wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008 (pierwszy post)
witam,
temat chciałbym poświęcić filmom kryminalnym, dokładniej gangsterskim.
Już gatunek filmu mówi, że w grę wchodzą brudne interesy, prochy, wojny między gangami czy mafiami, morderstwa, strzelaniny...
moimi ulubionymi filmami z tego gatunku są Oczywiście Ojciec Chrzestny trylogia i American Gangster.
filmy te jak chyba niektórzy z was wiedzą nie przedstawiają obecnego obrazu życia mafii. W Ojcu chrzestnym akcja toczy się od około końcówki lat 40'tych i kończy się w końcówce lat 79'tych. Natomiast w American Gangster akcja toczy się w latach 70'tych.
to teraz zapytam:
Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski? o ile takie oglądacie oczywiście.
czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie? ja na pewno to drugie.
wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?


i chciałbym polecić film stop-loss, jest to w połowie film wojenny w połowie dramat.

jeśli ktoś chce, to pod tym linkiem jest trailer filmu http://pl.youtube.com/watch?v=gmePzcsegk4


pozdrawiam
moh3rka
moh3rka
  15 lipca 2008
generalnie to takich filmów nie oglądam.
a ten American Gangster oglądałam.
film nawet fajny, jedyny problem to to, że musiałam czytać. :ninja:
najgorszy
najgorszy
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: film nawet fajny, jedyny problem to to, że musiałam czytać.

faktycznie, nie każdy umie czytać.. :-((
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: generalnie to takich filmów nie oglądam. a ten American Gangster oglądałam. film nawet fajny, jedyny problem to to, że musiałam czytać.

ja większość filmów które oglądałem to musiałem czytać i nie narzekam.
przynajmniej płynniej czytam.
moh3rka
moh3rka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja większość filmów które oglądałem to musiałem czytać i nie narzekam. przynajmniej płynniej czytam.

to jest jedna sprawa.
ale uciążliwe jest to, gdy kolo Ciebie jest wiecej osób, ktore ze sobą rozmawiają. :ninja:
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest jedna sprawa. ale uciążliwe jest to, gdy kolo Ciebie jest wiecej osób, ktore ze sobą rozmawiają.

to trzeba mieć podzielność uwagi :tak:
mnie tam takie rozmowy by nie przeszkadzały, ale i tak bardzo rzadko z kimś oglądam, zawsze sam.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski? o ile takie oglądacie oczywiście. czy wolicie filmy w których są uliczne gangi, czy wielkie mafie? ja na pewno to drugie. wolicie filmy przedstawiające obecny obraz gangów i mafii, czy ten który był kiedyś? dlaczego?

Hm. jedyne co mi się kojarzy to Śmierć w Wenecji, Ucieczka gangstera, Czas surferów :lol:
Wolę te z większymi mafiami z jakiś chłopem u boku oglądać :lol:
raczej dawniejszych, o tych obecnych mam dość słuchania w telewizji.
a no i jeszcze Casablanca nie jest może typowo gangsterska ale wspaniała :tak:
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm. jedyne co mi się kojarzy to Śmierć w Wenecji, Ucieczka gangstera, Czas surferów Wolę te z większymi mafiami z jakiś chłopem u boku oglądać raczej dawniejszych, o tych obecnych mam dość słuchania w telewizji. a no i jeszcze Casablanca nie jest może typowo gangsterska ale wspaniała

z chłopem u boku? dlaczego?
a oglądałaś chociaż klasyk, ojca chrzestnego?
:*
moh3rka
moh3rka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to trzeba mieć podzielność uwagi mnie tam takie rozmowy by nie przeszkadzały, ale i tak bardzo rzadko z kimś oglądam, zawsze sam.

niestety nie mam. ;d
ja filmy w ogole rzadko kiedy oglądam filmy.
lubie oglądnąć czasem jakiś taki, który znam już na pamięć. ;d
a tak to u znajomych sie jakiś puści.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z chłopem u boku? dlaczego? a oglądałaś chociaż klasyk, ojca chrzestnego? :*

żebym mógł mnie objąć ramieniem gdy będę się bala jakiejś sceny gdy będa się roztrzeliwać :lol2:
No pewnie, jak można nie obejrzec tego filmu + do tego że gra tam moja ulubiona aktorka Diane Keaton :tak:
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest wasz ulubiony film gangsterski?

Ojciec chrzestny , American Gangster , Scarface (klasyk nad klasykami) no i serial Rodzina Soprano.....
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety nie mam. ;d ja filmy w ogole rzadko kiedy oglądam filmy. lubie oglądnąć czasem jakiś taki, który znam już na pamięć. ;d a tak to u znajomych sie jakiś puści.

a ja lubię oglądać, prawie codziennie jeden ściągam, lubię eksperymentować, większość filmów które ściągam fajna jest.
np kevin sam w domu, którego juz puszczają od nie wiem kiedy, i pewnie jeszcze na kilka lat, a nawet kilkanaście na święta będzie puszczany.
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: żebym mógł mnie objąć ramieniem gdy będę się bala jakiejś sceny gdy będa się roztrzeliwać No pewnie, jak można nie obejrzec tego filmu + do tego że gra tam moja ulubiona aktorka Diane Keaton

aha, to ja myślałem, że tak tylko sie robi przy filmach romantycznych :wtf:
i nie podoba Ci się ten film?

Konto usunięte
Konto usunięte: Ojciec chrzestny , American Gangster , Scarface (klasyk nad klasykami) no i serial Rodzina Soprano.....

przyznam się szczerze, ze scarface jeszcze nie widziałem, skoro twierdzisz, że klasyk to chyba obejrzę.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, to ja myślałem, że tak tylko sie robi przy filmach romantycznych i nie podoba Ci się ten film?

nie tylko, przy horrorach też :mrgreen: chcesz to ci zaprezentuje jak to wyglada :lol2:

ojciec hrzestny? podoba, ale nie bede go wymieniac bo sam wymieniles w pierwszym poscie :P
wojtas277
wojtas277
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie tylko, przy horrorach też chcesz to ci zaprezentuje jak to wyglada ojciec hrzestny? podoba, ale nie bede go wymieniac bo sam wymieniles w pierwszym poscie :P

ja horrorów nie lubię, nie dlatego, że się czasem boję, tylko po prostu są głupie.
brzmi kusząco, ale z pewnością zapędzimy się dalej i film zejdzie na dalszy plan
:ziober2:
aha, to jest ogólnie mój ulubiony film, na pierwszym miejscu, na drugim american gangster, jeśli nie oglądałaś to obejrzyj, jeśli Cię to ciekawi w ogóle.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.