Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  11 stycznia 2009 (pierwszy post)
witam.

Współczesny świat stawia nas przed wieloma dylematami. na ten przykład Wielkie wytwórnie filmowe na plakatach, w prasie w telewizji zachęcają nas do obejrzenia ich produkcji w kinie. I nie wiele ludzi przed czy po obejrzeniu tego filmu się zastanawia z kond był zaczerpnięty pomysł na film. I często dzieje się tak że filmy które tak zachwalamy zostały zekranizowane na podstawie książek które dają o wiele więcej emocji czytelnikowi niż widzowi przed telewizorem. Ekranizacje takich książek jak ,,Ojciec chrzestny'' Mario Puzo. ,,Lśnienie\", ,, Skazani na Shawshank \", ,,Zielona Mila\" Kinga. Trylogia o przygodach ,,Bourne'a\" Ludluma i wiele innych książek, które moim zdaniem są o wiele ciekawsze od ich kinowych dzieci.

no i parę pytanek
Co wolicie Film czy książkę??
i dlaczego??
Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru??
I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki.
Jeśli był podobny temat lub wg was jest zbyt banalny to nie przepraszam.
zadziorka
zadziorka
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę??

Z tych co wymieniłeś ja nic nie czytałam, a filmy mi się podobały.
Dobrym przykładem książek na podstawie których później powstały filmy, to np. Ania z Zielonego Wzgórza i Dziennik Bridget Jones- wolałam o nich czytać niż je oglądać :)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ,,Ojciec chrzestny''

:zakochany:
Film mi sie bardziej podobał.

Konto usunięte
Konto usunięte: ,,Lśnienie\",

Ksiazka zdecydowanie lepsza.

Konto usunięte
Konto usunięte: ,, Skazani na Shawshank \", ,,Zielona Mila\"

Skazani- ksiazka rewelacyjna, film trochę mnie rozczarował.

Zielona- ksiązki nie czytałam, film super.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę??

Ksiązkę, zawsze.
Jednak miło jest zobaczyć ekranizację naszej jednej z ulubionych powieści, ot tak z czystej ciekawości.
:ziober2:
freciulka
freciulka
  13 stycznia 2009

oj książka rzeczywiście jest lepsza niz film^^ eh teraz co powiem zabrzmi troche dziwnie lecz moi rowiesnicy uwazaja ze jak czytam ksiazki i tak sie nimi 'podniecam' to od razu jestem tak zwany 'kujon'..ech ci ludzie przeczytaja jedna ksiazke w calym dotychczasowym swoim zyciu i popelniaja kolosalne bledy ortograficzne;/

PatQa1406
PatQa1406
  13 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oj książka rzeczywiście jest lepsza niz film^^ eh teraz co powiem zabrzmi troche dziwnie lecz moi rowiesnicy uwazaja ze jak czytam ksiazki i tak sie nimi 'podniecam' to od razu jestem tak zwany 'kujon'..ech ci ludzie przeczytaja jedna ksiazke w calym dotychczasowym swoim zyciu i popelniaja kolosalne bledy ortograficzne;/

wiem o czym mówisz...
książka zdecydowanie lepsza :)
EraGangstera
EraGangstera
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę?? i dlaczego?? Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru?? I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki. Jeśli był podobny temat lub wg was jest zbyt banalny to nie przepraszam.

KSIĄŻKA!
Ponieważ tak. Nie no, poważnie... czytając widze świat oczyma swojej wyobraźni, a nie mam z góry narzucone obrazy.
Nie ma takich.
Pachnidło. Książka zdecydowanie lepsza od filmu. No głupim pomysłem było robić film gdzie wszystko rozchodzi się o... zapach. ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.