BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 kwietnia 2018 (pierwszy post)

Jak w temacie

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  14 kwietnia 2018

Tak ale czołg to mi zostawcie, on wcale nie jest radziecki.

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  14 kwietnia 2018

Co taki czołg komu zawinił! Dawniej wojsko polskie użytkowało czołgi radzieckie a dziś ma Leopardy z niemieckiego demobilu, rząd jeździ niemieckimi samochodami, kolej ma zagraniczne Pendolino bo jest szybsze. Co taka maszyna winna że nie została wyprodukowana w Polsce, to już nie może stać na cokole w roli pomnika?

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Erf
Erf
  14 kwietnia 2018

W sumie dziwnie byłoby bez pałacu kultury.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 kwietnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak ale czołg to mi zostawcie, on wcale nie jest radziecki.

No to nie " tak" skoro jest " ale" ....
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  14 kwietnia 2018

Ja bym je zostawila. Zmienilaym jedynie dmotacje i zostawila jako 'pamiatke' po dawnych czasach... Jako narod nie powinnismy zamazywac naszej historii jakakolwiek by nie byla...

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 kwietnia 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Ja bym je zostawila. Zmienilaym jedynie dmotacje i zostawila jako 'pamiatke' po dawnych czasach... Jako narod nie powinnismy zamazywac naszej historii jakakolwiek by nie byla...


Myślisz że taka adnotacja by wystarczała ? ludzie dzisiaj totalnie nie mają jakiejkolwiek świadomości i wykazuja brak zainteresowania swoim pochodzeniem. Wyobrażam sobie taki pomnik np Stalina i mlodzież która myśli że on rządził w Polsce dzieki demokratycznym wyborom.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  14 kwietnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: No to nie " tak" skoro jest " ale" ....
W większości miast gdzie stoją takie czołgi wystarczy zmienić tablicę aby nie upamiętniał armii czerwonej tylko Wojsko Polskie gdzie służył przez wiele dekad. U mnie w mieście pomnik wyzwolenia przez czewrownoarmistów zniknął dawno, ja go nawet nie pamiętam. To samo jest z ulicami. Zmieniają tylko nazwę. Nie burzy się całych ulic. A z resztą gdyby wyburzyć wszystkie domy poniemieckie to by trzeba 1/3 Polski zrównać z ziemią.

W wielu miastach stoją na cokołach parowozy budowane na potrzeby II WŚ przez III rzeszę i nikomu nie przeszkadzają to dlaczego przeszkadzają radzieckie czołgi z tego samego okresu?

Maszyny wojenne, budowle powinny pozostać a jedynie dygnitarzy wstawić do muzeów albo przetopić.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 kwietnia 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: BekaZciebieModzie: No to nie " tak" skoro jest " ale" ....W większości miast gdzie stoją takie czołgi wystarczy zmienić tablicę aby nie upamiętniał armii czerwonej tylko Wojsko Polskie gdzie służył przez wiele dekad. U mnie w mieście pomnik wyzwolenia przez czewrownoarmistów zniknął dawno, ja go nawet nie pamiętam. To samo jest z ulicami. Zmieniają tylko nazwę. Nie burzy się całych ulic. A z resztą gdyby wyburzyć wszystkie domy poniemieckie to by trzeba 1/3 Polski zrównać z ziemią. W wielu miastach stoją na cokołach parowozy budowane na potrzeby II WŚ przez III rzeszę i nikomu nie przeszkadzają to dlaczego przeszkadzają radzieckie czołgi z tego samego okresu? Maszyny wojenne, budowle powinny pozostać a jedynie dygnitarzy wstawić do muzeów albo przetopić.


Nikt tu nic takiego nie napisal. burzenie domow ? :/ chyba Ci sie tematy pomylily.
GNEBICIEL
GNEBICIEL
  15 kwietnia 2018

Ludzie przyzwyczajają się do czegoś tak że praktycznie nie zauważają tego a jak im chcą to zabrać to wtedy zaczynają się nad tym zastanawiać. Gdy jednak coś zniknie i zostaje pustka na to miejsce prędzej czy później pojawi się nowe... to tak naprawdę nie budynki nie pomniki ani żadna infrastruktura lecz tylko CZŁOWIEK się liczy... Czas jest wyznacznikiem wszystkiego ludzie za bardzo skupiają swoje krótkie kruche życie na czymś co tak naprawdę nie ma znaczenia bo nie żyje a jedynie to co żyje w naszym czasie jest i powinno być dla nas ważne czyli RODZINA.

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  15 kwietnia 2018

Zawsze można takie pomniki gdzieś przenieś. Stworzyć jakiś park wspomnień dawnych czasów. A może kiedyś znowu się przydadzą?

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  15 kwietnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Nikt tu nic takiego nie napisal. burzenie domow ? :/ chyba Ci sie tematy pomylily.

No przecież Ziemia pisze kilka postów wyżej o wyburzeniu Pałacu Kultury I Nauki w miejscowości Warszawa ze względu na jego pochodzenie.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  15 kwietnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Zawsze można takie pomniki gdzieś przenieś. Stworzyć jakiś park wspomnień dawnych czasów. A może kiedyś znowu się przydadzą?

To chyba najlepszy pomysl. Nie chodzi mi tu o czołgi tylko o pomniki ludzi. A co w przypadku gdy samorządy nie maja pieniedzy na jego przeniesienie ?
Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  15 kwietnia 2018

Usuwając pomniki z przeszłości,zamazujemy pamięć o tych czasach.Wiedząc ze historia lubi się powtarzać niech te pomniki pozostaną ku przestrodze.Poza tym pomniki ku czci ludzi poległych są ich grobami,i nie ma tutaj nic do rzeczy czy to był przyjaciel ,czy okupant.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  15 kwietnia 2018
Nafucony
Nafucony: Usuwając pomniki z przeszłości,zamazujemy pamięć o tych czasach.Wiedząc ze historia lubi się powtarzać niech te pomniki pozostaną ku przestrodze.Poza tym pomniki ku czci ludzi poległych są ich grobami,i nie ma tutaj nic do rzeczy czy to był przyjaciel ,czy okupant.

Aha czyli pomniki tworza histore wedlug Ciebie...
A co z Pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej w Warszawie ? Przypominam ze to pomnik upamiętnia żołnierzy radzieckich poległych w dniach 10–15 września 1944 w walkach o Pragę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.