Janekzlasu
Janekzlasu
  1 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Co myślicie o żądaniach i strajku bakalarzy?

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  2 kwietnia 2019
DyktatorMody
DyktatorMody: Szkoły pewnie opiekę zapewnią, udostępnią świetlicę, sale gimnastyczne na których resztka nauczycieli będzie pilnowała uczniów.

Albo księża.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  2 kwietnia 2019

Popieracie wszystko co wybory a potem obietnice a na koncu placz :)

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  3 kwietnia 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Popieracie

Ciekawe czy kiedykolwiek kogoś poparłeś, poza sobą.

Naturalne że kogoś się popiera idąc głosować. Ba nawet przed wyborami udzielam poparcia kilku komitetom aby mogły wystartować w wyborach. Takie prawo obywatelskie to wypada korzystać z niego.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 kwietnia 2019

Xddddd
Kubus nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Wracaj do swojej żalodupii xd

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  3 kwietnia 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Xddddd Kubus nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Wracaj do swojej żalodupii xd


Nie widzę tu żadnego Kubusia. Możebyś się nauczył cytować jak ludzie i zaczął wypowiadać na temat zamiast się podkładać pod bany?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
ansites
Posty: 18 (po ~207 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
ansites
  3 kwietnia 2019

tez bym sie poobijal i za darmo pochodzil do przedszkoli jako nauczyciel posmiac sie z dzieciakow

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 kwietnia 2019

Kubusiu. Moze bys w koncu dorosl i przestal mnie prowokowac swoimi glupkowatymi odpowiedziami? Nie chce z toba dyskutowac zrozum to.

Janekzlasu
Janekzlasu
  8 kwietnia 2019

"Nauczyciele w szkołach publicznych powinni mieć normalny 40-godzinny tydzień pracy bez przywileju 18-godzinnego pensum (czas spędzony przy tablicy). Dziś spędzają bardzo mało czasu na lekcjach w porównaniu z kolegami z Unii Europejskiej. Poza tym mają rozmaite mieszkaniowe i wiejskie dodatki do pensji niezwiązane z wydajnością. Trzeba je zlikwidować podobnie jak roczne pełnopłatne urlopy na poratowanie zdrowia, które przysługują już po siedmiu latach pracy. I to trzy razy w ciągu całej kariery. Warto dać dyrektorom szkół większe pole manewru w doborze kadry. Teraz wyrzucenie złego nauczyciela ze szkoły publicznej graniczy z cudem. Słowem: Kartę nauczyciela trzeba po prostu wyrzucić do kosza. I nie chodzi o to, by nauczycieli zubożyć, ale o to, aby te pieniądze - zamiast na "nicnierobienie" - wydać na premie i wyższe zarobki dla tych nauczycieli, którzy pracują najwięcej i są najlepsi”

Wielowieyska. Dominika w wyborczej. dawno dawno temu, gdy Broniarz miał w rządzie kolegów. (AD 2012)

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  8 kwietnia 2019

Mnie osobiście zastanawia fakt dlaczego nauczyciele na Uczelniach Wyższych nie strajkują. Kokosów nie zarabiają, muszą również się narobić, sprawdzić kolokwia, kartkówki, przeegzaminować do tego prace mgr, inż, lic. Żeby im już cacy było mają 36 dni urlopowych w roku, żeby się rozwijać muszą też pisać, publikować, starać się o granty, uczestniczyć w konferencjach. Na studiach doktoranckich dostają stypendium głodowe, po 4-5 latach edukacji też nie wiele więcej. Ale oni nie mają chyba czasu, bo są zajęci nauką a nie korepetycjami ekstra.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

Viato
Viato
  8 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o żądaniach i strajku bakalarzy?


Nie popieram! Ostatnio dzieci jak zakładnicy i żywe tarcze wykorzystane zostały w bitwie pod Głogowem! Wydawało mi się, ze czasy średniowiecza i ciemnogrodu mamy za sobą, a tutaj okazuje sie ze nie, bo "oswiecone" ZNP zafundowało powrót do przeszłości!

Konto usunięte
Konto usunięte: DyktatorMody: W pełni popieram ich żądania. Skoro rząd chce inwestować w dzieci to niech zainwestuje w dobrze opłacanych nauczycieli. Zamiast tych 500+ na dzieci powinny być w pełni darmowe przedszkola. Nie na 6h jak obecnie tylko na tyle żeby rodzic mógł iść do pracy. W szkołach remonty, szafki dla uczniów, e-podręczniki, obiady.500+ według mnie jest w złej formie. To powinno być w formie bonów czy cos w tym stylu, a nie kasa do rączki. Bony imienne zeby nie mozna bylo wymienić u kogoś na hajs. Wtedy byłaby pewność, ze pieniadze ida na dziecko (szerokie pojecie) a nie na alkohol.


