Czagataj
Czagataj
  18 marca 2020 (pierwszy post)

Wpierw wprowadzenie do tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=6nIkWVu4NDc

Odczuwacie czasem po czymś lub po kimś pustkę?
Jak sobie z tym radzicie? Czy nie przykładacie wagi do takich rzeczy?

„Rozumny nie zasiada, by lamentować, lecz z radością bierze się do pracy, aby naprawić doznane krzywdy.” - William Shakespeare. Zgadzacie się z nim?
Czym Wam się najlepiej tuszuje negatywne uczucia? Jest coś takiego?

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  21 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Odkąd dostała szklarnię 3x6 metra nigdzie się nie rusza. .

FiuFiu przy takim areale to już można się o dopłaty starać.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  21 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: FiuFiu przy takim areale to już można się o dopłaty starać.


E tam dopłaty. Kiedyś miała tunel, teraz zażyczyła sobie mercedesa do posadzenia paru pomidorów. Baby są strasznie rozczeniowe, te wiekowe też. :ninja: Może coś mi się dostanie jak urośnie.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  21 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Może coś mi się dostanie jak urośnie.

Skoro już wcześniej miała tunel ,to o smaku pomidora z własnej hodowli ,a ze sklepu nawet nie ma co dyskutować. To jest dzień do nocy.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  21 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Skoro już wcześniej miała tunel ,to o smaku pomidora z własnej hodowli ,a ze sklepu nawet nie ma co dyskutować. To jest dzień do nocy.


Tak ale miała taki wieloletni drewniany, z folią na wierzchu. Teraz ma szklarnię z panelami poliwęglanowymi, kanałowymi.
Do tego wodę z odprowadzenia z rynien, połączonej do pompy, to sobie podlewa wodę, prawie darmową.
Ma swoje hobby, to jej się pomaga, by za mocno ją nie męczyło.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  22 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma swoje hobby, to jej się pomaga, by za mocno ją nie męczyło.

Faktycznie masz coś z prawdziwego czagataja.d83dde0f
." Czagataj nie był władcą niezależnym – dzierżył on swój ułus od Wielkiego Chana jako „indżu”, ziemię będącą własnością chana i jego rodziny , i miał prawo do dysponowania dochodami z niej pochodzącymi, chociaż nią nie zarządzał. "

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  22 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Faktycznie masz coś z prawdziwego czagataja.


Małe mongolskie oczy i pęd do stepów szerokich? :rotfl:

piekloWgDantego
piekloWgDantego: ." Czagataj nie był władcą niezależnym – dzierżył on swój ułus od Wielkiego Chana jako „indżu”, ziemię będącą własnością chana i jego rodziny , i miał prawo do dysponowania dochodami z niej pochodzącymi, chociaż nią nie zarządzał. "


Był synem Czyngis Chana, także księciem. Miał swoją dzielnicę tak jak u nas książęta po Bolesławie Krzywoustym. Imperium mongolskie było podzielone na obszary, bo władca nie był wstanie wszystkiego sam ogarnąć. I tak jak napisałem był rodziną chana....
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  22 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Był synem Czyngis Chana, także księciem. Miał swoją dzielnicę tak jak u nas książęta po Bolesławie Krzywoustym. Imperium mongolskie było podzielone na obszary, bo władca nie był wstanie wszystkiego sam ogarnąć. I tak jak napisałem był rodziną chana....

Ta doczytałem to ,ale szukałem raczej czegoś świadczącego o tym że był władcą dbającym o słabszych ,to w kontekście babci której sprawiłeś mercedesa. Niestety nic podobnego nie znalazła ,a jedynie wzmianke o ziemii i tak mi jakoś podpasowało.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  22 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: szukałem raczej czegoś świadczącego o tym że był władcą dbającym o słabszych


Z pewnością byli bezwzględni, walczyli o władzę pomiędzy sobą. Ojciec nie raz rozkazywał zabić syna lub brata. Chan miał wiele żon i miał władzę absolutną. Wydaje mi się, że w tak wielkim koczowniczym ludzie po prostu odpadywali najsłabsi ale to moje domniemania...
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  22 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Z pewnością byli bezwzględni, walczyli o władzę pomiędzy sobą. Ojciec nie raz rozkazywał zabić syna lub brata. Chan miał wiele żon i miał władzę absolutną....

