Erf
Erf
  26 grudnia 2017 (pierwszy post)

Eh.. Najpierw nie mogłam mieć kotka w akademiku, teraz na stancji... :and:

- A Wy macie zwierzątko?
- Jak tam po świętach?
- Na jutro urlop czy już do pracy?

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  27 grudnia 2017
Ostatnio edytowany: za 20 kwietnia 9315
Konto usunięte
Konto usunięte: Takie kicie są najlepsze.

Kotka też trzeba tresować. Nauczyć go co wolno a czego nie. Dawać mu zabawki ale też się z nim bawić gdy ma ochotę choćby ciągnąć za sznurek ze sztuczną myszką.

Mimo to zawsze kot będzie ozdobą a nie przyjacielem takim jak pies.

Konto usunięte
Konto usunięte: ukrytą opcję małopolską/śląsk cieszyński

Kombinuj dziewczyno. Wiele się nie pomyliłaś.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Erf
Erf
  27 grudnia 2017
Sarna
Sarna: Mam klatę zbudowaną taka z 2m wys. z jednej strony jest siatka z drugiej szyba i reszta deski, wokół jest rozsadozny bluszcz wspina się po klatce, teraz jest ofoliowane na zimę, żeby papugi nie zmarzły, domki w których siedziały na jajkach są wyjęte, latem podesle fotki jak jest zielono, nie ma folii wokół.. teraz to nie wyglada nawet ładnie.

Brzmi ciekawie. :-) W sumie trochę, jak w Zoo. :-)

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Ten byl z nami 16 lat... Trudnno pozwolic, by w miejsce taiego zwierzaka pojawil sie inny... Rodzice nowego nie chcieli... A ja na razie nie mam ku temu warunkow, bo nie mialby kto go wyprowadzac w poludnie - pies potrzebuje minimum trzech spacerow na dzien...

W sumie zrozumiałe. Może też jeszcze przechodzą żałobę i jeszcze nie pora na to.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kotka też trzeba tresować. Nauczyć go co wolno a czego nie. Dawać mu zabawki ale też się z nim bawić gdy ma ochotę choćby ciągnąć za sznurek ze sztuczną myszką.Mimo to zawsze kot będzie ozdobą a nie przyjacielem takim jak pies.

Z psami mi zupełnie nie po drodze i chyba trudno mi zrozumieć tę więź. Że jest większa niż ta z kotem. Bo troche też postrzegam to jako czystą hierarchię.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kombinuj dziewczyno. Wiele się nie pomyliłaś.

Stawiam na Bielsko.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  27 grudnia 2017

Dwa psy i kot.

kysio
kysio
  27 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Eh.. Najpierw nie mogłam mieć kotka w akademiku, teraz na stancji...

Mam podobny problem nie wiem, gdzie chcę mieszkać. Na wsi czy w mieście, w mieszkaniu czy domu. A czas mnie tak trochę nagli. :(
Konto usunięte
Konto usunięte: - A Wy macie zwierzątko?


Mam psa.
Konto usunięte
Konto usunięte: - Na jutro urlop czy już do pracy?


Nie pracuję przynajmniej do końca stycznia może dłużej.
Nie muszę pracować.
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Dwa psy i kot.

Żyją w zgodzie?

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam podobny problem nie wiem, gdzie chcę mieszkać. Na wsi czy w mieście, w mieszkaniu czy domu. A czas mnie tak trochę nagli. :(

Faceci mają pod tym względem trochę lepiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie pracuję przynajmniej do końca stycznia może dłużej. Nie muszę pracować.

No to zazdroszczę. :-D
kysio
kysio
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Faceci mają pod tym względem trochę lepiej.

Pod jakim względem lepiej?
Powinienem znaleźć sobie miejsce na ziemi a nawet nie wiem, gdzie ono przypada. Myślałem nawet o wybudowaniu domu z bala. :(
Konto usunięte
Konto usunięte: No to zazdroszczę. :-D


Nie jestem tytanem pracy. Na 12 miesięcy pracuję z 8. Mi to wystarcza.
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Pod jakim względem lepiej? Powinienem znaleźć sobie miejsce na ziemi a nawet nie wiem, gdzie ono przypada. Myślałem nawet o wybudowaniu domu z bala. :(

Pod takim, że facet, jakiekolwiek ma plany życiowe, zawsze może je zrealizować (może do pewnej granicy). Natomiast kobieta, jeśli np. chciałaby rodziny to ma na to bardzo ograniczony czas i wcześniej musi się za to zabrać, jeśli ma być wszystko w porządku. Choć myślę, że dotyczy to tylko kwestii ewentualnych dzieci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jestem tytanem pracy. Na 12 miesięcy pracuję z 8. Mi to wystarcza.

