Janekzlasu
Janekzlasu
  1 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Co myślicie o żądaniach i strajku bakalarzy?

oam
oam
  9 kwietnia 2019
anfet4minka
anfet4minka: Oam mogę się jedynie odnieść do tego na dole obrazka. W korporacji. Brak miejsca do odpoczynku w firmie - pracownik odpoczywa za biurkiem - nauczyciel ma pokój nauczycielski kilka etatów - pracownik na ogół chce polepszyć swoje życie więc wali jeszcze zlecenia zewnętrzne - nauczyciel ma korepetycje przeludnione klasy - czasami w firmie na powierzchni 300 metrów są tylko biurka i nie ma miejsca na dyskrecje brak urlopu na żądanie - w większości firm urlop na żądanie nie istnieje. No nie czarujmy się. Większość spraw jeżeli chcesz załatwić bierzesz urlop i załatwiasz dyżury między lekcjami - pracownik ma pracować 8h układanie i sprawdzanie sprawdzianów po godzinach - na ogół po godzinach klepie się zlecenia, a bywa i tak że musisz być dostępny pod telefonem i dzwonią nawet w niedziele o 6 rano jak coś zawiśnie brak służbowego sprzętu i telefonu - również nie mam służbowej komórki i często dzwonie ze swojej, ale mi to nie przeszkadza, to nie 20 lat wstecz gdzie minuta rozmowy kosztowała 3 zł, teraz są za darmo. A telefon stacjonarny mają na bank w sekretariacie szkoły. odpowiedzialność za życie i zdrowie - w wielu firmach też tak masz, zamawiając np chemikalia, pomylisz się jedna literką i może Cię to słono kosztować nie tylko finansowo ale też może to kosztować zdrowie szkolenia - chcesz się szkolić, świetnie podnoszenie kompetencji zawodowych zawsze super - za swoje pieniądze i w weekendy nikt Ci na to wolnego nie da :) Nie ma czasu na posiłek - można tyle nie plotkować, w strefach ekonomicznych gdzie ludzie pracują na halach mają 15 minut na 8h na toaletę i zjedzenie posiłku. Nauczyciel nie pracuje cały czas, bo czasem ma okienko. I tak można wymieniać dalej. Ale po co.

Tak jest w teorii, ale jak jest w praktyce? Nikt tego nie wie nie będąc w skórze nauczyciela.
Zdjęcie/obrazek dla podbicia tematu. :)
Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  9 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: ? Nikt tego nie wie nie będąc w skórze nauczyciela.


Mam znajomych uczących od podstawówki po liceum, a sama jestem związana z uczelnią wyższą. Także wierz mi wiem jak wygląda to w praktyce i teorii. Prawda jest taka że cała budżetówka jest niedofinansowana. Jednak grupa nauczycieli ze szkół podstawowych, średnich, jest zdecydowanie większa od szkół wyższych, i mają większe przebicie niż uczelnia wyższa.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

nicnieznaczacy1987
nicnieznaczacy1987
  9 kwietnia 2019

Zabrać prawo strajku jak to jest na zachodzie Europy skoro tak dążą do niej i wtedy zobaczą wolnego dużo mało godzin pracy i czasami brak chęci6

Janekzlasu
Janekzlasu
  9 kwietnia 2019

Z FB,znajoma:
"Koledzy i koleżanki nauczyciele. Przez dwadzieścia lat, tak jak wy pracowałam w szkole jako nauczyciel historii. Dobrze poznałam to środowisko i nie mam wątpliwości, że jesteście najbardziej ulegającą wpływom służb postkomunistycznych i środowiskom antypolskim grupą zawodową. Byliście wręcz gnębieni za rządów PO - żadnych podwyżek, dwie godziny w tygodniu pracy za darmo (tzw. halówki), brak pieniędzy na koła zainteresowań, ogromna ilość dokumentów do wypełnienia o każdym uczniu, konieczność pracy w czasie ferii, likwidacja szkół i nauczycielskich etatów, praca do 67 roku życia - ale nawet nie myśleliście o protestach. Dziś kiedy rząd wychodzi wam naprzeciw, tak jak całemu społeczeństwu, kiedy tak jak inni ludzie korzystacie z różnych form wsparcia finansowego- choćby 500+, stawiacie egoistyczne żądanie i egoistycznie je chcecie wyegzekwować. Dla was nie liczy się dobro ucznia, dobro państwa, dobro polskiej oświaty, nawet wasz własny interes nie ma znaczenia- wy bezmyślnie pozwalacie sobą manipulować, bo jesteście bezideowi, nie wyznajecie żadnych wartości, nie macie moralnego kręgosłupa. Zawsze, bezrefleksyjnie ulegaliście wszelkim dydaktycznym nowinkom, wszelkiej lewicowej i liberalnej ideologii, byleby od siebie niczego nie wymagać i żeby od was niewiele wymagali. To wy , nie kto inny doprowadziliście do tego, że absolwenci polskich szkół nie mają elementarnej wiedzy ogólnej, że nie potrafią poprawnie pisać pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym. Jako były nauczyciel twierdzę, że nie macie ciężkiej pracy, macie pracę przyjemną , dająca dużo satysfakcji, ale też dużo odpoczynku i czasu wolnego. Inni, ciężko pracujący ludzie mogą wam tylko pozazdrościć.
Ja juz zgłosiłam swój akces do komisji egzaminacyjnej i wiem, że takich osób jest wiele."

