Tomasz101
Tomasz101
  14 listopada 2018 (pierwszy post)

Czy to będziesz Ty... Tą jedyną? Hmm

Ja0306
Posty: 239 (po ~5405 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Ja0306
  13 grudnia 2018

Ciekawe kogo tu trwają poszukiwania?

Kacper699
Posty: 1 (po ~6 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Kacper699
  15 grudnia 2018

Poznam

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  25 grudnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzień dobry!


dobry dzień

Konto usunięte
Konto usunięte: miłość Kwiatuszka czasem przygniata, taki jej urok.

przygniata cię bido? to może z powodu nadwagi, a nie uroku

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby do nieba wzięci, wszyscy święci uśmiechnięci.

"świnty" Pietrek tylko smęci, łe nudno

a może by tak zbójnickiego wokół kotła piekielnego
jak za nisko se podskocys to i łowo sobie zmocys,

jest moc Eminencjo, jest moc

Konto usunięte
Konto usunięte: To może konstruktywna krytyka?

"świntych" krytyka nie tyka, to ideały, nieskazitelne i nieomylne

Konto usunięte
Konto usunięte: To jesteś grzybkiem czy aniołkiem?

tobie przyznam się jak księdzu, grzybem, purchawą zjadliwą, ale nie mów nic nikomu, dochowaj tajemnicy spowiedzi

dobrze wiesz, że po 30-stce to już z górki, ach starość nie radość, teraz to ino zdrowaśki,
Eminencjo, dbaj o swoje kropidło

Konto usunięte
Konto usunięte: Współczuję, to chyba coś w rodzaju syndromu sztokholmskiemu.

tak, zdecydowanie to ten "zyndrom", to wszystko p/niego

Józek, polecam "Dom z papieru", dostępny na Netlfix'ie, tam wspomniany p/ciebie "zyndrom" objął nie tylko zakładników

Konto usunięte
Konto usunięte: Niewrażliwiec

cholerny

Konto usunięte
Konto usunięte: a podobno jesteś empatyczna?

to ściema

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż już wolę współczucie od empatii.

no co ty, to ty nie wiesz, że to ambiwalentne stany? to już bliżej spokrewniony jest strach z odwagą albo miłość z nienawiścią,
bądź błogosławionyJózefie, opoko prawdy jedynej, przygruchaj sobie Mariomagdalena, w kupie rażniej

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

MilosciBezGrzechu
MilosciBezGrzechu
  26 grudnia 2018
BabaxJaga
BabaxJaga: dobry dzień

Szanowna Pani,
BabaxJaga
BabaxJaga: przygniata cię

Nie.
BabaxJaga
BabaxJaga: bido

Są różne rodzaje bidy, najgorsza jest ta duchowa, pozbawiona nadziei. Dlatego Tobie współczuję z powodu smutnego życia, pozbawionego kolorytu i dostrzegania prawdziwego piękna.
BabaxJaga
BabaxJaga: "świnty" Pietrek tylko smęci, łe nudno

Nie smęci, jest radosnym i prawym człowiekiem.
BabaxJaga
BabaxJaga: a może by tak zbójnickiego wokół kotła piekielnego jak za nisko se podskocys to i łowo sobie zmocys,

Nie, dziękuję. Zdecydowanie wole niebiańskie klimaty, spokojne i cnotliwe.
BabaxJaga
BabaxJaga: księdzu, grzybem, purchawą zjadliwą, ale nie mów nic nikomu

Zmień się, skoro zdiagnozowałaś swój problem.
BabaxJaga
BabaxJaga: dobrze wiesz, że po 30-stce to już z górki, ach starość nie radość, teraz to ino zdrowaśki,

Mój duch zawsze będzie młody. Radośnie oczekuję godziny śmierci. To będzie najpiękniejsza noc w moim doczesnym życiu i początek prawdziwej radości w skromnym i niepojętym słowami domu mego Ojca, naszego Stworzyciela.
BabaxJaga
BabaxJaga: dbaj o swoje kropidło

Nie mam w domu kropidła.
BabaxJaga
BabaxJaga: polecam

https://www.youtube.com/watch?v=xD1LOCREelI
Wyżej wymieniony odnośnik zawiera odcinek przygód Koziołka Matołka i Baby Jagi, całkiem sympatyczny.
BabaxJaga
BabaxJaga: ściema

Kłamstwo.
BabaxJaga
BabaxJaga: no co ty, to ty nie wiesz, że to ambiwalentne stany?

Nie kpij. Dla mnie to coś na zasadzie upór a wytrwałość, sama sobie rozróżnij, która cecha jest pozytywna.

