BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  1 września 2019 (pierwszy post)

Cześć,

dzisiaj nieco w temacie historii...

1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały nasz kraj, co stało sie zalążkiem II wojny światowej...

W roznych czesciach naszego kraju trwaja obchody upamietniajace to tragiczne wydarzenie...

Pytania do Was:
1. Zamierzacie w jakis szczegolny sposob uczcic pamiec o tym wydarzeniu?
2. Znacie osobiscie kogos, ktos walczył/przezył Ii wojne swiatowa? - hmmm dziadkowie/babcie/pradziadkowie/prababcie?
3. Gdyby przyszlo Wam zyc w 1939 r. chwycilibyscie za bron by walczyc o swoja Ojczyzne - tak jak robili to niejednokrotnie mlodsi od nas Polacy zyjacy w tamtych czasach?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  5 września 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: I od razu orgii. Pomysl czasem nim cos napiszesz.

To raczej ty z myśleniem masz trudności. Nie zgadzasz sie z tym co napisałem, twoja sprawa. Nie musisz mi na kazdego posta odpisywać, tak jakby twoje odmienne zdanie miało sprawić, ze ja zmienię swoje...
xxxCZARNY
xxxCZARNY
  5 września 2019
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: (...)1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały nasz kraj, co stało sie zalążkiem II wojny światowej...(...)


Jak co roku postawiłem znicz przy Małym Powstańcu.
A uczestników wojny miałem wielu jak większość tu zgromadzonych, ale do dzisiaj została ich tylko malutka garstka. Na szczęście mam jeszcze dziadków bardzo przytomnych umysłowo i kiedy jest okazja, staram się spisywać wszystkie słowa wspomnień krewnych. Kiedyś przekażę to co notowałem następnemu pokoleniu.
Czy chwyciłbym za broń? Jeżeli miałbym walczyć o bliskich to tak, jeżelo dla 'widzimisie' władz, nie.

Owad
Owad: Mam tylko babcie co uciekła z obozu w Oświęcimiu, do dziś ma numer na ręce.

Łżesz. Nie rób tego.
Tomekk2019
Tomekk2019
  5 września 2019
BartekI987
BartekI987: Tomekk2019: I od razu orgii. Pomysl czasem nim cos napiszesz. To raczej ty z myśleniem masz trudności. Nie zgadzasz sie z tym co napisałem, twoja sprawa. Nie musisz mi na kazdego posta odpisywać, tak jakby twoje odmienne zdanie miało sprawić, ze ja zmienię swoje...


Utkaj tam
CrazyIvan
CrazyIvan
  7 września 2019
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Cześć, dzisiaj nieco w temacie historii... 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały nasz kraj, co stało sie zalążkiem II wojny światowej... W roznych czesciach naszego kraju trwaja obchody upamietniajace to tragiczne wydarzenie... Pytania do Was: 1. Zamierzacie w jakis szczegolny sposob uczcic pamiec o tym wydarzeniu? 2. Znacie osobiscie kogos, ktos walczył/przezył Ii wojne swiatowa? - hmmm dziadkowie/babcie/pradziadkowie/prababcie? 3. Gdyby przyszlo Wam zyc w 1939 r. chwycilibyscie za bron by walczyc o swoja Ojczyzne - tak jak robili to niejednokrotnie mlodsi od nas Polacy zyjacy w tamtych czasach?


A więc po kolei
1.Uczcić tego dnia nie miałem za bardzo możliwości gdy się pracuje w trybie 24 godzinnym.
2.Moja babcia przeżyła 2 wojnę światową-była jeszcze dzieckiem wtedy ale wiele wydarzeń pamięta jak dziś.
3.Żyjąc w tamtych czasach bez zastanowienia chwyciłbym za broń i poszedł walczyć z wrogiem napadającym na Ojczyznę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.