666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008 (pierwszy post)

Dzień dobry ;-).
O książce wiem z wp.pl, dokładniej z reklamy ekranizacji.. :ninja:

Stephanie Meyer "Zmierzch"


Konto usunięte
Konto usunięte: Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze... "Zmierzch" oraz jego kontynuacja "New Moon" zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów (przez osiem tygodni na pierwszym miejscu rankingu "New York Timesa"!) i ukazują się w wielu krajach europejskich.. Wydawca amerykański zapowiada już kolejne tomy tego cyklu.


Czytałam inną recenzję- podobno smęt a`la harlekiny, nie ma wątków trzymających w napięciu. Ot, taka sobie książeczka dla spragnionych wzruszającej miłości nastolatków.

Ale recenzji tyle ilu czytelników, więc nie wiadomo komu wierzyć, każdy od książki oczekuje czegoś innego ;-).

1.Czytał ktoś? Jak wrażenia?
2.A może ktoś czytał inne książki autorstwa p.Meyer?
3.Macie zamiar kupić? ;>
4. A może ktoś chcę się wybrać na film do kin?

5.Czego oczekujesz od książki?
6.Oceniasz po okładce, przeczytanych recenzjach, zdaniu znajomych? Czy czytasz pomimo krytycznych ocen, żeby samemu móc ocenić?
7.Ulubiona książka? ;-)

8.Próbowaliście kiedyś napisać książkę? Mieliście już ogólny zarys, zaczynaliście tworzyć? O czym to było? ;-)
9. Jaką książkę chciał(a)byś przeczytać? Co ona powinna spełniać? Ktoś już ją napisał, czy może masz w swoim wyobrażeniu te cechy, które książka powinna spełnić, żeby Ciebie zaciekawić i czekasz aż ktoś ją napisze?


Dawno nie pisałam, mam nadzieję że nie wyszło najgorzej :ninja:.

Pozdrawiam :bye:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Czytał ktoś? Jak wrażenia?

nje

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.A może ktoś czytał inne książki autorstwa p.Meyer?

chyba nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Macie zamiar kupić? ;>

nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. A może ktoś chcę się wybrać na film do kin?

też nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 5.Czego oczekujesz od książki?

wciągnięcia w jej treść

Konto usunięte
Konto usunięte: 6.Oceniasz po okładce, przeczytanych recenzjach, zdaniu znajomych? Czy czytasz pomimo krytycznych ocen, żeby samemu móc ocenić?

nie... po prostu czytam to co chce przeczytać

Konto usunięte
Konto usunięte: 7.Ulubiona książka? ;-)

Forrest Gump :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaką książkę chciał(a)byś przeczytać?

ostatnią w świecie
...Ignorance is bliss...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: spragnionych wzruszającej miłości nastolatków.

to dla mnie :w00t:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5.Czego oczekujesz od książki?

wzruszającej miłości dla nastolatków :w00t:
a tak na poważnie to przyjemnego języka oraz ciekawych rozwiązań fabularnych

Konto usunięte
Konto usunięte: 7.Ulubiona książka? ;-)

Wykłady Feynmana - Richard P. Feynman
Fizyka Popularna - Friedrich Katscher
Przypadki Robinsona Cruzoe - Daniel Defoe

Konto usunięte
Konto usunięte: 8.Próbowaliście kiedyś napisać książkę? Mieliście już ogólny zarys, zaczynaliście tworzyć? O czym to było? ;-) 9. Jaką książkę chciał(a)byś przeczytać? Co ona powinna spełniać? Ktoś już ją napisał, czy może masz w swoim wyobrażeniu te cechy, które książka powinna spełnić, żeby Ciebie zaciekawić i czekasz aż ktoś ją napisze?

