Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  11 stycznia 2009 (pierwszy post)
witam.

Współczesny świat stawia nas przed wieloma dylematami. na ten przykład Wielkie wytwórnie filmowe na plakatach, w prasie w telewizji zachęcają nas do obejrzenia ich produkcji w kinie. I nie wiele ludzi przed czy po obejrzeniu tego filmu się zastanawia z kond był zaczerpnięty pomysł na film. I często dzieje się tak że filmy które tak zachwalamy zostały zekranizowane na podstawie książek które dają o wiele więcej emocji czytelnikowi niż widzowi przed telewizorem. Ekranizacje takich książek jak ,,Ojciec chrzestny'' Mario Puzo. ,,Lśnienie\", ,, Skazani na Shawshank \", ,,Zielona Mila\" Kinga. Trylogia o przygodach ,,Bourne'a\" Ludluma i wiele innych książek, które moim zdaniem są o wiele ciekawsze od ich kinowych dzieci.

no i parę pytanek
Co wolicie Film czy książkę??
i dlaczego??
Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru??
I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki.
Jeśli był podobny temat lub wg was jest zbyt banalny to nie przepraszam.
i33iiiiiiiee
i33iiiiiiiee
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: książek które dają o wiele więcej emocji czytelnikowi niż widzowi przed telewizorem.

no tak ,to prawda.
po prostu niektorym nie chce sie czytac ,wola usiasc i obejrzec. szybciej i wygodniej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę?? i dlaczego??

ksiazki.
lubie czytac. ksiazki sa o wiele ciekawsze.
Katarzynakot3
Katarzynakot3
  11 stycznia 2009

Moja opinia jest podzielona...^^
Są książki o niebo lepsze od filmów np. seria Harry'ego Potter'a [tak mówię to na głos], ale są również filmy lepsze od książek np. chociażby takie banalne "Nigdy w Życiu" xDD.

Kinciolekk
Kinciolekk
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę?? i dlaczego?? Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru?? I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki. Jeśli był podobny temat lub wg was jest zbyt banalny to nie przepraszam.

wolę książkę.
filmów jest za dużo, nie wiem, który wybrać, aby nie okazał się nudny. :ninja:
A książka każda jest ciekawa, przynajmniej większość.
do tego rozwija naszą wyobraźnie, a film jest gotową wizją jednego z czytelników, w dodatku ładnie okrojoną.
nie znam filmu lepszego od książki.
jozkow21
jozkow21
  11 stycznia 2009

Według mnie uważam, że książka jest lepsza niż film. Nawiązuje tutaj do moich przeżyć związanych z czytaniem książek, książka wiele nas uczy; wzbogaca nasza wyobraźnie, potrafimy się skupić, stajemy się mądrzejsi o wiele inteligentniejsi, rozumni. Ale jak kto woli jedni uważają że filmy są lepsze inni książka, są też filmy które uczą nas życia i wciągania z nich wniosków, jest to o wiele łatwiejsze i wygodniejsze siąść przy telewizorze i zobaczyć film. Natomiast czytając książkę poruszamy naszą wyobraźnie do tego aby mogła nam zilustrować to co my czytamy. I to jest dla mnie satysfakcjonujące i daje mi duże pole do zrozumienia innych ludzi i otoczenia.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z kond

skąd*

Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę?? i dlaczego??

książka .filmy nie odzwierciedlają i nie pokazują wszystkiego co jest zawarte w książce
co nie znaczy że nie lubię oglądać filmów

Konto usunięte
Konto usunięte: książki lepsze od filmów i jakie to książki.

za dużo tego

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru??

Park Jurajski :woot:
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Film czy książkę

Zdecydowanie książka, można dać poszaleć wyobraźni. Film to już nie to samo, zresztą trudno jest oddać całą złożoność np. powieści w dwugodzinnym filmie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru?? I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki.


Hym.. :mrgreen:

Czekolada, Joanne Harris. Świetny film, ale książka jest zupełnie o czym innym. Może lepsza, trudno stwierdzić. Ale dzięki filmowi, w ogóle zaczęłam czyta książki Harris. Polecam.

Wywiad z wampirem. Film jest bomba, nie da się ukryć. Ale książka jest... zupełnie o czymś innym. Dwa punkty widzenia na tą samą sprawę. Polecam w zestawie, ciekawe doświadczenie. Tak jak inne książki Anne Rice, jak Mary Railey i Królowa potępionych (ta ostatnia ekranizacja jest tak kiepska, że polecam masochistycznie).

K-PAX. Film kończy się wcześniej niż książka i pozostawia wrażenie niedosytu i fascynacji. Książka jest bardzo dosłowna i ma swoją kontynuację (w sumie trzy części). Kiedy się zna całość obrazu jest bardziej poruszający, ale już nie tak mistyczny.
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  11 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: Araton: z kond skąd*

:oops:faktycznie:\
Flo
Flo
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę??

książkę, książka daje duże pole do popisu mojej wyobraźni, a to lubię
Amfetaminowaa
Amfetaminowaa
  12 stycznia 2009
Flo
Flo: książkę, książka daje duże pole do popisu mojej wyobraźni, a to lubię

j.w

Często na filmach wszystko jest zbyt łatwo wyłożone, a ja lubię się zastanawiać.
A i czytać lubię, dużo bardziej niż siedzieć na kanapie i się przyglądać.
Oczywiście dobrze zrobiony film powinien wciągać jak książka, ale nieczęsto na takie trafiam.
gumisiowaaa
gumisiowaaa
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę?? i dlaczego??

zdecydowanie ksiazke wole , dlatego ze tam jest wiecej szczegółow i mozna sobie wszystko samemu wyobrazic,ksiazki sa ciekawsze.
swistaku89
swistaku89
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę??


Wole książki

Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego??


bo sa ciekawsze od filmów, obecnie większość filmów to same efekty specjalne i nic więcej, ale zdarzają sie czasami wyjątki

Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie jakieś ekranizacje książek które były wg was lepszy od ich pierwowzoru??


jeszcze takiej ekranizacji nie wiedziałem

Konto usunięte
Konto usunięte: I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki.


Lśnienie Kinga - film nakręcony przez Kubrica w porównaniu do książki był beznadziejny
Władca pierścieni- cała trylogia i w ogóle wszystkie książki Tolkiena świetne, a filmy :) po za efektami specjalnymi i bitwami nic tam ciekawego nie było-nuda zasnąć idzie
Clyde
Posty: 23911 (po ~63 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Clyde
  12 stycznia 2009

wolę książki, ale film także warto obejrzeć chociażby po to, aby porównać. Np. Władca Pierścieni, podobał mi się film i książki, czego nie mogę powiedzieć o Harrym..bo to porażka. :zonk:

Mam sczerniałą duszę. Bo czym bez Ciebie jest lato wspaniałe? Gdy Ciebie nie ma nawet ptaki milkną.
Marilyn Manson and Hey Fan ♥
moxymoronomaatura
moxymoronomaatura
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I odwrotnie- książki lepsze od filmów i jakie to książki.

Samotność w sieci.
zdecydowanie lepsza książka.
pauline321
pauline321
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wolicie Film czy książkę??


Zalezy ;) Czasem film oddaje wiecej emocji niz ksiazka (jak np. film Zmierzch bardziej mi sie podobal od ksiazki) albo Trylogia Tolkiena tez folm lepszy. Ale w fimie pominietych jest wiele szcegolow i sytuacji i to taki blad ktory zawsze zauwazam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.