wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008 (pierwszy post)
witam,
temat chciałbym poświęcić filmom kryminalnym, dokładniej gangsterskim.
Już gatunek filmu mówi, że w grę wchodzą brudne interesy, prochy, wojny między gangami czy mafiami, morderstwa, strzelaniny...
moimi ulubionymi filmami z tego gatunku są Oczywiście Ojciec Chrzestny trylogia i American Gangster.
filmy te jak chyba niektórzy z was wiedzą nie przedstawiają obecnego obrazu życia mafii. W Ojcu chrzestnym akcja toczy się od około końcówki lat 40'tych i kończy się w końcówce lat 79'tych. Natomiast w American Gangster akcja toczy się w latach 70'tych.
to teraz zapytam:
Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski? o ile takie oglądacie oczywiście.
czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie? ja na pewno to drugie.
wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?


i chciałbym polecić film stop-loss, jest to w połowie film wojenny w połowie dramat.

jeśli ktoś chce, to pod tym linkiem jest trailer filmu http://pl.youtube.com/watch?v=gmePzcsegk4


pozdrawiam
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Z życia wzięte skoro lubisz mafię itd., to powinno Ci się podobać, ale nasza polska Mafia/ Pruszkowska, to raczej chłopcy z ulicy

jakoś nigdy Polska mafia mnie nie zadziwiała, ale warto się dowiedzieć czegoś nowego.
taki sobie ten alfabet mafii
zadziora18
zadziora18
  15 lipca 2008
a jutro o 21 Mafia ta komedia hehe
zadziora18
zadziora18
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: taki sobie ten alfabet mafii

U mnie w mieście grasowała Mafia Pruszkowska. Zabili dwóch kolesi. Jednego zastrzelili, a drugiego spalili
wojtas277
wojtas277
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jutro o 21 Mafia ta komedia hehe

na jakim kanale?

Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie w mieście grasowała Mafia Pruszkowska. Zabili dwóch kolesi. Jednego zastrzelili, a drugiego spalili

weź już nie opowiadaj, bo czasem zaraz wyjdzie na to, że też jestrś w coś zamieszana :ninja:
:lol:
beba12
beba12
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski?

Get rich or die trying i Ojciec chrzestny
zadziora18
zadziora18
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: na jakim kanale?

Na :woot: Polsacie chyba, raczej tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: weź już nie opowiadaj, bo czasem zaraz wyjdzie na to, że też jestrś w coś zamieszana

Nie ja akurat pracuje w policji :jezyk2:
uesh
uesh
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: witam, temat chciałbym poświęcić filmom kryminalnym, dokładniej gangsterskim. Już gatunek filmu mówi, że w grę wchodzą brudne interesy, prochy, wojny między gangami czy mafiami, morderstwa, strzelaniny... moimi ulubionymi filmami z tego gatunku są Oczywiście Ojciec Chrzestny trylogia i American Gangster. filmy te jak chyba niektórzy z was wiedzą nie przedstawiają obecnego obrazu życia mafii. W Ojcu chrzestnym akcja toczy się od około końcówki lat 40'tych i kończy się w końcówce lat 79'tych. Natomiast w American Gangster akcja toczy się w latach 70'tych. to teraz zapytam: Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski? o ile takie oglądacie oczywiście. czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie? ja na pewno to drugie. wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?

Polecam rosyjski film ,,Brigada,, opowiada o karierze jednego mafiozy(film na faktach autentycznych),a i jeszcze jedno glownym tematem nie jest kto wiecej kulek i granatow wrzuci w innych...fajny zyciowy film przedstawiajacy lata 80-2000
wojtas277
wojtas277
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na Polsacie chyba, raczej tak :)

to musze sobie przypomnienie ustawić, bo czasem zapomnę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ja akurat pracuje w policji

jeździsz na patrole albo coś? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam rosyjski film ,,Brigada,, opowiada o karierze jednego mafiozy(film na faktach autentycznych),a i jeszcze jedno glownym tematem nie jest kto wiecej kulek i granatow wrzuci w innych...fajny zyciowy film przedstawiajacy lata 80-2000

jeśli znajdę to ściągnę i obejrzę.
uesh
uesh
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli znajdę to ściągnę i obejrzę.