Jeśli jesteś w stanie się spokojnie utrzymać przez rok za te 8 msc pracy to git. :-)
kysio
kysio
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Pod takim, że facet, jakiekolwiek ma plany życiowe, zawsze może je zrealizować (może do pewnej granicy). Natomiast kobieta, jeśli np. chciałaby rodziny to ma na to bardzo ograniczony czas i wcześniej musi się za to zabrać, jeśli ma być wszystko w porządku. Choć myślę, że dotyczy to tylko tego aspektu.

Wydaje mi się, że jednak zakładanie rodziny powinno się odbywać stosunkowo wcześnie. Potem nie ma się tyle sił i chęci na wychowywanie i rośnie zapotrzebowanie na spokój. Poza tym kobiety, które mają 24 - 25 lat i do 30 roku życia raczej powinny już swoje dziecko urodzić, w tym czasie najczęściej rodzi się ono zdrowe. Później bywa z tym już trochę gorzej.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli jesteś w stanie się spokojnie utrzymać przez rok za te 8 msc pracy to git. :-)


Byłem w stanie sobie nawet na swój kąt odłożyć. Po paru latach pracy. Tylko nie wiem na co się zdecydować.
Może jutro pójdę oglądnąć domy w centrum miasta. A i tak chyba najlepiej by było stworzyć coś od nowa, od podstaw.
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydaje mi się, że jednak zakładanie rodziny powinno się odbywać stosunkowo wcześnie. Potem nie ma się tyle sił i chęci na wychowywanie i rośnie zapotrzebowanie na spokój. Poza tym kobiety, które mają 24 - 25 lat i do 30 roku życia raczej powinny już swoje dziecko urodzić, w tym czasie najczęściej rodzi się ono zdrowe. Później bywa z tym już trochę gorzej.

W kwestii kobiet o tym właśnie mówiłam. Co do sił to faktycznie, słuszne spostrzeżenie. Dotyczy też facetów, jeśli aktywnie uczestniczą w wychowywaniu dzieciaka, a na szczęście w obecnych czasach jest to coraz częstsze, że nie tylko matka musi wstawać po nocach. A wtedy obojgu przyda się dość sił na niedosypianie. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Byłem w stanie sobie nawet na swój kąt odłożyć. Po paru latach pracy. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Może jutro pójdę oglądnąć domy w centrum miasta. A i tak chyba najlepiej by było stworzyć coś od nowa, od podstaw.

W takim przypadku nie ma co się śpieszyć z wyborem. Choć jeśli byś chciał stawiać coś swojego, to może faktycznie nie warto zwlekać bo i to trochę potrwa.
kysio
kysio
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W kwestii kobiet o tym właśnie mówiłam.

Tak czy inaczej lepiej jest być dla swojego pełnoletniego dziecka matką niż babcią.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do sił to faktycznie, słuszne spostrzeżenie. Dotyczy też facetów, jeśli aktywnie uczestniczą w wychowywaniu dzieciaka, a na szczęście w obecnych czasach jest to coraz częstsze, że nie tylko matka musi wstawać po nocach.

Człowiek bardzo szybko przechodzi z wieku dojrzewania w średni a za tym idą też spadki atrybutów fizycznych. Zwykły człowiek bardzo szybko schodzi ze swoich normalnych możliwości i popada w średnie.
Konto usunięte
Konto usunięte: A wtedy obojgu przyda się dość sił na niedosypianie. :-)


Byłbym idealną opiekunką do dziecka w takim razie.
Konto usunięte
Konto usunięte: W takim przypadku nie ma co się śpieszyć z wyborem. Choć jeśli byś chciał stawiać coś swojego, to może faktycznie nie warto zwlekać bo i to trochę potrwa.


Jak wyzeruję swoje oszczędności, to przynajmniej będę miał jakąkolwiek motywację do zarabiania. Tak to w sumie nic nie muszę robić, no bo i po co. Nawet jakbym miał na swej inwestycji tracić. Kiedyś inwestowałem w siebie i bez żalu potrafiłem tracić sporo. :ninja:
MaciejRamotowski
MaciejRamotowski
  28 grudnia 2017


Koteł :)
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak czy inaczej lepiej jest być dla swojego pełnoletniego dziecka matką niż babcią.

