Konradziq
Konradziq
  4 listopada 2008 (pierwszy post)
"Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś Mugolem"


Każdy, kto w rękach miał książkę z serii przygód Harrego Pottera zna ten cytat.

Ludzie czytają. Ale właściwie co?
Współcześnie - różnego rodzaju fora internetowe, reklamy, ogłoszenia, gazety, czasopisma, magazyny, ...
Książki?
Ile przeciętny Kowalski czyta książek w ciągu roku? 5? 6?

No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")
I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych.
Zdażyło Ci się czytać?
Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?
pubaj
pubaj
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: A ile Ty czytasz?

Dużo! bardzo;)

Konradziq
Konradziq: I co?

książki, podręczniki, magazyny, wiadomości, ogłoszenia, fora:)

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Pan Tadeusz, bo to lektura. :mrgreen:

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

Tak! i wolę ebooki! :)
milenkaa26
milenkaa26
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")

Dużo czytam. Codziennie jakaś książka mi w ręce wpadnie :ninja:

Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Mangi, podręczniki, gazety, fora :woot:

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Teraz akurat jestem w trakcie czytania Fokusa historia :p
zielonaherbata
zielonaherbata
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: A ile Ty czytasz?

ze dwie książki na miesiąc.

Konradziq
Konradziq: I co?

W tej chwili "Cień wiatru" Carlosa Ruiz Zafon'a i ''Skrawki Życia'' Whitney Otto.

Konradziq
Konradziq: I dlaczego akurat tą?

Ponieważ widziałam w księgarni i mnie zainteresowała. (Cień wiatru)

Konradziq
Konradziq: Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych. Zdażyło Ci się czytać?

Nie, nigdy nie czytałam.
margotka
margotka
  5 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: uwielbiam Pana Samochodzika


w pełnej nieświadomości zaczęłam ją czytać...;) ... i chyba tak jest najlepiej, kiedy ktoś sie nie nastawia na opine...czy przyklejone etykietki...
zbrozlo87
Posty: 1 (po ~564 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
zbrozlo87
  5 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")


Ile mogę, jestem uzależniony, to zależy przede wszystkim od czasu i dostępności, zwykle kilka tygodniowo.

Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)


Praktycznie tylko książki. Trochę z internetu, ale nie potrafię się wpatrywać godzinami w ekran, więc e-książki jak dla mnie odpadają.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?


Mała ikar, Helen Oyeyemi - zaciekawiła mnie tematyka i autorka, znalazłem w bibliotece.
Dubler, Heinlein - przeczytałem w ostatni weekend, polecam, klasyczna fanstastyka, napisana przez autora wiedzącego jak trzymać pióro, bez fajerwerków i epatowania technicznymi pomysłami.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  5 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (


sporo

Konradziq
Konradziq: I co?

oprócz książek, jedno czasopismo i czasem ulotki z elektroniką

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?


Czytam "Opowieści z wybrzeża mieczy" czytam dla tego bo uwielbiam tą gre
:zakochany:
RybionkaKukurozy
RybionkaKukurozy
  5 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")

Srednio dwie ksiazki w miesiacu co daje ok. 24 ksiazek w roku

Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Ksiazki, gazety, felietony. Wszystko co mnie zainteresuje.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Tak czytam teraz Wpadlo ziarno miedzy zarna Solzenicyna.
Czytam ta dlatego, ze jest swietna. Czytam ja juz po raz drugi, i bede wracala do tej ksiazki jeszcze wiele razy.

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

zdarzylo, przeczytalam 2 "strony" i zrezygnowalam. Zdecydowanie wole ksiazki klasyczne, szelest i zapach papieru. Ksiazka ma byc ksiazka nie kolorowymi kropkami na monitorze.
Konradziq
Konradziq
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: studiowanie nie sprzyja czytaniu 'zwykłych' książek

Wiem coś o tym...

RexMundi
RexMundi: bo tak sobie stała na półce

;-)
Taka samotna, nieczytana? ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: instrukcje obsługi

No nie wiem... Każdy Polak w sumie wie najlepiej, jak coś złożyć, jak to powinno działać :D.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ksiazka ma byc ksiazka nie kolorowymi kropkami na monitorze.

Tak... Książka powinna być książką...
Ale czy nią nie pozostaje, gdy jest zapisana w innej formie? Niekoniecznie na papierze? ;-)
razotka
razotka
  5 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Córka opiekuna wspomnień - Kim Edwards
Tytuł mnie zaciekawł i recenzje tej książki.
Czytam kiedy tylko mogę i co mi wpdanie w ręce. Zazwyczaj to jakieś współczesne pozycje lub coś na faktach autentycznych.
A do wirtualnych książęk nigdy się nie przekonam.
RybionkaKukurozy
RybionkaKukurozy
  5 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Tak... Książka powinna być książką... Ale czy nią nie pozostaje, gdy jest zapisana w innej formie? Niekoniecznie na papierze? ;-)

Nie dla mnie :) jestem z "tych" ludzi :) Uwielbiam ksiazki, ktore maja swoj zapach papieru, tuszu drukarskiego, uwielbiam przekladac strony, trzymac ksiazke w rekach. Ksiazki to jednak ksiazki :) papier, okladka, druk. Lubie lezec w lozku z herbata albo kawka ,papieroskiem i ksiazka w reku. wtedy dopiero odpoczywam.
margotka
margotka
  6 listopada 2008

przy takich tematach wydaje mi się, że statystyki to stek kłamstw;)

kogo się nie zapytasz, to większość czyta... słucha i ogląda...

wzruszyłam się... ach...

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: ;-) Taka samotna, nieczytana? ;]

taka dziewiczo nie czytana

margotka
margotka: przy takich tematach wydaje mi się, że statystyki to stek kłamstw;) kogo się nie zapytasz, to większość czyta... słucha i ogląda...

w końcu dział kultura :ninja:
...Ignorance is bliss...
razotka
razotka
  6 listopada 2008
margotka
margotka: kogo się nie zapytasz, to większość czyta... słucha i ogląda...

Nie zawsze...
W obecnej klasie mam 32 osoby z czego biernych i zagorzałych czytelników jest tylko 5-6 osób. :and:
margotka
margotka
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W obecnej klasie mam 32 osoby z czego biernych i zagorzałych czytelników jest tylko 5-6 osób.


to biernych czy zagorzałych?
Holigula
Holigula
  6 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko") I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą? Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych. Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?


Jestem molek książkowym... Nie mam pojęcia, ile ksiązek na miesiąc przeczytam a co dopiero na rok;]
Oprócz książek, to fora i opowiadania na pewnej stronie, gdzie sama piszę;]
Tak. "Alchemika" Paula Coalle. Dużo ludzi mi ja poleciło, więc się skusiłam;]
Słyszałam, ale nie czytałam. Wole tradycyjne ksiązki. Ja czytam do poduszki, wieczorami i nocą. W dodatku od monitora wzrok sie psuje...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.