wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008 (pierwszy post)
witam,
temat chciałbym poświęcić filmom kryminalnym, dokładniej gangsterskim.
Już gatunek filmu mówi, że w grę wchodzą brudne interesy, prochy, wojny między gangami czy mafiami, morderstwa, strzelaniny...
moimi ulubionymi filmami z tego gatunku są Oczywiście Ojciec Chrzestny trylogia i American Gangster.
filmy te jak chyba niektórzy z was wiedzą nie przedstawiają obecnego obrazu życia mafii. W Ojcu chrzestnym akcja toczy się od około końcówki lat 40'tych i kończy się w końcówce lat 79'tych. Natomiast w American Gangster akcja toczy się w latach 70'tych.
to teraz zapytam:
Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski? o ile takie oglądacie oczywiście.
czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie? ja na pewno to drugie.
wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?


i chciałbym polecić film stop-loss, jest to w połowie film wojenny w połowie dramat.

jeśli ktoś chce, to pod tym linkiem jest trailer filmu http://pl.youtube.com/watch?v=gmePzcsegk4


pozdrawiam
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja horrorów nie lubię, nie dlatego, że się czasem boję, tylko po prostu są głupie. brzmi kusząco, ale z pewnością zapędzimy się dalej i film zejdzie na dalszy plan aha, to jest ogólnie mój ulubiony film, na pierwszym miejscu, na drugim american gangster, jeśli nie oglądałaś to obejrzyj, jeśli Cię to ciekawi w ogóle.

ja też nie lubię, oglądałam może ze dwa ale nie wiecej.
a jak myslisz :mrgreen:
american gangster chyba obejrze słyszałam wiele pozytywnych opini na temat tego filmu :tak:
interesuje, lubie sie wyrwac od tych komedi i romansidel :D
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  15 lipca 2008

To miło, że doceniasz moje poczynania, ale żeby od razu nazywać mnie gangsterem? Ja tylko nie chciałem być głupcem, nie chciałem być kukiełka tańczącą na nitce pociąganej przez wysoko postawionych. Jestem człowiekiem, do którego wszyscy zwracają się o pomoc i nigdy nie doznają zawodu. Nie składam czczych obietnic ani nie wymawiam się małodusznie, że ma ręce związane przez potężniejsze od siebie siły na świecie. Niekoniecznie musisz być czyimś przyjacielem, nie jest nawet ważne, iż ktoś nie ma środków, by mi się odwzajemnić. Jedna tylko rzecz jest niezbędna. Żeby ktoś sam zadeklarował swą przyjaźń. A wtedy, bez względu na to, jak ubogi czy bezsilny jest suplikant, biorę sobie do serca jego kłopoty. A nagroda? Przyjaźń, pełen uszanowania tytuł "dona", czasem zaś serdeczniejsze miano "Ojciec Chrzestny". I może też, jedynie dla okazania szacunku, nigdy dla zysku, jakiś skromny podarek - galon domowego wina czy koszyk pieprznych taralli, specjalnie upieczonych, by mi umilić gwiazdkowy stół. Jest przyjęte, należało po prostu do dobrych obyczajów głosić, że jest się moim dłużnikiem i że mam prawo w każdej chwili zwrócić się o spłacenie długu jakąś drobną przysługą.

Życiowa mądrość, pokora, honor, szacunek i znakomita umiejętność przewidywania. Rodzina i przyjaźń prawie się równająca się jej. Obraz Sycylijczyka z zasadami. Genialne dzieło Mario Puzo jeżeli chodzi o książkę, a jeszcze głębszy ukłon w stronę Marlona Brando za mistrzowskie odegranie roli.

wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też nie lubię, oglądałam może ze dwa ale nie wiecej.

nie no to ja na pewno więcej, nawet z 10'cio krotnie więcej, najbardziej podobał mi się 'od zmierzchu do switu'

