bajerka20
bajerka20
  16 lipca 2008 (pierwszy post)
przyznać się bez bicia kto ogląda seriale :mrgreen:

1 Czy można je uznać za wykładnię kultury??
2 Jakiego typu seriale oglądacie?: Złotopolscy, Klan, Moda na sukces ( - czyt. milion pińcest odcinków), a może sitcomy (Miodowe lata, Świat wg Bundych), a może brazylijskie telenowele?
3 Utożsamiacie postaci z grającymi ich aktorami? Czy wierzycie, że np. Artur Barciś czyli Norek z Miodowych lat to żarłok a Brooke z Mody na sukces gzi się w prawdziwym życiu jak z filmowymi Foresterami?

4 a jeżeli nie oglądacie to dlaczego?
5 Czy świat w nich przedstawiony można nazwać realnym? Czy rzeczywistośc ta jest możliwa to spełnienia...?
pozdrawiam znajomych z MiU, którzy tu zaglądają :calusek:
Wiola :pavarotti:
Andzia2711
Andzia2711
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: trzeba postawić flaszkę scenarzyście, to może Ola wygra w totka..

o przydałby się taki milionik...to gdzie flaszeczkę wysłać????
Mihihih
Mihihih
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 4 a jeżeli nie oglądacie to dlaczego?

nie mam na to czasu.
w ogóle nie oglądam telewizji.

Konto usunięte
Konto usunięte: czasem nakreslaja obraz spoleczenstwa.

czasem.. ale zazwyczaj są to milionerzy, ew. bogaci ludzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy świat w nich przedstawiony można nazwać realnym? Czy rzeczywistośc ta jest możliwa to spełnienia...?

Moim zdaniem nie, ale niektóre zachowania ludzi są niezależne od posiadanego majątku, więc zdarzają się i u zwykłych robotników i tych, którzy są znani z tego, że są. ;)
Unattainable4U
Unattainable4U
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 Jakiego typu seriale oglądacie?: Złotopolscy, Klan, Moda na sukces ( - czyt. milion pińcest odcinków), a może sitcomy (Miodowe lata, Świat wg Bundych), a może brazylijskie telenowele?

wole mjakmilosc lub zbuntowany aniol :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3 Utożsamiacie postaci z grającymi ich aktorami? Czy wierzycie, że np. Artur Barciś czyli Norek z Miodowych lat to żarłok a Brooke z Mody na sukces gzi się w prawdziwym życiu jak z filmowymi Foresterami?

nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5 Czy świat w nich przedstawiony można nazwać realnym? Czy rzeczywistośc ta jest możliwa to spełnienia...?

mozliwa do spelnienia choc czesto w serialu jest podkoloryzowana :tak:
sheeppy
sheeppy
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czasem.. ale zazwyczaj są to milionerzy, ew. bogaci ludzie.

ale np w takiej Plebanii bieda

Konto usunięte
Konto usunięte: o przydałby się taki milionik...to gdzie flaszeczkę wysłać????

ciężki orzech do zgryzienia, bo scenarzystów jest aż sześciu :P
zdwdominika
zdwdominika
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 Czy można je uznać za wykładnię kultury?? 2 Jakiego typu seriale oglądacie?: Złotopolscy, Klan, Moda na sukces ( - czyt. milion pińcest odcinków), a może sitcomy (Miodowe lata, Świat wg Bundych), a może brazylijskie telenowele? 3 Utożsamiacie postaci z grającymi ich aktorami? Czy wierzycie, że np. Artur Barciś czyli Norek z Miodowych lat to żarłok a Brooke z Mody na sukces gzi się w prawdziwym życiu jak z filmowymi Foresterami?

1. Mnie sie podoba w tych niektorych serialach to, ze potrafia powiedziec jak jest naprawde w tej Polsce(np.Kiepscy;p).
2.Przerozne... Pierwsza milosc, Magda M., Teraz albo nigdy, 39 i pol, Na wspolnej(ale ten to juz mnie denerwuje, ale ogladam bo brat oglada :lol:) Miodowe lata, Kiepscy... kiedys lubilam 13 posterunek. Nienawidze brazylijskich telenoweli.
3. Nie. Jedyne co robie to nieraz (bardzo rzadko) probuje przypasowac postacie serialowe do tych realnych z mojego otoczenia ;p.
Mihihih
Mihihih
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale np w takiej Plebanii bieda

tak i to chyba cechuje polskie seriale.
ale juz w barwy szczescia :woot: nie ma aż takiej biedy. Większość jest zamożna.
bajerka20
bajerka20
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: le juz w barwy szczescia nie ma aż takiej biedy. Większość jest zamożna.

ja podziwiam tą cała pierwszą miłość czy jakoś tak... tam biedna dziewczyna ze wsi przyjeżdża do miasta i ma od razu wypasione mieszkanie. super ciuchy, wiecznie idealnie wykonany makijaż... nawet gdy wstaje rano z łóżka :D