Szlo to w 18 seriach jak dobrze pamietam,ja mam wersje rosyjska,a z polskimi napisami jest dostepna na necie za 50 PLn jak dobrze pamietam
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: witam,

Witam :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Już gatunek filmu mówi, że w grę wchodzą brudne interesy, prochy, wojny między gangami czy mafiami, morderstwa, strzelaniny

Uwielbiam filmy o tej tematyce. Bo ja jestem zagorzałą kinomanką. Po prostu to mam we krwi. Oglądam wszystko, z wyjątkiem science fiction, fantasy, animowanych. Filmy o gangach trzymają w napięciu do końca. I ta obsada aktorska.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski?

Mogłabym i tak dalej wymieniać. Casablanca z udziałem Bergman i Bogarta. Sama klasyka. Rebeka, w reżyserii Hitchcocka. Mroczne przejście, D. Daves. Wielki sen, H. Hawks. W tych filmach główne role zagrali Lauren Bacall i Humphrey Bogart. Ta aktorka jest jedną z moich ulubionych. Chciałabym obejrzeć Kobietę w oknie, reżyserii Langa.
Konto usunięte
Konto usunięte: czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie?

Bez względu na to, gdzie odbywają się gangi, zwracam uwagę na obsadę aktorską, fabułę i scenariusz. Obejrzałam kapitalny film z udziałem Stephena Dorffa, Deuces Wild. Dorwać Cartera z udziałem Stallone też jest dość dobry.
Konto usunięte
Konto usunięte: wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?

Zdecydowanie wolę te stare klasyki, bo są nieprzewidywalne. Obecne filmy sporo zapożyczają kwestie z starych filmów, i to wydaje mi sie dość naciągane. Zero polotu, finezji. Otóż stare filmy o tematyce gangsterskie mają swój klimat, są czarno-białe. Otóż gatunek noir, tak zwany czarny film gangsterski objawił sie w USA w latach 40 i na początku 50 tych. To właśnie ten gatunek zapoczątkował modę na tego typu filmy. Należy wspomnieć słynną Casablankę. Jeszcze coś... Może ktoś pamięta filmy z okresu Ala Capone'a? Okres prohibicji i lata 20te. Chicago.

Nie miałam okazji obejrzeć 2 ostatnich części Ojca Chrzestnego, wiem, że to moja strata. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, iż te filmy Copppoli są niepowtarzalne i mają swój klimat. Mam nadzieję, że będę miała okazję nadrobić zaległości. Pierwsza część była bardzo kapitalna. Szczególnie trzeba pochwalić role aktorskie Roberta de Niro i Ala Pacino. Ci aktorzy są fenomenalni i zachwycają swoją charyzmą.

Muszę też obejrzeć Stop Loss. Ostatnio jestem odcięta od filmów, ale obiecuję, że nadrobię niedługo. Mogłabym wymieniać kilkanaście tytułów, lecz w tej chwili nie mogę za bardzo wysilać się :)
wojtas277
wojtas277
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Uwielbiam filmy o tej tematyce. Bo ja jestem zagorzałą kinomanką. Po prostu to mam we krwi. Oglądam wszystko, z wyjątkiem science fiction, fantasy, animowanych. Filmy o gangach trzymają w napięciu do końca. I ta obsada aktorska.

no ja też ogólnie lubię strasznie oglądać filmy, ale lubię nawet sc-fi, za abrdzo nie lubię horrorów.
gangsterskie to akurat jedne z moich ulubionych, na równi z wojennymi i westernami.


Konto usunięte
Konto usunięte: Mogłabym i tak dalej wymieniać. Casablanca z udziałem Bergman i Bogarta. Sama klasyka. Rebeka, w reżyserii Hitchcocka. Mroczne przejście, D. Daves. Wielki sen, H. Hawks. W tych filmach główne role zagrali Lauren Bacall i Humphrey Bogart. Ta aktorka jest jedną z moich ulubionych. Chciałabym obejrzeć Kobietę w oknie, reżyserii Langa.

z tych filmów to tylko Casablnce widziałem, reszty jakoś nie miałem oglądać,
dziś oglądałem też fajny gangsterski taki w połowie, 'as w rękawie', tylko, że to jest bardziej o rozbijaniu mafii przez fbi, ale nawet nawet.


