poetess
poetess
  22 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam wszystkich ;)

Jakoże, zauwazylam, iż tematy o subkulturach cieszą się dużym zainteresowaniem, to postanowiłam załozyć taką mało serię( może trochę wiekszą [?]) o subkulturach, w każdym temacie będzie poruszana inna grupa. Nie jestem wielką specjalistką w tej dziedzinie, więc jezeli coś nie tak, to krzyczcie :mrgreen:

Zaczne od hippie`sów ( tudzież Dzieci Kwiatów), jakoże zawsze miałam do nich jakiś niewytłumaczalny sentyment.


Mam nadzieję, że każdy przeczyta, bo sporo się napracowałam, zeby przedstawić to wszystko w tak małej pigułce :jezyk2:

Ruch hippie`sowski szczyty swojej popularności osiągnął w drugiej połowie lat 60. i początkach 70. Właściwie ciężko okreslić genezę powstania tej subkultury, ale wielu uważa, że szczególne natężenie pojawiło się w czasie Wojny Witnamskiej, która na pewno zrzeszyła mnóstwo młodzieży, pragnącej wolności, pokoju, sprzeciwiającej się zakazom, przemocy i rywalizacji.
Zapewne wielu z Was słyszało hasła przewodnie Dzieci Kwiatów takie jak: ,,Make love, not war", ,,Make peace" czy chociażby ,,All people are one". Skrajny pacyfizm zawsze towarzyszył Hippie`som. Hippie`si mieli własnych Bogów, ich religia opierała się na buddyźmie, ale jednak była znacznie zmodyfikowana na korzyść wyznawców, jak to zresztą zazwyczaj bywa.
Na pewno największym problemem Dzieci Kwatów były narkotyki- w szczególnościL LSD, haszysz i marihuana. Sprzeciw młodzieży wobec istniejącego systemu także objawiał się w ich wyglądzie, mianowicie Dzieci Kwiatów stworzyły własną modę, aby pokazać swoją odrębność, chęć "bycia wolnym" od nacisków społecznych. Charakterystyczne były długię włosy ( u mężczyzn wyraz sprzeciwu wobec służby wojskowej, aby podkreślić swoją niezależnośc nierzadko też hodowali brody), często we włosy wpaltywano także kwiaty, Hippie`si chodzili boso, jako znak życia w zgodzie z naturą, ubrania były luźne, kolorowe, nawiązujące do natury. Hippie`si nie stronili także od bizuterii w postaci paciorków, koralików, uwielbiali drobiazgi typu dzowneczki, naszywki, apaszki, opaski, drewniane ozdoby.
Jakoże żyli oni w zgodzie z naturą, to oczywiście byli wegetarianami. Dzieci Kwiatów żyły w ciąglym ruchu, rzadko kiedy mieli stały dom. Ponadto Hippie`sów charakteryzował bardzo luźny stosunek do seksu. Dzieci Kwiatów najczęściej słuchały rock`u psychodelicznego, ich kultura była inspiracją wielu gatunków muzycznych.
Cóż, ostatecznie Hippie`si nie wygrali wojny ze światem, z szerzącym się konsumpcjonizmem, na pewno, jak już wyżej wspomniałam, w dużej mierze przyczyniły się do tego narkotyki, które powodowaly, że Dzieci Kwiatów tracily na wiarygodności. W latach 60-70 znacznie zwiększyla się również liczba zgonów spowodowana zażywaniem narkotyków, więc wladzom stopniowo udało się stłumić tą kontrkulturę.


