Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Może ktoś zajmuje się fotografowaniem...?
i strzela niezłe fotki proponuję wstawiać najlepsze zdjęcia abyśmy mogli podziwiać amatorską sztukę fotografii...
Mam nadzieję że mi tego nie zamkną.
Miło byłoby popatrzeć.

LittleParadox
LittleParadox
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czarno-białe

Tak, tak, taaak.
Ale sepia też jest fajna.
InsolentOne
InsolentOne
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakie wolicie kolorowe czy czarno-białe?

Zalezy co fotografuje...
moshic
moshic
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Siedzisz w temacie wiec wiesz ze (mowie tu o surowym zdjeciu bez obrobki) kompakt canona nie zrobi tego samego co canon 40d nawet w reku mistrza :)


zgadzam sie ... ale daj laikowi 40d i kompakta ... potem zdjecie z 40d pomniejsz do rozdzialki kompakta i duzo roznicy nie bedzie widac ... btw. w zdjeciu z kompakta ktore dalem zrobilem tylko destaurate i troche zabawy kontrastem ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Pobabralbym sie analogami, ale poki co kompletnie poza moim zasiegiem finansowym


allegro ;] ... canona 50e kupilem za 100pln ... Canona 50mm F/1.8 za jakies 120 ... 5 rolek fuji superia ISO 400 36 klatkowe za 22pln ... ciemnie zaczalem kompletowac ale od pazdziernika bede mial ja w szkole [;
InsolentOne
InsolentOne
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzam sie ... ale daj laikowi 40d i kompakta ... potem zdjecie z 40d pomniejsz do rozdzialki kompakta i duzo roznicy nie bedzie widac

no niby tak, ale mowa tu o kims kto pojecie o fotografii ma a nie o laikach :P

Konto usunięte
Konto usunięte: btw. w zdjeciu z kompakta ktore dalem zrobilem tylko destaurate i troche zabawy kontrastem ;]

myslalem ze jeszcze krawedzie wyostrzane byly :D

Konto usunięte
Konto usunięte: allegro ;] ... canona 50e kupilem za 100pln ... Canona 50mm F/1.8 za jakies 120 ... 5 rolek fuji superia ISO 400 36 klatkowe za 22pln ... ciemnie zaczalem kompletowac ale od pazdziernika bede mial ja w szkole [;

ja wlasnie cos ze szkola mysle w tym kierunku... a powiekszalnik to nawet mam, starusienki jakis zakurzony lezy w piwnicy ale wiem ze w pelni sprawny.

narazie chce sie pouczyc na cyfrach, potem bede myslec o analogach.
moshic
moshic
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: powiekszalnik to nawet mam, starusienki jakis zakurzony lezy w piwnicy ale wiem ze w pelni sprawny.


u mnie lezy Krokus 3 ... szkoda ze tylko do cz&b ... ale od tego najlepiej zaczynac na kliszy ... jak sie obcyka cz&b to dopiero wskakiwac na kolor [;
InsolentOne
InsolentOne
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie lezy Krokus 3 ... szkoda ze tylko do cz&b ... ale od tego najlepiej zaczynac na kliszy ... jak sie obcyka cz&b to dopiero wskakiwac na kolor [;

tez slyszalem ze najpierw cz.-b.
a powiedz mi...jakis korpus analogowy nikona polecisz?
Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zalezy co fotografuje...

Powiedzmy akty.... :mrgreen:
portrety,
twarze....
chyba lepiej wychodzi w czerni?
InsolentOne
InsolentOne
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedzmy akty.... portrety, twarze.... chyba lepiej wychodzi w czerni?

tutaj ogromne znaczenie ma swiatlo.
portret i akt osobiscie takze preferuje w cz.-b.
Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj ogromne znaczenie ma swiatlo

no tak.....czy to są zwykłe lampy ktore nakierowujesz na obiekt?
moshic
moshic
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tez slyszalem ze najpierw cz.-b. a powiedz mi...jakis korpus analogowy nikona polecisz?


nie siedze super w nikonie ale polecam F40 ... tyle ze ciezko dostac ;]
moshic
moshic
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak.....czy to są zwykłe lampy ktore nakierowujesz na obiekt?


moga byc zwykle ... np. rteciowo-sodowe ... albo blyskowe ktore moga byc parokrotnie slabsze od zwyklych do uzyskania takiego samego oswietlenia ;]
InsolentOne
InsolentOne
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie siedze super w nikonie ale polecam F40 ... tyle ze ciezko dostac ;]

dzieki, rozejrze sie...mnie osobiscie systemy nikona bardziej odpowiadaja chociaz podobno to canon ma bardziej intuicyjna obsluge w swoich korpusach :)
...moze to dlatego ze z canonem nie mialem wiele do czynienia.

Konto usunięte
Konto usunięte: no tak.....czy to są zwykłe lampy ktore nakierowujesz na obiekt?

lampy studejne, swiatlo stale, swiatlo zastane, pochlaniacze swiatla, ekranowanie, dyfuzory, softboxy bla bla bla blaaa blaaaaa :)
setki sposobow
plus photoshop :)
Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lampy studejne, swiatlo stale, swiatlo zastane, pochlaniacze swiatla, ekranowanie, dyfuzory, softboxy bla bla bla blaaa blaaaaa :) setki sposobow plus photoshop :)

o matko...polko....
sporo tego wszystkiego.
Czy oprócz osobistej satysfakcji coś z tego macie?
moshic
moshic
  27 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie osobiscie systemy nikona bardziej odpowiadaja chociaz podobno to canon ma bardziej intuicyjna obsluge w swoich korpusach :)


no jest prostszy w oblsudze od nikona ... ale to co mnie przekonalo do canona to wybor i cena szkiel ;] ... np. mam Canona 10-22 F/3.5-4.5 ... a w nikonie co ?? ... jajeczko :D
Tyllisum
Tyllisum
  27 sierpnia 2008

macie masę dobrych zdjęc...
skrywacie to dla siebie.nie wiem obrabiacie w ramki i wieszacie w pokojach czy uczestniczycie w jakichś kołach zgrupowaniach,może któryś pracuje dla gazety? :mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.