xXxInnOcencExXx
xXxInnOcencExXx
  8 lutego 2009 (pierwszy post)

Do tych czas słowo wampir kojarzyło nam się z odrażającą bestią w czarnej pelerynie i z kłami na wierzchu (np. Dracula). Aż do momentu, gdy powstał "Zmierzch". Autorka przedstawiła tam wampiry z nieco innej perspektywy. Jako piękne, nieśmiertelne istoty, które starają się żyć jak normalni ludzie. Jako stworzenia z uczuciami. Co o tym sądzicie?

zimna1993
zimna1993
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do tych czas słowo wampir kojarzyło nam się z odrażającą bestią w czarnej pelerynie i z kłami na wierzchu (np. Dracula). Aż do momentu, gdy powstał "Zmierzch". Autorka przedstawiła tam wampiry z nieco innej perspektywy. Jako piękne, nieśmiertelne istoty, które starają się żyć jak normalni ludzie. Jako stworzenia z uczuciami. Co o tym sądzicie?

Dracula to przeżytek. Wampir nie kojarzył mi się nigdy z odrażającą bestią :nie: "Zmierzch" to najnowsza powieść o wampirach z tym, że przed nią było wiele innych choćby Kroniki Wampirów Anne Rice czy cykl o Anicie Blake. Wampir był tam ukazany jako wiecznie młody, piękny, walczący ze swą naturą po części człowiek po częście bestia. Odrażająco kojarzą mi sie Wampyry, ale to już cykl o Nekroskopie :ziober2:
"Zmierzch" jako książka bardzo mi sie podobał, film oglądąłam urywkami, czekam aż pojawi się w wypożyczalniach. Z tym, że według mnie aktor grający Edwarda nie spełnia wymogów do tej roli. Całkiem inaczej wyobrażałam sobie Edwarda Cullena. :ninja:
margotka
margotka
  8 lutego 2009

wampir został juz tak przedstawiony w "Wywiadzie z wampirem" ... i u Herzoga "Wampir Nosferatu"... jako ten odwiecznie walczący ze swoją naturą w opozycji do kultury...

ten watek się nie zmienia... bo MY ludzie musimy się czegoś bać... i żyć w ciągłym napięciu pt. "ugryzie - nie ugryzie..."....

abimex
abimex
  8 lutego 2009

DROGI PRZYJACIELU / DROGA PRZYJACIÓŁKO,

Fakt, że zainteresował Cię ten temat dowodzi, że jesteś rozsądną osobą -
więc czytaj dalej. Teraz chcę Ci zaproponować coś co odmieni Twoje życie.
Wyobraź sobie, że mieszkasz
Kredyt-100% nieruchomości
Atrakcyjne oprocentowanie.
www.PolbankEFG.pl
w normalnym kraju, we własnym domku z pięknym
ogrodem, w garażu stoi samochód Twoich marzeń a w przydomowym hangarze
jakiś prywatny statek powietrzny. Może to być mały śmigłowiec np.
amerykański Robinson R-22 lub mały samolot np. Cessna, Mooney, czy Bellanca
albo Commander - też produkcji amerykańskiej. Oczywiście w domu masz szybki,
szerokopasmowy internet i wszelkie inne udogodnienia. Pieniądze zarabiasz
prowadząc mały dochodowy biznes we własnym domu. Wakacje spędzasz odwiedzając
egzotyczne kraje, a z Twojej twarzy nigdy nie znika uśmiech. Przyznasz,
że fajnie jest tak pomarzyć. Ale to nie marzenia. Wszystko to stanie się
rzeczywistością. Oto jedyna okazja w Twoim życiu. Te marzenia staną się
rzeczywistością, jeżeli tylko zadasz sobie bardzo niewiele trudu. Jak to osiągnąć?
Wystarczy, że poprzesz kandydaturę ROMANA WŁOSA z Katowic na prezydenta RP
w wyborach w 2010 roku. Musisz wiedzieć, że aby ROMAN WŁOS mógł kandydować
musisz się wpisać na listę poparcia i pomóc mu zdobyć 100,000 (sto tysięcy)
podpisów. Przyznasz, że niewiele. Nie przegap takiej okazji. Już dziś
napisz po BEZPŁATNY formularz listy poparcia. Koniecznie załącz znaczek na
odpowiedź. Otrzymany formularz skopiuj w jak największej liczbie egzemplarzy
i rozpowszechniaj gdzie się tylko da. Złóż tam Twój podpis oraz zbierz podpisy
od przyjaciół i znajomych. Pisz na adres - ROMAN WŁOS
Łysienie, rzadkie włosy?
Potrafimy temu zaradzić! Odwiedź naszą klinikę włosów!
www.hairlab.pl/włosy
, BOX 1328-deser,
40-001 KATOWICE, POLAND. Skopiuj także ten tekst, który teraz czytasz
i rozpowszechniaj go w tak dużej liczbie egzemplarzy jak to możliwe. Wysyłaj
e-maile do znajomych i nieznajomych, wysyłaj do gazet i innych mediów,
zamieszczaj ten tekst na forach internetowych i w księgach gości.
Dziękuję Ci za czas poświęcony na przeczytanie tego listu. Przesyłam pozdrowienia
i życzę wszystkiego najlepszego.