Pacyfa, czyli symbol pokoju ( pewnie wszystikim znany ) :

Przykładowy "wehikuł czasu" Dzieci Kwiatów :mrgreen: :

No i na koniec para członków subkultury:



Ok, przechodze do pytań :mrgreen: :
-Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?
Moim zdaniem ideologia była jak najbardziej szlachetna.
-Plusy/minusy?
Minus, to chyba jedynie używki, reszcie jestem na tak.
-Chcielibyście być Hippisami? :pavarotti:
Ja często mam takie myśli :mrgreen:
-Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?
O ile nie brałoby narkotyków, to tak.
-Znacie jakiegoś Hippiss`a? :mrgreen:
Niestety nie, teraz już trudno prawdziwego hippis`a..
-Moze Wasi rodzice byli hippisami? :woot:
Niestety nie, ale wiem, że moj były nauczyciel od historii był :mrgreen:
-Myślicie, że Dzieci Kwiatów jeszcze powrócą do łask?
Wątpie niestety, ludzie za bardzo się wciągneli w ten ogólnoświatowy wyścig szczurów.

Tyle, jeszcze jedno pytanie, trochę zbaczające z tematu :
Kontynuować serie o subkulturach, czy "kaszana" ( :mrgreen: ) ten pomysł ?:woot:

Dobra, tyle
Owocnej dyskusji
pozdrawiam wszystkich :*
adios


oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomysl, co oni w sypialni muszą wyczyniać, tylko pierza z poduszki pewnie lecą

Hmm... może nie obcinają paznokci i rwą te poduszki? ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: dłużej mogą

:szok2:
muszę spróbować :D:D
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Jakbym postulaty przedstawił to by mnie zamknęli w zoo uznając za zagrożony wymarciem albo w zakładzie bez klamek . Źle mi życzysz

Ja tam bym Cie w kaftan na dzień dobry wsadziła :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: Nie pomyliły sie :P ;) Rules are my path ;)

Stupid rules are your path :PP
Qbkens
Qbkens: Wyrazić moją opinę wyrażę, ale wątpię aby moje dzieci sie podążyły za nią Metoda zdartej płyty, pierwsze słyszę

W senie, że powtarzasz cały czas to co masz do powiedzenia typu : Nie wypije tego kakao"- a Może jednak? -,,Nie wypije tego kakao"- Za tatusia nie wypijesz? -,,Nie wypije tego kako" etc... :D
Qbkens
Qbkens: No własnie, po prostu w dzisiejszych czasach jest zbyt wiele technologicznych pokus, ludzie od małego są wrzucani w techniczną otchłań.

Jako poetycko napisane :lol2:
Qbkens
Qbkens: Nie szaleje z zadowolenia le też nie płaczę z tematu. Może być i czekam na ludzi ninja

Haha, ok :PP
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm... może nie obcinają paznokci i rwą te poduszki? ;p

Sądze, że przegryzają je w trakcie ograzmu z podniecenia i euforii :mrgreen:
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ona go kocha :( mówiła mi to

miałam inne wrażenie :wtf: :d

Konto usunięte
Konto usunięte: żle

no dobra ...

Konto usunięte
Konto usunięte: i to boli?

boli po jakimś czasie
zle jej było kolano zginać ...

Qbkens
Qbkens: Jak nie, właśnie teraz jest powtórka i bardzo dobrze

:ziober2: też tak myślę ...
dobrze :tak: .
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Sądze, że przegryzają je w trakcie ograzmu z podniecenia i euforii

To nie jest romantyczne :(

Konto usunięte
Konto usunięte: miałam inne wrażenie :d

ha! ;p
Nie potrafisz czytać między wierszami? ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: boli po jakimś czasie zle jej było kolano zginać ...

aha :woot:
to ja mam coś podobnego :)

dobra zmykam :)
si ja lejter ;) ;**
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam bym Cie w kaftan na dzień dobry wsadziła

:lol: a ja chciałem na randkę z Tobą pójść :lol: o żem głupi ludek :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Stupid rules are your path :PP

często zboczam z niej bo jestem zboczony :lol: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: W senie, że powtarzasz cały czas to co masz do powiedzenia typu : Nie wypije tego kakao"- a Może jednak? -,,Nie wypije tego kakao"- Za tatusia nie wypijesz? -,,Nie wypije tego kako" etc... :D

AAA ciekawa metoda tortur :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jako poetycko napisane

a chciałem zamiast techniczna otchłan napisać techniczna rzeka :lol2: ale nie chciałem błyskać zbytnio :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: też tak myślę ... dobrze .

