oam
oam
  2 lipca 2019 (pierwszy post)

Fotkowicze, forumowicze :ziober:

Lato juz się rozkręcilo i to pełną parą, gorąco oraz duszno, czyli jednym słowem: parówa. :mrgreen:
:zawik: Jakie plany na lipiec? Wyjeżdżacie gdzies?
:zawik: Widzieliście już nowy konkurs z tematem przewodnim LATO?
Jak poprzednio: do zgarnięcia nagrody w postaci Pakietu Gwiazdy (podium + wyróżnienia).
Jesli macie jakieś fotki ktorymi chcielibyście sie pochwalic to zapraszam tutaj: Konkurs, wystarczy dodac napis na zdjecie (nic trudnego :jezyk:).

Pewnie sie zastanawiacie, o co chodzi z tym rowerem :rotfl:
Wczoraj mialam dosc smieszna sytuacje, jadę sobie eleczką na pierwszeństwie i nagle z podporządkowanej wyjeżdża... Rower. Mlody chlopak ze sluchawkami w uszach. Nie bylo pasa dla rowerów, za to mial znak "ustąp pierwszeństwa", ktory olal, totalnie. Po sygnale dźwiękowym uruchomionym mą dłonią chlopaczyna prawie spadl z roweru, biedaczek. Ale cóż zrobic, gdy: 1. Wlaczyl sie do ruchu olewajac znak, 2. Zajechał mi droge, 3. Mial w uszach te cholerne sluchawki.
Oczywiście, nie obylo sie bez awantury, obelg i ujmowaniu (pfy, faceci..) i (zapewne) z pelnymi gaciami zwial po słowie "policja", wnioskuję to po jego twarzy (wygladal jakby mial sie zaraz rozplakac).
Jedne co powtarzał w kółko to.. WIESZ JAK JEZDZI ROWER?
No i tak sie zastanawiam.. Skoro nie na dwóch kolach, to jak? Jakies specjalne przywileje dla tych co lubią pedalowac?
:zawik: JAK JEZDZI ROWER? Macie jakies pomysly? :mrgreen:
:zawik: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki?
:zawik: Czy jadac rowerem, słuchacie muzyki tak jak ten osobnik?
:zawik: Jak dawno macie eleczki za sobą? :mrgreen:

Pozdrawiam ciepło w ten (w koncu) chłodny dzień!
:palma_nobg:

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  2 lipca 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: JAK JEZDZI ROWER? Macie jakies pomysly?


Rower to stan umysłu :D

Jedzie po lewym chodniku w słuchawkach i zeskakuje na ulice mnie wprost pod maskę. Alejka dla rowerów po drugiej stronie ulicy. Ja pierw trąbię, potem hamuję.

Najgorsze "rowery" widziałem w Warszawie i Wrocławiu czyli w dużych miast. Natomiast najgorsze z najgorszych to "rowery" miejskie. Nie mają uprawnień ani pojęcia. Jeżdżą chodnikami i po przejściach dla pieszych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki? Czy jadac rowerem, słuchacie muzyki tak jak ten osobnik? Jak dawno macie eleczki za sobą?

Jako "rower" mam przejechane kilkanaście tysięcy km. Zawsze jadę ulicą i patrzę na znaki. W dzieciństwie miałem kartę rowerowa a prawo jazdy od 1999 więc nie chce punktów zarobić jako rowerzysta.

Eleczki mam za sobą jak tylko to możliwe, wyprzedzam. A w moim mieście brali łapóweczki i zamknięto WORD. Bywało że na 4 samochody 3 były "L" i zakazy wjazdu na prywatne parkingi pod marketami. Teraz jest spokój ;)
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  2 lipca 2019

Osobiście do profesjonalnych rowerzystów nie mam nic. Ma kask ,ma kamizelkę odblaskową ,widać ,że pewnie czuje się na drodze i rowerze. Ale jak widzę babcię obładowaną tobołkami która wraca z targu na rowerze ,najchętniej zawróciłbym i pojechał inną drogą. Albo trzech młodych ,jadą środkiem drogi i jeszcze się popychają. Mam ochotę wysiąść i połamać im rowery na kolanie. Może kiedyś doczekamy czasów ścieżek rowerowych ,przy każdej choćby powiatowej drodze.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  2 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: JAK JEZDZI ROWER? Macie jakies pomysly?

Tak jak właściciel nim kieruje :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki?

Chyba już z 16 lat nie jeździłem na rowerze.
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam ciepło w ten (w koncu) chłodny dzień!

Wolałem te upały ahh.
HardStyled83ddd0a
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  2 lipca 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
piekloWgDantego
piekloWgDantego: jak widzę babcię obładowaną tobołkami która wraca z targu na rowerze

Nie jeżdżę drogami powiatowymi w dni targowe to nie narzekam na babcie. Ale jakbym miał taką babcię co targa tobołki na rowerze to byłbym dumny że sobie radzi!
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Albo trzech młodych ,jadą środkiem drogi i jeszcze się popychają.