BabaxJaga
BabaxJaga: bądź błogosławiony

Z Panem Bogiem!
Alanek8337
Posty: 1 (po ~8 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Alanek8337
  26 grudnia 2018

Siemanko

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  26 grudnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Szanowna Pani


szanowny panie

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie

rozumiem, mężny, prężny, zwarty i gotowy
Eminencjo, robię się "żazdrozna"

Konto usunięte
Konto usunięte: Są różne rodzaje bidy, najgorsza jest ta duchowa, pozbawiona nadziei.

nadzieja to matka głupich, ale spoko, podobno kocha swe dzieci

Konto usunięte
Konto usunięte: latego Tobie współczuję z powodu smutnego życia, pozbawionego kolorytu i dostrzegania prawdziwego piękna.

bóg zapłać,
ach, smutne życie, pozbawione kolorytu uczyniło ze mnie istotą złaknioną prawdziwego piękna,
Dżozefie jesteś balsamem dla duszy mej zbolałej, ratuj mnie nieszczęsną

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie smęci, jest radosnym i prawym człowiekiem.

idzie na nim oko zawiesić? kręci się przy nim jakaś anielica?

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowanie wole niebiańskie klimaty, spokojne i cnotliwe.

jedno drugiego nie wyklucza, piekielnie niebiańskie klimaty też mają swój urok

Konto usunięte
Konto usunięte: Zmień się, skoro zdiagnozowałaś swój problem.

chciałabym, ale nie wiem jak, pomożesz?

Konto usunięte
Konto usunięte: Mój duch zawsze będzie młody. Radośnie oczekuję godziny śmierci. To będzie najpiękniejsza noc w moim doczesnym życiu i początek prawdziwej radości w skromnym i niepojętym słowami domu mego Ojca, naszego Stworzyciela.

sorry, ale to już polemika dla psychiatry

pamiętaj jednak marny człecze, że to twoja bozia decyduje o długości zywota doczesnego, każdego bytu stworzonego na obraz i podobieństwo swoje zatem nie waż się ingerować w jej zamysły względem jego długości bo grzechem śmiertelnym się splamisz, boski majestat obrazisz i na męki piekielne skażesz duszę swą nieśmiertelną (zabrzmiało duchowo? bo pisałam w natchnieniu)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam w domu kropidła.

w takim razie pozostaną zdrowaśki, w końcu asceza podobno bogu miła

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyżej wymieniony odnośnik zawiera odcinek przygód Koziołka Matołka i Baby Jagi, całkiem sympatyczny.

obejrzałam, dzięki, jak spotkasz tego kozła to powiedz mu że oberwie, miotłę moją przywłaszczył, Jasie z Małgosią uwolnił,
Matołek normalnie masz w łeb

Konto usunięte
Konto usunięte: Kłamstwo.

tylko nie mów nic nikomu, pamiętaj o tajemnicy spowiedzi

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie kpij

nie śmiem

Konto usunięte
Konto usunięte: la mnie to coś na zasadzie upór a wytrwałość, sama sobie rozróżnij, która cecha jest pozytywna.

ta, która prowadzi do celu

Konto usunięte
Konto usunięte: Z Panem Bogiem!

ostańcie Eminencjo na wieki

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

MilosciBezGrzechu
MilosciBezGrzechu
  26 grudnia 2018
BabaxJaga
BabaxJaga: rozumiem, mężny, prężny, zwarty i gotowy

A prawy to gdzie? Mężny jak Gedeon.
BabaxJaga
BabaxJaga: nadzieja to

Cnota.
BabaxJaga
BabaxJaga: prawdziwego piękna

To akurat się zgadza, brakuje Tobie harmonii. Może Pan Bóg ciebie nastroi?
BabaxJaga
BabaxJaga: idzie na nim oko zawiesić?

Tak, idzie. Wszystkie oczy są zwrócone w stronę Pana Boga. Dobry Ojciec kocha swoje dzieci, a dzieci między sobą są jak bracia i siostry.
BabaxJaga
BabaxJaga: męki piekielne

Nie straszne mi diabły, są jak złośliwe dzieci.

