BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 kwietnia 2018 (pierwszy post)

Jak w temacie

RedRiding1978
RedRiding1978
  16 kwietnia 2018

Ciekawe po co zakładane są tutaj takie tematy, skoro oczekiwana jest 1 linia odpowiedzi, zgodnie z poprawnością polityczną? Nie należymy do pokolenia które przeszło drogę przez mękę, by tacy jak my mogli swobodnie tutaj pisać i oceniać, co wg nas jest dzisiaj słuszne, a co nie. To nie my walczyliśmy o wolną Polskę, nie my przelewaliśmy krew, nie nasze rodziny okaleczone zostały na kilka kolejnych pokoleń, nie my dorastaliśmy bez ojców i matek bestialsko pomordowanych przez sowiecki reżim, nie nas zesłano tylko dlatego, że byliśmy Polakami. Jestem za bezwzględnym usunięciem ich z przestrzeni publicznej chociażby dlatego, by nie otwierać wciąż tych samych ran u takich właśnie ludzi

RedRiding1978
RedRiding1978
  16 kwietnia 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Nasi najwięksi bohaterowie do dzisiaj nie doczekali się godnego pochówku, nie mówiąc o pomnikach i gniją gdzieś w dołach śmierci. Ich rodziny i dzieci do dzisiaj nie mają gdzie znicza postawić i nie mogą doczekać się chociażby słowa "przepraszam". Jakoś nie zauważyłam, by tutejsza "młodzież" chociażby 1 słowem upomniała się o nich tak, jak upomina się o poradzieckie pomniki. A podobno z was "Polacy, patrioci, narodowcy" Wstyd i hańba

Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  16 kwietnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Aha czyli pomniki tworza histore wedlug Ciebie... A co z Pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie ? Przypominam ze to pomnik upamiętnia żołnierzy radzieckich poległych w dniach 10–15 września 1944 w walkach o Pragę.

Pytałeś o pomniki radzieckie i pruskie jako takie,trudno się odnieść do każdego z nich z osobna.Pomniki są na całym świecie,upamiętniają ludzi lub/i wydarzenia.Mogą być ostrzeżeniem dla kolejnych pokoleń aby nigdy nie doprowadziły do sytuacji by takie pomniki musiały być stawiane.Co do pomników ofiar ludzkich.Mechanika wojny jeśli chodzi o nabór i udział ludzi /żołnierzy nie jest taka prosta jak byśmy chcieli.Gdy ma się lufę przeciwnika przed sobą a lufę "przyjaciela" za sobą ,wybory nie są tak proste jak klikanie przed kompem.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  16 kwietnia 2018
Nafucony
Nafucony: BekaZciebieModzie: Aha czyli pomniki tworza histore wedlug Ciebie... A co z Pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie ? Przypominam ze to pomnik upamiętnia żołnierzy radzieckich poległych w dniach 10–15 września 1944 w walkach o Pragę. Pytałeś o pomniki radzieckie i pruskie jako takie,trudno się odnieść do każdego z nich z osobna.Pomniki są na całym świecie,upamiętniają ludzi lub/i wydarzenia.Mogą być ostrzeżeniem dla kolejnych pokoleń aby nigdy nie doprowadziły do sytuacji by takie pomniki musiały być stawiane.Co do pomników ofiar ludzkich.Mechanika wojny jeśli chodzi o nabór i udział ludzi /żołnierzy nie jest taka prosta jak byśmy chcieli.Gdy ma się lufę przeciwnika przed sobą a lufę "przyjaciela" za sobą ,wybory nie są tak proste jak klikanie przed kompem.

Rozumiem ze jestes tez za stawianiem pomnikow poleglym niemcom ?
Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  16 kwietnia 2018

[quote=BekaZciebieModzie]Rozumiem ze jestes tez za stawianiem pomnikow poleglym niemcom ?

Nie bierz mnie pod włos:)Pojeździj trochę po kraju a dowiesz się o pomnikach wielu nacji ,które stoją po dziś dzień.

Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  16 kwietnia 2018

Jakoś Twojej opinii jako autora tematu zabrakło do tej pory...

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  17 kwietnia 2018

Staram sie jakos logicznie to zrozumiec. Rozumiem ze Twoja odp to tak.
Wyobrazam sobie taka tablice:
"Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Niemieckiej poleglym w walkach o Westerplatte".
Albo " Niemieckim zolnierzom poleglym podczas pacyfikacji powstania Warszawskiego". W koncu musieli wykonywac rozkazy :))

Dla mnie okupant to okupant. Tego typu pomniki powinny byc na cmentarzach zolnierzy a nie w reprezentacyjnych czesciach miast. Do czolgow itp nic nie mam o ile nie holduja armii okupantow.

Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  17 kwietnia 2018

A mamy jakieś czołgi które są pomnikami i nie hołdują okupantom?:)

"Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Niemieckiej poleglym w walkach o Westerplatte".
Albo " Niemieckim zolnierzom poleglym podczas pacyfikacji powstania Warszawskiego".

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: W koncu musieli wykonywac rozkazy :))

Tak poza konkursem:)Jesteś z pokolenia tych którzy szli za młodu "w kamasze" czy "w rurki"?:)
Wena Cię nie opuszcza:) to świetnie:)Rad bym poczytać jakie nowe nazwy dałbyś pomnikom w Hiroszimie i w miejscu dawnego WTC.Oczywiście pomijam fakt że trzeba je natychmiast zburzyć.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  18 kwietnia 2018
Nafucony
Nafucony: A mamy jakieś czołgi które są pomnikami i nie hołdują okupantom?:)

Duża część hołduje Polskim brygadom i nie ma na nich wzmianki o "bratniej" sowieckiej armii.

