MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  15 czerwca 2019 (pierwszy post)

Cześć, juz na poczatku moge Ci powiedzieć na swoim doświadczeniu że nie!
Ponieważ pieniądze nie są wyznacznikiem szczęścia lecz efektem jego działania. Można mieć mln i na prawdę nie będziesz z tego powodu szczęśliwy a podam Ci kilka przykładów które z mojej perspektywy otworzę Ci oczy:
Łatwe pieniądze szczęścia nie dają ponieważ jeśli sam ciężko na nie zapracujesz to nie poznasz ich wartości skutkiem tego dobrym przykładem będzie powiedzenie "pieniądz rzecz nabyta dziś masz jutro nie masz" "W miarę jedzenia apetyt rośnie " i to też jest prawda odkąd pamiętam zarabiałem różnie 1400 zl do 5 tyś zl i zawsze było mało ponieważ im więcej zarabiałem to miałem większe wymagania zamiast kupić mydło za 4 zl kupiłem za 40 zl zamiast sobie coś dobrego ugotować to z lenistwa za obiad płaciłem 100 zl a czy było lepsze jedzenie odpowiedź brzmi nie. W Poznaniu możesz w restauracji zamówić filiżankę kawy za 250 zł ale smak dla mnie nie robił różnicy. Nawet gdy miałem 78 tyś euro w 5 dni to była chwilowa euforia kupiłem kilka rzeczy o których marzyłem, ale czy długo się cieszyłem odpowiedź brzmi nie... bo wcześniej czy później się znudziło. Czy będziesz mieć auto za 240 tyś zl czy za 40 tyś uzywane też nie ma różnicy wygoda może być taka sama tylko płacisz za markę. Skad takie myslenie u ludzi, że pieniądze dają szczęście?
ODPOWIEDZ JEST TAKA MEDIA :TV, SMARTFONY, KOMPUETRY RADIO : REKLAMY FACEBOOK, INSTAGRAM, I WIELE WIELE INNYCH NARZEDZI KTORE NAPEDZAJA PODAŻ. Oglądając okładki czy reklamy pięknych kobiet, pięknych aut, przystojnych mezczyzn, fajnych rzeczy zaczynasz marzyć, chciałbyś mieć to itp. skutek tego jest taki, że większość młodych ludzi wskutek spostrzeganie takiego świata dostaje depresji, niska samoocena, niespełnione marzenia o bogactwie ... A to tylko manipulacja ze stron medialnych umyslami mld ludzi. Wiekszosc ludzi zaczyna szufladkować w swoich głowach różne, reklamy, czy wydarzenia z swojego życia i za wszelką cenę dążą do tego... za tak zwana pogon za pieniędzmi... zapominając o innych aspektach swojego życia. Więc że o wartości człowieka nie znaczy wielkość portfela lecz rozwoj i radzenie sobie z problemami które się napotyka na swojej drodze życia. Pieniądze są efektem działania i tylko od Ciebie będzie zależało jaki czas i cenę życia za to poświęcisz.

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  15 czerwca 2019

Szczęścia i zdrowia za pieniądze nie kupisz :) takie moje zdanie :(

HardStyled83ddd0a
Personal
Personal
  16 czerwca 2019

Pieniądze nigdy szczescia nir dadzą :P, sa i ich nie ma :)

MGTOWwinner
MGTOWwinner
  16 czerwca 2019
MikeOne
MikeOne: Skad takie myslenie u ludzi, że pieniądze dają szczęście?

Pieniądze szczęścia nie dają, tylko to co można za nie kupić. Lepiej być nieszczęśliwym w willi niż nieszczęśliwym w kartonie pod mostem. Lepiej chorować z milionem na leczenie w prywatnej klinice niż umierać pod płotem w męczarniach itp. itd.