BabaxJaga
BabaxJaga: asceza

Wyrzeczenie się grzechu, który nie panuje nad twoimi działaniami, daje wolność.
BabaxJaga
BabaxJaga: obejrzałam, dzięki, jak spotkasz tego kozła

Sympatyczna ta Baba Jaga, bardzo kobieca, nawet sukienki (kradzione) chciała przymierzać. d83dde0a Podobała się bajka?
BabaxJaga
BabaxJaga: ta, która prowadzi do celu


A dlaczego się mówi "uparty jak osioł"? Jakoś nikt nie skojarzył wytrwałości z czymś negatywnym.
BabaxJaga
BabaxJaga: ostańcie Eminencjo na wieki

Do następnego słowa.
MilosciBezGrzechu
MilosciBezGrzechu
  26 grudnia 2018
BabaxJaga
BabaxJaga: ta, która prowadzi do

poznania poprzez naukę. Pani Kasia się nią kieruje, dlatego muszę zapytać o klonowanie owieczki Dolly.
Pani posiada duszę,? Zwierzęta też posiadają duszę? Skoro na obie odpowiedzi uzyskujemy twierdząca odpowiedź, to jak powstała sklonowana owca? A skoro dusza istnieje, to kto ją stworzył? Ciałem kieruje dusza, kto w takim razie wykreował dusze? Jak do tego mają się ateiści? Czy oni na łożu śmierci nadal są ateistami?
Tensai41
Tensai41
  27 grudnia 2018

Poznam kogoś fajnego:)

Wojtek691
Wojtek691
  27 grudnia 2018

Cześć wszystkim

Monikaaa
Posty: 2 (po ~38 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 90
Monikaaa
  27 grudnia 2018

Hej :)

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  28 grudnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: A prawy to gdzie?


po prawej stronie powłoki twej cielesnej, po lewej niestety lewy

Konto usunięte
Konto usunięte: Mężny jak Gedeon.

Sędzio, uważaj rzekła strwożona Jaga, wszak w Temidzie pono wielkie czystki

Konto usunięte
Konto usunięte: Cnota.

nadzieja cnotą? a tom niecnotliwa niewiasta,
zdecydowanie wolę realizm niż bujanie w obłokach

Konto usunięte
Konto usunięte: To akurat się zgadza, brakuje Tobie harmonii

tak, to akurat się zgadza, preferuję perkusję, w stanach wyciszenia klawisze, maestro "fortepiano" please

Konto usunięte
Konto usunięte: Może Pan Bóg ciebie nastroi?

anielskie harfy? nie, to nie moja bajka, ja nie lubię "brzdunkać"

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, idzie.

a dojdzie? a jak to Syzyf?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystkie oczy są zwrócone w stronę Pana Boga.

ja o Pitrka pytałam, nie zawracaj bozi du...kacika, ma cały świat na głowie, nie nadąża za nim, traci kontrolę,
nie widzisz co się dzieje?

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry Ojciec kocha swoje dzieci

no jak cholera, przekaż słowa boskiego miłosierdzia tym w Syrii, na pewno będą zachwyceni

Konto usunięte
Konto usunięte: a dzieci między sobą są jak bracia i siostry.

po spadkowym podziale majątku, rzadko zgodni, przeważnie kły i pazury na wierzch wystawiają

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie straszne mi diabły, są jak złośliwe dzieci.

za to straszne zasady gramatyczne j. polskiego, złośliwie zauważa Jaga
"nie" z przymiotnikami w stopniu równym piszemy łącznie

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyrzeczenie się grzechu, który nie panuje nad twoimi działaniami, daje wolność.

jeżeli grzech nie panuje nad moimi działaniami, tzn, że ja panuje nad grzechem, a więc wszystko w "porząsiu", grzech pod kontrolą
oddająąc się bozi, staję się służebnicą pańską, muszę jej słuchać, wolności "niet"

Konto usunięte
Konto usunięte: Sympatyczna ta Baba Jaga

tak, póki nie wystawi pazurów często słyszy kici, kici

Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo kobieca,

za to w działaniu bardziej samcza od niejednego samca

Konto usunięte
Konto usunięte: nawet sukienki (kradzione) chciała przymierzać.

ja swoje rozdaje, zaraz mam multum serrrdecznych przyjaciółek, o których wcześniej nie miałam pojęcią

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobała się bajka?

nie do końca, dało się babsko wywieść pole, na dodatek p/Matołka, niegramotna ta Baba Jaga

Konto usunięte
Konto usunięte: A dlaczego się mówi "uparty jak osioł"?

a dlaczego się mówi "łże jak pies"? oszukał się w życiu jakiś pies?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś nikt nie skojarzył wytrwałości z czymś negatywnym.

nie każdy lubi być Syzyfem, nie szukam nadziei jak widzę beznadziejność, wtedy bratam się z uporem, bliskim kuzynem wychwalanej p/ciebie wytrwałości, zapewniam cię, że negatywny wydźwięk tej cechy to stereotyp

Konto usunięte
Konto usunięte: Do następnego słowa.

