qosk
qosk
  19 lipca 2008 (pierwszy post)
...ktoś malarstwem?

Ogólnie pojętym. Polskim, Niemieckim, Flamandzkim czy Holenderskim?

Współczesnym, barokowym, renesansu, sztalugowym czy jakimkolwiek innym?

A może ktoś maluje murale lub blaszki?

A może ktoś jest malarzem pokojowym? Jeśli tak, to ile bierze za pomalowanie jednego metra?

Swoją drogą, nie znoszę tych pytań, ale...
Macie jakiegoś ulubionego malarza, a może malarkę (w co wątpię)?

Chodzicie na jakieś wystawy? Jeśli tak, na jakiej ostatnio byliście?
qosk
qosk
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli największą uwagę przywiązują do teczki? ;> i pewnie też do egzaminu praktycznego? Dostałaś się?

Nieeee... na teczce odpadają, ja to nazywam, najgorsze ścierwo :P

Konto usunięte
Konto usunięte: pasję!

:tak:

a spróbuję...

i odpowiem, że masz rację, tylk osię droczę :>

Konto usunięte
Konto usunięte: Rzadko się zdarza skromny artysta :D

Skromny to ja z natury, ale to, co napisałem wyżej to sama prawda :P
Bez kokieterii:P

Konto usunięte
Konto usunięte: Do Poznania, chociaż papiery złożę pewnie też do Torunia

Poznań, heh... gupia uczelnia :P

Konto usunięte
Konto usunięte: A Ty gdzie studiowałeś?

Studiuję*. W Gdańsku, na malarstwie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: A stres? ;>

Ja o nim nie myślałem (szczerze!). I dobrze na tym wyszedłem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio późno w nocy nachodzi mnie wena twórcza ^^ Dobranoc Wam, do jutra jakby coś, czy coś.

Ostatnio malowałem o 6 rano :P
poetess
poetess
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ...ktoś malarstwem?


Konto usunięte
Konto usunięte: Holenderskim

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś maluje murale lub blaszki?

Nie :)
Najwyżej płot malowałam kilka dni temu :pavarotti:
Rosiczka00
Rosiczka00
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Studiujesz na Aespe?

nie, ja ścisłowiec, Pani magister inżynier za 5 lat :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli największą uwagę przywiązują do teczki? ;> i pewnie też do egzaminu praktycznego? Dostałaś się?

nie startowałam, ale po prostu wiem ;)
wyników maturki nawet pod uwagę nie brali.
a piszę w tym momencie o krakowskim asp.
olewaaa
olewaaa
  20 lipca 2008

Jak wiesz - malarstwem się nie interesuję bo się nie znam kompletnie.
A jesli coś mi się podoba to najczęściej bo po prostu zachwyci mnie wizualnie. Nazwisk wielu nie znam a tym bardziej cech charakterystycznych dla jakiegoś holenderskiego czy renesansu.
Wiem co to sztaluga, jak dla mnie to wystarczy :ninja:

Ulubionego nie mam. Drażni mnie natomiast ten bum na Beksińskiego czy Salvador'a. Podniecają się a nie mają o nich nic pojęcia. Ja lubię wszystkich, którzy malują drzewa bo...lubię drzewa. :mrgreen: Nie jakieś dziwadła bo nie mam ochoty stać i zastanawiać się o cóż chodzi, cóż te "dzieło" przedstawia.

Jak wiesz - mój ojciec jest pokojowym więc mogę sporo o tym powiedzieć.
Wcześniej przeczytałam jak ktoś pisał o machaniu wałkiem...cóż, jak ktoś chce mieć odwalone byle jak to faktycznie niech maluje sam. Prawdziwy fachowiec trzyma w ręku pędzel i tak robi mój ojciec od ponad 30 lat. Nigdy nie malował wałkiem, no chyba że jakieś szlaczki bo swego czasu starsze panie się tym zachwycały. Jako wyszkolony mistrz w tym fachu jest ceniony właśnie za to jak przykłada się do swojej pracy. Smodzielnie wybiera farby, samodzielnie przygotowuje podkład, nie syfi w pokoju w stylu: zapaćkane okna, podłoga.
Jesli chodzi o cenę to oczywiście zależy co będzie robione, czy samo malowanie (2 razy), czy jeszcze gipsowanie, okna, drzwi, jakieś pierdoły typu pasek pod sufitem. Ale powiedział, że między 150-200 zł za normalny pokój. Pokoje oczywiście są różne ;) i zawsze można się targować, bynajmniej u mnie na wsi.
No i jak wiemy to jest wolny zawód więc wskazana jest samodyscyplina. Ojciec codziennie wychodzi do pracy o 8smej a wraca o 5tej, tak 6 dni w tygodniu.

qosk
qosk
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wyników maturki nawet pod uwagę nie brali.

a to ja wiedziałem o tym zanim ją jeszcze zdawałem. Natomiast nie wiedziałem (nie miałem pojęcia) co zdawać mógłbym innego niż HS. Po za tym, taka maturka to mogłaby być testem sprawdzającym przed ostatnim etapem podczas rekrutacji :}

Konto usunięte
Konto usunięte: a piszę w tym momencie o krakowskim asp.

o, to fajna uczelnia!