Dragon842
Dragon842
  10 kwietnia 2019

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy strajk to dobre wyjście by żądać swoich oczekiwań. Z jednej strony nie popieram bo na tym cierpią uczniowie studenci którzy uczą się by coś w życiu osiągnąć. Przez taki strajk nie mogą się uczyć, wszyscy na tym cierpią uczniowie jak i rodzice a rząd i tak ma ich gdzieś. Z drugiej strony popieram bo nauczyciele zawsze mieli zawsze poparcie społeczeństwa uczą nas i pomagają nam wyjść na ludzi więc mają prawo do godnego życia. Niestety rząd ma ich gdzieś, w Polsce służby mundurowe takie jak policja wojsko i my wszyscy mamy wyjść na ulicę protestować swoje oczekiwania? Strajk nauczycieli jest złym wyjściem bo co jeśli zaczną inne grupy zawodowe strajkować? Trzeba znaleźć wspólny kompromis.

Viato
Viato
  12 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: ambitnie, nie ma co.


Mam prowadzić dyskusję z kimś kto używa argumentów jakościowo poniżej listwy przypodłogowej?! Chyba sobie kpisz! Rozumiem, że wg ciebie nauczyciele nie pobierają i nie korzystają z 500+ i różnych innych świadczeń socjalnych, to tylko stare stetryczałę i bezdzietne panny? Ciekawy obraz rzeczywistości masz o nich wykreowany. 500+ pobierają tylko patologiczne rodziny?d83dde1d
kamiln95
kamiln95
  12 kwietnia 2019

Mnie śmieszy że nauczyciele policjanci lekarze pracują za tak małe pieniądze, chyba przez to jest w tym kraju tak nie dobrze brak motywacji do pracy d83dde0f

GRADEK83
GRADEK83
  12 kwietnia 2019

Mnie tylko zastanawia jedno skąd PIS ma kasę na to wszystko ? Ie zastanawiało was to ? Czy to faktycznie za PO mafia VATowska tak bardzo okradała państwo na tyle miliardów że teraz jak PIS się za nich wziął to już tyle kasy z Kraju nie wypływa i są pieniądze na takie 500+ Jednorazowa 13stka dla Emerytów plus kasa na Nauczycieli... Pomyślmy realnie od kiedy się to wszystko zaczęło ?

A no odkąd ogłosiło dwóch odkrywców że znaleźli schowany i zasypany w tunelu 100m pociąg i nagle wszystko ucichło z dnia na dzień przestano się tym interesować odkąd państwo przejęło i wojsko ten teren. A co jeśli tam faktycznie tony złota i jakieś obrazy itp było i teraz państwo dostając taki zastrzyk kasy stać na takie akcje typu Piątka Kaczyńskiego ?

No albo PIS zaciąga takie kredyty że jak dojdzie co do czego to puszczą Polskę z TORBAMI. No nic Historia wszystkich rozliczy prędzej czy później.

Psychik
Posty: 186 (po ~145 znaków)
Reputacja: 82 | BluzgometrTM: 106
Psychik
  12 kwietnia 2019
DyktatorMody
DyktatorMody: Zamiast tych 500+ na dzieci powinny być w pełni darmowe przedszkola. Nie na 6h jak obecnie tylko na tyle żeby rodzic mógł iść do pracy.


Popieram ! :)
Psychik
Posty: 186 (po ~145 znaków)
Reputacja: 82 | BluzgometrTM: 106
Psychik
  12 kwietnia 2019

A co do ich strajku - niech sobie strajkują ale nie kosztem dzieci ....

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  12 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Historia wszystkich rozliczy prędzej czy później.

Najgorzej jeśli się dowiemy że dodrukowywali puste pieniądze.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
GRADEK83
GRADEK83
  13 kwietnia 2019

Kuzyna kolega drukował pieniądze ale to nie letni był i na małą skalę złapali go na 2 dzień XD Nie było mu do śmiechu. Tak czy siak ponoć juz kiedyś jakaś taka akcja drukowania kasy była tylko nie wiem w jakim kraju.

Janekzlasu
Janekzlasu
  16 kwietnia 2019

Ten strajk/protest wyjdzie na dobre edukacji,przeprowadzi się selekcję w oświacie,teraz już widac kto jest kto !

teaWhoU
teaWhoU
  18 kwietnia 2019

Gdyby nauczyciele mieli rację, to na ulicach naszych miast byłyby setki tysięcy demonstrantów. Niestety, walcząc o podwyżki, nauczyciele szkodzą podobno "swoim uczniom". Rodzice są wściekli, bo pedagodzy nie zdali egzaminu! Kto zatrzyma maturzystów na drugi rok, ten pójdzie do więzienia! Rodzice już szykują zbiorowe pozwy! Trzeba usunąć skompromitowanych politycznie nauczycieli ze szkół. Zlikwidować Kartę

think
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.