Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  28 stycznia 2020 (pierwszy post)

Wirus WHO 2019-nCoV zabił już "81" osób.
U mnie w DE jest jeden przypadek w "Bawaria" ponoć jeden Niemiec zaraził się od obywatela z Chin który przyjechał do Niemiec do pracy.
Troszkę mam obawy, bo firma w której pracuję przyjmuję no stop nowe osoby, nawet z krajów Azjatyckich.

Jak myślicie, Koronawirus dotrze do Polski? Może słyszeliście już o jakimś zakażanie w PL?

HardStyled83ddd0a
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  20 marca 2020
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Ostatni rok Wrocław.

Na chwilę obecną jedno z ognisk w PL, na prowadzeniu Mazowsze.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  23 marca 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Przeważnie mam małą temperatura: 34.5 - 35.8 - 36.7, te małe to zawszę rano mam i na wieczór, w ciągu dnia jest to 36.4/7. Obniżaona temperatura to źle? Jestem podatny na Wirusa z taką Temperaturą?
Teraz nam 36.3

HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  23 marca 2020

Obniżona temperatura nie musi od razu oznaczać niczego złego, dopiero jeśli by się utrzymywała dłuższy czas mógłbyś zacząć się martwić. Jak organizm jest zmęczony, miałeś cięższy dzień, lub czułeś się nieco gorzej to wychodzi to w temperaturze. Niższa oznacza z reguły chwilowe osłabienie organizmu. Odpocznij, zrelaksuj się. Jeżeli się boisz to dalej suplementuj jakieś witaminy(ja suplementuje aktualnie kwas L askorbinowy i wit d3+k2, omega3) i obserwuj. Głowa do góry.

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  23 marca 2020

+normalna temperatura zdrowego człowieka waha się między 36°, a 36,6°. Kilka kresek w dół to jeszcze nie powód do zmartwień. Poobserwuj przez kilka dni czy temperatura się zmienia i o ile, możesz sobie to notować w jakimś zeszycie i później sobie porównasz. Jeżeli spadek się utrzyma lub będzie większy to przedzwoń do przychodni-kontrolnie.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  23 marca 2020

Dzięki :ziober2:

HardStyled83ddd0a
Czagataj
Czagataj
  23 marca 2020

Tylko na fotce mod jest tak mądry, że profesora od fizyki kwantowej zastąpi, lekarza epidemiologa i Lwa Starowicza. :ziober2:

Owad
Owad: Teraz nam 36.3


Jak nic PMS.
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  24 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko na fotce mod jest tak mądry, że profesora od fizyki kwantowej zastąpi, lekarza epidemiologa i Lwa Starowicza.

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie uczono o tym w szkole na biologii. 😉 Poza tym każdy lekarz Ci to odpowie jak zapytasz o obniżoną temperaturę. No chyba, że nie interesujesz się swoim zdrowiem i nie pytasz o jego stan na wizycie. Poza tym to logiczne. Gorączka- wysoka temperatura, stan zapalny, choroba. Niska temperatura- osłabienie organizmu, stan przejściowy. Nie ma co się na zapas przejmować czy panikować. 😉 Kilka dni obserwacji i wystarczy by wiedzieć czy jest czym się niepokoić.

Owad
Owad: Dzięki

Wyślę Ci coś na privku.
Silversoul
Posty: 82 (po ~76 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 17

Kto nie chce kiedy może,zechce gdy nie będzie mógł!

Czagataj
Czagataj
  25 marca 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Nie wiem jak Ciebie, ale mnie uczono o tym w szkole na biologii. 😉

Na biologii to ja miałem inne zajęcia, co tam biologia! A nie uczyli, że lekarz po studiach więcej powie niż porada fotkowa?
A co jest dobre na stłuczoną rękę i bok prawy? d83dde12
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  25 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Na biologii to ja miałem inne zajęcia, co tam biologia! A nie uczyli, że lekarz po studiach więcej powie niż porada fotkowa? A co jest dobre na stłuczoną rękę i bok prawy?