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja lubię wszystkich, którzy malują drzewa bo...lubię drzewa.

To może zaciekawią Cię realiści francuscy. Np. Jean Baptiste Camille Corot, albo rosyjscy, jak Szyszkin. Z resztą, pokazywałem Ci chyba obrazek tego drugiego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jakieś dziwadła bo nie mam ochoty stać i zastanawiać się o cóż chodzi, cóż te "dzieło" przedstawia.

No wiesz, różne epoki, różne nurty, różne problemy...

Konto usunięte
Konto usunięte: Beksińskiego czy Salvador'a

Zamiast Salvadora Dali wcisnąłbym nazwisko Sasnal

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale powiedział, że między 150-200 zł za normalny pokój. Pokoje oczywiście są różne ;) i zawsze można się targować, bynajmniej u mnie na wsi. No i jak wiemy to jest wolny zawód więc wskazana jest samodyscyplina. Ojciec codziennie wychodzi do pracy o 8smej a wraca o 5tej, tak 6 dni w tygodniu.

150-200 zł za jeden pokój?! Tylko tyle? No w sumie, dobrze... zależy też jaki pokój, prócz tego, że normalny. Wiesz, gościu, który malował mi elewację domu zgarnął za samo pomalowanie wałkiem na jeden kolor (na baranku i jeszcze dookoła okien jakieś ramki) kilka tysięcy. :O
Pędzlem pomalowanie tego raczej było by niemożłiwe. Chyba, że miałby Jetpack i pełen zapas paliwa ;)
Emulsją akrylową się dobrze maluje, ponieważ nawet gdy wykorzystujemy do tego pędzel, to po wyschnięciu nie widać tak duktu pędzla i tego smarowania. Gorzej np. z olejną.
DzejmsBlad
DzejmsBlad
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz, gościu, który malował mi elewację domu zgarnął za samo pomalowanie wałkiem na jeden kolor (na baranku i jeszcze dookoła okien jakieś ramki) kilka tysięcy. :O

O, w miastach to biorą pieniadze nie wiadomo za co i nikt nie powie, że za dużo sobie życzą. A nie powinien na pewno tyle wziąć. Więc chciał tyle i co? Płać.
A pobiegał z wałkiem, za ile lat znowu malowanie? Zapewne za niedługo.
U mojej mamy to samo, szkoda było nawet komentować bo nie dość, że malował jak malował to jeszcze go nakarm, papieroski kup.

Konto usunięte
Konto usunięte: Emulsją akrylową się dobrze maluje, ponieważ nawet gdy wykorzystujemy do tego pędzel, to po wyschnięciu nie widać tak duktu pędzla i tego smarowania.

Tak tak, emulasjami maluje.
Ale olejną to ścian w domu nikt nie marze ;> a na małych elementach to i tak nie widać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z resztą, pokazywałem Ci chyba obrazek tego drugiego.

Właśnie nazwiska nie pamiętałam.
katuszo
Posty: 13998 (po ~45 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 29
katuszo
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś maluje murale lub blaszki?

blaszki?:woot:
słyszałem o tym, ale nie wiem ocb

gorszy, podlejszy, ogólnie zóy/
Wróciłem

qosk
qosk
  20 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: O, w miastach to biorą pieniadze nie wiadomo za co i nikt nie powie, że za dużo sobie życzą. A nie powinien na pewno tyle wziąć. Więc chciał tyle i co? Płać. A pobiegał z wałkiem, za ile lat znowu malowanie? Zapewne za niedługo. U mojej mamy to samo, szkoda było nawet komentować bo nie dość, że malował jak malował to jeszcze go nakarm, papieroski kup.

To znajomy ojca. Rozumiesz, robota w sumie nie taka, jak malowanie wewnątrz. Rusztowania, nie rusztowania - to też utrudnienie. Było z góry uzgodnione jaka cena za metr kwadratowy, a wyszło jakoś inaczej późno, ktoś coś źle obliczył. W każdym razie, mój ojciec i tak nie dał mu tyle ile sobie zażyczył. A i fakt, zjadł raz obiad, kilka razy sam mu kawę grzałem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale olejną to ścian w domu nikt nie marze ;>

Klatki schodowe są malowane np. olejną, drzwi też.

Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie nazwiska nie pamiętałam.


qosk
qosk
  20 lipca 2008
katuszo
katuszo: blaszki? słyszałem o tym, ale nie wiem ocb

Tj. pociągi...
olewaaa
olewaaa
  22 lipca 2008
http://www.youtube.com/watch?v=TU-bpjQj-1E

Znasz?
Mi chodziło o "Fallin" ale na youtube nie znalazłam :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.