Za młodości się jeździło na wycieczki tak jeden obok drugiego. Gdy nadjeżdżał samochód to się zjeżdżało bez przepychanek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwracacie uwagę na znaki?

Z czym masz największy problem? Albo krócej z czym nie masz?

Moim zdaniem najwięcej problemów doświadczonym kierowcom przysparzają, o dziwo, ronda. Te rozbudowane i różnorodne.

W województwie Śląskim mieliśmy 3 takie ronda zakały.

1) rondo w Katowicach pod Spodkiem. Trzypasmowe było ale przestało spełniać swą rolę. Zbudowano tunel pod rondem, sygnalizację nadjeżdżającego tramwaju i zamknięto trzeci pas.

2) rondo w Centrum Częstochowy (między dworcem głównym a Stradomiem) z pierwszeństwem dla wjeżdżających na rondo. Dużo sprawiało problemów mimo prawidłowego oznakowania. Było to jedyne rondo tego typu jakie znam w PL. Przerobiono je na "zwykłe" z ustąp pierwszeństwa przy wjeździe. Moim zdaniem rondo w definicji powinno mieć ustąp pierwszeństwa przy wjeździe. Inne ronda nie powinny być stosowane.

3) rondo o kształcie nerki w Będzinie. Długość jezdni ok 1 km. Nie daje możliwości kierowcy samochodu dostawczego zobaczenia tramwaju nadjeżdżającego z prawej strony. Niestety drogowcy wydają się być dumni z tego dziwoląga i nie zamierzają nic z tym zrobić :(

Ronda turbinowe nie zawsze też są dobre. Niekiedy nie przewidują możliwości zawrócenia. Apropos zawracania to najgorzej jeździ się po Krakowie (wiem, to już Małopolska) gdzie nie ma wielu możliwości skrętu. Trzeba przejechać kilka kolejnych skrzyżowań, pół dzielnicy żeby skręcić. Później zdziwieni że mają smog. Zamiast jechać 100m trzeba jechać 2 km. Wszystko przez torowiska tramwajowe. W innych miastach można skręcać, zawracać znacznie wcześniej. Na drugim lub trzecim skrzyżowaniu.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  2 lipca 2019

A niby na czym ma słuchać muzyki, jak mobilne radio praktycznie nie istnieje do roweru, dopiero jak ktoś ma naprawdę ochotę to sobie założy instalację i radio samochodowe. Ja unikam tych śmierdzieli spalinowych jak ognia jak nie muszę to w ogóle nie wsiadam do samochodu. Wolę jechać sobie i sprawy pozałatwiać właśnie na rowerze. Ogólnie to teraz strasznie się ludzie leniwi zrobili, tyłek tylko do samochodu i zero wysiłku.

Michał

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  2 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jakbym miał taką babcię co targa tobołki na rowerze to byłbym dumny że sobie radzi!

Ty Rysiu byłbyś dumny,a ja wielokroć widzę samobójczynie ,plus zagrożenie na drodze. Ale każdy ma inne doświadczenia i przyzwyczajenia za kółkiem.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

GRADEK83
GRADEK83
  3 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki?

Jak jest tylko okazja to tak rekreacyjnie
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jadac rowerem, słuchacie muzyki tak jak ten osobnik?

Nie bo to niebezpieczne i chyba za to można zebrać mandat.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dawno macie eleczki za sobą?

2015
oam
oam
  3 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Rower to stan umysłu :D
Też tak sądzę. :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja pierw trąbię, potem hamuję.
U mnie było tak samo.
Konto usunięte
Konto usunięte: najgorsze z najgorszych to "rowery" miejskie. Nie mają uprawnień ani pojęcia. Jeżdżą chodnikami i po przejściach dla pieszych.
E tam, rowery przy tych skuterkach które są u mnie możliwe do wypożyczenia na takiej samej zasadzie jak rowery miejskie to pikus. Jeżdżą jak chcą, gdzie chcą i po czym chcą.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jako "rower" mam przejechane kilkanaście tysięcy km. Zawsze jadę ulicą i patrzę na znaki. W dzieciństwie miałem kartę rowerowa a prawo jazdy od 1999 więc nie chce punktów zarobić jako rowerzysta.
Chwała Ci za to!
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Osobiście do profesjonalnych rowerzystów nie mam nic.
Ja tak samo.
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Ma kask ,ma kamizelkę odblaskową ,widać ,że pewnie czuje się na drodze i rowerze.
W tym przypadku koleś czuł się pewnie, ale bez kasku, kamizelki za to ze słuchawkami w uszach.
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Może kiedyś doczekamy czasów ścieżek rowerowych ,przy każdej choćby powiatowej drodze.
Byłoby to naprawdę dobrą zmianą!
Owad
Owad: Tak jak właściciel nim kieruje :)
Szkoda, że większość osób które jeżdżą rowerami nie potrafi poprawnie tego robić będąc włączonym do ruchu bądź się do niego włączać.
Owad
Owad: Wolałem te upały ahh.
Teraz jest znacznie lepiej bez tych upałów. :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czym masz największy problem? Albo krócej z czym nie masz?
Krócej będzie z czym mam, a mam z nogą i skupieniem. :/
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem najwięcej problemów doświadczonym kierowcom przysparzają, o dziwo, ronda. Te rozbudowane i różnorodne.
U mnie jest sporo rond, te 3pasmowe są cięższe ale ogólnie jako tako nie sprawiają mi trudności. Stresujące są tramwaje...
Konto usunięte
Konto usunięte: A niby na czym ma słuchać muzyki, jak mobilne radio praktycznie nie istnieje do roweru, dopiero jak ktoś ma naprawdę ochotę to sobie założy instalację i radio samochodowe.
Słuchanie muzyki na słuchawkach jeżdżąc rowerem nie jest bezpieczne! Gdyby miał tylko w jednym uchu słuchawkę to jeszcze można uznać, że ma podzielność uwagi, ale miał w dwóch i był nieźle przestraszony gdy zatrąbiłam.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  4 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że większość osób które jeżdżą rowerami nie potrafi poprawnie tego robić będąc włączonym do ruchu bądź się do niego włączać.