Nafucony
Nafucony: Tak poza konkursem:)Jesteś z pokolenia tych którzy szli za młodu "w kamasze" czy "w rurki"?:) Wena Cię nie opuszcza:) to świetnie:)Rad bym poczytać jakie nowe nazwy dałbyś pomnikom w Hiroszimie i w miejscu dawnego WTC.Oczywiście pomijam fakt że trzeba je natychmiast zburzyć.


Jestem z pokolenia tych co szli na ochotnika. Widze że pijesz do tematu rurek tak ta prostaczka u góry, która nigdy nie byla w wojsku. Rozumiem Twoja zmiane tematu badz unikanie odpowiedzi. Nic bym nie dał. To było smieszkowanie z Twojego toku rozumowania. Popuscileś wodze fantazji z tym WTC. Halo tu ziemia, odbiór....
RedRiding1978
RedRiding1978
  18 kwietnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Widze że pijesz do tematu rurek tak ta prostaczka u góry, która nigdy nie byla w wojsku.


W którym tym wojsku byłeś? W kurzej piechocie na Ochocie?d83dde02
Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  18 kwietnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Duża część hołduje Polskim brygadom i nie ma na nich wzmianki o "bratniej" sowieckiej armii.

W przeważającej częsci są to T-34 lub T-55. O ile się nie mylę były produkowane przez aborygenów:)
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Widze że pijesz do tematu rurek

Bo Twoje wypowiedzi są co najmniej dziwne.W wojsku nie ma "każdy uj na swój strój"Jeśli tam byłeś powinieneś o tym wiedzieć.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Rozumiem Twoja zmiane tematu badz unikanie odpowiedzi.
A mnie się zdaje ze rozumiesz niewiele.Uczepiłeś się kurczowo formułek na pomnikach których nie wymyśliłem ja,z resztą Ty też nie.Zburz te wszystkie pomniki jeśli Ci to tak na sercu leży a w księgi polskiej historii wpisz ze napadli nas obcy z predatorem.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: To było smieszkowanie z Twojego toku rozumowania.

Smieszkowanie powiadasz...czyli każdy kto ma inne zdanie od Twojego podlega wyśmianiu?to po jakiego tematy zakładasz?Może się odnajdziesz w monologach.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  19 kwietnia 2018
Nafucony
Nafucony: BekaZciebieModzie: Duża część hołduje Polskim brygadom i nie ma na nich wzmianki o "bratniej" sowieckiej armii. W przeważającej częsci są to T-34 lub T-55. O ile się nie mylę były produkowane przez aborygenów:)BekaZciebieModzie: Widze że pijesz do tematu rurek Bo Twoje wypowiedzi są co najmniej dziwne.W wojsku nie ma "każdy uj na swój strój"Jeśli tam byłeś powinieneś o tym wiedzieć.BekaZciebieModzie: Rozumiem Twoja zmiane tematu badz unikanie odpowiedzi.A mnie się zdaje ze rozumiesz niewiele.Uczepiłeś się kurczowo formułek na pomnikach których nie wymyśliłem ja,z resztą Ty też nie.Zburz te wszystkie pomniki jeśli Ci to tak na sercu leży a w księgi polskiej historii wpisz ze napadli nas obcy z predatorem.BekaZciebieModzie: To było smieszkowanie z Twojego toku rozumowania. Smieszkowanie powiadasz...czyli każdy kto ma inne zdanie od Twojego podlega wyśmianiu?to po jakiego tematy zakładasz?Może się odnajdziesz w monologach.


HAHAHAHAHA LECZ SIE KOLES :D :D :D Co Ty mi wmawiasz. Bez kitu potrzebujesz pomocy lekarza. Czlowieku Ty masz jakies urojenia :D
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  19 kwietnia 2018
Nafucony
Nafucony: BekaZciebieModzie: Duża część hołduje Polskim brygadom i nie ma na nich wzmianki o "bratniej" sowieckiej armii. W przeważającej częsci są to T-34 lub T-55. O ile się nie mylę były produkowane przez aborygenów:)BekaZciebieModzie: Widze że pijesz do tematu rurek Bo Twoje wypowiedzi są co najmniej dziwne.W wojsku nie ma "każdy uj na swój strój"Jeśli tam byłeś powinieneś o tym wiedzieć.BekaZciebieModzie: Rozumiem Twoja zmiane tematu badz unikanie odpowiedzi.A mnie się zdaje ze rozumiesz niewiele.Uczepiłeś się kurczowo formułek na pomnikach których nie wymyśliłem ja,z resztą Ty też nie.Zburz te wszystkie pomniki jeśli Ci to tak na sercu leży a w księgi polskiej historii wpisz ze napadli nas obcy z predatorem.BekaZciebieModzie: To było smieszkowanie z Twojego toku rozumowania. Smieszkowanie powiadasz...czyli każdy kto ma inne zdanie od Twojego podlega wyśmianiu?to po jakiego tematy zakładasz?Może się odnajdziesz w monologach.


HAHAHAHAHA LECZ SIE KOLES :D :D :D Co Ty mi wmawiasz. Hahaha Bez kitu potrzebujesz pomocy lekarza. Czlowieku Ty masz jakies urojenia :D
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  22 kwietnia 2018

-wprowadzić priorytety i rozgraniczyć co wązne, a co ważniejsze,
-zatroszczyć się o żywych, zmarłym nikt i nic już nie pomoże,
-rozszerzyć edukację w zakresie historii n /kraju, tak długo żyjemy po śmierci jak długo pamiętają o nas potomni
-pomniki, po zmianie tablic informacyjnych mogą byś ostrzeżeniem zamiast gloryfikacją

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.