To też prawda. Chociaż czasami niektórzy mimo wieku i tak wyglądają młodo. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Człowiek bardzo szybko przechodzi z wieku dojrzewania w średni a za tym idą też spadki atrybutów fizycznych. Zwykły człowiek bardzo szybko schodzi ze swoich normalnych możliwości i popada w średnie.

No niestety. Sama już bym miała poważny problem zarwać całą nockę tak przy kompie, podczas gdy kiedyś zdarzały się i dwie. :-D

Konto usunięte
Konto usunięte: Byłbym idealną opiekunką do dziecka w takim razie.

Widzisz, może pomyślisz o dodatkowej karierze, póki brak swojego?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wyzeruję swoje oszczędności, to przynajmniej będę miał jakąkolwiek motywację do zarabiania. Tak to w sumie nic nie muszę robić, no bo i po co. Nawet jakbym miał na swej inwestycji tracić. Kiedyś inwestowałem w siebie i bez żalu potrafiłem tracić sporo.

To może faktycznie warto zainwestować w coś trwałego a potem korzystać już beztrosko, niż teraz roztrwonić i potem nie mieć nic. :-D
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Koteł :)

Oja. Ale bym tuliła. :-)
kysio
kysio
  28 grudnia 2017
Ostatnio edytowany: za 20 kwietnia 8401
Konto usunięte
Konto usunięte: To też prawda. Chociaż czasami niektórzy mimo wieku i tak wyglądają młodo. :-)

W Niemczech dawali mi 5 lat mniej niż mam. W sumie to sam czasem zapominam, że wraz z Ziemią mamy już te miliony lat. :(
Konto usunięte
Konto usunięte: No niestety. Sama już bym miała poważny problem zarwać całą nockę tak przy kompie, podczas gdy kiedyś zdarzały się i dwie. :-D


Ja jak pracuję, to jeszcze moje godziny spania i wstawania są w miarę i jak na moje standardy normalne. Jednakże jak się tylko zacznę obijać to mi się znów tryb bezsennych nocy włącza.
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzisz, może pomyślisz o dodatkowej karierze, póki brak swojego?


Nigdy nie opiekowałem się dziećmi cudzymi, trudno chyba byłoby o cierpliwość. Co innego jak to były dzieci z bliskiej rodziny.
Skąd ta pewność, że nie mam swojego? :O
Konto usunięte
Konto usunięte: To może faktycznie warto zainwestować w coś trwałego a potem korzystać już beztrosko, niż teraz roztrwonić i potem nie mieć nic. :-D


Wydawałem i trwoniłem, jednak nie uważam tego za głupotę czy beztroskę. Przez to wydawanie pierwszy raz doświadczyłem wielu rzeczy wcześniej nieznanych. Nie mam czego w sumie z tamtych lat żałować. Poza tym bym to tak samo powtórzył.
Erf
Erf
  28 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: W Niemczech dawali mi 5 lat mniej niż mam. W sumie to sam czasem zapominam, że wraz z Ziemią mamy już te miliony lat. :(

Chyba Ty.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jak pracuję, to jeszcze moje godziny spania i wstawania są w miarę i jak na moje standardy normalne. Jednakże jak się tylko zacznę obijać to mi się znów tryb bezsennych nocy włącza.

Ale rozumiem, że odsypiasz wtedy w dzień? Bo ja jam mam dłużej wolne to też siedzę dłużej i pewnie bym sobie przestawiła szybko tryb na siedzenie nocami, ale wraz z odsypianiem w dzień.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nie opiekowałem się dziećmi cudzymi, trudno chyba byłoby o cierpliwość. Co innego jak to były dzieci z bliskiej rodziny. Skąd ta pewność, że nie mam swojego? :O

Może udałoby się trafić na spokojne? Mój jeden bratanek był mega ułożonym dzieciakiem. Gorzej z młodszymi. :-D

No w sumie nie mam pewności. Nie brzmisz jednak, jakbyś miał. :-D

Konto usunięte
Konto usunięte: Wydawałem i trwoniłem, jednak nie uważam tego za głupotę czy beztroskę. Przez to wydawanie pierwszy raz doświadczyłem wielu rzeczy wcześniej nieznanych. Nie mam czego w sumie z tamtych lat żałować. Poza tym bym to tak samo powtórzył.

Kwestia podejścia. Myślę, że jeśli podoświadczałeś dzięki temu ciekawych rzeczy to pewnie że nie ma co żałować. Niemniej jak planujesz jakieś ustatkowanie, to wtedy warto pomyśleć już o inwestycjach. :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.