Konto usunięte
Konto usunięte: Bez względu na to, gdzie odbywają się gangi, zwracam uwagę na obsadę aktorską, fabułę i scenariusz. Obejrzałam kapitalny film z udziałem Stephena Dorffa, Deuces Wild. Dorwać Cartera z udziałem Stallone też jest dość dobry.

ja raczej na to kto gra nie zwracam uwagi, tylko na to jak ten ktoś gra :tak:
a to czy jest o mafii czy o jakichś tam ulicznych gangach jest dla mnie istotne, bo nie lubię typków z ulicy którzy tylko wąchają prochy i zabijają dla prochów, wolę gdy chodzi o coś więcej, o cały rodzinny/mafijny interes.


Konto usunięte
Konto usunięte: Może ktoś pamięta filmy z okresu Ala Capone'a? Okres prohibicji i lata 20te. Chicago.

ja niestety nie kojarzę :C

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie miałam okazji obejrzeć 2 ostatnich części Ojca Chrzestnego, wiem, że to moja strata. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, iż te filmy Copppoli są niepowtarzalne i mają swój klimat. Mam nadzieję, że będę miała okazję nadrobić zaległości. Pierwsza część była bardzo kapitalna. Szczególnie trzeba pochwalić role aktorskie Roberta de Niro i Ala Pacino. Ci aktorzy są fenomenalni i zachwycają swoją charyzmą.

to masz czego żałować, ja mam całą trylogię na płycie, oglądałem już chyba z 5 razy.
wg mnie to najciekawsza jest druga część,
a może widziałaś wczoraj na Polsacie film 'mafia'? parodia ojca chrzestnego.


Konto usunięte
Konto usunięte: Muszę też obejrzeć Stop Loss. Ostatnio jestem odcięta od filmów, ale obiecuję, że nadrobię niedługo. Mogłabym wymieniać kilkanaście tytułów, lecz w tej chwili nie mogę za bardzo wysilać się :)

jeśli chcesz jechać na misję do Iraku nie oglądaj go, bo Ci sie odechce, pokazuje co się dzieje z żołnierzami gdy wracają z misji.
jeszcze mogę Ci polecić komedią Harold And Kumar Escape From Guantanamo Bay oraz Mów mi Dave, ten drugi to nowa komedia z Eddiem Murphym, mnie się ogólnie bardzo podoba, w ogóle to wszystkie filmy w których grał Eddie lubię.
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja też ogólnie lubię strasznie oglądać filmy, ale lubię nawet sc-fi, za abrdzo nie lubię horrorów.gangsterskie to akurat jedne z moich ulubionych, na równi z wojennymi i westernami.

Widzę, że jesteśmy strasznymi kinomanami :) Powiem Ci, obejrzałam ponad 1200-1500 tytułów. Ostatnio mało pisałam tutaj, dlatego nie mogę znaleźć coś o wojennych. Może założę kilka tematów. Westerny też uwielbiam,:) Mój ulubiony to Kasia Ballou z Jane Fonda. Pamiętam też filmy z udziałem Jamesa Deana i Johna Wayne'a. Rio Grande też jest świetnie zrobiony. Uwielbiam też western Wystrzałowe dziewczyny. Znakomita obsada aktorek, m.in. Barrymore, Masterson, MacDoweell, Stowe. Szkoda, że nie obejrzałam Przełomów Missouri. A wojenne to moje ulubione :))
Konto usunięte
Konto usunięte: z tych filmów to tylko Casablnce widziałem, reszty jakoś nie miałem oglądać,dziś oglądałem też fajny gangsterski taki w połowie, 'as w rękawie', tylko, że to jest bardziej o rozbijaniu mafii przez fbi, ale nawet nawet.

A jaki to tytuł?
Konto usunięte
Konto usunięte: to masz czego żałować, ja mam całą trylogię na płycie, oglądałem już chyba z 5 razy. wg mnie to najciekawsza jest druga część, a może widziałaś wczoraj na Polsacie film 'mafia'? parodia ojca chrzestnego.

No wiem, ale załatwię to w wypożyczalni :) Może z napisami. Albo zgram na płycie. Wiem o tej Mafii, gdyż to obejrzałam dość dawno. Dość śmieszny. I ta Applegate.
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli chcesz jechać na misję do Iraku nie oglądaj go, bo Ci sie odechce, pokazuje co się dzieje z żołnierzami gdy wracają z misji. jeszcze mogę Ci polecić komedią Harold And Kumar Escape From Guantanamo Bay oraz Mów mi Dave, ten drugi to nowa komedia z Eddiem Murphym, mnie się ogólnie bardzo podoba, w ogóle to wszystkie filmy w których grał Eddie lubię.

