Czagataj
Czagataj
  18 marca 2020 (pierwszy post)

Wpierw wprowadzenie do tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=6nIkWVu4NDc

Odczuwacie czasem po czymś lub po kimś pustkę?
Jak sobie z tym radzicie? Czy nie przykładacie wagi do takich rzeczy?

„Rozumny nie zasiada, by lamentować, lecz z radością bierze się do pracy, aby naprawić doznane krzywdy.” - William Shakespeare. Zgadzacie się z nim?
Czym Wam się najlepiej tuszuje negatywne uczucia? Jest coś takiego?

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  18 marca 2020

Człowiek z natury jest egoistą.
Nie miałam jeszcze takich momentów w życiu aby odczuwać pustkę po kimś. Możliwe, że wszystko jeszcze przede mną.

Dalej nie czytam, bo i tak nie będziesz ze mną dyskutował. :ziober2:

Pozdrawiam!

Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020

A niech Hamlet odpowie

Niestosownej myśli nie zmieniaj w słowo ani w czyn. Z ludźmi bądź prosty, ale nie prostacki. Przyjaciół, zwłaszcza tych wypróbowanych przykuj do serca stalową obręczą, lecz nie podawaj ręki pierwszym lepszym nieopierzonym chłystkom. Strzeż się zwady, ale gdy do niej dojdzie, niech przeciwnik ciebie się strzeże. Wysłuchaj każdego, mów do niewielu. Wobec innych bądź krytyczny, ale innych nie krytykuj. Żyj na poziomie, na jaki cię stać, ale nie szalej; ubieraj się dobrze, lecz bez przesady, bowiem strój to człowiek... im wyżej kto stoi, tym jest bardziej na to czuły. Pożyczek nie bierz ani nie udzielaj, bo dług to zawsze strata - czy pieniędzy, czy przyjaciela; z resztą pożyczanie z gospodarnością nie bardzo się godzi. A najważniejsze byś zawsze był wierny samemu sobie, i - co za tym idzie jak noc za dniem - byś nie kłamał. Bądź zdrów. I niech to błogosławieństwo utwierdzi w tobie wszystkie owe prawdy.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: A niech Hamlet odpowie


Brzmi prawie jak biblia tysiąclecia lub protestanci. Jednak do wielu rzeczy można by przytaknąć. Dziwnie się to czyta, zwłaszcza że brytole mają teraz odmienne zdanie i na tronie Windsorów.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Brzmi prawie jak biblia tysiąclecia lub protestanci. Jednak do wielu rzeczy można by przytaknąć. Dziwnie się to czyta, zwłaszcza że brytole mają teraz odmienne zdanie i na tronie Windsorów.

Wszyscy wielcy są ponadczasowi I wkomponujesz ich w każdą epokę. A Anglicy postępują w myśl zasady"jak wszyscy mówią,że się nie da ,to przyjdzie taki jeden który nie wie że się nie da i on to zrobi. I zrobili.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Wszyscy wielcy są ponadczasowi I wkomponujesz ich w każdą epokę.


Właśnie z WIliamem można się zgodzić. Jak widzisz Wałęsę w Bizancjum lub jak by miał przeskakiwać mur chiński?
:rotfl:

Odkrywam coś ostatnio ponadczasowego z tamtych epok, ze Szkocji i Danii....Nawet to fajne.

piekloWgDantego
piekloWgDantego: A Anglicy postępują w myśl zasady"jak wszyscy mówią,że się nie da ,to przyjdzie taki jeden który nie wie że się nie da i on to zrobi. I zrobili.
Brytole to ciężki naród. Wiedzieli coś o tym Polacy w Dywizjonie 303 i w czasach kolonii.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widzisz Wałęsę w Bizancjum lub jak by miał przeskakiwać mur chiński?


Jak można Wałęse nazywać wielkim i przyrównywać do twórczości ponadczasowych?
Coś z tamtych epok, mam nadzieję ,że to nie literat(ka)ura typu "Pan Tadeusz" Czy Finlandia.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Jak można Wałęse nazywać wielkim i przyrównywać do twórczości ponadczasowych?


Nie można wcale go tak nazwać ale ma on wielu obrońców w tym kraju. Chociaż powinien być poddany ekstradycji.
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Coś z tamtych epok, mam nadzieję ,że to nie literat(ka)ura typu "Pan Tadeusz" Czy Finlandia.

Pieśni folkowe z tamtych regionów. Ostatni raz piłem jakoś pod koniec lutego. Nie zdarza mi się to często ze względów słabego serca, wcale pić nie powinienem.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: . Chociaż powinien być poddany ekstradycji. p


Cienki "Bolek "z niego i tak też powinien być potraktowany, jak zwykły zjadacz chleba który zawinił.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zdarza mi się to często

Toć dobrze,gorzała i czytanie nie idą w parze, chyba,że te pieśni wyśpiewujesz od razu , to mogłoby spotęgować ich przekaz.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Cienki "Bolek "z niego i tak też powinien być potraktowany, jak zwykły zjadacz chleba który zawinił.


Zwykły zjadacz nie ma wpływu na tak wiele dziedzin w kraju. Także nie może być tak potraktowany. :)
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Toć dobrze,gorzała i czytanie nie idą w parze, chyba,że te pieśni wyśpiewujesz od razu , to mogłoby spotęgować ich przekaz.

Ja ich nie czytam, taka fajna pani je śpiewa.Czasem tak bardziej jak z tamtych czasów a czasem w bardzo nowoczesnej oprawie. Co do wyśpiewywania, to fałszuję i nie mam głosu do śpiewu, nie wiem dlaczego nie mogłem pójść po dziadku. :( Żegnał ludzi jak odchodzili z tego świata.
Co do picia, to jakoś nie za bardzo mnie pociąga. Chociaż śliwowica była bardzo dobra. Jednak najbardziej w życiu ceniłem śliwkową samoróbę, która miała sporo voltów. :kv3:
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Pieśni folkowe z tamtych regionów.

A tak przy okazji,wrzuć jedną ,lubię czytać dziwne rzeczy,albo sobie od razu wyśpiewam.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: A tak przy okazji,wrzuć jedną ,lubię czytać dziwne rzeczy,albo sobie od razu wyśpiewam.


Możesz sobie jedynie z tą panią pośpiewać. :ziober2:
https://www.youtube.com/watch?v=JF-jgV3EuIY
https://www.youtube.com/watch?v=EGcyQarsKbw

To kobieta, która się otarła o Amerykę a potem na nowo siebie odkryła. Bardzo dziwna sprawa, że za oceanem swojego głosu nie pchała dalej. :ninja:
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja ich nie czytam, taka fajna pani je śpiewa.

No tak ,jest Pani,jest zainteresowanie, a sądziłem,że to w wersji pisanej,nadinterpretacja z mojej strony,ale nie pierwsza i nie ostatnia pewnie.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 marca 2020

A jak się nazywa to "ustrojstwo "na którym gra w pierwszym linku?

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Czagataj
Czagataj
  19 marca 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: No tak ,jest Pani,jest zainteresowanie, a sądziłem,że to w wersji pisanej,nadinterpretacja z mojej strony,ale nie pierwsza i nie ostatnia pewnie.


Ta pani ma ładny głos, to stąd te zainteresowanie.
Jeśli chodzi o nadinterpretacje to z pewnością.

https://www.youtube.com/watch?v=k2I9pOrlR0s
Tu jest inne brzmienie. Dla mnie to fajne jest to, że nie ma tu lewactwa.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.