Oderwana granatem od rzeczywistości

DyktatorMody
DyktatorMody: anfet4minka: jasne ciekawe jak rodzice, urlop zamiast w wakacje to w kwietniu. Spokojna głowa. Szkoły pewnie opiekę zapewnią, udostępnią świetlicę, sale gimnastyczne na których resztka nauczycieli będzie pilnowała uczniów. Nauki jednak nie będzie. Albo będą wycieczki w tym czasie gdzie rodzice zostaną poproszeni o towarzyszenie. W szkole miałem nie przychylną wychowawczynię, zamiast której na wycieczki jeździli rodzice uczniów zamiast niej. Tylko który teraz rodzic wziąłby odpowiedzialność za klasę jak nawet swego dzieciaka mało kto umie wychować!


Oderwany granatem od rzeczywistości
Viato
Viato
  8 kwietnia 2019

Odp na tyle bezwartościowe, że szkoda się do nich odnosić

Janekzlasu
Janekzlasu
  9 kwietnia 2019
anfet4minka
anfet4minka: Mnie osobiście zastanawia fakt dlaczego nauczyciele na Uczelniach Wyższych nie strajkują. Kokosów nie zarabiają, muszą również się narobić, sprawdzić kolokwia, kartkówki, przeegzaminować do tego prace mgr, inż, lic. Żeby im już cacy było mają 36 dni urlopowych w roku, żeby się rozwijać muszą też pisać, publikować, starać się o granty, uczestniczyć w konferencjach. Na studiach doktoranckich dostają stypendium głodowe, po 4-5 latach edukacji też nie wiele więcej. Ale oni nie mają chyba czasu, bo są zajęci nauką a nie korepetycjami ekstra.

Etos,jeszcze raz Etos!
edwardmi
Posty: 3 (po ~6 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
edwardmi
  9 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Janekzlasu: Co myślicie o żądaniach i strajku bakalarzy?Popieram. :) anfet4minka: Ja proponuję aby strajkowali sobie w wakacje, wówczas jest dużo czasuTaki termin mija sie z celem, naturalne jest to ze strajkuja wtedy gdy uczniowie chodzą do szkoły a nie w czasie kiedy wszyscy ciesza sie wakacjami.

Witam
oam
oam
  9 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Odp na tyle bezwartościowe, że szkoda się do nich odnosić
:crylol: ambitnie, nie ma co.
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam
witam :)

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  9 kwietnia 2019

Oam mogę się jedynie odnieść do tego na dole obrazka.

W korporacji.
Brak miejsca do odpoczynku w firmie - pracownik odpoczywa za biurkiem - nauczyciel ma pokój nauczycielski
kilka etatów - pracownik na ogół chce polepszyć swoje życie więc wali jeszcze zlecenia zewnętrzne - nauczyciel ma korepetycje
przeludnione klasy - czasami w firmie na powierzchni 300 metrów są tylko biurka i nie ma miejsca na dyskrecje
brak urlopu na żądanie - w większości firm urlop na żądanie nie istnieje. No nie czarujmy się. Większość spraw jeżeli chcesz załatwić bierzesz urlop i załatwiasz
dyżury między lekcjami - pracownik ma pracować 8h
układanie i sprawdzanie sprawdzianów po godzinach - na ogół po godzinach klepie się zlecenia, a bywa i tak że musisz być dostępny pod telefonem i dzwonią nawet w niedziele o 6 rano jak coś zawiśnie
brak służbowego sprzętu i telefonu - również nie mam służbowej komórki i często dzwonie ze swojej, ale mi to nie przeszkadza, to nie 20 lat wstecz gdzie minuta rozmowy kosztowała 3 zł, teraz są za darmo. A telefon stacjonarny mają na bank w sekretariacie szkoły.
odpowiedzialność za życie i zdrowie - w wielu firmach też tak masz, zamawiając np chemikalia, pomylisz się jedna literką i może Cię to słono kosztować nie tylko finansowo ale też może to kosztować zdrowie
szkolenia - chcesz się szkolić, świetnie podnoszenie kompetencji zawodowych zawsze super - za swoje pieniądze i w weekendy nikt Ci na to wolnego nie da :)
Nie ma czasu na posiłek - można tyle nie plotkować, w strefach ekonomicznych gdzie ludzie pracują na halach mają 15 minut na 8h na toaletę i zjedzenie posiłku. Nauczyciel nie pracuje cały czas, bo czasem ma okienko.

I tak można wymieniać dalej. Ale po co.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.