Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  28 stycznia 2020 (pierwszy post)

Wirus WHO 2019-nCoV zabił już "81" osób.
U mnie w DE jest jeden przypadek w "Bawaria" ponoć jeden Niemiec zaraził się od obywatela z Chin który przyjechał do Niemiec do pracy.
Troszkę mam obawy, bo firma w której pracuję przyjmuję no stop nowe osoby, nawet z krajów Azjatyckich.

Jak myślicie, Koronawirus dotrze do Polski? Może słyszeliście już o jakimś zakażanie w PL?

HardStyled83ddd0a
FiorettoBianca
FiorettoBianca
  10 marca 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

We Włoszech jest nieformalny stan klęski zywiołowej. Piemont i Lombardia praktycznie są odcięte od świata. Codziennie na tego wirusa umiera mniej wiecej 20 - 30 osób a średnia wieku to 80 lat Moja mamcia jest pielęgniarką od ok 20 latw jednym ze szpitali ok 7 km od Turynu i pierwszy raz w zyciu spotkała się z taką dezorganizacją i totalnym chaosem bo za późno podjęto odpowiednie kroki. Ma tez przyjaciółke w szpitalu w Bytomiu gdzie było podejrzenie JEDNEGO przypadku. Zamknięto szpital i poddano kwarantannie na 36h. Nawet przemieszczanie się pomiędzy oddziałami było zabronione i ludzie juz wypisani musieli koczowac na walizkach w korytararzu a cały personel przechodził badania co 12 godz. Zwyczajnie zlekcewarzyli w Italii tego wirusa i myślę ze to kwestia dni kiedy odbije sie to na całej Europie. Sama myslałam ze to tylko "troche gorsza grypa" ale nie ma na to leku! o.0 Leki hormonalne trochę hamują rozwój tego "czegoś" a hormonami leczy się raka. 8/10 osób zrażonych ma problemy z płucami i oddychaniem. Najlepsze jest to ze nie jest to naturalny wirus tylko jakis mutagen stworzony przez człowieka. Dlaczego o tym wszystkim cisza w mediach?? Nie tylko w Polsce ale nawet we Włoszech nikt nic nie mówi zeby nie siać większej paniki.

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  11 marca 2020

Owad człowieku nie blokuj mojego tematu tylko dla tego bo masz swój ! Zasługujesz na ban ! Co ma piernik do wiatraka ? Trzeba z wami zrobić porządek ! Rozumiem że robicie za darmo ale granice jakieś są !

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  11 marca 2020

Owad Wyjaśnię tobie mój temat to śmierć. Poboczna informacja korona wirus. Więc proszę podać mi podstawy zablokowania ? Rozumiemy się ?

Silversoul
Posty: 82 (po ~76 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 17
Silversoul
  12 marca 2020

Będzie godzina policyjna,tak powiadają !

Kto nie chce kiedy może,zechce gdy nie będzie mógł!

jacek1982r
Posty: 254 (po ~138 znaków)
Reputacja: -28 | BluzgometrTM: 5
jacek1982r
  13 marca 2020
A ja czytałem że to wyciekło z bazy zajmującą się gromadzeniem różnych składników wirusowej. i znajduje się ona strefie tajnej na Indonezyjskiej wyspie
jacek1982r
Posty: 254 (po ~138 znaków)
Reputacja: -28 | BluzgometrTM: 5
jacek1982r
  13 marca 2020
Błąd ludzi że poszło to w atmosferę ooooo strony tej już nie ma
Silversoul
Posty: 82 (po ~76 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 17
Silversoul
  13 marca 2020
jacek1982r
jacek1982r: A ja czytałem że to wyciekło z bazy zajmującą się gromadzeniem różnych składników wirusowej. i znajduje się ona strefie tajnej na Indonezyjskiej wyspie

Powiadają też że spadło z meteorytem.