Konto usunięte
Konto usunięte: mozliwa do spelnienia choc czesto w serialu jest podkoloryzowana

o i tu się zgodzę

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem nie, ale niektóre zachowania ludzi są niezależne od posiadanego majątku, więc zdarzają się i u zwykłych robotników i tych, którzy są znani z tego, że są. ;)

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nienawidze brazylijskich telenoweli.

ja nałogowo kiedyś oglądałam hehe
zdwdominika
zdwdominika
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nałogowo kiedyś oglądałam hehe

Ja ich nie rozumiem i nie chce zrozumiec. Tak samo jak wyzej wymieniona Moda na sukces. Aktorzy juz poumierali w rzeczywistym swiecie, a w serialu jeszcze sa i dlugo beda. Czytalam gdzies, ze do 2011 maja emitowac odcinki.
wojtas277
wojtas277
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a może brazylijskie telenowele?

ja zawsze oglądałem :ziober2: ten z Salvadorem był dobry, ale nie pamiętam nazwy, kilka lat temu też była fajna 'przyjaciółki i rywalki' ale to meksykańska była, zresztą oglądałem prawie wszystkie z tych co były na tvn'ie

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wierzycie, że np. Artur Barciś czyli Norek z Miodowych lat to żarłok a Brooke z Mody na sukces gzi się w prawdziwym życiu jak z filmowymi Foresterami?

nie, wiem że oni udają, grają tylko :ninja:
bajerka20
bajerka20
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, wiem że oni udają, grają tylko

szkoda, że nie wszyscy o tym pamiętają hehe

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytalam gdzies, ze do 2011 maja emitowac odcinki.

jeszcze dłużej kotek... ten serial wciąż kręcą... i te nowe odcinki będą w Polsce za 7 lat dopiero ;p
Mihihih
Mihihih
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja podziwiam tą cała pierwszą miłość czy jakoś tak... tam biedna dziewczyna ze wsi przyjeżdża do miasta i ma od razu wypasione mieszkanie. super ciuchy, wiecznie idealnie wykonany makijaż... nawet gdy wstaje rano z łóżka :D

która to? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja ich nie rozumiem i nie chce zrozumiec. Tak samo jak wyzej wymieniona Moda na sukces. Aktorzy juz poumierali w rzeczywistym swiecie, a w serialu jeszcze sa i dlugo beda. Czytalam gdzies, ze do 2011 maja emitowac odcinki.

pamiętam jak byłam mała i oglądałam modę na sukces. [razem z doktor queen czy jakos tak :ninja: ] ale kiedy sie wyprowadzilam to przestalam ogladac.. a moda na sukces leci dalej. od mojej wyprowadzki mija 10 lat. :ziober2:
bajerka20
bajerka20
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: która to?

nie wiem jak ma na imię... taka blondynka... Aneta Zając ją chyba gra....
zdwdominika
zdwdominika
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze dłużej kotek... ten serial wciąż kręcą... i te nowe odcinki będą w Polsce za 7 lat dopiero ;p

jeszcze dluzej :szok2:

Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam jak byłam mała i oglądałam modę na sukces. [razem z doktor queen czy jakos tak ] ale kiedy sie wyprowadzilam to przestalam ogladac.. a moda na sukces leci dalej. od mojej wyprowadzki mija 10 lat.

Nigdy tego nie ogladalam.Moj dziadek to oglada sie smieje, ze on nigdy nie wie ktora godzina, ale jak jest Moda... to odrazu leci do tv z pola ;)
zdwdominika
zdwdominika
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak ma na imię... taka blondynka... Aneta Zając ją chyba gra....

Marysia :ninja:
agnesns
agnesns
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 Czy można je uznać za wykładnię kultury??

Oj, nie bardzo.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2 Jakiego typu seriale oglądacie?:

Barwy szczęścia, M jak miłość, Złotopolskich czasem, Sąsiadów, Facetów do wzięcia, Klan, Pierwszą miłość, Plebanię czasami...a i "Tylko miłość" też lubię. Ale oczywiście nie wszystko i nie codziennie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3 Utożsamiacie postaci z grającymi ich aktorami?

Nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wierzycie, że np. Artur Barciś czyli Norek z Miodowych lat to żarłok a Brooke z Mody na sukces gzi się w prawdziwym życiu jak z filmowymi Foresterami?

Nie, ale z tej Brooke to faktycznie niezła :cenzura:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5 Czy świat w nich przedstawiony można nazwać realnym? Czy rzeczywistośc ta jest możliwa to spełnienia...?

Nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrawiam znajomych z MiU, którzy tu zaglądają

Dziękuję, wzajemnie :calusek:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.