666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008 (pierwszy post)

Dzień dobry ;-).
O książce wiem z wp.pl, dokładniej z reklamy ekranizacji.. :ninja:

Stephanie Meyer "Zmierzch"


Konto usunięte
Konto usunięte: Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze... "Zmierzch" oraz jego kontynuacja "New Moon" zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów (przez osiem tygodni na pierwszym miejscu rankingu "New York Timesa"!) i ukazują się w wielu krajach europejskich.. Wydawca amerykański zapowiada już kolejne tomy tego cyklu.


Czytałam inną recenzję- podobno smęt a`la harlekiny, nie ma wątków trzymających w napięciu. Ot, taka sobie książeczka dla spragnionych wzruszającej miłości nastolatków.

Ale recenzji tyle ilu czytelników, więc nie wiadomo komu wierzyć, każdy od książki oczekuje czegoś innego ;-).

1.Czytał ktoś? Jak wrażenia?
2.A może ktoś czytał inne książki autorstwa p.Meyer?
3.Macie zamiar kupić? ;>
4. A może ktoś chcę się wybrać na film do kin?

5.Czego oczekujesz od książki?
6.Oceniasz po okładce, przeczytanych recenzjach, zdaniu znajomych? Czy czytasz pomimo krytycznych ocen, żeby samemu móc ocenić?
7.Ulubiona książka? ;-)

8.Próbowaliście kiedyś napisać książkę? Mieliście już ogólny zarys, zaczynaliście tworzyć? O czym to było? ;-)
9. Jaką książkę chciał(a)byś przeczytać? Co ona powinna spełniać? Ktoś już ją napisał, czy może masz w swoim wyobrażeniu te cechy, które książka powinna spełnić, żeby Ciebie zaciekawić i czekasz aż ktoś ją napisze?


Dawno nie pisałam, mam nadzieję że nie wyszło najgorzej :ninja:.

Pozdrawiam :bye:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wcale . Fajnie ogólnie ;-)

mam na dysku projekt kontynuacji... (prolog) ale kiedyś dałem hasło i mi się zapomniało...
może uda mi się jakimś programem to obejść .. jak mi sie zachcę
...Ignorance is bliss...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś sugerujesz?

Nom, sugeruję, żebyś zaczęła skrobać cos na papierze :)

Konto usunięte
Konto usunięte: brak czasu, break chęci, brak wyobraźni ;]

Mogę zostać Twoją muzą :w00t:
Napiszemy nowy katechizm, co ty na to :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbyś ;*

Ach no już nie wdziecz się tak :w00t: :zakochany:
666kamilka666
666kamilka666
  7 września 2008
Qbkens
Qbkens: Nom, sugeruję, żebyś zaczęła skrobać cos na papierze :)

Jak znajdę czas ;-)

Qbkens
Qbkens: Mogę zostać Twoją muzą Napiszemy nowy katechizm, co ty na to

Jak zostaniesz moją muzą to same erotyki powstaną :ziober2:

Qbkens
Qbkens: Ach no już nie wdziecz się tak

Już przestaję :w00t:

koniec offtopowania ;p
pauline321
pauline321
  7 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 5.Czego oczekujesz od książki? 6.Oceniasz po okładce, przeczytanych recenzjach, zdaniu znajomych? Czy czytasz pomimo krytycznych ocen, żeby samemu móc ocenić?


od ksiazki oczekuje tylko tyle zeby mnie wciagnela, zeby sprawiła ze przegapie nawet (!!) obiad byle tylko doczytac do konca :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 7.Ulubiona książka? ;-)


Hobbit Tolkiena :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: 8.Próbowaliście kiedyś napisać książkę? Mieliście już ogólny zarys, zaczynaliście tworzyć? O czym to było? ;-)


napisałam taką niedługą.
ale żal o niej mowic :lol:
666kamilka666
666kamilka666
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ksiazki oczekuje tylko tyle zeby mnie wciagnela, zeby sprawiła ze przegapie nawet (!!) obiad byle tylko doczytac do konca

A jakie powinny być cechy tej ksiązki żeby Cię wciągnęła? ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: napisałam taką niedługą. ale żal o niej mowic

Chwal się! ;d
ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Czytał ktoś? Jak wrażenia? 2.A może ktoś czytał inne książki autorstwa p.Meyer? 3.Macie zamiar kupić? ;> 4. A może ktoś chcę się wybrać na film do kin? 5.Czego oczekujesz od książki? 6.Oceniasz po okładce, przeczytanych recenzjach, zdaniu znajomych? Czy czytasz pomimo krytycznych ocen, żeby samemu móc ocenić? 7.Ulubiona książka? ;-)