Kto nie chce kiedy może,zechce gdy nie będzie mógł!

jacek1982r
Posty: 254 (po ~138 znaków)
Reputacja: -28 | BluzgometrTM: 5
jacek1982r
  13 marca 2020
Oldfashioned
Oldfashioned: [ Powiadają też że spadło z meteorytem.


Hmm skąd masz takie info,
Silversoul
Posty: 82 (po ~76 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 17
Silversoul
  13 marca 2020
jacek1982r
jacek1982r: Oldfashioned: [ Powiadają też że spadło z meteorytem.Hmm skąd masz takie info,

Czytałem gdzieś artykuł

Kto nie chce kiedy może,zechce gdy nie będzie mógł!

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 marca 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: dołować.

Już się dołuje. Moi rodzice są w Kwarantannie i brat który tam pojechał na urlop z Niemiec. Mama gorączkowała i duszności miała to pojechali do lekarz z bratem i lekarz zalecił kwarantanne i powiadomił policje również o tym, bo mój brat przyjechał do nich z Niemiec i dziś ma tam policja do nich przyjechać i przeprowadzić wywiad. Brat ma zakaz wyjazdu do Niemiec, tyle jak na razie wiem :(
HardStyled83ddd0a
Chejter
Chejter
  14 marca 2020

niestety prawda jest taka,ze niedlugo wszyscy umrzemy

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  14 marca 2020
Owad
Owad: Już się dołuje. Moi rodzice są w Kwarantannie i brat który tam pojechał na urlop z Niemiec. Mama gorączkowała i duszności miała to pojechali do lekarz z bratem i lekarz zalecił kwarantanne i powiadomił policje również o tym, bo mój brat przyjechał do nich z Niemiec i dziś ma tam policja do nich przyjechać i przeprowadzić wywiad. Brat ma zakaz wyjazdu do Niemiec, tyle jak na razie wiem :(


A nic mi nie mów. W moim mieście w szpitalu leżą dwa przypadki z innego miasta. Jeden to anestezjolog, który mógł potencjalnie zarazić ~26 osób. Te osoby pomnóż sobie przez średnią z jaką może zarazić chory ~2.5. Itp itd.
Dodatkowo dzisiaj stwierdzono kolejny przypadek. Ja mieszkam obok tego szpitala, w którym leżą. Dodatkowo mój rozwozi żarcie (no taką ma prace) i nie mają płatności online..
Tak jak się nie obawiałam, tak teraz mam obawy i to dość słuszne, bo jestem w grupie ryzyka. Staram się ograniczyć wyjścia(na szczęście z psem moge wyjść od strony podwórka gdzie mało chodzi ludzi). Zakupy mam porobione w sumie, ale bez przesadyzmu, bo przesada nie jest niczym dobrym. Oczywiście o higienę dbamy jeszcze bardziej niż normalnie. Nosze okulary, więc też je przecieram alkoholem o wysokim stężeniu. No zobaczymy jak to będzie. Najgorzej, że wiele ludzi ignoruje sytuację..
Avatar użytkownika jackgozdojackgozdo
Posty: 4 (po ~147 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 31
jackgozdo
  14 marca 2020

słyszałem że z nocy niedzieli na poniedziałek wojsko zamyka miasta,oby bo tak możemy tylko to jakoś zatrzymać,zamknąć co się tylko da na te 2 tyg i siedzieć w domu,najlepsze jest to że Amerykanie wiedzieli już kilka lat temu że ten wirus przyjdzie,przypadek ?

Silversoul
Posty: 82 (po ~76 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 17
Silversoul
  14 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety prawda jest taka,ze niedlugo wszyscy umrzemy

Kiedyś każdy z nas umrze

Kto nie chce kiedy może,zechce gdy nie będzie mógł!

wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  15 marca 2020

Po 3 dniach prawie wstałam się prawa reka z depresja , 3 dni bez snu zmartwienia strach. Dopiero po trzech dniach zeszło wszystko ze mnie , wróciłam do normalności . Ps. Chciałam się tylko przywitać w tym wątku :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.