Iluga
Iluga
  21 listopada 2008 (pierwszy post)

poniewaz ten temat dotyczy zarowno kultury jak i sexu dlatego nie dokonca wiedzialem gdzie go umiescic jezeli zle trafil to przepraszam.

Podejscie religijne wszyscy znaja ze aborcja to zabicie nienarodzonej istoty ludzkiej ale... no wlasnie tu pojawia sie ale. Dajmy na to jakas nastolatka zajdzie w ciaze przez glupote tu akurat zgodze sie na to ze nie powinna przeprowadzic aborcji ale co jesli zostala zgwalcona i zaszla w ciaze uwazam ze powinna miec mozliwosc aborcji. Chcialbym uslyszec teraz waszo opinje odnosnie aborcji

(jezeli temat juz kiedys byl prosze o zamkniecie)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zostala zgwalcona i zaszla w ciaze uwazam ze powinna miec mozliwosc aborcji. Chcialbym uslyszec teraz waszo opinje odnosnie aborcji

jak jest odnotowane że był gwałt.. to aborcja jest dozwolona prawnie

a co na to prawa kościoła ? nie wiem

dla mnie zycie to zycie nie ważne jak poczęte i przez kogo
...Ignorance is bliss...
Iluga
Iluga
  21 listopada 2008

No wlasnie prawa kosciola zakazuja kompletnie aborcji co jak dla mnie nie jest normalne (jest to moj punkt widzenia) tak powinno sie szanowac kazde zycie.

RexMundi
RexMundi: to aborcja jest dozwolona prawnie

jest ale nie wszedzie z tego co pamietam
RybionkaKukurozy
RybionkaKukurozy
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale co jesli zostala zgwalcona

i zostalo to udowodnione to oczywiscie, ze tak.
Aborcja nie powinna byc kolejna metoda antykoncepcyjna. To jak ktos bedzie mowil o aborcji zalezy od wielu rzeczy. ale glownym czynnikiem jest jego etycznosc i to jak postrzega plod. od ktorego monentu wg danego czlowieka plod staje sie czlowiekiem itp.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No wlasnie prawa kosciola zakazuja kompletnie aborcji co jak dla mnie nie jest normalne (jest to moj punkt widzenia) tak powinno sie szanowac kazde zycie.

taaaa.. tylko wiesz.. kobiety inaczej na to patrzą raczej niż faceci
...Ignorance is bliss...
Iluga
Iluga
  21 listopada 2008

dlatego zakladam takie tematy by poznac rozne opinje na ten temat z takimi pytaniami jest tak "lepiej byc glupi przez 5 min i zapytac niz nie zapytac i byc glupi cale zycie"
Rozni ludzie, rozne religie/przekonania maja swoje zdania na ten temat a ja chcialbym je poznac, a wiadomo moze sie komos to przyda badz skloni do myslenia?

marLENA665
marLENA665
  21 listopada 2008

ja jestem przeciwna aborcji (chyba że ciąża bezpośrednio zagraża życiu matki lub dziecka). I nie chodzi tutaj o kwestie religijne. Myślę, że przekonanie nie zabijać bezbronnych jeszcze nie narodzonych istot powinno być w każdym z nas bez względu na to w co wierzymy i czy identyfikujemy sie z jaką religią czy kulturą.
:and:

Iluga
Iluga
  21 listopada 2008

Jak to powiedziala RybionkaKukurozy postrzeganie aborcji jest mocna zwiazane z tym kiedy czlowiek uznaje ze plod jest czlowiekiem

agniesiaO3
agniesiaO3
  21 listopada 2008

jakim prawem możemy ZABIJAĆ? jakim??

RybionkaKukurozy
RybionkaKukurozy
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakim prawem możemy ZABIJAĆ? jakim??

Ty to postrzegasz jako zabijanie. Ja nie. Sa tez osoby, ktore popra Twoje zdanie i sa tez, ktore popra moje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to powiedziala RybionkaKukurozy postrzeganie aborcji jest mocna zwiazane z tym kiedy czlowiek uznaje ze plod jest czlowiekiem

Religia, wychowanie, doswiadczenie badz tez jego brak. wiele rzeczy ma wplyw na to jakie zdanie mamy na rozne tematy w tym tez i na aborcje.
marLENA665
marLENA665
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to powiedziala RybionkaKukurozy postrzeganie aborcji jest mocna zwiazane z tym kiedy czlowiek uznaje ze plod jest czlowiekiem

w emotce w moim poprzednim poście jest link...
od 3 tygodnia zaczyna bić serce... dla mnie to niedorzeczne żeby zabijać od tak...
Iluga
Iluga
  21 listopada 2008

Nie mozna kobiety ktora (wiem no oklepany przyklad) zostala zgwalcona i niechce miec tego dziecka bo wie ze nie podola temu zadaniu stawaic na rowni z morderca to nie jest to samo.

marLENA665
marLENA665
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mozna kobiety ktora (wiem no oklepany przyklad) zostala zgwalcona i niechce miec tego dziecka bo wie ze nie podola temu zadaniu stawaic na rowni z morderca to nie jest to samo.

Kobieta ta nie musi wychowywać tego dziecka. może je oddać. Ale dlaczego do razu zabijać?
agniesiaO3
agniesiaO3
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty to postrzegasz jako zabijanie. Ja nie. Sa tez osoby, ktore popra Twoje zdanie i sa tez, ktore popra moje.

no to jak nazwiesz wyrywanie dziecka z łona matki, odrywanie mu główki rączek i nóżek które jeszcze się ruszają???? słucham...
RybionkaKukurozy
RybionkaKukurozy
  21 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w emotce w moim poprzednim poście jest link...

Uwielbiam takie "argumenty" pro-life zazwyczaj takimi sie posilkuje. Natomiast na proste pytanie: co ma zrobic kobieta, ktora ma juz dzieci i jest w ciazy i
a) plod jest dla niej zagrozeniem
b) plod jest uszkodzony, dziecko urodzi sie z powazna choroba
na to pytanie juz nie sa w stanie odpowiedziec. niestety zycie nie jest kolorwe jak bajka. zdazylam naogladac sie chorych dzieci, zdazylam naogladac sie kobiet, ktore sa pseudo bohaterkami i rodza dzieci nawet jesli jest to zagrozenie dla ich zycia.
KK tak pieknie mowi o zyciu. a co z dziecmi juz narodzonymi? a co z plodami, ktore sa przyczyna poronienia?
Pro-life to naprawde swietny pomysl, ale nie zawsze psrawdza sie w rzeczywistosci. b. czesto to zwykle egoistyczne podejscie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.