Nie nie próbowałem nigdy napisać książki, jak byłem młodszy to zawsze nie mogłem pojąć, skąd autorzy czerpią wyobraźnię do tworzenia takich długich monologów :). Teraz powoli to ogarniam ale kiedyś to było dla mnie niepojęte :)

Chciałbym przeczytać wszystkie książki Stevena Hawkinga :w00t:
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
RexMundi
RexMundi: wciągnięcia w jej treść

Czym?

RexMundi
RexMundi: ostatnią w świecie

?:wtf:
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
Qbkens
Qbkens: Fizyka Popularna - Friedrich Katscher

Na podręcznik do fizyki tytuł pasuje:ninja:

Qbkens
Qbkens: Nie nie próbowałem nigdy napisać książki, jak byłem młodszy to zawsze nie mogłem pojąć, skąd autorzy czerpią wyobraźnię do tworzenia takich długich monologów :). Teraz powoli to ogarniam ale kiedyś to było dla mnie niepojęte :)

Ja własnie jak byłam młodsza pisałam książkę.
Napisałam już z 30stron w Wordzie i choera zgubiłam dyskietkę:and:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na podręcznik do fizyki tytuł pasuje

Nie wiem czy to jest podręcznik bo to dosyć stara pozycja. Stara ale jara :mrgreen:
Pierwszy tytuł to książka też o fizyce skierowana jako materiał szkoleniowy dla studentów - światowy klasyk :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja własnie jak byłam młodsza pisałam książkę.

O czym, o czym?
Pewnie o miłości nastolatków :pavarotti:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym?

czytalności :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: ?

młoda jesteś to się dziwisz

Konto usunięte
Konto usunięte: Próbowaliście kiedyś napisać książkę? Mieliście już ogólny zarys, zaczynaliście tworzyć? O czym to było? ;-)

tak .
pierwsza... o wyprawie w poszukiwaniu skarbów
drugą ... parodia..filmów książek.. oraz życia codziennego.. mojej wioski i moich przyjaciół..Bestseller
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
Qbkens
Qbkens: Nie wiem czy to jest podręcznik bo to dosyć stara pozycja. Stara ale jara Pierwszy tytuł to książka też o fizyce skierowana jako materiał szkoleniowy dla studentów - światowy klasyk

I to Cię fascynuje? :szok2:

Qbkens
Qbkens: czym, o czym? Pewnie o miłości nastolatków

Wiesz co, ja nie pamiętam dokładnie.
Wogóle zapomniałam o tym, tylko moja przyjaciółka mi przypomniała że kiedyś pisałam..
Cośtam o dziewczynie która okryła w sobie jakąś ponadnaturalną moc.. Nie była czarownicoą ani coś jak supermen... Dziewczyna była rozpieszczona z bogatego domu i potem cośtam cośtam.. Kurcze nawet fajnie mi to szło ;-).
Na 100% było źle stylistycznie i wogóle, ale miałam wtedy z 10 lat?

RexMundi
RexMundi: młoda jesteś to się dziwisz

Młoda jestem to się dziwię ;].

RexMundi
RexMundi: tak . pierwsza... o wyprawie w poszukiwaniu skarbów drugą ... parodia..filmów książek.. oraz życia codziennego.. mojej wioski i moich przyjaciół..Bestseller

Napisałeś je do końca?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałeś je do końca?

pierwszą nie..to jeszcze czasy podstawówki
ale druga Ją :tak:
nawet mi wydrukowała znajoma..a bohaterowie mi się podpisali..
tyle tylko że podczas przeprowadzki... zgubiła sie :smutny:
a na HDD ni ma ;/
tytuł był .. ŁOTR-y Czyli tam i z powrotem przez ŚródZbiczno
ŁOTR - nawiązuję do LOTR
Zbiczno .. moja wiocha :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
RexMundi
RexMundi: pierwszą nie..to jeszcze czasy podstawówki ale druga Ją nawet mi wydrukowała znajoma..a bohaterowie mi się podpisali.. tyle tylko że podczas przeprowadzki... zgubiła sie a na HDD ni ma ;/ tytuł był .. ŁOTR-y Czyli tam i z powrotem przez ŚródZbiczno ŁOTR - nawiązuję do LOTR Zbiczno .. moja wiocha