Konto usunięte
Konto usunięte: american gangster chyba obejrze słyszałam wiele pozytywnych opini na temat tego filmu interesuje, lubie sie wyrwac od tych komedi i romansidel :D

a juz myślałem, że tylko takie filmy oglądasz :ninja: ja generalnie lubię komedie romantyczne, ale wolę obejrzeć jakiś western, film wojenny, albo właśnie kryminalny.
z resztą tych komedii to już trochę obejrzałem, chyba najwięcej z wszystkich gatunków.
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Genialne dzieło Mario Puzo jeżeli chodzi o książkę, a jeszcze głębszy ukłon w stronę Marlona Brando za mistrzowskie odegranie roli.

niestety książki nie czytałem
:szok2:
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a juz myślałem, że tylko takie filmy oglądasz

nie jestem taka płytka:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie no to ja na pewno więcej, nawet z 10'cio krotnie więcej, najbardziej podobał mi się

nie oglądałam tego :woot:
ale smakosz jest nawet fajny :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: western, film wojenny, albo właśnie kryminalny.

obyczajowe i dramaty też są fajne :mrgreen:
albo muzyczne.
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety książki nie czytałem :szok2:

Jeżeli lubisz czytać to zachęcam, bo naprawdę warto. Ja przeczytałem już wielokrotnie wzdłuż, wszerz, od początku do końca, od końca do początku. Nie potrafię znaleźć tak genialnego określenia dla tego dzieła.
W filmie pominięto wiele istotnych faktów, które zawiera książka.
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: o ile takie oglądacie oczywiście.


nie ogladamy :ninja:
;*
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie jestem taka płytka

no, zauważyłem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie oglądałam tego ale smakosz jest nawet fajny

ten bar? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: obyczajowe i dramaty też są fajne albo muzyczne.

no nawet nawet,
ale chyba musicale, ja nie lubię tego jak oglądałem ten high scool musical czy jakoś tak to nie wiedziałem czy sie smiac czy plakac,
teraz też wychodzi jakis musical 'mama mia' chyba, w Polsce premiera 28 sierpnia jest.
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli lubisz czytać to zachęcam, bo naprawdę warto. Ja przeczytałem już wielokrotnie wzdłuż, wszerz, od początku do końca, od końca do początku. Nie potrafię znaleźć tak genialnego określenia dla tego dzieła. W filmie pominięto wiele istotnych faktów, które zawiera książka.

generalnie to nie lubię czytać książek, ale ten raz postaram się zrobić wyjątek i przeczytam .

Konto usunięte
Konto usunięte: nie ogladamy ;*

to żałujcie
:*
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to żałujcie :*


nie załujemy bo wolimy romansidła :ninja:
;*
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie załujemy bo wolimy romansidła ;*

obejrzyj sobie dobry western, a nie tylko tą sieczkę
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ten bar?

nie film :D

Konto usunięte
Konto usunięte: nie załujemy bo wolimy romansidła

no :piwo: :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba musicale, ja nie lubię tego jak oglądałem ten high scool musical czy jakoś tak to nie wiedziałem czy sie smiac czy plakac,

też to oglądałam o wiele lepsza druga czesc niz pierwsza :lol2: mam nadzieje ze zobacze 3 bo ma byc o 100 razy lepsza od tych dwoch razem wzietych:woot:
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obejrzyj sobie dobry western, a nie tylko tą sieczkę


no wybacz wczoraj ogladałam Ryzykantó i bardzo mi sie podobalo :ziober2:
a westerny głupie, wole takie sensacyjne.

Konto usunięte
Konto usunięte: no :D


:**

wlasnie ide :smutny:
wiem ze sie cieszycie!
pa :bye: :*
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie film :D

aha to nie oglądałem,
dziś oglądałem fajny, ten co wymieniłem na końcu tematu. Aż mi z lekka Irak obrzydł, ale nadal chcę tam jechać na misję.


Konto usunięte
Konto usunięte: też to oglądałam o wiele lepsza druga czesc niz pierwsza mam nadzieje ze zobacze 3 bo ma byc o 100 razy lepsza od tych dwoch razem wzietych

przecież to jest do dupy, większego gówna nie widziałem jeszcze :woot:
pierwszego sierpnia jest premiera 'mów mi Dave' podobno dobra komedia, chyba ściągnę ją dziś.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: :** wlasnie ide wiem ze sie cieszycie! pa :*

nie, umrzemy z tęsknoty :and:

;**
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.