Anneczka91
Anneczka91
  27 grudnia 2011 (pierwszy post)

Ciekawi mnie jaka, według Ciebie, jest najbardziej prawdopodobna zależność i dlaczego?
1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość.
2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Dodatkowo:
- Jakie cechy, wg Twojej opinii, reprezentują przedstawiciele poszczególnych gatunków muzycznych?
- Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?
-Czym jest dla Ciebie muzyka?

Zapraszam do dyskusji. :mrgreen:

SPECT
SPECT
  30 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość. 2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Ani jedno, ani drugie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Za dużo tego a nazwy nic nie dadzą, powiedzmy że ekstremalna elektronika. Cech jednak za bardzo nie przejawiam, nie wrzeszczę "splotkor dz***o" i nie biegam na imprezy z kałachem. Jedynie to że często biegam w czarnych bojówkach itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

Od '97 i ProTrackera, rzemiosłem i przekleństwem.
Anneczka91
Anneczka91
  30 grudnia 2011
SPECT
SPECT: Ani jedno, ani drugie.

W takim razie jakie są Twoje propozycje? Bo jednak nic nie działa bez przyczyny. Podziel się swoją opinią. ;)
blackshadow83
blackshadow83
  31 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny?

drum and bass, black metal, metal, muzyka filmowa
BT14
BT14
  2 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość.

Oczywiście, często muzyka odzwierciedla nas i nasze cechy charakteru.
Zdarza się również tak, że niektórzy hołdują ideałom zawartym w tekście, lecz na codzień z ich zachowania to nie wynika - częste zakłamanie właśnie podważa, to iż "słuchanie danego rodzaju mu zyki ma wpływ na osobowość"

Konto usunięte
Konto usunięte: Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

To zależy już od naszej mentalności, poglądów, tego czy lubimy się bardziej "pogibać" do wolniejszych beatów czy potańczyć do żywiołowej muzyki. Prawda jest taka, że osobowość bardziej oddziałowuje na muzykę niż muzyka na osobowość.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie cechy, wg Twojej opinii, reprezentują przedstawiciele poszczególnych gatunków muzycznych?

hip hop / rap: hejterzy, znający życie na "wylot", ponieważ ich epopejscy pisarze tekstów (raperzy) są niczym wieszcze narodowi, tj. zarozumialstwo, agresja, wyluzowane, cwaniactwo, pomocni, często brak szacunku do wszelakich wartości.

rock / metal: dziwne poczucie humoru, ignorancja na inne gatunki muzyczne, raczej spokojni, często nieogarnięci

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką

Progresywny / Techniczny House - osoby słuchające tych gatunków nie mają wyodrębnionej subkultury czy stroju, cechuje ich kolokwialnie pisząc imprezowanie na masowych eventach.
MuyBueno
MuyBueno
  3 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny?

Nie mam,ale najczęściej Rap + Dnb , potem cała reszta oprócz disco polo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Taaa,pewnie - będę cechy charakteru wypisywała :ziober2:
A jaki to strój cechuje człowieka,który słucha Dnb ? Bo nie wiem..
Ad.1 Nie - na pewno nie pasuje.
tibauld
tibauld
  3 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość. 2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Na mnie rodzaj muzyki ma tylko taki wpływ, że czasem odprężą, daje powera lub daje do myślenia. Słucham tyle lat rapu a nie wydaje mi się, żeby na moją osobowość to coś wpłynęło. Po prostu lubię ten gatunek i już!

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Rap, jednak nie zamykam się na żadne gatunki muzyczne oprócz disco polo i Dnb. :ziober2: Moje cechy charakteru nie pasują do tej muzyki, lubię chodzić na "łyso" ale to z wygody i zamiłowania do sportu, poglądy raczej nie za bardzo pasują. Nie jestem ani za piciem, jak i za marihuaną. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

Czymś co relaksuje, czasem daje do myślenia. Z pewnością jednym z uzależnień, nie lubię gdy jest cicho!
JAHMEEK
JAHMEEK
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

drogą przez życie
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  5 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawi mnie jaka, według Ciebie, jest najbardziej prawdopodobna zależność i dlaczego? 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość. 2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

na nastrój w obie strony, a to jaki gatunek zależy nie od naszej osobowości a od otoczenia w którym sie znajdujemy:)

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jakie cechy, wg Twojej opinii, reprezentują przedstawiciele poszczególnych gatunków muzycznych?

wszystkie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

ubieram sie jak mi pasuje, nie czuje identyfikacji z jakakolwiek grupa, subkulturą czy stylem. a słucham tego co mi wpadnie w ucho i to, co zachwyci mnie tekstem

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Anneczka91
Anneczka91
  5 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na nastrój w obie strony

zgadzam się. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a to jaki gatunek zależy nie od naszej osobowości a od otoczenia w którym sie znajdujemy:)

Otoczenie, w którym się znajdujemy ma wpływ na naszą osobowość. Jest to socjalizacja wtórna. :) Idąc za tym - osobowość MA wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.
milikiniisia
milikiniisia
  17 stycznia 2012

ja bym powiedziała muzyka nie wpływa na osobowość, bo przecież dzięki muzyce ludzie siebie w jakiś sposób wyrażają, jakby to ładniej ująć uzewnętrzniają, prawda? Muzyka jest odzwierciedleniem ludzkiego wnętrza...

MuyBueno
MuyBueno
  18 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bo przecież dzięki muzyce ludzie siebie w jakiś sposób wyrażają, jakby to ładniej ująć uzewnętrzniają, prawda? Muzyka jest odzwierciedleniem ludzkiego wnętrza...

Co Ty masz w głowie dziewczyno :rotfl:
TatkoWrocil
TatkoWrocil
  20 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

Lubisz lizać męskie odbyty?
SkrapiiiKoKo
SkrapiiiKoKo
  20 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: TatkoWrocil

Łelkom bak .. (co tak słabo??)
TatkoWrocil
TatkoWrocil
  21 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ja się tylko przywitałem... :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.