Kurcze czyli nie masz jej nigdzie..?
Chętnie bym przeczytała coś autorstwa człowieka porwanego z romantyzmu :D
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I to Cię fascynuje? :szok2:

No pewnie, uwielbiam fizykę, tylko taką relatywistyczną, jakieś najnowsze teorie itp. Równie pochyłe są mało interesujące :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, ja nie pamiętam dokładnie. Wogóle zapomniałam o tym, tylko moja przyjaciółka mi przypomniała że kiedyś pisałam.. Cośtam o dziewczynie która okryła w sobie jakąś ponadnaturalną moc.. Nie była czarownicoą ani coś jak supermen... Dziewczyna była rozpieszczona z bogatego domu i potem cośtam cośtam.. Kurcze nawet fajnie mi to szło ;-). Na 100% było źle stylistycznie i wogóle, ale miałam wtedy z 10 lat?

Łeeeeeeeeee nudyyyyyyy, nie było kill'em all, blodd ;)
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
Qbkens
Qbkens: No pewnie, uwielbiam fizykę, tylko taką relatywistyczną, jakieś najnowsze teorie itp. Równie pochyłe są mało interesujące

Błagam Cię, nie lubię fizyki jak nie wiem co ;d

Qbkens
Qbkens: Łeeeeeeeeee nudyyyyyyy, nie było kill'em all, blodd ;)

Przeciez pisze że nie dokończyłam jej ;p.
Ale wątpię żeby w wieku 10lat przyszło mi do głowy żeby pozabijać wszytskich bohaterów ;p.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurcze czyli nie masz jej nigdzie..?

no własnie nie... może.. jeszcze kiedyś by się znalazło..niedokończona ..plik zapisany gdzies na płycie..ale kombinowałem.. i nic..nigdzie nie znalazłem

Konto usunięte
Konto usunięte: Chętnie bym przeczytała coś autorstwa człowieka porwanego z romantyzmu :D

wątpię czy byś cokolwiek z tego zrozumiała..
to jest o mnie..o moich kumplach..o wiosce..i ludziach.. o zdarzeniach w tej wiosce.. i wszystko na wesoło..i wszystko było pisane tak.. że nie padał żadna prawdziwa nazwa czy imie..a czytając wiedziało sie o czym mowa..
kurcze.. codziennie do mnie kumple wpadali czytać kolejny rozdział

a wiele tekstów z tego..do dziś jest u nas używane ( wcale się nie chwalę)
...Ignorance is bliss...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Błagam Cię, nie lubię fizyki jak nie wiem co ;d

na kolana :w00t: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeciez pisze że nie dokończyłam jej ;p. Ale wątpię żeby w wieku 10lat przyszło mi do głowy żeby pozabijać wszytskich bohaterów ;p.

żartowałem :), może coś pomyśl poważnie nad reaktywacją pomysłu :tak:
Była kiedyś na forum taka jedna dziewczyna, piękna i utalentowana. Często przed przejściem do sedna swojego tematu pisała ciekawy wstęp. Miała talent pisarski :tak:
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
Qbkens
Qbkens: Była kiedyś na forum taka jedna dziewczyna, piękna i utalentowana

Coś sugerujesz? :ziober2:

Qbkens
Qbkens: :), może coś pomyśl poważnie nad reaktywacją pomysłu

brak czasu, break chęci, brak wyobraźni ;]

Qbkens
Qbkens: na kolana ;)

Chciałbyś :fakju: ;*

RexMundi
RexMundi: wiele tekstów z tego..do dziś jest u nas używane ( wcale się nie chwalę)

Wcale :mrgreen:.
Fajnie ogólnie ;-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.