Obejrzałam film o Iraku, z udziałem Jennifer Garner i chyba jeszcze czarnoskórym aktorem. Kurczę, nie pamiętam nazwiska. Wiem tyle, że jest dość dobrym aktorem i zdobył Oscara w ostatnich latach. Harold jest prześmieszny:) Nie obejrzałam filmu Murphego.
wojtas277
wojtas277
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że jesteśmy strasznymi kinomanami :) Powiem Ci, obejrzałam ponad 1200-1500 tytułów. Ostatnio mało pisałam tutaj, dlatego nie mogę znaleźć coś o wojennych. Może założę kilka tematów. Westerny też uwielbiam,:) Mój ulubiony to Kasia Ballou z Jane Fonda. Pamiętam też filmy z udziałem Jamesa Deana i Johna Wayne'a. Rio Grande też jest świetnie zrobiony. Uwielbiam też western Wystrzałowe dziewczyny. Znakomita obsada aktorek, m.in. Barrymore, Masterson, MacDoweell, Stowe. Szkoda, że nie obejrzałam Przełomów Missouri. A wojenne to moje ulubione :))

niestety żadnego z tych tytułów nie kojarzę, wolę jakiś klasyk, m.in Brudny Harry, Dyliżans, napad na ekspres, siedmiu wspaniałych, Bez przebaczenia, mściciel
z wojennych to najbardziej lubię 'ucieczka na atenę'

Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki to tytuł?

no 'as w rękawie'

Konto usunięte
Konto usunięte: No wiem, ale załatwię to w wypożyczalni :) Może z napisami. Albo zgram na płycie. Wiem o tej Mafii, gdyż to obejrzałam dość dawno. Dość śmieszny. I ta Applegate.

w sumie to ja też już to szmat czasu temu oglądałem, ale tu mi inna koleżanka powiedziała, że jest, to sobie jeszcze raz obejrzałem, pierwszy raz przy telewizorze od tygodnia byłem wczoraj.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie obejrzałam filmu Murphego.

ja już tak urywakami sobie oglądałem, i tak z obrazków fajny, tylko nie mogę nigdzie znaleźć napisów do niego, bo w Polsce premiera jest dopiero w sierpniu.
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety żadnego z tych tytułów nie kojarzę, wolę jakiś klasyk, m.in Brudny Harry, Dyliżans, napad na ekspres, siedmiu wspaniałych, Bez przebaczenia, mściciel z wojennych to najbardziej lubię 'ucieczka na atenę'

Oglądałam ten film z Rogerem Moore :) Spodobał mi się. Druga wojna światowa. Wyrzuty sumienia zakonników klasztoru na Meteorze. Ma swój klimat. Siedmiu wspaniałych jest świetne. Bez przebaczenia? Niestety nie oglądałam. Choć zapowiada sie ciekawe, ze względu Eastwooda, Freemana i Hackmana. Pozostałych niestety nie kojarzę.

Gorąco polecam film Roberta Redforda, Wiezień Brubakera. Mówię Ci, że ten film mnie mile zaskoczył. Specjalnie poczekałam do 23 tej, aby obejrzeć tą klasykę.
wojtas277
wojtas277
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bez przebaczenia? Niestety nie oglądałam. Choć zapowiada sie ciekawe, ze względu Eastwooda, Freemana i Hackmana.

najlepszy film,
lubię te które wyreżyserował Clint Eastwood, w ogóle on najlepiej grał w westernach.


Konto usunięte
Konto usunięte: Pozostałych niestety nie kojarzę.

'napad na ekspres' to jest chyba pierwszy western, w którym dokonuje się napadu na pociąg, tak to tylko były napady na bank, bardzo fajny, a zarazem bardzo krótki film, bo około 15 minut trwa,
'mściciel' to też bardzo dobry western z Clintem Eastwoodem


Konto usunięte
Konto usunięte: Gorąco polecam film Roberta Redforda, Wiezień Brubakera. Mówię Ci, że ten film mnie mile zaskoczył. Specjalnie poczekałam do 23 tej, aby obejrzeć tą klasykę.

a gdzieś w tv jest?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.