Nie trzeba być lekarzem by niektóre rzeczy wiedzieć, wystarczyło w szkole słuchać i książki czytać,a język w gębie raczej też większość ludzi ma, więc w razie potrzeby zapytać też mogą, to nic trudnego. Nudzi Ci się to się rozbierz i ubrania pilnuj. A nie się czepiasz ludzi, którzy dzielą się tym co wiedzą. 😉
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  25 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Na biologii to ja miałem inne zajęcia, co tam biologia! A nie uczyli, że lekarz po studiach więcej powie niż porada fotkowa? A co jest dobre na stłuczoną rękę i bok prawy?


Poza tym jeżeli by chciał to by poszedł i zapytał lekarza. Zapytał jednak na forum, więc prawo do wypowiedzi ma każdy, kto coś konkretnego w danym temacie wie. Wiesz coś to się wypowiedź, a nie szukasz dziury w całym. Jakbyś jedyny na świecie miał prawo do wypowiedzi. 😉
Czagataj
Czagataj
  25 marca 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Nie trzeba być lekarzem by niektóre rzeczy wiedzieć, wystarczyło w szkole słuchać i książki czytać,a język w gębie raczej też większość ludzi ma, więc w razie potrzeby zapytać też mogą, to nic trudnego. Nudzi Ci się to się rozbierz i ubrania pilnuj. A nie się czepiasz ludzi, którzy dzielą się tym co wiedzą. 😉

Jak już zjadłaś swój rozum, to podchodzi to pod kanibalizm? ;(
To pewnie przez to oczko, jak dostajesz modka, to IQ z 45 dobija do 70? Ja tam wiem, że bez badań nie stawia się diagnoz. Chyba, że wiedzy się szuka u domorosłej wiedźmy...
oam
oam
  25 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już zjadłaś swój rozum, to podchodzi to pod kanibalizm? ;( To pewnie przez to oczko, jak dostajesz modka, to IQ z 45 dobija do 70? Ja tam wiem, że bez badań nie stawia się diagnoz. Chyba, że wiedzy się szuka u domorosłej wiedźmy...
ojj atencjuszu, po co te dogryzanie i marne prowokacje? Nie atakuj innych, wiecej szacunku do rozmowcy. ;-)
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  25 marca 2020

To Ty chyba mało wiesz na temat moich wypowiedzi mój drogi użytkowniku. 😉
Mod tu akurat nic nie zmienia.
Poza tym jakie badania chłopie? Wspomniał o obniżonej jednorazowo temperaturze. Takich rzeczy się nie bada. Takie rzeczy się obserwuję i dopiero jak się powtarza to się z tym idzie na badania. Chodzisz na badania z każdym duperelem? Bez obserwacji czy to chwilowe osłabienie? To ja Ci powodzenia życzę.

A Ty jak się nudzisz to serio znajdź sobie jakieś zajęcie, bo trochę Cię ponosi. 😉

Czagataj
Czagataj
  25 marca 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie


Konto usunięte
Konto usunięte: ojj atencjuszu


Oj Grażyna, co się spina jak plandeka na żuku.

Konto usunięte
Konto usunięte: po co te dogryzanie i marne prowokacje?
Gdyby były takie marne, to byś ich nie łykała?
W związku z tym, kto tu marniejszy? :(
Pelikan tak się nie karmi.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie atakuj innych, wiecej szacunku do rozmowcy. ;-)


Trzeba mieć za co, a wiesz za co ja cię mam. xd
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: To ja Ci powodzenia życzę.


A co z moim bokiem i ręką pani doktor? Takich porad i obserwacji mi trzeba!
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: A Ty jak się nudzisz to serio znajdź sobie jakieś zajęcie,

Robię sobie prawdziwy bałkański gulaszyk. Dla ciebie i tamtej też coś mam. Zapodać cykutę?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.