LIKE1A2BOSS
LIKE1A2BOSS
  9 listopada 2018 (pierwszy post)

Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  15 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: LIKE1A2BOSS: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę? Nawet od czasu gdy jest podział na niedziele handlowe i nie handlowe byłem raz w sklepie w niedzielę, bo czegoś zapomniałem kupić. Lecz nie była to sprawa życia i śmierci, na pewno nie umarłbym przez to że zakupów nie zrobiłem. Tyle samo wydaję w 6 dni co w 7 dni tygodnia. Nie rozmnoże pieniążków specjalnie na niedzielę. Staram się w ogóle nie chodzić w niedziele do sklepu a już na pewno nie zawracać sobie głowy tym kiedy jest niedziela handlowa.BekaZciebieModzie: jest za trudne do zrozumienia. Za trudne dla naszego forumowego myśliciela...BekaZciebieModzie: ac ludziom samemu zdecydowac. że lud tego właśnie żąda od władzy jako jej zwierzchnik, suweren.kolorowy111: Jesteś pracoholikiem? Albo trolluje starym zwyczajem.BekaZciebieModzie: Juz widze jak wszyscy wybiegaja z domow Już widzę jak pracodawca pyta kto przyjdzie w niedzielę do pracy i dodaje gdy będzie 100 % załogi to otworzymy sklep. Ja takich pracodawców nie znam wspaniałomyślnych. Jest to też szansa dla małych sklepików które mogą być czynne jeśli jest w nich właściciel oraz dla usług rozrywkowych, turystyki.ASZABENE: Nie ,popieram za to wolność wyboru zawodu jaki chcę wykonywać przez resztę mojego życia,lub też szkolenia i kursy pozwalające się przebranżowić . Chyba nikt nie zakazuje się przebranżowić na własny koszt. Tylko w co skoro dziś opłaca się jedynie transport (jeszcze) i handel z Chinami. Mnie jako mieszkańcowi Śląska jest szczególnie przykro widzieć te upadłe zakłady chemiczne, stalowe, huty i kopalnie. Skoro jednak są tak wspaniałomyślne i zgodne kasjerki w Biedronkach pragnące pracy w niedzielę to jestem za tym żeby po wyjściu z Biedry można było iść załatwić coś w urzędzie i dojechać normalnie komunikacją publiczną w niedzielę. Niech się urzędasy dogadają kto przyjdzie w niedzielę do pracy. I jestem za tym żeby autobus jeździł co 6 minut jak w Łódce czy Warszafce a nie co pół godziny jak na Górnym Śląsku U mnie w City jest 5 dużych galerii handlowych i pusty plac po nie wybudowanej szóstej. Wyburzono hutę i inny zakład aby powstały te galerie. Na prawdę nie ma kolejek przrd kasami nawet w święta. Tesco ostatnio zamknęło 1 supermarket, tymczasem Biedry ciągle przybywa, Kaufland się buduje. Jednym się opłaca stawiać sklepy innym opłaca się zlikwidować. Jeśli poupadają sklepiki w galeriach handlowych to wystarczy obniżyć czynsze. Ot cała regulacja rynku.

Nie nie troluje. Widze ze przerasta cie wizja wolnego rynku. Za to socjalizm kochasz na maxa. Widac masz sposob myslenia jak reszta lemingradu. Dlatego jest jak jest i tak bedzie. Komunizm zabil w ludziach przedsiebiorczosc i wolnosc. Dzisiaj wszystko musi regulowac panstwo bo lemingi juz sie wyzbyly wolnosci wyboru. Smutne ze czlowiek w mlodym wieku ma umysl niewolnika.
kolorowy111
kolorowy111
  15 listopada 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Za wyzsze wartosci dzieci nie wykarmisz. Wystarczy troche pomyslec i dac ludziom samemu zdecydowac. Jesli mniej daniny bedzie splywac do rzadu to on nie zabierze sobie tylko wam. Ja wiem ze to jest za trudne do zrozumienia. I koniecznie to musi byc niedziela :D Juz widze jak wszyscy wybiegaja z domow i pedza ku swoim rodzinom :D :D ;D Nie mozna ustawowo zakazywac ludziom pracy tak jak i ustawowo nie mozna usunac ubóstwa. Polska piekny kraj tylko ludzie ciemni xD


W NIemczech nie ma niedorzywionych i nie dokarmionych dzieci a Niedziele maja obowiązkowo wolne

Konto usunięte
Konto usunięte: Człowiek jest istotą nie tylko fizyczną ale i DUCHOWĄ, tego ducha winien rozwijać chociaż w jeden dzień tygodnia.

