PableiroS
PableiroS
  13 stycznia 2018 (pierwszy post)

Nie ma na forum działu historia, ale coś w środku, głęboko w sercu zmusiło mnie do napisania tego na ogólnym. Każdy z nas, każdy Polak zapewne wie co się działo podczas II wojny światowej, wojny której najtragiczniejsze i najokrutniejsze epizody działy się na terenie naszej ojczyzny. Wiemy to z różnych źródeł: z opowiadań dziadków, ze szkoły, czytając książki czy przeglądając internet. Wiemy o obozach zagłady i o tym jak ginęli tam ludzie: mężczyźni, kobiety, ludzie zarówno starsi jak i dzieci. Jedyne co po nich się zachowało to ubrania, rzeczy osobiste, pukle włosów i ludzki proch. Dzisiaj doznałem szoku do czego byli zdolni hitlerowcy, jak przeczytałem to:

"Bestią dziką i podłą był niemiec Zepf. Ten najbardziej znęcał się nad dziećmi. Gdy popychał kobiety, a te prosiły go, by nie napierał, gdyż mają przy sobie dzieci, wyrywał im wówczas dziecko z rąk i albo rozrywał je w pół, biorąc za nóżki, albo główką uderzał o ścianę i odrzucał zabite. To nie były pojedyncze te wypadki, co kilka kroków odbywały się takie tragiczne sceny"

To relacja Jankiela Wiernika, żydowskiego więźnia obozu zagłady w Treblince, który pracował przy transporcie zwłok z komór gazowych do masowych grobów. Dzieci, symbol niewinności, stały się ofiarami bezwzględnego sadysty, który potem wieczorem jak gdyby nigdy nic kładł się do łóżka i spał jak suseł. Do głowy nasuwa mi się teraz pytanie: takie potwory naprawdę chodziły kiedyś po tej ziemi? NIESTETY TAK.

Wydawać to by się mogło niemożliwe, ale ludzie bez sumienia istnieją. Bóg zostawił nas na pastwę diabła, który do dzisiaj opanowuje umysł człowieka. Obecnie na świecie też codziennie rodzą się dzieci, które kiedyś będą mordercami, gwałcicielami, pedofilami. Należy jednak pamiętać, że "Dla triumfu zła wystarczy by dobry człowiek pozostał bezczynny" jak mawiał kiedyś Edmund Burke. Jak my, ludzie, nauczymy się wyciągać wnioski z historii i będziemy się starali zło dobrem zwyciężać, to jest jeszcze nadzieja dla świata na lepsze jutro. Oby...

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  14 stycznia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętajmy przecież o Polakach, którzy ratowali Żydów przed zagładą, udzielali im schronienia często do końca samej wojny.

To prawda jest nawet świetna książka która to opisuje .Azyl. Opowieść o Żydach Ukrywanych w Warszawskim ZOO polecam gorąco.
PableiroS
PableiroS
  14 stycznia 2018
LockOn
LockOn: polecam gorąco

Dzięki, bardzo lubię literaturę o II wojnie światowej, szczególnie na temat Holocaustu. Na pewno przeczytam w najbliższym czasie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.