MikeOne
MikeOne: Oglądając okładki czy reklamy pięknych kobiet, pięknych aut, przystojnych mezczyzn, fajnych rzeczy zaczynasz marzyć, chciałbyś mieć to itp. skutek tego jest taki, że większość młodych ludzi wskutek spostrzeganie takiego świata dostaje depresji, niska samoocena, niespełnione marzenia o bogactwie

Konsumpcjonizm jest efektem kreowania pieniędzy dłużnych i systemu finansowego opartego na transferze środków od wszystkich do najbogatszych - tutaj jak to się odbywa: https://youtu.be/L04VLaZX1y8
Bez zmiany systemu finansowego samo myślenie życzeniowe nic nie zmieni. Nie kupujesz inflacja zjada Twoje oszczędności, no i cóż... Poza tym kobiety najlepiej napędzają ten system dlatego w oczku wielkich finansistów jest wspomaganie grup feministycznych i Soros finansuje przez fundację otwarty dialog min. feminotekę w Polsce. Nie masz dobrego auta, wygodnego mieszkania, nie jeździsz na wakacje w tropiki - papa nie jesteś godzien całuska od dziewczynki. Nie chodzisz na siłkę, nie wydajesz $ na odżywki / sterydy, nie masz modnych ubranek - papa nie jesteś godzien całuska od dziewczynki itp. itd.
oam
oam
  16 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: kobiety
jaki ty jestes czlowieku nudny :ziew: wieczne żale, wywody, pretensje i atak na kobiety, wiecznie jedno i to samo, bez przerwy, nie ma tematu w którym sie do nich nie odnosisz. Płyta ci sie zaciela, czy trudno ci wbic kolejny bieg myslenia? :zonk:

Co to do tematu
MikeOne
MikeOne: pieniądze
Pieniądze sa potrzebne do tego by godnie żyć, ale szczęścia za nie nie kupisz. Jeśli lubisz czytać książki to przeczytaj tą:
"Bezcenny dar", autor: Jim Stovall - tylko nie rezygnuj na starcie, książka jest w 100% lepsza od filmu i jest dość cienka, szybko sie czyta.
Jest w niej pięknie przedstawiona historia bogatego faceta i tego co kasa robi z ludźmi (nie jest to tak fajnie przedstawione w filmie, tam skupiaja sie glownie na jednym watku z ksiazki co jest slabe..) :)
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  16 czerwca 2019

Nie ale pozwalają łatwiej żyć . Niektórzy maja kasę od zawsze a inni na nią ciężko pracują jeden się chwali , że zarabia 5tyś miesięcznie a drugi nie porusza takich tematów bo to jego prywatna sprawa.

Dragon842
Dragon842
  16 czerwca 2019

Pieniądze szczęścia nie dają, oczywiście są potrzebne do normalnego życia ale one nie zastąpią rodziny i przyjaciół. Na codzień pracuję i może nie zarabiam kokosów ale praca daję satysfakcję i świadomość że mam normalne życie. Mimo wszystko pieniądze to nie wszystko, człowiek wraca do pustego domu i wtedy przypomina sobie że czegoś brakuje w życiu.

MGTOWwinner
MGTOWwinner
  16 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki ty jestes czlowieku nudny wieczne żale, wywody, pretensje i atak na kobiety, wiecznie jedno i to samo, bez przerwy, nie ma tematu w którym sie do nich nie odnosisz. Płyta ci sie zaciela, czy trudno ci wbic kolejny bieg myslenia?

Obrażasz i starasz sprowokować mnie bo:
a) nie akceptujesz rzeczywistości?
b) wiesz, że nie masz szans na logiczną dyskusję w tym temacie?
c) wiesz, że mam racje i przeżywasz niekończący się dysonans poznawczy?

Ja na codzień widzę jak typki w oślim pędzie zapieprzają niczym chomiki w kołowrotku, żeby zaszpanować przed kobietami, a tutaj tematem przewodnim wątku jest: dlaczego ludzie zatracają się w pogoni za pieniędzmi, no to odpowiadam. Tobie to nie pasuje, bo powinienem zasadzić jakiegoś bon mota nasączonego truizmem w stylu "miłość w życiu ważniejsza od pieniędzy" i szafa by grała, majestat księżniczek nienaruszony, do tego jeszcze jakaś puca w stylu "romantyczny piknik przy zachodzie słońca lepszy od dobrego auta" no i mamy komplecik bzdur na poziomie Bravo Girls / komedii romantycznej z Karolakiem, poklask ze strony pań unurzanych po pachy w hipokryzji gwarantowany, a tak... Zderzenie z rzeczywistością i rzyganie inwektywami.
Gdybyś mimo wszystko nie załapała o co chodzi (co jest wielce prawdopodobne) to odsyłam --> https://youtu.be/RPTZV5phO5E?t=32
MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  16 czerwca 2019