Tenjo tenka yuiga dokuson. co to znaczy?
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ha! ;p Nie potrafisz czytać między wierszami? ;p

nie -,-
ale będąc tu na forum się tego ucze :D

Konto usunięte
Konto usunięte: aha to ja mam coś podobnego :)

;* to kuruj noge

Konto usunięte
Konto usunięte: si ja lejter ;) ;**

;* :bye:

Qbkens
Qbkens: Tenjo tenka yuiga dokuson. co to znaczy?

jestem jeden jedyny w niebie i na ziemi . :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem jeden jedyny w niebie i na ziemi .

Hmmm, ciekawe ciekawe, nie będę pytał się o kontekst :)
Wszedłem na Twój photoblog i zostałem zaatakowany jakimiś gifami typa który macha językiem :woot:
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: a ja chciałem na randkę z Tobą pójść o żem głupi ludek

jezeli przyniesiesz pierścionek z brylantem, to się zastanowie ..
Qbkens
Qbkens: często zboczam z niej bo jestem zboczony ;)

Jezeli Ty zbaczasz i jesteś zboczony, to jak nazwiesz mnie? :woot:
Zbok do potęgi? Domoralizatorka?:d
Qbkens
Qbkens: AAA ciekawa metoda tortur

Jak papuga:D
Qbkens
Qbkens: a chciałem zamiast techniczna otchłan napisać techniczna rzeka ale nie chciałem błyskać zbytnio

Wtedy być błyszczał, jak ten pierścionek z brylantem, który mi kupisz :pavarotti:
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Hmmm, ciekawe ciekawe, nie będę pytał się o kontekst :) Wszedłem na Twój photoblog i zostałem zaatakowany jakimiś gifami typa który macha językiem

:) każdy może to rozumieć na swój sposób ...
to właśnie tatuaż(ten napis) tego co macha językiem ...
Miyavi to :D
to on mi chyba ludzi odstrasza -,-
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Miyavi to :D

Coś Ty, raczej przyciąga :zakochany:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli przyniesiesz pierścionek z brylantem, to się zastanowie ..

Zastanowię się czy dac Ci powód do zastanowienia :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jezeli Ty zbaczasz i jesteś zboczony, to jak nazwiesz mnie? Zbok do potęgi? Domoralizatorka?:d

sex terrorystka, analna destruktorka, deprawatorka niewinnych młodzieńców itp :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak papuga:D

przypomina mi to pewną Chińską torturę: torturowanemu spadały regularnie krople wody na głowę, po jakimś czasie doprowadzało go to do szaleństwa

Konto usunięte
Konto usunięte: Wtedy być błyszczał, jak ten pierścionek z brylantem, który mi kupisz

Czym byłby ten brylant przy blasku Twych oczu...
:lol: powiedz, ze juz mnie poyebalo :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: :) każdy może to rozumieć na swój sposób ... to właśnie tatuaż(ten napis) tego co macha językiem ... Miyavi to :D to on mi chyba ludzi odstrasza -,-

Wybaczysz jak nie będę tego jego tatuażu sprawdzał? :mrgreen:
Jakoś przeżyłem :).
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  22 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Wybaczysz jak nie będę tego jego tatuażu sprawdzał? Jakoś przeżyłem :).

cieszy mnie to :d
wybaczę :tak:

:mrgreen: .
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Miałaś mnie ostrzec :P
poetess
poetess
  22 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: sex terrorystka, analna destruktorka, deprawatorka niewinnych młodzieńców itp

Odszczekaj tą anlaną destruktorke :martuska:
:mrgreen:
Qbkens
Qbkens: przypomina mi to pewną Chińską torturę: torturowanemu spadały regularnie krople wody na głowę, po jakimś czasie doprowadzało go to do szaleństwa

Słaby psychicznie jakiś :PP
Qbkens
Qbkens: Czym byłby ten brylant przy blasku Twych oczu... powiedz, ze juz mnie poyebalo

czy juz? To się przecież dawno temu stało
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.