Konradziq
Konradziq
  4 listopada 2008 (pierwszy post)
"Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś Mugolem"


Każdy, kto w rękach miał książkę z serii przygód Harrego Pottera zna ten cytat.

Ludzie czytają. Ale właściwie co?
Współcześnie - różnego rodzaju fora internetowe, reklamy, ogłoszenia, gazety, czasopisma, magazyny, ...
Książki?
Ile przeciętny Kowalski czyta książek w ciągu roku? 5? 6?

No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")
I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych.
Zdażyło Ci się czytać?
Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?
Nivriti
Nivriti
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: A ile Ty czytasz?

ksiazek moze z 10 na rok? moze troche wiecej.

Konradziq
Konradziq: I co?

gazety, podreczniki, wiadomosci

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Forresta Gumpa. Polecili ją na forum, jest swietna.

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

raz mi sie zdarzylo, ale wiecej takiej nie bede czytac. wole te które moge trzymać w ręku i czytac gdzie mi sie podoba.
andrewkoegh
andrewkoegh
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Ludzie czytają. Ale właściwie co?


Horoskopy, programy telewizyjne, gazety etc.
Tak to wygląda w przypadku przeciętnego Polaka.

Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")


Czytam mniej więcej 6-8 książek miesięcznie, czasem trochę więcej. Wszystko zależy od tego ile mam wolnego czasu - studiowanie nie sprzyja czytaniu 'zwykłych' książek :and:

Konradziq
Konradziq: I co?


Głównie literatura popularna oraz podręczniki psychologiczne.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką?


Obecnie czytam Sprzedawcę broni, autorstwa Hugh Laurie, bardziej znanego jako doktor House (;

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska


A owszem. W przypadku, gdy papierowa wersja miała zostać dopiero wydana w Polsce to zabierałem się za czytanie e booków, jednakże nic nie zastąpi zwykłej książki. Komputera nie zabierze się do łóżka, a leżenie przez parę godzin z laptopem nie należy do najwygodniejszych form spędzania czasu. (;
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Każdy, kto w rękach miał książkę z serii przygód Harrego Pottera zna ten cytat.

nom

Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")

rocznie może z 10 :woot:

Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

prócz książek... niektóre tematy na forum , artykuły z serii .. (mistycyzm , paranormalne zjawiska, demonologia , religia) gazety (Focus)

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę?

tak

Konradziq
Konradziq: aką?

Tajemniczy Ogród

Konradziq
Konradziq: I dlaczego akurat tą?

bo tak sobie stała na półce

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

tak ..
przeczytałem tak chyba z 5 książek

Konradziq
Konradziq: Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

jednak klasyczne ... zdrowsze dla oczu

Konto usunięte
Konto usunięte: Forresta Gumpa. Polecili ją na forum, jest swietna.

kapitalna ... jest jeszcze Gump i spółka
...Ignorance is bliss...
KazdyJuzWie
KazdyJuzWie
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")

Miesięcznie ok. 10-15 książek. Ale to różnie, zależy od tego czy mam czas.

Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Książki, podręczniki, fora, strony internetowe, scenariusze, ulotki, informacje itp.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Czytam serię m. Musierowicz (jestem na "Brulion Bebe B." i 3 część romansu z wampirem S. Meyer - "Zaćmienie".

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

:nie:

Konradziq
Konradziq: Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

Bez różnicy.
baskas4
baskas4
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Ludzie czytają. Ale właściwie co?

instrukcje obsługi :ninja:
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz?

Książek? Głównie lektury, a jesli mam czas, to coś więcej.
czytam dużo recenzji.
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko") I co?

jw.

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

nie lubię zbyt długo przebywac przed komputerem. Wolę przejżeć prawdziwą książkę, aniżeli e-booki.
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko") I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Czytam jedną tygodniowo.
Co? Co? Jak to co?! Co się da ^^
Nie no... mam taką półeczkę w bibliotece miejskiej na której jest fantastyka naukowa... i ostatnio obrabiam tą półeczkę ^^

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Teraz czytam dla przypomnienia I tom Księgi Tysiąca i Jednej Nocy.
A wiecie, że Szecherezada nie jest już dziewicą ^^

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

Dwie książki tak przeczytałam.
Ogólnie to strasznie nie wygodne i nie zdrowe.
Wolę te papierowe ^^
Hippi89
Hippi89
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko" I co?

5 do 8 książek miesięcznie
poza nimi w sumie wszystko: etykietki po dzemach, jogurtach etc, radosna twórczość internautów, ogłoszenia w dziale "oddam" ...