amen

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  28 grudnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: poznania poprzez naukę. Pani Kasia się nią kieruje

w rzeczy samej

Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego muszę zapytać o klonowanie owieczki Dolly.

zatem pytaj Eminencjo

Konto usunięte
Konto usunięte: Pani posiada duszę,?

panie, moja dusza to jażń, moje jestestwo to umysł, życie jest energią, a umysł komputerem organizmu, inaczej centrum dowodzenia

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwierzęta też posiadają duszę?

nie uznaję określenia dusza,
przypomnę ci Eminencjo, że homo sapiens należy do królestwa zwierząt, nie stanowi odrębnego terytorium,
pod względem klasyfikacji biologicznej istnieją 2 królestwa: k.zwierząt i k.roślin
zwierzęta żyją i odczuwają, a nam dupkom wydaje się, że jesteśmy pępkami świata bo jako jeden gatunek zdominowaliśmy pozostałe, obawiam się, że kiedyś odbija się nam to niemiłą czkawką

gwoli ścisłości mózg gatunku homo sapiens najbardziej ewoluował, jego wysoki stopień zróżnicowania spowodował, że n/centrum dowodzenia ma lepsze komputery od pozostałych gatunków

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro na obie odpowiedzi uzyskujemy twierdząca odpowiedź, to jak powstała sklonowana owca? A skoro dusza istnieje, to kto ją stworzył?

zanim podejmę z tobą polemikę, proszę uświadom mnie Eminencjo, w którym momencie bozia przydziela wspomnianą duszę?
bo z tego co mi wiadomo, od samego początku zapłodnioną komórkę jajową uważacie za człowieka, czyli wysuwam stąd wniosek,
że tuż po zapłodnieniu twoja bozia bęc, wysyła do jaja ową duszę zaraz po zapłodnieniu, ewentualnie dusza już trakcie aktu płciowego cierpliwie czeka na skraju łóżka i czycha na jajo, kibicując ścigającym się plemnikom,

Józek, uświadom mnie proszę bo ta kwestia jest dla mnie niejasna

Konto usunięte
Konto usunięte: A skoro dusza istnieje, to kto ją stworzył?

odbijam piłeczkę, a skoro bozia istnieje, to kto ją swtorzył?

ja mam na temat bozi swoją własną prawdę, to nie bóg stworzył ludzi, to ludzie stworzyli boga, ot i cała filozofia

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciałem kieruje dusza, kto w takim razie wykreował dusze?

piekielne katusze

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak do tego mają się ateiści?

są zwolennikami faktów, a nie bajek i wierzeń ludowych,
nauka jest ich bogiem

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy oni na łożu śmierci nadal są ateistami?

ci nawróceni modlą się do chińskiego boga, a potem przechodzą w Nicość

Eminencjo, a do kogo modlą się Hindusi w godzinie swej ostatniej? u nich tyle bóstw, idzie się pogubić,
o buddystów nie pytam, oni wierzą w reinkarnacją, nie martwią się faktem odejścia bo wierzą, że wrócą

przypomnę ci tylko, że chrześcijaństwo nie jest n/rdzenną wiarą Polan, my mieliśmy swojego Swiatowida, zanim, nie zostało nam siłą narzucone "krześcijaństwo"

łap dla kontemplacji
https://www.youtube.com/watch?v=EPEnY55fR00

a to "gratys"
https://www.youtube.com/watch?v=8-wO2FXzRoA

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  28 grudnia 2018

co z polecanym przeze mnie "Domem z papieru? (szukaj na Netflix'ie)
Eminencjo, zarzuciłeś już kwestię "zyndromu"?

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

MilosciBezGrzechu
MilosciBezGrzechu
  28 grudnia 2018

Witaj Jadwigo!

BabaxJaga
BabaxJaga: no jak cholera, przekaż słowa boskiego miłosierdzia tym w Syrii, na pewno będą zachwyceni

Przecież to fikcja, jakoś trudno mi uwierzyć, aby człowiek mógł uderzyć drugie stworzenie, a co dopiero zabić. Tak jak trudno mi uwierzyć, aby mężczyźni dźwigali 50 kg miecze i nimi wymachiwali podczas bitwy.
Wybacz, wiem jak stworzył mnie Bóg, myślę, że inni są podobni. d83dde0a Podobnie jak nie wierzę w kłamstwo, a tutaj co mamy? Kłamią z uśmiechem na ustach i nie czują bólu.... Trwa to od 23 lat, odkąd zacząłem oglądać tv.
BabaxJaga
BabaxJaga: traci kontrolę

