Daimos
Daimos
  23 grudnia 2008 (pierwszy post)

Zastanawiam się , czy rysunkowe kopie zdjęć lub malowane na płótnie , można zaliczyć do sztuki ???.
Spotkałem się z wieloma opiniami na ten temat , (że takie tworzenie nie ma sensu , robić ze zdjęcia zdjęcie) np .
(człowiek się w ten sposób nie rozwija) itp :D
co wy o tym sądzicie : )

ZlyCzar
ZlyCzar
  26 grudnia 2008
Daimos
Daimos: Zastanawiam się , czy rysunkowe kopie zdjęć lub malowane na płótnie , można zaliczyć do sztuki ???. Spotkałem się z wieloma opiniami na ten temat , (że takie tworzenie nie ma sensu , robić ze zdjęcia zdjęcie) np . (człowiek się w ten sposób nie rozwija) itp :D co wy o tym sądzicie : )


Dla mnie? to nie sztuka. Sztuka to proces tworzenia, mając nawet plan ułożony w głowie, zmienia się on podczas pracy i wtedy tworzymy. Przerysowujac coś jedynie kopiujesz, z pominięciem procesu tworzenia.

A Twoje rysunki bardzo fajne, masz warsztat, dlatego wolałbym oglądac Twoje unikatowe pomysły.
voguer
Posty: 398 (po ~314 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
voguer
  26 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie malowanie to sztuka :)

niiiiiiieeeeeeee! (malowanie ścian też?) to wtedy jest jakieś rzemiosło cechowe! zobaczcie, w średniowieczu jeszcze sztuka była "tworzona" prawie wyłącznie za potrzebą religijną, a kolejne warsztaty cechowe (mistrz stąd, mistrz stamtąd) nie różniły się od siebie...

dopiero renesans, sztuka dla sztuki, tchnął ducha w malarstwo czy rzeźbę, czyniąc z nich sztuki najwyższe

Nie każde malarstwo jest sztuką, podobnie jak nie każde zdjęcie. A już na pewno nie kopia. Sztuka zaczyna się na wyższym poziomie nie tylko estetycznym, ale i duchowym, poznawczym... jest efektem procesu tworzenia....
Dlatego "Czarny kwadrat na białym tle" zalicza się do kanonu sztuki, a ładnie narysowane kwiatki w wazonie u cioci - nie :)

precipitevolissevolmente.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.