Możliwe że tacy rowerzyści mogą być pod wpływem % lub innych używek.
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz jest znacznie lepiej bez tych upałów. :)

Jak dla mnie jest za zimno i wolałem te upały bo ja zimorodek jestem :ziober2:
HardStyled83ddd0a
praksyda
praksyda
  4 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzieliście już nowy konkurs z tematem przewodnim LATO?

widziałam, kiepskie nagrody.
Konto usunięte
Konto usunięte: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki?

pewnie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jadac rowerem, słuchacie muzyki tak jak ten osobnik?


tak, posiadam słuchawki, nie jeżdze po mieście prawie w ogóle, jak jade rowerem to uciekam z miasta żeby spokojnie jechać, a nie tłukąc sie pomiędzy Januszami.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dawno macie eleczki za sobą?

15 lat temu zdawałam prawko.
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  6 lipca 2019

Zgadza się nie popieram jazdy w słuchawkach, ale jak ktoś chce to sobie zrobi tak jak należy.


Wystarczy akumulator 18 AH 12 V, lutujesz przewody do kostki ISO, jakiś Głośnik i po cichu spokojnie może sobie grać
i nawet dwa tygodnie będzie grało za nim się akumulator rozładuje, sam jestem w trakcie robienia obudowy do Ramy w rowerze.

Michał

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  6 lipca 2019

Od trzech lat cisnę Kallisem arc 10 nie narzkam... Ciężką mam nogę a rower daje rade... Zero słuchawek itp. po prostu wiatr w uszach...

MGTOWwinner
MGTOWwinner
  7 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: JAK JEZDZI ROWER? Macie jakies pomysly?

Moment napędowy przyłożony za pomocą siły mięśni, przekazywany jest przez korbę i przekładnię (przeważnie łańcuchową, rzadziej paskowa) do koła, które wykonując ruch obrotowy nadają rowerowi ruch postępowy.
Konto usunięte
Konto usunięte: Często jeździcie rowerem? Zwracacie uwagę na znaki?

Tak, Tak.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jadac rowerem, słuchacie muzyki tak jak ten osobnik?

Nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dawno macie eleczki za sobą?

Zbyt dawno... czas jakby przyspieszył od tamtego momentu :)
oam
oam
  7 lipca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Moment napędowy przyłożony za pomocą siły mięśni, przekazywany jest przez korbę i przekładnię (przeważnie łańcuchową, rzadziej paskowa) do koła, które wykonując ruch obrotowy nadają rowerowi ruch postępowy
Pięknie napisane! :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Zbyt dawno... czas jakby przyspieszył od tamtego momentu :)
Oh, zobaczymy czy mi tez tak wystrzeli :P
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Ciężką mam nogę a rower daje rade...
Widzę mamy coś wspólnego. :D
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Od trzech lat cisnę Kallisem arc 10 nie narzkam...
HA! Jakbym takim sie woziła, to też bym nie narzekała. :D
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Zero słuchawek itp. po prostu wiatr w uszach...
Najbezpieczniej i najlepiej :)
akwarysta1989
akwarysta1989: Wystarczy akumulator 18 AH 12 V, lutujesz przewody do kostki ISO, jakiś Głośnik i po cichu spokojnie może sobie grać i nawet dwa tygodnie będzie grało za nim się akumulator rozładuje, sam jestem w trakcie robienia obudowy do Ramy w rowerze.
Bardzo fajny bajer, oby służył długo! :)
- -
Konto usunięte
Konto usunięte: 15 lat temu zdawałam prawko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zbyt dawno.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2015

Konto usunięte
Konto usunięte: prawo jazdy od 1999

Za którym razem zdaliście? :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.