poetess
poetess
  22 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam wszystkich ;)

Jakoże, zauwazylam, iż tematy o subkulturach cieszą się dużym zainteresowaniem, to postanowiłam załozyć taką mało serię( może trochę wiekszą [?]) o subkulturach, w każdym temacie będzie poruszana inna grupa. Nie jestem wielką specjalistką w tej dziedzinie, więc jezeli coś nie tak, to krzyczcie :mrgreen:

Zaczne od hippie`sów ( tudzież Dzieci Kwiatów), jakoże zawsze miałam do nich jakiś niewytłumaczalny sentyment.


Mam nadzieję, że każdy przeczyta, bo sporo się napracowałam, zeby przedstawić to wszystko w tak małej pigułce :jezyk2:

Ruch hippie`sowski szczyty swojej popularności osiągnął w drugiej połowie lat 60. i początkach 70. Właściwie ciężko okreslić genezę powstania tej subkultury, ale wielu uważa, że szczególne natężenie pojawiło się w czasie Wojny Witnamskiej, która na pewno zrzeszyła mnóstwo młodzieży, pragnącej wolności, pokoju, sprzeciwiającej się zakazom, przemocy i rywalizacji.
Zapewne wielu z Was słyszało hasła przewodnie Dzieci Kwiatów takie jak: ,,Make love, not war", ,,Make peace" czy chociażby ,,All people are one". Skrajny pacyfizm zawsze towarzyszył Hippie`som. Hippie`si mieli własnych Bogów, ich religia opierała się na buddyźmie, ale jednak była znacznie zmodyfikowana na korzyść wyznawców, jak to zresztą zazwyczaj bywa.
Na pewno największym problemem Dzieci Kwatów były narkotyki- w szczególnościL LSD, haszysz i marihuana. Sprzeciw młodzieży wobec istniejącego systemu także objawiał się w ich wyglądzie, mianowicie Dzieci Kwiatów stworzyły własną modę, aby pokazać swoją odrębność, chęć "bycia wolnym" od nacisków społecznych. Charakterystyczne były długię włosy ( u mężczyzn wyraz sprzeciwu wobec służby wojskowej, aby podkreślić swoją niezależnośc nierzadko też hodowali brody), często we włosy wpaltywano także kwiaty, Hippie`si chodzili boso, jako znak życia w zgodzie z naturą, ubrania były luźne, kolorowe, nawiązujące do natury. Hippie`si nie stronili także od bizuterii w postaci paciorków, koralików, uwielbiali drobiazgi typu dzowneczki, naszywki, apaszki, opaski, drewniane ozdoby.
Jakoże żyli oni w zgodzie z naturą, to oczywiście byli wegetarianami. Dzieci Kwiatów żyły w ciąglym ruchu, rzadko kiedy mieli stały dom. Ponadto Hippie`sów charakteryzował bardzo luźny stosunek do seksu. Dzieci Kwiatów najczęściej słuchały rock`u psychodelicznego, ich kultura była inspiracją wielu gatunków muzycznych.
Cóż, ostatecznie Hippie`si nie wygrali wojny ze światem, z szerzącym się konsumpcjonizmem, na pewno, jak już wyżej wspomniałam, w dużej mierze przyczyniły się do tego narkotyki, które powodowaly, że Dzieci Kwiatów tracily na wiarygodności. W latach 60-70 znacznie zwiększyla się również liczba zgonów spowodowana zażywaniem narkotyków, więc wladzom stopniowo udało się stłumić tą kontrkulturę.


Pacyfa, czyli symbol pokoju ( pewnie wszystikim znany ) :

Przykładowy "wehikuł czasu" Dzieci Kwiatów :mrgreen: :

No i na koniec para członków subkultury:



Ok, przechodze do pytań :mrgreen: :
-Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?
Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna.
-Plusy/minusy?
Minus, to chyba jedynie używki, reszcie jestem na tak.
-Chcielibyście być Hippisami? :pavarotti:
Ja często mam takie myśli :mrgreen:
-Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?
O ile nie brałoby narkotyków, to tak.
-Znacie jakiegoś Hippiss`a? :mrgreen:
Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a..
-Moze Wasi rodzice byli hippisami? :woot:
Niestety nie, ale wiem, że moj były nauczyciel od historii był :mrgreen:
-Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?
Wątpie niestety, ludzie za bardzo się wciągneli w ten ogólnoświatowy wyścig szczurów.

Tyle, jeszcze jedno pytanie, trochę zbaczające z tematu :
Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( :mrgreen: ) ten pomysł ?:woot:

Dobra, tyle
Owocnej dyskusji
pozdrawiam wszystkich :*
adios


RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaczęło się w Afryce :) Ale owszem, przez Nich i u Nas.. rozpoczęli serię zgonów, samobójstw, przedawkowań.

beztroskie życie ..drogo okupione

Konto usunięte
Konto usunięte: Ojciec też.

mój to raczej Beatels :lol:
...Ignorance is bliss...
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Zdecydowanie na tak :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna. -Plusy/minusy?