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Czytam jądro ciemności J. Conrada. Bo nie mam innego wyjścia. mimo, ze krótka to zadrzyło mi się przysnąć nad nią ;)

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

Zdarzyło. Ale pulsujące światło moitora mnie dobija. POoa tym lubie zapach papieru...
666kamilka666
666kamilka666
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko") I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Ja czytam przeciętnie 10-15 książek.
A co? Co wpadnie w oko, zaciekawi okładką, pierwszą kartką i opisem z tyłu ;-).

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą? Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych. Zdażyło Ci się czytać?

Nie czytam obecnie, brak czasu.

Czytałam fragment, nie przypadła do gustu. Książka musi mieć duszę dla mnie, muszę czuć kartki, oprawę.
psychodroid
psychodroid
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: "Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś Mugolem"Każdy, kto w rękach miał książkę z serii przygód Harrego Pottera zna ten cytat.

yep :mrgreen:
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko")

Trudno powiedziec, praktycznie cały czas jakąś czytam.
Konradziq
Konradziq: I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)

Fora tematyczne i opracowania na różne tematy.
Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

Lolite czytam teraz, bo od dawna miałam to zrobic.
Konradziq
Konradziq: Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych. Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

Ostatnio tylko ebooki czytam.
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz?

`zależy od czasu, czasami w miesiącu jedną książkę czasami 3-4.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

`obecnie czytam "Diabeł ubiera się u Prady" Lauren Weisberger.

Konradziq
Konradziq: Gdzieś, kiedyś czytałem temat o e-bookach. Książkach wirtualnych. Cyfrowych. Zdażyło Ci się czytać? Wolisz te nowoczesne, przyjazne dla środowiska (bo nie trzeba wycinać drzew ;) czy te 'staromodne', klasyczne, papierowe?

`słyszałam
`nie zdrzyło mi się i raczej nie zdarzy.
`zdecydowanie klasyczne. lubię czuć zapach książki i kartki :) ciągle powiększam swoją biblioteczkę.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
oXxMaRiEtTaxXo
oXxMaRiEtTaxXo
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: A ile Ty czytasz?

z 20 książęk / rok szkolny
w wakacje to z 10 na miesiąc

Konradziq
Konradziq: I co?

podręczniki, gazety.

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?

teraz to muszę Balladynę :ninja: lektura.

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?

nie, a szukam teraz jednej, którą chętnie bym przeczytała w sieci.
pauline321
pauline321
  4 listopada 2008
Konradziq
Konradziq: Każdy, kto w rękach miał książkę z serii przygód Harrego Pottera zna ten cytat.


oh ah :zakochany:

Konradziq
Konradziq: No właśnie. A ile Ty czytasz? (tak "pi razy oko") I co? (Nie pytam tylko, jakie gatunki, jakich autorów, ale co, prócz książek.)


uhu, tak jedna tygodniowo koniecznie ;]
no chyba ze jakas ambitniejsza lektura to czytanie sie przedłuza.
oporcz ksiazek? gazete telewizyjna? :woot:

Konradziq
Konradziq: Czy teraz, obecnie, w ostatnim czasie czytasz jakąś książkę? Jaką? I dlaczego akurat tą?


czytam Mroczną Wieze II: Powołanie trójki, Kinga
dlaczego? bo to moj jeden z ulbionych pisarzy.

Konradziq
Konradziq: Zdażyło Ci się czytać?


tak, czytalam ksiazke Cichodajka.
faaajna byla ;)
margotka
margotka
  4 listopada 2008

co czytam? poza codziennymi komunikatami, reklamami, wadomościami....

...to czytam fora, informacje, rozporzadzenia zarządu (często bzdurne), artykuły naukowe i wywiady...

...i mniej wiecej 1-2 ksiązek tygodniowo... także wyrabiam normę za przynajmniej 20 przeciętnych Kowalskich;)

...nie ważne czy jest to bajka, czy romans, czy poważna praca naukowa... czytam wszystko, na co mam chęć i co mi polecono... lubię zróżniocowanie, bo to pozwala na wyrobiene sobie zdania w wielu kwestiach...

nie lubię czytać e-booków, bo oczy się męczą:] ... te staromodne ksiązki mają swój urok...w szczególności, kiedy niełatwo do nich dotrzeć...maja pożółkłe stronnice, stare notatki po byłych czytelnkach i historie wędrówek, które trzeba odkryć...

..teraz czytam "Skarb Atanaryka" Zbigniewa Nienackiego.. mnie się podoba ze względu na ukochane Kaszuby i wątki archeologiczne...;) ... i może tylko dlatego...

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 listopada 2008
margotka
margotka: ..teraz czytam "Skarb Atanaryka" Zbigniewa Nienackiego.. mnie się podoba ze względu na ukochane Kaszuby i wątki archeologiczne...;) ... i może tylko dlatego..

uwielbiam Pana Samochodzika
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.