Podejrzewam,że gdyby ta pandemia jeszcze z rok potrwała to mielibyśmy to samo teraz. Taka apokalipsa ,dawno nie było żadnej wojny o zasięgu światowym ,to jakoś czystki trzeba zrobić.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  22 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Podejrzewam,że gdyby ta pandemia jeszcze z rok potrwała to mielibyśmy to samo teraz. Taka apokalipsa ,dawno nie było żadnej wojny o zasięgu światowym ,to jakoś czystki trzeba zrobić.


Tu jak zwykle chodzi o kasę i zniewolenie ludzi. Może stary świat nie będzie taki sam jak kiedyś. Jeszcze w latach 90-tych człowiek bardziej był otwarty na człowieka. Teraz ma laptopa, telefon tv i przed tym mu lepiej. Choć teraz i za otwartość można drogo zapłacić, wielu zależy tylko na chwili naiwności twojej. Ta epidemia jest tak jakoś strasznie sztuczna, dużo straszenia zdrowiem i krachem w finansach. Do tego eliminuje tych najsłabszych. Niby to logiczne ale jakoś tak dziwnie się składa, że to ci starsi są w największym zagrożeniu. Jak odpalą tych starszych, to podwójnie skorzystają. I jakby komuś zależało na tym strachu. Wielu siedzi w domu trzy tygodnie i bankructwa wszędzie wieszczą. Przecież dłuższy urlop na tyle tygodni się czasem robi. Jakby każdy miał przepływ pieniędzy taki, że przez palce przechodzi i nic w nich nie zostaje. Dziwne to.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  22 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Tu jak zwykle chodzi o kasę i zniewolenie ludzi.

To co się stało już się nieodstanie ,ale gdzieś haczyk jest. Jakby nie było wirus wyszedł od chinczyków ,czy poniosą za to jakieś konsekwencje? Chyba nie ma państwa które nie byłoby dłużnikiem Chin.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  22 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: To co się stało już się nieodstanie ,ale gdzieś haczyk jest. Jakby nie było wirus wyszedł od chinczyków ,czy poniosą za to jakieś konsekwencje? Chyba nie ma państwa które nie byłoby dłużnikiem Chin.


Raczej nie poniosą. Wiele państw ma tam swoje interesy. Pójdziesz na wojnę z nimi to nie będzie leków.
Kraj powinien być jak najbardziej samowystarczalny i autonomiczny. Wtedy jest prawdziwym krajem. To tak jak u nas stacjonują wojska U.S.A. i nie wiadomo jeszcze po co tu są. Już kiedyś Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków i wiadomo jak na tym wyszedł.
Czagataj
Czagataj
  28 marca 2020
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Dalej nie czytam, bo i tak nie będziesz ze mną dyskutował.


Jesteśmy obok siebie w top autorach. Aż wszy od Ciebie dostałem. :rotfl:
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  29 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: jestemwczorajsza: Dalej nie czytam, bo i tak nie będziesz ze mną dyskutował. Jesteśmy obok siebie w top autorach. Aż wszy od Ciebie dostałem.

Ty chyba żyć beze mnie nie możesz! Jezu, jakie to urocze szukanie mojej uwagi. :ziober2:
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Czagataj
Czagataj
  29 marca 2020
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Ty chyba żyć beze mnie nie możesz!


Bez tlenu da się żyć ale bez Ciebie, to jakoś nie bardzo. :(
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Jezu, jakie to urocze szukanie mojej uwagi.


Śnisz mi się po nocach!
Serce mi bije jakoś tak szybciej.
A myślałem, że szybciej dopadnie mnie koronawirus. :(
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.