Anneczka91
Anneczka91
  27 grudnia 2011 (pierwszy post)

Ciekawi mnie jaka, według Ciebie, jest najbardziej prawdopodobna zależność i dlaczego?
1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość.
2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Dodatkowo:
- Jakie cechy, wg Twojej opinii, reprezentują przedstawiciele poszczególnych gatunków muzycznych?
- Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?
-Czym jest dla Ciebie muzyka?

Zapraszam do dyskusji. :mrgreen:

BeingDelicious
BeingDelicious
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Słucham najczęściej utworów, autorów z którymi mogę się utożsamić. Taki Pezet na przykład. W swoich kawałkach ma tyle tekstów, które pasują do moich przeżyć, że lepiej 'wchodzi' taka muzyka ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Hip-hop. Cechy charakteru mniej więcej, strój kiedyś, teraz zmieniłem image, poglądy też podobne ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Czym jest dla Ciebie muzyka?

Czymś, w czym mogę się zatracić na wiele godzin. Czymś, co mi pomaga. Czymś, co pokazuje, jak żyć ;)

Dziękuję ;)
Anneczka91
Anneczka91
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BeingDelicious

A zaobserwowałeś jakieś typowe cechy charakteru osób, które słuchają danego rodzaju muzyki? Lub takich, które nie mają ściśle określonego ulubionego gatunku? :)
BeingDelicious
BeingDelicious
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A zaobserwowałeś jakieś typowe cechy charakteru osób, które słuchają danego rodzaju muzyki? Lub takich, które nie mają ściśle określonego ulubionego gatunku? :)

Większość słuchająca hip-hopu, rapu jest wyszczekana. Ci, którzy lubią techno, uwielbiają imprezować. Tak myślę ;)
Leo
Leo
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Trance. Tak pasują.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

Miłością, stylem życia, czymś co doprowadza mnie do euforii, poprawia mi humor itd.
WalSieKolesx3
WalSieKolesx3
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

rock. Cechy charakteru zdecydowanie się zgadzają ; >
davvyd0z
davvyd0z
  28 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

Jeśli już to ta opcja, moim zdaniem.
A dlaczego? Bo tak! :ziober2:

Wydaje mi się, że wybór muzyki jest mniej przypadkowy niż osobowość, jaką posiadamy i kształtujemy ale to pierwsze cechy osobowości pojawiają się przed początkowymi preferencjami muzycznymi. Tak było przynajmniej w moim przypadku.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jakie cechy, wg Twojej opinii, reprezentują przedstawiciele poszczególnych gatunków muzycznych?

Wolałbym nie uogólniać. Parę razy spotkałem się ze złamaniem schematu więc to już dla mnie wystarczający argument.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny?

Rock i jego odmiany, blues, rap, soul, jazz. Ostatnio nawet trochę heavy metalu słuchałem. :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Tak, pasują do wszystkich wymienionych. :rotfl:

A tak serio to powiedziałbym, że obecnie najprzyjemniej słucha mi się rock'a i blues'a ale czy wiążą się z tym jakieś moje cechy charakteru lub stylu? Raczej wątpię.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

Czasem azylem, czasem inspiracją i motywacją, czasem zastrzykiem energii. Różnie, różniście. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapraszam do dyskusji.

Pierwszy temat. Bravka!
Anneczka91
Anneczka91
  28 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszy temat.

I to nie byle jaki! Do celów naukowych!:mrgreen:
explorator666
explorator666
  28 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość.

troche

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny?

rap, rapcore, horrorcore, metal, trash metal, jazz, blues
Dead
Dead
  28 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawi mnie jaka, według Ciebie, jest najbardziej prawdopodobna zależność i dlaczego? 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość.

Ta. Podobnie jak z filmami.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Rick. Industrial. Metal.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

Gdyby mi jej zabrakło chodź raz w ciągu dnia...dzień uważam, za oklepany, stracony, nudny.
Dead
Dead
  28 grudnia 2011

Rock*[color=white]

davvyd0z
davvyd0z
  29 grudnia 2011
Dead
Dead: Ta. Podobnie jak z filmami.

Jestem gangsterem!
Yuui
Yuui
  29 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Rodzaj słuchanej muzyki ma wpływ na osobowość. 2) Osobowość ma wpływ na rodzaj słuchanej muzyki.

To i to?
No bo... nie no myślę, że znajdą się przykłady potwierdzające i 1) i 2).

Konto usunięte
Konto usunięte: aki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Czy Twoje cechy charakteru, strój i poglądy pasują do stereotypu, związanego z tą muzyką?

Nie mam ulubionego gatunku... chyba. Ale gdybym miała na upartego wybrać to rock. I nie, nie pasują. Mój styl to tzw 'brak stylu', sama nie wiem. Jestem chyba zbyt miła i kochająca (jednorożce i pegazy) żeby słuchać rocka :) Poglądy? Nie wiem jakie poglądy pasują do rocka... Ty wiesz może?

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czym jest dla Ciebie muzyka?

To zależy czego w danym momencie potrzebuje. Zawsze mi daje to czego chce!
Anneczka91
Anneczka91
  29 grudnia 2011
Yuui
Yuui: No bo... nie no myślę, że znajdą się przykłady potwierdzające i 1) i 2).

np? :)

Yuui
Yuui: Ty wiesz może?

Być może coś mi tam świta. Ale ciekawa jestem Waszych opinii. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem gangsterem!

Wiem. Widać po butach! :mrgreen:
Dead
Dead
  29 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem gangsterem!

...ta wyobraźnia.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.