1. czytalam 3 czesci... mi sie podobalo, z tymi wampirami to fajny watek, ale z wiklolakami to juz lekko pani Steph przesadzila... no i w 2. czesci jest kilka bledow, chyba na szybko pisala, jak ktos czytal to tez pewnie zauwazyl pewne niedomowienia...
2. dwie dalsze czesci tej ksiazki
3. nie, jak bedzie czesc 4. to tez wypozycze z biblioteki
4. chcialabym sie wybrac na ekranizacje tej ksiazki, ale bedzie ciezko z nakreceniem tego filmu, gdyz autorka przedstawia rodzine wampirow jako chodzace idealy, wiec bedzie ciezko znalezc im aktorow tak pieknych, zeby kazdy widz uznal ich za idealnych...
5. zeby byla ciekawa na tyle, ze w kazdej wolnej chwili bede chciala po nia siegnac
6. nigdy nie patrze na recenzje, czytam tylko to co jest z tylu na okladce i decyduje czy brac czy nie...
7. trzy czesci "Ksiezniczki" J. Sasson... no i z dziecinstwa "Dzieci z Bullerbyn";)
666kamilka666
666kamilka666
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. czytalam 3 czesci... mi sie podobalo, z tymi wampirami to fajny watek, ale z wiklolakami to juz lekko pani Steph przesadzila... no i w 2. czesci jest kilka bledow, chyba na szybko pisala, jak ktos czytal to tez pewnie zauwazyl pewne niedomowienia... 2. dwie dalsze czesci tej ksiazki

Błędy były w książce wydanej? :wtf:.. Masakra!...

Konto usunięte
Konto usunięte: . chcialabym sie wybrac na ekranizacje tej ksiazki, ale bedzie ciezko z nakreceniem tego filmu, gdyz autorka przedstawia rodzine wampirow jako chodzace idealy, wiec bedzie ciezko znalezc im aktorow tak pieknych, zeby kazdy widz uznal ich za idealnych...

Ale pisało że mają robić ekranizację :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: no i z dziecinstwa "Dzieci z Bullerbyn";)

Czytałam, chociaz najpierw mnie odstraszyła wielkością :D.
pauline321
pauline321
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A jakie powinny być cechy tej ksiązki żeby Cię wciągnęła? ;p


nieprzewidywalna, ciekawie napisana, szybka akcja ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Chwal się! ;d


nie :) ;*
ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Błędy były w książce wydanej?

jak ktos na szybko czytal to sie mogl nie zorientowac, ale ja ta ksiazke pochlanialam, wiec nic mojej uwadze nie uszlo... skoro np Bella siedziala u znajomego przez pare dni w ferie to troche dziwne bylo napisanie, ze popoludniami odrabiala lekcje z matmy... fakt, ze mogla miec po prostu zaleglosci, ale po pierwsze to bylo ujete tak, jakby robila to po szkole a po drugie byla prymuska, wiec niebaudzo:and: byly jeszcze 2 rażące bledy, ktorych niestety nie pamietam, ale moze ktos kto czytal je przytoczy...
666kamilka666
666kamilka666
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprzewidywalna, ciekawie napisana, szybka akcja ;)

Mhm :)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie :) ;*

Niedobra no.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak ktos na szybko czytal to sie mogl nie zorientowac, ale ja ta ksiazke pochlanialam, wiec nic mojej uwadze nie uszlo... skoro np Bella siedziala u znajomego przez pare dni w ferie to troche dziwne bylo napisanie, ze popoludniami odrabiala lekcje z matmy... fakt, ze mogla miec po prostu zaleglosci, ale po pierwsze to bylo ujete tak, jakby robila to po szkole a po drugie byla prymuska, wiec niebaudzo byly jeszcze 2 rażące bledy, ktorych niestety nie pamietam, ale moze ktos kto czytal je przytoczy...

Już widze że jednak nie wezmę się za tą książkę ;-)
ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Już widze że jednak nie wezmę się za tą książkę ;-)

a ja Ci i tak ja polecam... bo to jest takie oryginalne... niby oklepany temat o wampirach a jednak cos innego... a jak dojdziesz do drugiej czesci to sie podziel informacja czy zauwazylas cos podejrzanego...
666kamilka666
666kamilka666
  8 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja Ci i tak ja polecam... bo to jest takie oryginalne... niby oklepany temat o wampirach a jednak cos innego... a jak dojdziesz do drugiej czesci to sie podziel informacja czy zauwazylas cos podejrzanego...

Jak znajdę blibliotekę gdzie będa ją mieli to wypożyczę ;-)
YoANGELoY
YoANGELoY
  11 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Czytał ktoś? Jak wrażenia?

czytałam. Jak dla mnie bomba.! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie zamiar kupić? ;>

nie. mam wypożyczoną

Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś chcę się wybrać na film do kin?

chętnie bym sie wybrała ale podejżewam że nie będzie tak dobry jak książka
YoANGELoY
YoANGELoY
  11 września 2008

zapomniałam dodać, że czytałam już wszystkie 3 cześci.. :ninja:..

ahh ten Edward :zakochany:

ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  11 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: podejżewam

przez "rz" na litosc Boska!!!!!!!!!!!!!

Konto usunięte
Konto usunięte: ahh ten Edward

zastanawialas sie kto moglby go zagrac gdyby miala powstac ekranizacja?

Konto usunięte
Konto usunięte: zapomniałam dodać, że czytałam już wszystkie 3 cześci.. ..

czwarta juz sie pisze;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.