MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  15 czerwca 2019 (pierwszy post)

Cześć, juz na poczatku moge Ci powiedzieć na swoim doświadczeniu że nie!
Ponieważ pieniądze nie są wyznacznikiem szczęścia lecz efektem jego działania. Można mieć mln i na prawdę nie będziesz z tego powodu szczęśliwy a podam Ci kilka przykładów które z mojej perspektywy otworzę Ci oczy:
Łatwe pieniądze szczęścia nie dają ponieważ jeśli sam ciężko na nie zapracujesz to nie poznasz ich wartości skutkiem tego dobrym przykładem będzie powiedzenie "pieniądz rzecz nabyta dziś masz jutro nie masz" "W miarę jedzenia apetyt rośnie " i to też jest prawda odkąd pamiętam zarabiałem różnie 1400 zl do 5 tyś zl i zawsze było mało ponieważ im więcej zarabiałem to miałem większe wymagania zamiast kupić mydło za 4 zl kupiłem za 40 zl zamiast sobie coś dobrego ugotować to z lenistwa za obiad płaciłem 100 zl a czy było lepsze jedzenie odpowiedź brzmi nie. W Poznaniu możesz w restauracji zamówić filiżankę kawy za 250 zł ale smak dla mnie nie robił różnicy. Nawet gdy miałem 78 tyś euro w 5 dni to była chwilowa euforia kupiłem kilka rzeczy o których marzyłem, ale czy długo się cieszyłem odpowiedź brzmi nie... bo wcześniej czy później się znudziło. Czy będziesz mieć auto za 240 tyś zl czy za 40 tyś uzywane też nie ma różnicy wygoda może być taka sama tylko płacisz za markę. Skad takie myslenie u ludzi, że pieniądze dają szczęście?
ODPOWIEDZ JEST TAKA MEDIA :TV, SMARTFONY, KOMPUETRY RADIO : REKLAMY FACEBOOK, INSTAGRAM, I WIELE WIELE INNYCH NARZEDZI KTORE NAPEDZAJA PODAŻ. Oglądając okładki czy reklamy pięknych kobiet, pięknych aut, przystojnych mezczyzn, fajnych rzeczy zaczynasz marzyć, chciałbyś mieć to itp. skutek tego jest taki, że większość młodych ludzi wskutek spostrzeganie takiego świata dostaje depresji, niska samoocena, niespełnione marzenia o bogactwie ... A to tylko manipulacja ze stron medialnych umyslami mld ludzi. Wiekszosc ludzi zaczyna szufladkować w swoich głowach różne, reklamy, czy wydarzenia z swojego życia i za wszelką cenę dążą do tego... za tak zwana pogon za pieniędzmi... zapominając o innych aspektach swojego życia. Więc że o wartości człowieka nie znaczy wielkość portfela lecz rozwoj i radzenie sobie z problemami które się napotyka na swojej drodze życia. Pieniądze są efektem działania i tylko od Ciebie będzie zależało jaki czas i cenę życia za to poświęcisz.

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  16 czerwca 2019

" Kto kocha się w pieniądzach, pieniądzem się nie nasyci"

GRADEK83
GRADEK83
  16 czerwca 2019
Aro34
Aro34: Bardziej można być szczęśliwym jak się długo na coś zbiera i po pewnym czasie się to kupi :D

Święta prawda XD Radość z uzbieranej kasy na Drona, bezcenna XD
Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  16 czerwca 2019

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niestety zdrowia nie zawsze da się kupić. Jasne jest łatwiej radzić sobie w życiu. Uważam że każdy powinien zapracować na to co ma swoją pracą, dziedziczenie, prezenty od rodziców nie dadzą takiej satysfakcji, jasne ułatwią start ale jak osoba sama nie zapracuje to nie zrozumie.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  17 czerwca 2019

zgadzam się z Wami

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  19 czerwca 2019

W sztok i w rynsztok. Od czasu do czasu taka przygoda pozwala docenić i dać szczęście poprzez głupie dwa złote.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.