Ale tutaj sami ateisci, którym rozwój duchowy nie po drodze
kolorowy111
kolorowy111
  15 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Człowiek jest istotą nie tylko fizyczną ale i DUCHOWĄ, tego ducha winien rozwijać chociaż w jeden dzień tygodnia.

Ale tutaj sami ateisci, którym rozwój duchowy nie po drodze
homoangelicus
homoangelicus
  15 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: ateisci

Nawet ateistom są potrzebne doznania duchowe i miłość.d83dde0a A Bóg z pewnością kocha każde swoje stworzenie w sposób szczególny.d83dde0a
kolorowy111
kolorowy111
  16 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: kolorowy111: ateisci Nawet ateistom są potrzebne doznania duchowe i miłość. A Bóg z pewnością kocha każde swoje stworzenie w sposób szczególny.

Ale TY pisałeś o rozwoju duchowym a jak się rozwijac duchowo negując istnienie Boga???? Znasz takie metody?
homoangelicus
homoangelicus
  17 listopada 2018

Wybacz jakoś silnie zakorzeniłem Ciebie z chrześcijaństwem i dlatego tak napisałem.
Nie wiem jak to się odbywa u osób wierzących w NIC, nie mniej jako byty również duchowe, pewnie takowe potrzeby odczuwają i chcąc nie chcąc, zaspokajają.

kolorowy111
kolorowy111
  17 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz jakoś silnie zakorzeniłem Ciebie z chrześcijaństwem i dlatego tak napisałem. Nie wiem jak to się odbywa u osób wierzących w NIC, nie mniej jako byty również duchowe, pewnie takowe potrzeby odczuwają i chcąc nie chcąc, zaspokajają.

Dobrze że mnie zapamiętałes. Ja Chrz. jestem katoliciego wyznania. A teisci to wymyślają sobie swoich bożków, jak seks, pieniądze, sława, kariera, moda, władza, itd....
homoangelicus
homoangelicus
  17 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: zapamiętałes

Pamiętam. d83dde0a Niektórzy wierzą w ludzi jako wspólnotę, bez Boga.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  21 listopada 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Widze ze przerasta cie wizja wolnego rynku.

Za galerie handlowe to ja nie chcę umierać. Pozwól mi wybrać za co umrę.

Jako facet muszę lubieć to? Czy ja jestem jakaś galerianka żeby się snuć pustymi korytarzami CH, przemierzać witryny sklepów których nie potrzebuję.
https://www.youtube.com/watch?v=6dO7d5YsEC0

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Komunizm zabil w ludziach przedsiebiorczosc i wolnosc

Przedsiębiorczości nie zabił a wręcz nauczył kombinowania. W wolnej PL wystarczyło obejść sklepiki na dzielni i wszystko załatwić. Na każdym rogu był kiosk, mięsny, piekarnia, spożywka, monopol, poczta itd. Pozostało połowa z nich i o dziwo kwiaciarnie. Albo chodziło się na bazarek gdzie było wszystko i sprzedawali Polacy ale też Azjaci.

Podaj dane ile osób pracowało wówczas w handlu a ile teraz robi na Niemca, Anglika czy Hiszpana. Albo wcale bo są kasy samoobsługowe. No ale wybór jest gdzie możesz nająć się na
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: niewolnika
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Viato
Viato
  24 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?


Tak! Dzięki temu spędzisz więcej czasu z kolegami, rodziną, dziewczyną, pójdziesz do kina, poczytasz książkę, a galerianki mnie na Tobie zarobią!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.