Nie zamierzam oceniać kto i dlaczego ;-) najlepszy sposob to minimalizm zegarek drogi nie sprawi, że będę atrakcyjniejsza dla kobiety. Drogi samochód czy dom również nie sprawi że ktoś mnie pokocha.... są ludzie chciwi i materialiści i to widać... u niektórych atrakcyjnych kobiet, ale to nie znaczy że będą szczęśliwi. Od dziecka im wpajano szukaj bogatego faceta żebyś miała dobrze w życiu... taki sposób nakładania myśli przez rodziców na dzieci nie sprawi, że będą Szczęśliwi. Mam 34 lata i wystarczyło mi 2 dni żeby to zrozumieć... ale człowiek szuka wciąż odpowiedzi a dążenie za bycie doskonałym nie sprawi że będę najlepszy. Dlatego trzeba znać granice między zdrowym rozsądkiem a szczęściem. Pozdrawiam

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

Mariusz372
Posty: 39 (po ~196 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 105
Mariusz372
  16 czerwca 2019
Owad
Owad: Szczęścia i zdrowia za pieniądze nie kupisz :) takie moje zdanie :(

a co jesli ktoś zachoruje na raka i operacja z lekami kosztuje 400 tyś złoty ? tylko będzie kosztowało zycie .
Mariusz372
Posty: 39 (po ~196 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 105
Mariusz372
  16 czerwca 2019
Mariusz372
Mariusz372: Owad: Szczęścia i zdrowia za pieniądze nie kupisz :) takie moje zdanie :( a co jesli ktoś zachoruje na raka i operacja z lekami kosztuje 400 tyś złoty ? tyle będzie kosztowało zycie .
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  16 czerwca 2019
Mariusz372
Mariusz372: a co jesli ktoś zachoruje na raka i operacja z lekami kosztuje 400 tyś złoty ?

Jak to mówią nie masz kasy to umieraj jak masz szczęście i jesteś bogaty to się ratuj.
HardStyled83ddd0a
GRADEK83
GRADEK83
  16 czerwca 2019
MikeOne
MikeOne: Skad takie myslenie u ludzi, że pieniądze dają szczęście?

Planeta ziemia to jeden wielki KOŁCHOZ w którym ludzie zamiast żyć aby się zbawić żyją aby się dorobić.... Najgorsze myślenie to myślenie że będzie się żyło wiecznie ....piekła nie ma ani nieba to wszystko znajduje się na ziemi.... człowiek wierzy w Bogów których na oczy nie widział a nie wierzy w drugiego człowieka. Sam fakt myślenia o tym wszystkim jest już jakimś światełkiem w przysłowiowym tunelu nadziei na poznanie tego co tak naprawdę w naszym życiu jest ważne.

Czy pieniądze przynoszą szczęście ? TAK czy ich brak to nieszczęście NIE.
GhostRider888
GhostRider888
  16 czerwca 2019

Pożądliwość do pieniądza jest zdecydowaną domeną Kobiet , dla prestiżu i bogactwa zrobią one niemal wszystko i wpuszczając je do swojego życia trzeba zawsze o tym pamiętać , chociaż faktem jest , iż pieniądz wszystkich spraw nie załatwi , ponieważ nie można za nie uzyskać nieśmiertelności ani zdrowia , gdyż Boga nie da się oszukać ani kupić i to jest najpiękniejsza prawda wykraczająca poza granice jakie można byłoby pojąć ludzkim rozumem .

Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  16 czerwca 2019

Bardziej można być szczęśliwym jak się długo na coś zbiera i po pewnym czasie się to kupi :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.