Nie traci. d83dde0a Jest Bogiem, istotą doskonałą.
BabaxJaga
BabaxJaga: po spadkowym podziale majątku

Kłótnia, wprowadzanie zamętu, nie jest w naturze ludzkiej. d83dde0a /tutaj nazywacie to lękiem przed utratą miłości/
BabaxJaga
BabaxJaga: za to straszne zasady gramatyczne j. polskiego, złośliwie zauważa Jaga "nie" z przymiotnikami w stopniu równym piszemy łącznie

Dziękuję, może pani Jadwiga redagować moje wypowiedzi zanim umieszczę je na forum.
BabaxJaga
BabaxJaga: jeżeli grzech nie panuje nad moimi działaniami, tzn, że ja panuje nad grzechem, a więc wszystko w "porząsiu", grzech pod kontrolą oddająąc się bozi, staję się służebnicą pańską, muszę jej słuchać, wolności "niet"

Pomyliłem się, przepraszam. Grzech przejmuje kontrolę nad życiem człowieka, dlatego wyrzeczenie się grzechów daje prawdziwą wolność. Pani Jadwiga chce żyć cnotliwie?
BabaxJaga
BabaxJaga: nie do końca, dało się babsko wywieść pole, na dodatek p/Matołka, niegramotna ta Baba Jaga

Mi się podobała, dostrzegłem serce w Jadze. Dzieci uratowane, Jaga odzyskała miotłę i może zostanie jaroszem.
BabaxJaga
BabaxJaga: łże jak pies

Akurat osioł bywa uparty....
BabaxJaga
BabaxJaga: szukam nadziei

Widzisz, bo może pokładasz nadzieję w tym świecie? Jest świat wspanialszy od tego co jest, mam nadzieję, że i pani Jadwiga tam trafi i Bóg okaże pani miłosierdzie.
BabaxJaga
BabaxJaga: panie, moja dusza to jażń, moje jestestwo to umysł, życie jest energią, a umysł komputerem organizmu, inaczej centrum dowodzenia

Jaźń to dla mnie świadomość bycia. Dusza natomiast jest zaprojektowana przez kogoś, dlatego od początku dąży do bycia w harmonii, do bycia kochaną i sama chce kochać.
Ludzie nie są zwierzętami, nie tylko zaspokajają swoje potrzeby bytowe, potrzebują innych relacji, one wyzwalają w człowieku szczęście, prawda?
BabaxJaga
BabaxJaga: odbijam piłeczkę, a skoro bozia istnieje, to kto ją swtorzy

Bóg istniał zawsze, pewnie nawet nie jest osadzony w czasie. Trudno mi to pojąć ludzkim umysłem. Myślę, że Bóg jest doskonały pod każdym względem: miłości, dobra, mądrości, delikatności, sprawiedliwości i to tylko nano-część Jego przymiotów.
Gdyby historia ludzkości, o ile jest prawdziwa, byłaby kierowana bez Boga, to człowiek nie przetrwałby nawet 1 tysiąca lat.

BabaxJaga
BabaxJaga: to nie bóg stworzył ludzi, to ludzie stworzyli boga

Znam ten cytat Voltaire "Gdyby Boga nie było, należałoby Go wymyślić"
Nie zgodzę się, jest tyle przesłanek na istnienie Boga, a żadnej przeciwko..... :)
BabaxJaga
BabaxJaga: Eminencjo, a do kogo modlą się Hindusi w godzinie swej ostatniej? u nich tyle bóstw, idzie się pogubić, o buddystów nie pytam, oni wierzą w reinkarnacją, nie martwią się faktem odejścia bo wierzą, że wrócą przypomnę ci tylko, że chrześcijaństwo nie jest n/rdzenną wiarą Polan, my mieliśmy swojego Swiatowida, zanim, nie zostało nam siłą narzucone "krześcijaństwo"

bożki, takie ułomne i mało doskonałe, bardziej chciwe, kłamliwe i pożądliwe od człowieka, a przy tymTAAAaaaaAAAAką władzę dzierżą, czym one są??
Musi istnieć Jeden Stworzyciel. Musi istnieć zawsze. Musi być doskonały. Musi być miłością i dobry. Musi być początkiem każdego stworzenia widzialnego i nie.
BabaxJaga
BabaxJaga: co z polecanym przeze mnie "Domem z papieru? (szukaj na Netflix'ie) Eminencjo, zarzuciłeś już kwestię "zyndromu"?

Obaczy się, cierpliwości. Teraz tą cnotę trenujemy. d83dde0a
Pa pani Jadwigo d83cdf38
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.