ROMAN WŁOS
(kandydat na prezydenta RP 2010,
dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

www.romanwlos.go.pl
tel. +48 662 620 163

p.s. koniecznie obejrzyj film pod adresem -

www.tvs.pl/informacje/4923/
oraz
www.tvs.pl/film.php?id_materialu=1891

p.p.s.
każdy kto wpisze się na listę poparcia weźmie udział w BEZPŁATNYM
losowaniu cennych nagród jak samochody, samoloty, szybowce, komputery,
sprzęt RTV/AGD, itp. - każdy coś wygra - szczegóły niebawem w mediach,
dlatego nie zwlekaj - czasu zostało niewiele -
zacznij działać natychmiast - dziękuję

zimna1993
zimna1993
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: abimex

razi mnie ludzka głupota :zonk:
MysticLouie
MysticLouie
  8 lutego 2009

Myślałem, że chodzi o 'Wieczór z Wampirem' :mrgreen:
ale nie

xXxInnOcencExXx
xXxInnOcencExXx
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zimna1993:

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tym, że według mnie aktor grający Edwarda nie spełnia wymogów do tej roli. Całkiem inaczej wyobrażałam sobie Edwarda Cullena.


Ja jak pierwszy raz zobaczyłam film to też mi się wydawało, że Robert Pattinson zupełnie nie pasuje do tej roli, jednak po ponownym obejrzeniu stwierdziłam, że ma w sobie pewną dozę tajemniczości, która dodaje tej roli uroku. ;]
zimna1993
zimna1993
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jak pierwszy raz zobaczyłam film to też mi się wydawało, że Robert Pattinson zupełnie nie pasuje do tej roli, jednak po ponownym obejrzeniu stwierdziłam, że ma w sobie pewną dozę tajemniczości, która dodaje tej roli uroku. ;]

możliwe, że faktycznie tak jest. nie oglądałam filmu, więc kieruje się po prostu wyglądem :tak:
shamaramorgan
shamaramorgan
  8 lutego 2009

nie oglądałam zmierzchu, ale kojarzy mi się z serialami typy smalville czy supernatural.

wampir to wampir :ziober2:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co o tym sądzicie?

sądzę że najwyraźniej między Draculą a Zmierzchem nie czytałaś / lub nie oglądałaś żadnej innej książki/ lub filmu o wampirach

Konto usunięte
Konto usunięte: Do tych czas słowo wampir kojarzyło nam się z odrażającą bestią w czarnej pelerynie i z kłami na wierzchu

:nie:
...Ignorance is bliss...
pauline321
pauline321
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co o tym sądzicie?


Nie mam pojęcia czy tak naprawdę wygldają wampiry (:wtf:) ale podoba mk się ta wersja ;;d
milenkaaa26
milenkaaa26
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do tych czas słowo wampir kojarzyło nam się z odrażającą bestią w czarnej pelerynie i z kłami na wierzchu

mi wampir kojarzy mi się z zajebiście przystojnym facetem w garniturze:woot:
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  8 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jako piękne, nieśmiertelne istoty, które starają się żyć jak normalni ludzie. Jako stworzenia z uczuciami. Co o tym sądzicie?

Jak dla mnie, wampir jako postać literacka czy też filmowa powinien żyć w rozdarciu pomiędzy resztkami ludzkości, a wampirzym brakiem wyższych uczuć. Coś w deseń Louisa z Wywiadu z wampirem. Jednak ideałem wampira jest dla mnie Nosferatu wykreowany przez Murnaua. Sympatią darzę też Lestata ze wspomnianego Wywiadu, taki bardziej współczesny krwiopijca, z nienagannymi manierami, jednakowoż pozbawiony wyższych uczuć, dumny i arogancki. Co do "Zmierzchu" to kompletnie mi nie podchodzi, okropność :and:
Monsun63
Monsun63
  8 lutego 2009

Dom wampirów oraz świrów:jezyk: wampiry energetyczne to:telewizor,żelazko,komputer etc.

Caliburn69
Posty: 752 (po ~131 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Caliburn69
  8 lutego 2009

w ksiazkach Rice wampiry nieraz bywaja bardziel ludzkie od swoich zywicieli. a najbardziej klimatyczny film o wampirach dla mnie (aczkolwiek z krwiopijca przedstawionym dosc standardowo - z drugiej strony ten film rowniez tworzyl standardy) to nosferatu symfonia grozy. mialem okazje to ogladac z muzyka grana na zywo - efekt powalajacy. a nie mozna zapomniec o tworcy wizerunku wampira w filmach, najlepszym aktorze wegierskiej ziemi - Beli Lugosim

Im/...^(.V.)^...Im/
"when you have noone, noone can hurt you" Katatonia

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.