To skomentuje razem ;) Ideologia, tak naprawdę była... wygodna :tak:
Szlachetne cele w sobie zawierała, fakt. Aczkolwiek była przdewszystkim łatwa, prosta i przyjemna.
Minusy: Narkotyki, Wolna miłość. Właśnie m.in. przez ruch hippisowski rozprzestrzeniły się choroby przenoszone droga płciową. Niechciane ciąże-co z nimi? :woot:. Także wychowywanie dzieci w tzw.komunach też nie wróżyły im dobrej przyszłości.
Plusy: Wegetarianizm, życie w zgodzie z naturą. Ponadto stosunek do wojny/przemocy. No i oryginalny wygląd, który będzie mnie przyciągał zawsze, zawsze.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Hippisami?

Nie. Dla mnie bycie hippisem to przestrzeganie wszystkich zasad, a ja nie potrafiłabym zyć jak oni :)
Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?

Nigdy w życiu ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie jakiegoś Hippiss`a? Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a.. -Moze Wasi rodzice byli hippisami?

Nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?

Dzieci kwiaty nie miałyby racji bytu w dzisiejszych czasach. Nie ma takich zakazów, którym oni się sprzeciwiali w latach 60. Myśle że ta subkultura pozostanie tylko ikoną.
Konto usunięte
Konto usunięte: Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( ) ten pomysł ?

Pomysł fajny. Troszkę temat przegadany, a brakuje mi takich informacji jak nazwiska, konkretne osoby z ruchu hippisowskiego.
Przedstawiciele muzyczni! Tego mi tu baardzo brakuje :tak:
Ogólnie, może być ciekawie :D
(Nie chce krytykować tego tematu, ja tylko chce pomóc w ulepszeniu przyszłych ;))

Pozdrawiam :*
Mihihih
Mihihih
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask? Wątpie niestety, ludzie za bardzo się wciągneli w ten ogólnoświatowy wyścig szczurów.

obecnie modny jest styl hippie.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obecnie modny jest styl hippie.

np. Ewelina Flinta :ninja:
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ? -Plusy/minusy? -Chcielibyście być Hippisami? -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? -Znacie jakiegoś Hippiss`a? -Moze Wasi rodzice byli hippisami? -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?

Fajni... Też mam jakiś niwytłuamczalny sentyment do nich ;).
Minusy- używki, brak stałego miejsca, są w ciagłym biegu. Plusy-reszta.
Chciałabym, ale zmieniłabym muzykę...
Czemu nie...
Nie,
raczej nie...
Wątpię...
pauline321
pauline321
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?


pol na poł.
oczywiste dla mnie jest ze spozywania narkotyków i luzne poejscie do seksu czescioow prezemawia na nie ale podobaja mi ie elementy ich mody dlatego jestem pol na pol :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Hippisami?


nie.
moda modą ale az tak z pokojem afiszowac to bym sie nie afiszowala.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? O ile nie brałoby narkotyków, to tak.


jak wyzej.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?


watpie.
i dobrze.
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  24 sierpnia 2008

Za dużo tekstu.
Hipisi nie powinni istnieć. Przejawiają swój sprzeciw wojnom tylko poprzez koszulkę z pacyfką Made in China i ćpają ile wlezie!

DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przejawiają swój sprzeciw wojnom tylko poprzez koszulkę z pacyfką Made in China

Którzy hipisi?




Sztajmex
Sztajmex
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?


Mam mieszane odczucia. Z jednej strony popieram ekologiczne zapędy hippie, ale nie jestem w stanie zrozumiec pacyfizmu motywowanego strachem.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?
* Braterstwo

+
* Idea ekologicznego rozwoju

* Brak uprzedzeń

-
* Chory pacyfizm
* Dragi
* Monotonia życia

Konto usunięte
Konto usunięte: -Znacie jakiegoś Hippiss`a?


Już nie, ale znałem w przeszłości kilku starych załogantów ;) jak łatwo wywnioskowac, nie żyją.
Młodych uważających sie za hippie zbywam uśmiechem ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?


Nie sądzę, machina szybko by ich "wtrybiła"

Konto usunięte
Konto usunięte: Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( ) ten pomysł ?


Kontynuuj moja droga ;)
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ? -Plusy/minusy? -Chcielibyście być Hippisami? -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? -Znacie jakiegoś Hippiss`a? -Moze Wasi rodzice byli hippisami? -Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?

jestem zdecydowanie na NIE. Nie, nie,nie, nie. ^^
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.