednym z filmów które na długo zapadną mi w pamięci
i jeszcze nie raz po czasie do niego wrócę :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Clay (Hayden Christensen) wiedzie szczęśliwe życie. Ma piękną narzeczoną (Jessica Alba), dobrą pracę i dużo pieniędzy. Pewnego dnia dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę serca. Może go uratować jedynie przeszczep. Po szybkim ślubie z Sam okazuje się, że znaleziono dla niego nowe serce. Kiedy operacja się zaczyna, Clay odkrywa, że nie został uśpiony. Widzi, słyszy i czuje, jednak nic nie może zrobić, gdyż jest sparaliżowany. Z przerażeniem odkrywa, że jego los już został przesądzony. Wydaje się, że jedyną osobą, na którą może liczyć, jest jego żona...
odwieczna
odwieczna
  16 lutego 2009

"Salo, czyli 120 dni sodomy"



Konto usunięte
Konto usunięte: Akcja filmu rozgrywa się we Włoszech na przełomie 1944-45. W willi mieszka czterech szlachetnie urodzonych panów: sędzia, biskup, książe i bankier, a ich towarzyszkami są cztery rozwiązłe kobiety. Ludzie ci dobierają sobie ofiary do orgii, wśród miejscowej ludności. Porywają ośmioro młodych chłopców i dziewcząt. Dla młodych, niewinnych ludzi zaczynają się dni przepełnione seksualnym poniżaniem, perwersją i sadyzmem.


Film jest dość stary, ale pokazuje najokropniejsze dewiacje seksualne jakie tylko można sobie wyobrazić. Podziwiam tych którzy wytrwali do końca.
Ciekawostką jest, ż reżyser umarł dzień przed premiera w sposób jaki chciał.. a jak nie powinnam cytować. :ninja:

RexMundi
RexMundi: Pachnidło

Film na pewno jest wart obejrzenia, niezła ekranizacja książki. Ciężko było przedstawić wszystkie zapachy więc rewelacji się nie spodziewałam. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: "Uśpieni"

płakałam na nim. :and:

Krystian
Krystian: Przebudzenie

Końcówka mnie zaskoczyła. Generalnie warto obejrzeć, ale nie jest to mistrzostwo kina.
vassago83
vassago83
  16 lutego 2009


Konto usunięte
Konto usunięte: Film oparty jest na prawdziwej historii i przedstawia dzieje 9 kompani armii radzieckiej podczas wojny w Afganistanie w 1988 roku. Świeżo upieczeni rekruci sowieckich sił zbrojnych zostają wysłani bezpośrednio z obozu szkoleniowego w sam środek krwawego konfliktu. Młodzi mężczyźnie szybko odkrywają że nic co przeszli w obozie szkoleniowym nie mogło przygotować ich na tą brutalną i plugawą wojnę. Dziewiąta kompania zostaje wyznaczona do obrony pozycji numer 3234. Przeważające siły wroga zmuszają desperacko broniących się radzieckich żołnierzy do wezwania pomocy, ta jednak nigdy do nich nie miała dotrzeć...


Jak dla mnie film rewelacyjny... Fabuła, aktorzy, zdjęcia, muzyka..
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  16 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dla mnie film rewelacyjny... Fabuła, aktorzy, zdjęcia, muzyka..
fajnie fanie tylko jaki tytuł
vassago83
vassago83
  16 lutego 2009

9 kompania

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.